Yıl Dönümü

Yıl Dönümü

Son dakika yıl dönümü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yıl dönümü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yıl dönümü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yıl Dönümü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yıl dönümü gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.136 yıl dönümü haberi bulunmuştur. Tüm yıl dönümü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gadir-i Hum olayı nedir, Gadir-i Hum bayramı nedir? Gadir-i Hum ayeti ve Gadir Hum bayramı anlamı…
Gadir-i Hum olayı nedir, Gadir-i Hum bayramı nedir? Gadir-i Hum ayeti ve Gadir Hum bayramı anlamı… Gadir-i Hum Bayramı, Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) Hazreti Ali'yi onurlandırdığı günün yıl dönümü olarak her yıl büyük bir coşkuyla kutlanır. Bu önemli gün, dualar eşliğinde kutlanırken, geleneksel olarak 'Hirise' adlı özel bir yemek de hazırlanır. Bu bayramın gündemde yer almasıyla birlikte, Gadir-i Hum’un manevi ve kültürel değeri bir kez daha hatırlanır. Peki, Gadir-i Hum olayı nedir, Gadir-i Hum bayramı nedir? Gadir-i Hum ayeti be Gadir Hum bayramı anlamı…
21.06.2024 Gündem
Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri
Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri CHP heyeti AK Parti'ye, AK Parti heyeti de CHP genel merkezine bayramlaşma ziyareti gerçekleştirdi. MHP de, DSP heyetini kabul etti. Sırada AK Parti, CHP ve Yeniden Refah var. Son olarak AK Parti heyeti de MHP'ye bayram ziyaretinde bulundu
17.06.2024 Gündem
Erdoğan'dan Jandarma Genel Komutanlığı'na tebrik
Erdoğan'dan Jandarma Genel Komutanlığı'na tebrik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 185. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
14.06.2024 Gündem
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı Türkiye’nin ABD’den talep ettiği F-16’ların satın alım sürecinde sözleşmelerin imzalandığı, detaylar üzerindeki çalışmaların karşılıklı heyetler arasında görüşmeler vasıtasıyla sürdürüldüğü bildirildi.
13.06.2024 Gündem
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini bugün gerçekleştirdi. Görüşmeye dair AK Parti'den ilk açıklama geldi.
11.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Kızılay'ı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Kızılay'ı mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Haziran Türk Kızılay’ın 156. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Erdoğan, "Türk Kızılay, zor durumda olanların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır" ifadelerini kullandı.
11.06.2024 Gündem
Türkiye'ye adanmış bir ömür... Erdoğan Demirören 6 yıl önce bugün hayata veda etti
Türkiye'ye adanmış bir ömür... Erdoğan Demirören 6 yıl önce bugün hayata veda etti Türkiye'ye adanmış bir ömür yaşadı. Türk sanayisinin gelişmesi için canla başla mücadele etti. Büyük sanayici, duayen iş insanı Erdoğan Demirören, 6 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Onu saygıyla anıyoruz.
8.06.2024 Gündem
Biden, olmayan sandalyeye oturmaya çalıştı
Biden, olmayan sandalyeye oturmaya çalıştı ABD Başkanı Joe Biden, Fransa’da Normandiya Çıkarması'nın 80. yıl dönümü için düzenlenen anma töreninde, olmayan sandalyeye oturmaya çalıştı.
6.06.2024 Dünya
CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan görüşmesi için tarih verdi
CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan görüşmesi için tarih verdi CHP Genel Başkanı Özgür Özel yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı ile gelecek hafta görüşeceğiz, günü saati yarın belli olacak." ifadelerini kullandı.
5.06.2024 Gündem
Kabine toplantısı başladı! Bayram tatili 9 gün olacak mı?
Kabine toplantısı başladı! Bayram tatili 9 gün olacak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı başladı. Gündemde Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılması talebi de olacak.
4.06.2024 Gündem
Gratis indirimi kaç gün geçerli, Gratis yüzde 75 indirim ne zaman bitiyor? Gratis 75 indirim ne zamana kadar geçerli?
Gratis indirimi kaç gün geçerli, Gratis yüzde 75 indirim ne zaman bitiyor? Gratis 75 indirim ne zamana kadar geçerli? Gratis'in 15. yıl dönümü için düzenlediği %75 indirim kampanyası büyük ilgi gördü. İndirim bazı illerde zaman zaman izdihama da neden oldu. Peki, Gratis indirimi kaç gün geçerli, Gratis yüzde 75 indirim ne zaman bitiyor? Gratis 75 indirim ne zamana kadar geçerli?
1.06.2024 Ekonomi
70. Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı, Barlas Özarıkça'ya verildi
70. Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı, Barlas Özarıkça'ya verildi Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenlenen ve usta yazar Sait Faik Abasıyanık’ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın 70.’si, Hay (Metinlerarası Kitap) adlı kitabıyla Barlas Özarıkça’ya verildi.
31.05.2024 Gündem
29 Mayıs İstanbul'un Fethi kutlama programı > Maltepe Haluk Levent ve Sena Şener konseri saat kaçta, nerede? 29 Mayıs İstanbul'un fethi etkinlikleri
29 Mayıs İstanbul'un Fethi kutlama programı > Maltepe Haluk Levent ve Sena Şener konseri saat kaçta, nerede? 29 Mayıs İstanbul'un fethi etkinlikleri İstanbul'un fethi kutlama programı detayları merak ediliyor. 29 Mayıs'ta İstanbul'un fethi nedeniyle bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl kutlamaların adresi İstanbul Maltepe oldu. Fethin 571. yıl dönümü Sena Şener ve Haluk Levent konseri ile kutlanacak. Peki, Sena Şener ve Haluk Levent konseri saat kaçta? İşte 29 Mayıs İstanbul'un Fethi kutlama programı, etkinlikleri, konserleri…
29.05.2024 Gündem
Otobüsler neden ücretsiz, 29 Mayıs ne bayramı (ne günü)? Metrolar, füniküler, metrobüsler, vapurlar bugün ücretsiz mi, İETT 29 Mayıs bedava mı? İstanbul’da toplu taşıma neden ücretsiz?
Otobüsler neden ücretsiz, 29 Mayıs ne bayramı (ne günü)? Metrolar, füniküler, metrobüsler, vapurlar bugün ücretsiz mi, İETT 29 Mayıs bedava mı? İstanbul’da toplu taşıma neden ücretsiz? 29 Mayıs’ta toplu taşıma ücretsiz mi, bedava mı? İstanbul'un Fethi'nin 571. yılı İstanbullular tarafından coşkuyla kutlanacak. Kutlamalara katılacak olan vatandaşlar İstanbul’da toplu taşımanın durumunu sorguluyor. Peki, 29 Mayıs'ta otobüs, metro, metrobüs Marmaray bedava mı?
29.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Mayıs mesajı! 'Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Mayıs mesajı! 'Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir' İletişim Başkanlığı, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 571'inci yıl dönümü mesajını paylaştı.
29.05.2024 Gündem
29 Mayıs üniversiteler tatil mi? Üniversiteler 29 Mayıs açık mı kapalı mı?
29 Mayıs üniversiteler tatil mi? Üniversiteler 29 Mayıs açık mı kapalı mı? 29 Mayıs'ın İstanbul'un Fethi'nin yıl dönümü olması dolayısıyla resmi tatil olup olmadığına dair araştırmalar başlarken, üniversite öğrencileri üniversitelerin açık olup olmadığını merak ediliyor. Peki, 29 Mayıs üniversiteler tatil mi? Üniversiteler 29 Mayıs açık mı kapalı mı?
28.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Milletin cebinden özel uçakla Roma turu yaptırılamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Milletin cebinden özel uçakla Roma turu yaptırılamaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay’ın 162. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte düzenlediği Roma turuna tepki gösteren Erdoğan, "Milletin cebinden basın mensuplarına Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu konuda atanmış veya seçilmiş fark etmeksizin tüm makam sahipleri daha hassas davranmalı kamu malına özen göstermelidir." dedi.
28.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Afrika Günü' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Afrika Günü' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika Birliği Örgütü'nün kuruluş yıl dönümü ile 25 Mayıs Afrika Günü'nü tebrik etti.
25.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Necip Fazıl Kısakürek paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Necip Fazıl Kısakürek paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 41'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj paylaştı.
25.05.2024 Gündem
29 Mayıs İstanbul'un fethi nedeniyle okullar tatil mi, 1453 İstanbul Fethi’nin yıldönümü 29 Mayıs resmi tatil mi?
29 Mayıs İstanbul'un fethi nedeniyle okullar tatil mi, 1453 İstanbul Fethi’nin yıldönümü 29 Mayıs resmi tatil mi? Bu yıl 29 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet önderliğindeki ordu İstanbul’u fethetti. Bu fetih, sadece bir şehir ele geçirme değil, aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olma ve yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor. Peki, 29 Mayıs İstanbul'un fethi nedeniyle okullar tatil mi, 1453 İstanbul Fethi’nin yıldönümü 29 Mayıs resmi tatil mi?
24.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırım Tatar Sürgünü'nün 80'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
18.05.2024 Gündem
GKV’liler Çılgın Buluşları sahneledi! Yüksek performans dikkat çekti
GKV’liler Çılgın Buluşları sahneledi! Yüksek performans dikkat çekti Kuruluşunun 60.yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri, sahne sanatları alanındaki yetenekleri de sergileyerek geleneksel Türkçe tiyatro etkinlikleri kapsamında bu yıl Çılgın Buluşlar adlı oyunu sahneledi.
15.05.2024 Gaziantep
Dursun Özbek: En büyük transferi biz yaptık, 35 milyon euro
Dursun Özbek: En büyük transferi biz yaptık, 35 milyon euro Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, katıldığı bir organizasyonda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
11.05.2024 Galatasaray
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Demokrasimize güç katacak yeni anayasa hazırlanmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Demokrasimize güç katacak yeni anayasa hazırlanmalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay Konferans Salonu'nda düzenlenen İdari Yargı Günü ve Danıştay'ın 156. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyaset kurumu nasıl layüsel değilse, yargı da eleştirilemez değildir. Yargının kararlarını beğenmeyebilir, itiraz edebilir, hoşnutsuzluğumuzu açıkça dile getirebiliriz. Buna kimse engel olamaz, olmamalıdır. Terörü övmediği, şiddeti teşvik etmediği ve hakarete varmadığı sürece insanlar fikirlerini farklı mecralarda özgürce yazabilir, paylaşabilir" ifadelerini kullandı.
10.05.2024 Gündem
Almanya'da döner gündem oldu, şimdi de devlet desteği istediler
Almanya'da döner gündem oldu, şimdi de devlet desteği istediler Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in 22-24 Nisan tarihlerinde Türkiye’ye yaptığı resmi ziyarete ‘Berlin döneri’ götürmesinin yankıları sürerken Sol Parti, döner fiyatlarında artışın engellenmesi için devlet desteği verilmesini gündeme getirdi.
6.05.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yıl Dönümü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yıl dönümü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.