Yoksulluk Sınırı

Yoksulluk Sınırı

Son dakika yoksulluk sınırı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yoksulluk sınırı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yoksulluk sınırı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yoksulluk Sınırı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yoksulluk sınırı gelişmeleri de dahil olmak üzere 280 yoksulluk sınırı haberi bulunmuştur. Tüm yoksulluk sınırı haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT'de formül netleşiyor! Milyonlar bu haberi bekliyordu, işte detaylar...
EYT'de formül netleşiyor! Milyonlar bu haberi bekliyordu, işte detaylar...Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca kişi bekliyor. EYT düzenlemesinde geri sayım başladı. Yaklaşık 6 milyon EYT'liyi ilgilendiren yasa önümüzdeki günlerde Meclis’te olacak. Hükümet, 3600 ek göstergenin ardından emeklilikte yaşa takılanlar (EYT’liler) için de çözüm formülleri üzerinde çalışıyor. Peki EYT çalışmasında en güçlü formül hangisi? İşte detaylar...
Açlık sınırı 2022 Temmuz ne oldu, yoksulluk sınırı nedir? TÜRK İŞ Temmuz ayı Türkiye açlık ve yoksulluk sınırı 2022!
Açlık sınırı 2022 Temmuz ne oldu, yoksulluk sınırı nedir? TÜRK İŞ Temmuz ayı Türkiye açlık ve yoksulluk sınırı 2022!Açlık sınırı 2022 Temmuz ne oldu, yoksulluk sınırı nedir? TÜRK İŞ Temmuz ayı Türkiye açlık ve yoksulluk sınırı 2022 açıkladı. TÜRK-İŞ'e göre temmuzda 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 280 lira oldu. Açlık sınırı ise 6 bin 840 lira olarak hesaplandı.
30.07.2022Ekonomi
Bakan Bilgin'den zam sonrası flaş açıklama!
Bakan Bilgin'den zam sonrası flaş açıklama!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammı ve EYT çalışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin kamuda çalışan sözleşmeli personellerde dahil olmak üzere tüm kamu çalışanların ücret artışından faydalanacağını belirtti. Bilgin EYT için ise tarih verdi. İşte detaylar...
4.07.2022Ekonomi
Kurban Bayramı öncesi kıyma uyarısı! Bakkal, manav ve berber...
Kurban Bayramı öncesi kıyma uyarısı! Bakkal, manav ve berber...Kurban Bayramı öncesi son dakika kıyma uyarısı geldi. Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, her yıl Kurban Bayramı’nda sokaklarda bakkal, manav, internet kafe ve berber gibi meslek gruplarının hijyensiz ortamlarda kıyma çektiğine dikkat çekerek, “Yetkililer buna dur demeli” dedi.
29.06.2022Gündem
Asgari ücret açıklandı mı, toplantı bitti mi? Yeni asgari ücret ne kadar olacak?
Asgari ücret açıklandı mı, toplantı bitti mi? Yeni asgari ücret ne kadar olacak?Asgari ücret zammı açıklandı mı, yeni asgari ücret ne kadar olacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ara zam toplantısı sona erdi. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artışı belirlemek üzere toplanmıştı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak, asgari ücret zammı belli oldu mu?
4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı kaç oldu? Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti aylık ne kadar? İşte açlık ve yoksulluk sınırı 2022 Haziran ayı sonuçları!
4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı kaç oldu? Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti aylık ne kadar? İşte açlık ve yoksulluk sınırı 2022 Haziran ayı sonuçları!Türk-İş açıkladı! Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması'nın 2022 Haziran ayı sonucu belli oldu. Yoksulluk sınırı, gıda enflasyonu, 4 kişilik bir ailenin aylık gıda harcaması tutarı yani açlık sınırı rakamları ortaya çıktı. Peki, 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı kaç oldu? Açlık ve yoksulluk sınırı nedir? Yoksulluk sınırı nasıl hesaplanır? İşte Haziran 2022 açlık ve yoksulluk sınırı verileri…
29.06.2022Ekonomi
Türk-İş: Açlık sınırı 6.017 TL
Türk-İş: Açlık sınırı 6.017 TLTürk-İş'in Mayıs 2022 açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına göre, açlık sınırı 6.017 TL ile mevcut asgari ücretin 1764 TL üzerinde gerçekleşti. Mutfak enflasyonundaki artış aylık yüzde 13 olurken son on iki aylık yüzde 107 oranında belirlendi. Yoksulluk sınırı ise 19.602 TL olurken bekâr bir çalışanın aylık yaşama maliyeti 7.836 TL‘ye ulaştı
27.05.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan, 'Ramazan Bayramı' mesajı
Kılıçdaroğlu'ndan, 'Ramazan Bayramı' mesajıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı mesajında, "Türkiye'de gerçek anlamda bir bayram yaşanması için, büyük bir değişime, büyük bir silkinmeye, işinin ehli insanların görev başına gelmesine ihtiyaç var" dedi.
1.05.2022Siyaset
Erbakan: Yüzde 50'lik zam asgari ücretlinin eline geçmeden buhar oldu
Erbakan: Yüzde 50'lik zam asgari ücretlinin eline geçmeden buhar olduYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Asgari ücret 4 bin 250 lira oldu, 'yüzde 50 zam yaptık' diye gece gündüz reklam yaptılar ama ne çare; yıllık yüzde 124'lük enflasyonla sizin yaptığınız yüzde 50'lik zam daha 7 milyon asgari ücretlinin eline geçmeden buhar oldu gitti" dedi.
27.03.2022Siyaset
Paraların yüzde 60'ı iade edilecek! Genelge yayınlandı yeni düzenleme...
Paraların yüzde 60'ı iade edilecek! Genelge yayınlandı yeni düzenleme...Paraların yüzde 60'ı iade edilecek. Bakanlık duyurdu ve genelge yayınlandı. Desteğe başvuru için gerekli belgelere bakanlığın internet sitesinden ulaşılabilecek. 2022 yılında geçerli olacak yeni düzenlemeler duyuruldu. İhracatçıya ‘dijital pazara giriş’ desteği geldi. Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan destek açıklamasına göre ihracat firmaları, bakanlık tarafından onaylanan dijital ihracat platformlarında işlem yapmak için ödedikleri ücretlerin 15 bin 102 TL’ye kadar olmak kaydıyla yüzde 60’ı iade alacak.
7.02.2022Ekonomi
Yapılan araştırmaya göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3.809 TL, yoksulluk sınırı ise 10.939 TL oldu
Yapılan araştırmaya göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3.809 TL, yoksulluk sınırı ise 10.939 TL olduMemur-Sen Konfederasyonu tarafından her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre Ocak ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3.809.3 TL, yoksulluk sınırı ise 10.939.1 TL olarak tespit edildi.
7.02.2022Ekonomi
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve sona gelindi! 4 bin lira...
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve sona gelindi! 4 bin lira...Asgari ücret zammı ile ilgili flaş gelişme! Asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalar peş peşe yapıldı. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Asgari ücrete ne kadar olacak? Asgari ücret 2022 yılında kaç para olacak? sorularının cevabı pazartesi günü cevabını buluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la işçi ve işverenden gelen önerileri paylaşırken, 2022 yılında asgari ücretin pazartesi günü yapılacak toplantı sonrası netleşmesi bekleniyor. TİSK, asgari ücret için en az 3 bin 500 lira önerdiklerini açıklarken, Türk-İş de 4 bin liranın kırmızı çizgileri olduğunu açıkladı. İşte asgari ücret zammı ile ilgili tüm detaylar...
Asgari Ücret Görüşmeleri ne zaman başlayacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıkladı!
Asgari Ücret Görüşmeleri ne zaman başlayacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıkladı!Asgari ücret görüşmeleri merakla bekleniyor. Asgari ücret alan milyonlarca işçi, görüşmelerden çıkacak sonucu beklerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, görüşmelerin uzamayacağını ve kararın 1-2 hafta içerisinde açıklanacağını söyledi. Peki, Asgari Ücret Görüşmeleri ne zaman başlayacak?
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin?
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan diyor ki 'Bu ekonomik kurtuluş savaşından milletimizi zaferle çıkaracağız'. Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin? 1 dolar 1 liraydı, ne oldu? 12 lira oldu?" dedi.
23.11.2021Siyaset
Asgari ücrete zam! 3 bin 532 lira ve 3 farklı senaryo...
Asgari ücrete zam! 3 bin 532 lira ve 3 farklı senaryo...Herkes asgari ücret zammını bekliyor. Milyonların heyecanla beklediği asgari ücret zammı için geri sayım başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu aralık ayının ilk haftasında toplanacak. Komisyon 4 toplantı yaptıktan sonra ay sonunda nihai kararını açıklayacak. Asgari ücrete dair üç farklı senaryo var. Yüzde 25 ila 35 arası bir zam beklentisi var. Eğer beklentiler gerçekleşirse yeni asgari ücret ne kadar olacak? İşte rakamlar...
DİSK asgari ücret talebi! Asgari ücret ne zaman açıklanacak? Asgari ücret zammı 2022 tahminleri!
DİSK asgari ücret talebi! Asgari ücret ne zaman açıklanacak? Asgari ücret zammı 2022 tahminleri!Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 2022 asgari ücretinin net 5 bin 200 TL olmasını ve bütün ücretlere 1000 TL iyileştirme yapılmasını talep etti. Peki, Asgari ücret ne zaman açıklanacak? İşte Asgari ücret zammı 2022 tahminleri…
Yoksulluk sınırı nedir, neye göre hesaplanır? Türkiye'de yoksulluk sınırı nedir?
Yoksulluk sınırı nedir, neye göre hesaplanır? Türkiye'de yoksulluk sınırı nedir?Yeterli yaşam standardında yaşayabilmek amacı için gereken asgari gelir miktarı olan yoksulluk sınırı, genel olarak normal bir yetişkin kişinin kabul edilebilir düzeyde hayatına devam edebilmesini sağlayabilecek kaynakların toplamıdır. Türkiye içerisindeki yoksulluk sınırının ne düzeyde olduğu konusu sıklıkla araştırılan konular arasında geliyor. Peki, Yoksulluk sınırı nedir, neye göre hesaplanır? Türkiye'de yoksulluk sınırı nedir? İşte detaylar...
16.02.2022Ekonomi
Türk-İş, aralık ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı
Türk-İş, aralık ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladıTürk-İş'in araştırmasına göre, aralık ayında dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 590, yoksulluk sınırı 8 bin 436 lira oldu.
29.12.2020Ekonomi
Yoksulluk sınırı hesaplandı!
Yoksulluk sınırı hesaplandı!Memur-Sen Konfederasyonu, dört kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 523 lira, yoksulluk sınırını 7 bin 353 lira olarak hesapladı.
7.12.2020Ekonomi
Türk-İş "açlık ve yoksulluk sınırı" araştırması sonuçlarını açıkladı
Türk-İş "açlık ve yoksulluk sınırı" araştırması sonuçlarını açıkladıTürk-İş, mayıs ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 2 bin 438, yoksulluk sınırını ise 7 bin 942 lira olarak hesapladı.
27.05.2020Ekonomi
İkinci asgari ücret toplantısı bitti:  Bekar ve çocuksuz memurun maaşı 3 bin 247 lira olmalı
İkinci asgari ücret toplantısı bitti: Bekar ve çocuksuz memurun maaşı 3 bin 247 lira olmalıÇalışanın beklediği asgari ücret toplantısı sona erdi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını bugün işçi tarafını temsil eden Türk-İş'in ev sahipliğinde yapıldı. Yüzde 12'lik enflasyon tahminine göre, artış olması halinde, asgari ücretin brütü 2 bin 865, neti bin 262 lira olacak. Yüzde 15'lik artışta ise net maaş 2 bin 325 civarına yükselecek.
Asgari ücret zammı 2020'de ne kadar olacak? Asgari ücrette kritik toplantı
Asgari ücret zammı 2020'de ne kadar olacak? Asgari ücrette kritik toplantıAsgari ücret 2020'de ne kadar olur? Asgari ücret zammı görüşmelerinde süreç devam ediyor. İlk toplantısını 2 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını bugün işçi tarafını temsil eden Türk-İş'in ev sahipliğinde yapacak. Yüzde 12'lik enflasyon tahminine göre, artış olması halinde, asgari ücretin brütü 2 bin 865 , neti bin 262 lira olacak. Yüzde 15'lik artışta ise net maaş 2 bin 325 civarına yükselecek.
10.12.2019Ekonomi
Asgari ücret ne zaman belli olacak? AGİ 2019 ücreti ne kadar? | Yıllara göre asgari ücret
Asgari ücret ne zaman belli olacak? AGİ 2019 ücreti ne kadar? | Yıllara göre asgari ücretAsgari ücret ne zaman belli olacak? asgari ücret görüşmeleri devam ederken, milyonlarca çalışan bu soruya yanıt arıyor. Asgari ücret toplantısı için tespit komisyonu yarın 2 kez bir araya gelecek.Peki asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret 2020 ne kadar olur? AGİ 2019 ücreti ne kadar? 2020 zammı ile AGİ ne kadar olacak? Yıllara göre asgari ücret zamları...
Asgari ücret 2020'de ne kadar olacak? Asgari ücret 2020 görüşmeleri...
Asgari ücret 2020'de ne kadar olacak? Asgari ücret 2020 görüşmeleri...Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret konusunda ilk adım atıldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020’de geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi için dün bir araya geldi. Peki, Asgari ücret 2020 zam oranı belli oldu mu? Asgari ücret 2020 görüşmeleri sonlandı mı? Sendikalar asgari ücret konusunda ne teklif ediyor? İşte Asgari ücret 2020 hakkında merak edilenler...
Kılıçdaroğlu: Dedikodu üzerinden siyaset yapmak doğru değil
Kılıçdaroğlu: Dedikodu üzerinden siyaset yapmak doğru değilCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçi ile görüştüğü iddiasıyla ilgili, "AK Parti'ye oy verenlere sesleniyorum; bir partiye kumpas kurmak, doğru değildir. Dedikodu üzerinden siyaset yapmak, doğru bir şey değildir. Memleketin dünya kadar sorunu var sen o sorunları çözeceğine CHP ile uğraşıyorsun. Niçin? Çünkü önündeki en büyük engel olarak bizi görüyorsun" dedi.
26.11.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yoksulluk Sınırı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yoksulluk sınırı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.