Vergi Ödemeleri

Vergi Ödemeleri

Son dakika Vergi ödemeleri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Vergi ödemeleri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Vergi ödemeleri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vergi Ödemeleri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vergi ödemeleri gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.008 vergi ödemeleri haberi bulunmuştur. Tüm vergi ödemeleri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Vergi ödemeleriyle ilgili son dakika kararı! Resmen değişti, 20 mayısa kadar...
Vergi ödemeleriyle ilgili son dakika kararı! Resmen değişti, 20 mayısa kadar...Vergi ödemeleriyle ilgili son dakika kararı. Resmi açıklama yapıldı. Son ödeme tarihi değişti. Yılın ilk çeyreğine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri, 20 Mayıs'a uzatıldı.
13.05.2022Ekonomi
Kripto paralar çakıldı, son 24 saat içinde resmen eridi! Bitcoin, Ethereum, Avalanche, Cardano, Terra...
Kripto paralar çakıldı, son 24 saat içinde resmen eridi! Bitcoin, Ethereum, Avalanche, Cardano, Terra...Kripto para piyasasında sert hareket! Uzun süre yükseliş trendinde olan Bitcoin adeta çöküş sürecine girdi. Kripto paraların atası Bitcoin'in düşüşü durdurulamıyor. Son 24 saat içinde yüzde 4 değer kaybetti. Rusya-Ukrayna savaşında tansiyonun yükselmesi dünya piyasalarını zor durumda bırakmaya ve enflasyonu arttırmaya devam ederken, yatırımcıların altın gibi güvenli limanlara yönelmesi kripto paraları negatif etkiliyor. Peki Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? BTC, ETH ve XRP kaç dolar/TL oldu? İşte detaylar...
19.04.2022Ekonomi
Milyonlarca kadın çalışanı kapsıyor! 306 TL fazla ödeniyor! Hiçbir kesinti yok, başvuran alıyor...
Milyonlarca kadın çalışanı kapsıyor! 306 TL fazla ödeniyor! Hiçbir kesinti yok, başvuran alıyor...Çalışan milyonlarca kişiyi kapsıyor. Asgari ücretle çalışanlar 306 TL daha fazla maaş alıyor. Hiçbir kesinti yapılmıyor ve başvuran ödenekten yararlanıyor. Kadınların çalışma hayatının kesintiye uğramaması için, yarım çalışma uygulaması bulunuyor. Doğum yapanlar ya da evlat edinenler için geçerli olan bu uygulamadan işçi statüsündekiler faydalanabiliyor. Doğum sonrasında analık izninin bitiminden itibaren faydalanılabilen yarım çalışma ödeneğinde maaş avantajı da bulunuyor. Çünkü günlük miktar asgari ücretin brüt tutarı kadar oluyor. Bu da 4.253 TL değil, 4.629 TL olarak maaşlara yansıyor. Ödeneği almak için şartların uygun olması dahilinde başvuruda bulunulması gerekiyor. Ödenekten üç yaşını doldurmamış çocuğu evlat edinen kadın veya erkek işçiler de yararlanabiliyor. Yarım çalışma ödeneği ile ilgili tüm detaylar...
Emlak vergisi ne zaman ödenir, ödeme tarihleri? 2022 emlak vergisi ne kadar?
Emlak vergisi ne zaman ödenir, ödeme tarihleri? 2022 emlak vergisi ne kadar?Emlak vergisi ne zaman ödenir, 2022 emlak vergisi ne kadar? Ev, arsa ve araziye sahip olan vatandaşlar vergi ödemeleri ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Yılda iki taksit olarak ödenen emlak vergisi ne zaman ödenir, nasıl ödenir? Emlak vergisi ne kadar?
25.03.2022Ekonomi
Kredi kartı ve banka kartı olan herkesi kapsıyor! Yüzde 49 arttı ve...
Kredi kartı ve banka kartı olan herkesi kapsıyor! Yüzde 49 arttı ve...Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kartı olan herkesi kapsıyor. Açıklama geldi ve belli oldu. Yüzde 49 arttı. BKM 2021 yılı kartlı ödeme verilerini açıkladı. Kartlı ödemeler yıllık 1,71 trilyon TL’ye ulaştı. En fazla harcama yılbaşı alışverişinde yapıldı. Günde ortalama 4,7 milyar TL kartlı ödeme gerçekleşti. Temassız ödeme tutar geçen yılın 3 katına ulaşırken internetten kartlı ödeme tutarı ise yüzde 75’lik büyüme ile 455 milyar TL oldu. İşte tüm detaylar...
1.02.2022Ekonomi
Vergi ödemeleri uzatıldı mı? Vergi ve beyannamelerde son ödeme günü ne zaman?
Vergi ödemeleri uzatıldı mı? Vergi ve beyannamelerde son ödeme günü ne zaman? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı. Süre uzatıldı! Olumsuz hava koşullarından dolayı KDV, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamesi verme ve ödeme süreleri uzatıldı. Peki, Vergi ve beyannamelerde son ödeme günü ne zaman? KDV, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamesi verme ve son ödeme günü…
26.01.2022Ekonomi
Yüz binlere güzel haber! Parayı geri alma hakkı
Yüz binlere güzel haber! Parayı geri alma hakkıYüz binlerce çiftçiye güzel haber! Son dönemde tarım sektörü girdilerinde yaşanan yüksek fiyat artışlarının maliyetlere de yansıdığını söyleyen yeminli mali müşavir İlyas Emre Yayla, “Yapılan son düzenleme ile Gelir Vergisi Kanuna mükerrer 20/C maddesi eklenmiş ve kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan tarımsal destekleme ödemelerinin gelir vergisinden istisna olacağı belirtilmiştir. Buna göre; artık destek ödemeleri vergiden istisna olduğu için gelir vergisi mükellefleri tarafından bu gelirler beyan edilmeyeceği gibi pek tabii ki bu kişilere kamu kurum kuruluşlarından yapılacak olan ödemelerde yüzde 4’lük vergi stopajı yapılmayacaktır, Buna göre; bundan sonra gelir vergisi mükellefi çiftçilere yapılacak ödemelerden herhangi bir vergi stopajı yapılmayacağı gibi şimdiye kadar yapılan vergi ödemeleri de çiftçilere faizi ile iade edilecektir” dedi.
25.11.2021Ekonomi
Yüz binleri kapsıyor! Hisse senetleriyle ilgili flaş açıklama! Devlet vergi iadesi ödüyor
Yüz binleri kapsıyor! Hisse senetleriyle ilgili flaş açıklama! Devlet vergi iadesi ödüyorHisse senetleriyle ilgili flaş açıklama! Devlet vergi iadesi ödüyor. ABD'nin hisse senetleriyle ilgili vergi kararı sonrası gözler Türkiye'ye çevrildi. Türkiye'de elinde hisse senedi olanlar gelir vergisi ödüyor mu? İşte konuyla ilgili detaylar.
16.11.2021Ekonomi
Bankalar kesinti yapacak! Flaş karar! Yeni dönem
Bankalar kesinti yapacak! Flaş karar! Yeni dönemBankalarla ilgili flaş karar! Çok sayıda vatandaşı kapsıyor. Yeni yasa teklifine göre nasıl vadeli mevduat hesapları üzerinden elde edilen faiz gelirleri için bankalar otomatik vergilendirme yapıyorsa, sosyal medya üzerinden elde edilen gelirler için de bankalar otomatik vergi kesintisi yapıp bu kesintiyi vergi dairesine ödeyecek. Yıllık geliri 650 bin lirayı aşanlar için de beyanname verme zorunluluğu geliyor.
5.10.2021Ekonomi
1000 liraya yükseltiliyor! Devlet ödeyecek
1000 liraya yükseltiliyor! Devlet ödeyecekYüz binlerce gence güzel haber! Aylık 1000 liraya yükseltiliyor. Onu da devlet ödeyecek. Stajyer öğrencilere müjde. Meslek liseleri ara eleman yetiştirmesi için teşvik ediliyor. Mevcut durumda meslek liselerinde okuyan öğrencilere işyeri stajlarında 767 TL aylık destek ödemesi yapılıyor. Bu rakamın üçte birini işveren ödüyor. Yeni düzenlemeyle işverenin ödediği destek miktarını devlet karşılayacak. Rakamın da 1000 TL'ye çıkarılması bekleniyor.
17.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afet bölgesi hakkında flaş açıklama...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afet bölgesi hakkında flaş açıklama...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rize, Artvin ve Düzce illerimizde meydana gelen sel felaketinin yol açtığı yıkımı ortadan kaldırmak, yaraları sarmak için gereken tüm adımları atmaya devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.
26.07.2021Siyaset
AB dijital vergi teklifi hazırlıklarını askıya alıyor
AB dijital vergi teklifi hazırlıklarını askıya alıyorAvrupa Birliği (AB), daha geniş kapsamlı minimum küresel vergi anlaşmasına odaklanmak için dijital vergi teklifi çalışmalarının durdurulduğunu bildirdi.
12.07.2021Ekonomi
130 ülke arasında dev ekonomi anlaşması! Aralarında Türkiye de var
130 ülke arasında dev ekonomi anlaşması! Aralarında Türkiye de varEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), çok uluslu şirketlerin faaliyette bulundukları ülkelerde en az yüzde 15 vergilendirilmesi konusunda 130 ülkenin anlaşmaya vardığını bildirdi.
1.07.2021Dünya
Kredi kartı kullananlar dikkat! Arttı, yüzde...
Kredi kartı kullananlar dikkat! Arttı, yüzde...Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor. Yüzde 72 arttı. BKM tarafından yapılan açıklamada son rakamlar duyuruldu. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile nisan ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72 artarak 117 milyar TL oldu.
18.05.2021Ekonomi
Kredi kartı ile ilgili flaş değişiklik! 350 TL...
Kredi kartı ile ilgili flaş değişiklik! 350 TL...Kredi kartı kullanan herkesi çok yakından ilgilendiren düzenleme yapıldı. Pandemiyle birlikte kartlar ve mobil cihazlar üzerinden hiçbir temas gerektirmeden ödeme yapmaya imkan sunan temassız ödemelere ilgi giderek artmıştı. Bunun üzerine 18 Mart 2020’de temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 120 TL’den 250 TL’ye yükseltilmişti. Dün bankalararası Kart Merkezi (BKM), temassız ödeme limitinin 250 TL’den 350 TL’ye çıkarıldığını duyurdu.
7.05.2021Ekonomi
Banka ve kredi kartlarıyla ilgili flaş açıklama! İki katına çıktı...
Banka ve kredi kartlarıyla ilgili flaş açıklama! İki katına çıktı...Banka kartı ve kredi kartı kullanan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Açıklama geldi. Yüzde 100 arttı. Kredi kartı ve banka kartları ile ilgili veriler duyuruldu. Kredi kartı adedinde geçen yıla göre yüzde 10’luk, banka kartı adedinde yüzde 6’lık, ön ödemeli kart adedinde ise yüzde 39’luk artış yaşandı. Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile mart ayında yapılan toplam ödeme tutarı yüzde 48 arttı. Kartlarla yapılan ödemelerde en fazla artış kamu/vergi ödemeleri sektöründe görüldü. İnternetten kartlı ödeme tutarı ise geçen yıla göre yüzde 100 arttı.
23.04.2021Ekonomi
Kira gelirleriyle ilgili flaş gelişme! Ev sahipleri...
Kira gelirleriyle ilgili flaş gelişme! Ev sahipleri...Ev sahibi milyonları ilgilendiriyor. Geçen yıl elde edilen kira gelirlerinin mart sonuna kadar beyan edilmesi gerekiyor. Beyanname vermek için en az ne kadar kira geliri elde etmek gerekiyor? İşyeri kiralarında stopaj geçen yıl düşmüştü, ödeyeceğim vergimi etkiliyor mu? Hisseli olarak mülk sahibiyim, beyan sınırı değişiyor mu? Götürü gider ve gerçek giderin farkı ne? Çocuklarımın özel okul faturalarını vergiden düşebilir miyim? Sigorta poliçelerini vergi hesabında indirim olarak gösterebilir miyim? Beyannameyi internetten nasıl göndereceğim? Ve diğer ayrıntılar...
2.03.2021Ekonomi
Banka ve kredi kartları ile ilgili flaş açıklama!
Banka ve kredi kartları ile ilgili flaş açıklama!Banka ve kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor. Duyuru geldi. Kredi kartı, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ilgili veriler açıklandı. Kartla ödeme tutarı ocak ayında 103 milyar TL oldu; bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artış görüldü. Kartlarla yapılan her 5 TL vergi ödemesinin 3 TL'si internetten gerçekleşti. Kamu-vergi ödemeleri sektöründeki kartlı ödeme tutarı ise yüzde 22 arttı. Toplam kart sayısı ise 260,8 milyon adede ulaştı. En fazla kartlı ödeme artışı elektronik eşya sektöründe görüldü
17.02.2021Ekonomi
KDV sistemi, kamu borçları, teşvik ödemeleri... Her şey değişiyor! Devlet düğmeye bastı
KDV sistemi, kamu borçları, teşvik ödemeleri... Her şey değişiyor! Devlet düğmeye bastıHükümet düğmeye bastı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. KDV sistemi, kamu borçları ve teşvik ödemeleri gibi bur çok alanda reform yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı, ticaret odaları kampa girdi! İşte yeni reform paketiyle ilgili tüm ayrıntılar...
12.02.2021Ekonomi
Banka ve kredi kartları ile ilgili flaş açıklama!
Banka ve kredi kartları ile ilgili flaş açıklama! Banka ve kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor. Duyuru geldi. Kredi kartı ve banka kartları ile ilgili veriler açıklandı. Kredi kartı sayısı 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 8, banka kartı ve ön ödemeli kart sayısı ise yüzde 13 arttı. Her 5 kartlı ödemeden 2'si banka kartlarıyla yapıldı. Temassız ödemeler bir önceki yıla göre 2,5 kat arttı. En fazla kartlı ödeme artışı elektronik eşya ve market-gıda sektöründe görüldü.
1.02.2021Ekonomi
Vergi ödemesi ertelenen sektörler belli oldu! Pandemide kapanan hangi işyerleri vergi ödeme ertelemesinden yararlanacak, hangileri kapsam dışı?
Vergi ödemesi ertelenen sektörler belli oldu! Pandemide kapanan hangi işyerleri vergi ödeme ertelemesinden yararlanacak, hangileri kapsam dışı?COVID-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi. Karar Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, Resmî Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Sinema salonu, kıraathane, internet kafe, çay bahçesi, elektronik oyun salonu, halı saha, hamam gibi işletmeler ertelemeden faydalanırken, paket servis ve gel-al hizmeti verdiği için restoranlar uygulamadan kapsam dışı olacak. İşte Vergi ödemesi ertelenen sektörler…
KDV, kredi, vergi... Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı
KDV, kredi, vergi... Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladıHalkbank’ın esnafa kullandırdığı kredilerin taksitleri 6 ay ötelendi. Salgın nedeniyle faaliyetleri durdurulan 122 bin işyerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamesi de ertelendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 2.5 milyon esnafa nefes aldıracak düzenlemeler yürürlüğe girdi.
26.01.2021Ekonomi
Vergi ödemeleri ertelendi mi? Vergi ödemesi ertelenen sektörler merak ediliyor!
Vergi ödemeleri ertelendi mi? Vergi ödemesi ertelenen sektörler merak ediliyor!Vergi ödemeleri ertelendi mi, sorusunun yanıtı merak ediliyordu. Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
26.01.2021Gündem
Emeklilerden flaş ek ödeme hamlesi! 180 lira...
Emeklilerden flaş ek ödeme hamlesi! 180 lira...Milyonlarca emekli yüzde 4-5'lik ek ödeme oranlarının yüzde 10'a yükseltilmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkan Kazım Ergün, "Oranın yüzde 10'a çıkartılmasıyla ortalama 90 lira olan ek ödeme miktarı yaklaşık 180 liraya yükselecektir" dedi.
22.01.2021Emekli
KDV desteği! Yüzde 10 indirim
KDV desteği! Yüzde 10 indirimKovid-19 salgınının ekonomi üzerindeki etkisini öngören devlet, salgın başlar başlamaz işletmeleri, dolayısıyla da istihdamı korumak adına pek çok alacağını tahsil etmeyi erteledi. Destek paketlerinin bir kısmı bu yıl da devam ediyor. 2020 yılının üçüncü çeyreği içerisinde alınan karar ile kira ödemelerindeki stopaj oranı 31 Aralık 2020 tarihine kadar yüzde 20’den yüzde 10’a indirilmişti. Yine 2020 yılının son günlerinde açıklanan Cumhurbaşkanı kararı ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak yüzde 10’luk stopaj kesinti süresi 31 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı. Bununla birlikte işyeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranı yüzde 8 olarak uygulanmaya devam edecek.
15.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Vergi Ödemeleri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vergi ödemeleri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.