Vergi Muafiyeti

Vergi Muafiyeti

Son dakika vergi muafiyeti haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan vergi muafiyeti ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını vergi muafiyeti haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vergi Muafiyeti

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vergi muafiyeti gelişmeleri de dahil olmak üzere 512 vergi muafiyeti haberi bulunmuştur. Tüm vergi muafiyeti haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yeşim Akbaş'ın ölümü ile ilgili yeni gelişme! Gizemli mesaj ortaya çıktı
Yeşim Akbaş'ın ölümü ile ilgili yeni gelişme! Gizemli mesaj ortaya çıktıManisa'nın Demirci ilçesindeki polis lojmanında başından tabanca ile vurulmuş halde bulunan ve hastanede yaşamını yitiren güzellik salonu işleten Yeşim Akbaş'ın (26) telefonunda, birlikte olduğu ve olay sonrası tutuklanan komiser yardımcısı Doğancan Yıldız'ın (32) intihar iddiasıyla çelişen bir mesaj bulundu. Akbaş'ın, ölümünden yaklaşık 40 dakika önce gönderdiği son mesajda işletmesindeki lazer epilasyon cihazı için servis yetkilisine 'Bekliyorum sizi Gürkan Bey' diye yazdığı ortaya çıktı.
25.05.2023Yaşam
EYT'liler vergiden muaf mı? Emlak vergisinden kimler muaf, EYT vergi muafiyeti başvurusu nasıl yapılır, hangi şartlarda ve ne zaman EYT’liden emlak vergisi alınmayacak?
EYT'liler vergiden muaf mı? Emlak vergisinden kimler muaf, EYT vergi muafiyeti başvurusu nasıl yapılır, hangi şartlarda ve ne zaman EYT’liden emlak vergisi alınmayacak?Emekli aylığına hak kazanan EYT'liler emlak vergisi muafiyetinden yararlanıp yararlanmadığını sorguluyor. Emekli olup sürekli ikâmet edilen tek bir yazlık için vergi verilmiyor. Bu yıl emekli olan EYT'liler, aylıklarının bağlanmasının ardından emeklilerin yararlandığı emlak vergisi muafiyetinin kendileri için de geçerli olup olmadığını merak ediliyor. Peki, EYT'liler vergiden muaf mı, EYT vergi muafiyeti başvurusu nasıl yapılır, hangi şartlarda EYT’liden emlak vergisi alınmayacak? EYT’lilere vergi muafiyeti ne zaman başlıyor?
25.05.2023Ekonomi
EYT'lilere bir müjde daha! Ödeme yapmayacaklar
EYT'lilere bir müjde daha! Ödeme yapmayacaklarEmekli aylığına hak kazanan EYT’liler için iyi haber geldi. Onlar da ev hanımı, şehit yakını, işsiz, gaziler gibi emlak vergisi muafiyetinden yararlanmaya başlayacak. Brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek meskene ait vergi oranı sıfır olarak uygulanacak
Bakan Kurum: Ülkemizi kadına şiddet ayıbından kurtarmak için her alanda çalıştık
Bakan Kurum: Ülkemizi kadına şiddet ayıbından kurtarmak için her alanda çalıştıkÜsküdar’da düzenlenen programlarla ilk defa oy kullanacak gençler ve kadınlarla bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “Gençler ülkemiz, İstanbul’umuz, geleceğimiz için çok güzel hayaller kuruyorlar. İnşallah o hayalleri gerçeğe sizler dönüştüreceksiniz. Biz buna yürekten inanıyoruz. Bütün mücadelemiz siz gençler içindir. 21 yılda hem çalışma hayatında hem de aile hayatında her zaman kadınlara destek olduk. İstihdamda kadın sayısını 6 milyondan 10 buçuk milyona çıkardık. Ülkemizi kadına şiddet noktasında bu ayıptan kurtarmak için eğitimden istihdama kadar her alanda birlikte çalıştık. Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz. Emekli olmak isteyen kardeşlerimizin primlerinin üçte birini devletimiz karşılıyor” dedi.
27.04.2023Gündem
Ticari araçlarda ÖTV indirimi geldi mi? ÖTV muafiyeti hangi araçlarda geçerli olacak, ne zaman yapılacak, Ticari araçlarda ÖTV indirimi ne kadar?
Ticari araçlarda ÖTV indirimi geldi mi? ÖTV muafiyeti hangi araçlarda geçerli olacak, ne zaman yapılacak, Ticari araçlarda ÖTV indirimi ne kadar? Esnafa ÖTV muafiyeti konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından araştırılıyor. Evde imal ettiği ürünleri internetten satan esnafların vergi muafiyeti 700 bin liraya çıkarken, esnaflar bazı ticari araç gruplarında vergi muafiyetinden yararlanacak. Peki, esnaf ÖTV muafiyeti kimleri kapsıyor, Ticari araçlarda ÖTV muafiyeti ne zaman başlıyor?
24.04.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Esnaf ÖTV ödemeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Esnaf ÖTV ödemeyecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'nın Gemlik ilçesine yerli otomobil Togg ile geldi. Erdoğan, Gemlik'te vatandaşlara seslendi. Esnafa peş peşe müjdeler veren Erdoğan, "Esnafımız şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, çekici işletmeciliği ve aynı cins taşıtlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek" dedi.
24.04.2023Gündem
Bakan Kurum Zeytinburnu’nda gençlerle bir araya geldi
Bakan Kurum Zeytinburnu’nda gençlerle bir araya geldiZeytinburnu Millet Bahçesi’nde gençlerle bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat kurum, "İstanbul'da 200 bin konutu, yerinde, gönüllü, hızlı dönüştüreceğiz. Bu sayede trafik sorununu çözeceğiz" dedi.
23.04.2023Gündem
Vergisiz İphone fiyatları 2023! İphone 11, 12, 13, 14 vergisiz fiyatı ne kadar 2023, İphone vergi oranı yüz kaç? İphone vergi indirimi ne zaman?
Vergisiz İphone fiyatları 2023! İphone 11, 12, 13, 14 vergisiz fiyatı ne kadar 2023, İphone vergi oranı yüz kaç? İphone vergi indirimi ne zaman?iPhone vergisiz fiyatı ile birlikte aranıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cep telefonu ve bilgisayar alınımında vergi muafiyeti sağlanacağını açıklamasının ardından “Vergisiz İphone 11, 12, 13, 14 fiyatı ne kadar?” sorularına yanıt arıyor. Üniversitede okuyan öğrenciler bir defaya mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV olmadan cep telefonu ve bilgisayar alabilecek. İşte vergisiz iphone fiyat listesi ve iphone vergi oranı...
13.04.2023Ekonomi
Vergisiz bilgisayar fiyatları 2023! Bilgisayar fiyatları vergisiz ne kadar, kaç TL? Öğrenciye vergisiz bilgisayar ne zaman verilecek?
Vergisiz bilgisayar fiyatları 2023! Bilgisayar fiyatları vergisiz ne kadar, kaç TL? Öğrenciye vergisiz bilgisayar ne zaman verilecek?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaştı. Erdoğan’ın yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayarlara vergi muafiyeti sağlanacağının müjdesini vermesinin ardından birçok öğrenci “Vergisiz bilgisayar fiyatları” için araştırmalarını hızlandırdı. Peki, Bilgisayar fiyatları vergisiz ne kadar, kaç TL? Öğrenciye vergisiz bilgisayar ne zaman verilecek?
12.04.2023Ekonomi
Öğrencilere vergisiz telefon ne zaman verilecek, üniversite öğrencilerine vergi indirimi şartları nelerdir, vergisiz telefon nasıl, nereden alınır? Telefon vergi muafiyeti (indirimi)
Öğrencilere vergisiz telefon ne zaman verilecek, üniversite öğrencilerine vergi indirimi şartları nelerdir, vergisiz telefon nasıl, nereden alınır? Telefon vergi muafiyeti (indirimi) Öğrencilere vergi indirimi şartları nelerdir, öğrencilere telefon vergi indirimi nasıl yapılır, vergi muafiyeti ne zaman? Sorularının yanıtı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından merakla sorgulanıyor. Beyannamede, asgari ücretli ve emeklilere önümüzdeki dönemde enflasyon üstü zam yapılacağı belirtilirken, yükseköğretimde okuyan öğrencilere cep telefonuna ve bilgisayar alımında bir defaya mahsus vergi muafiyetinin getirildiği aktarıldı. Peki, öğrencilere vergi muafiyeti ne zaman gelecek, üniversite öğrencilerine vergisiz telefon şartları nelerdi, telefon vergi indirimi nasıl olacak? İşte üniversite öğrencilerine telefon vergi indirimi hakkında merak edilenler…
12.04.2023Ekonomi
Vergisiz telefon fiyatları (Samsung, İphone) ne kadar, bilgisayar vergi muafiyeti ne kadar, kaç TL? Telefon bilgisayar vergi hesaplama ve bilgisayar vergi oranı...
Vergisiz telefon fiyatları (Samsung, İphone) ne kadar, bilgisayar vergi muafiyeti ne kadar, kaç TL? Telefon bilgisayar vergi hesaplama ve bilgisayar vergi oranı...Vergisiz cep telefonu, bilgisayar fiyatları için yapılan aramalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı seçim beyannamesini sonrası araştırılıyor. Erdoğan’ın seçim vaatlerinden biri de üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti oldu. Peki, Vergisiz telefon fiyatları ne kadar, bilgisayar vergisiz kaç TL? İşte telefon bilgisayar vergi hesaplama ile bilgisayar telefon vergi oranı...
12.04.2023 Ekonomi
AK Parti’nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan art arda müjdeler
AK Parti’nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan art arda müjdelerCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda müjdeleri sıraladı. Özellikle aileleri ve gençleri kalkındıracak özel paketler hazırlandı. Enflasyonun azaltılması ve milli gelirin artması için de yeni programlar uygulanacak.
12.04.2023Gündem
Vergi muafiyeti nedir, ne anlama geliyor? Üniversite öğrencilerine cep telefonu ve bilgisayarda vergi muafiyeti şartları nelerdir?
Vergi muafiyeti nedir, ne anlama geliyor? Üniversite öğrencilerine cep telefonu ve bilgisayarda vergi muafiyeti şartları nelerdir?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda AK Parti seçim beyannamesini açıklıyor. Erdoğan’ın açıkladığı seçim vaatlerinden biri de Üniversite öğrencilerine cep telefonu ve bilgisayarda vergi muafiyeti oldu. Erdoğan vaadi "Üniversiteli öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanacak." İfadesiyle duyurdu. Peki, vergi muafiyeti nedir, ne anlama geliyor? Üniversite öğrencilerine cep telefonu ve bilgisayarda vergi muafiyeti şartları nelerdir? Vergi muafiyeti nasıl alınır?
11.04.2023Gündem
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladı
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesini açıkladı. "Önümüzdeki dönemde ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği yere getireceğiz" diyen Erdoğan, "Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız. Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız." ifadelerini kullandı. Ankara-İstanbul arasına süper hızlı tren hattının kurulacağını belirten Erdoğan, 6-G teknolojisinin hazırlıklarına da başlanılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayata geçireceğimiz "gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle”, hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz." dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili ise şunları söyledi: Son 5 yıldaki uygulama tecrübesine ve değişen ihtiyaçlara göre restore ederek, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha fazla katkı verecek şekilde geliştireceğiz.
11.04.2023Gündem
Vergi muafiyetinde detaylar belli oldu! Tamamı siliniyor, işte sınır tutarı
Vergi muafiyetinde detaylar belli oldu! Tamamı siliniyor, işte sınır tutarıDeprem bölgesinde çalışanlara, işverenleri tarafından yapılan yardımlara sağlanan vergi muafiyetinde detaylar belli oldu. Buna göre, kendisi, eşi, çocuğu veya anne ve babası depremden etkilenen işçiler için yardımda bulunulabilecek.
25.03.2023Ekonomi
Evden çalışarak para kazanabilirsiniz! Vergi alınmıyor, 120 bin TL'ye kadar muafiyet
Evden çalışarak para kazanabilirsiniz! Vergi alınmıyor, 120 bin TL'ye kadar muafiyetEvinde, el emeği ile ürettiğini internetten satanlara 120 bin liraya kadar vergi muafiyeti sağlanıyor. Bu uygulama özellikle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev kadınlarına önemli bir kolaylık sağlıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, bu kapsamda nelere dikkat edilmesi gerektiğini tek tek açıkladı. İşte üretimi teşvik eden detaylar…
24.03.2023Ekonomi
Ticaret Bakanlığı açıkladı! Yurt dışından gelecek yardımlara ilişkin duyuru
Ticaret Bakanlığı açıkladı! Yurt dışından gelecek yardımlara ilişkin duyuruTicaret Bakanlığı yurt dışından Türkiye'ye gönderilen yardım malzemelerinin gümrük vergisi, ticaret politikası önlemlerine tabi olmaksızın ithal edilmesinin mümkün olduğunu ve belirlenen kurumlara gönderimlerin yapılması gerektiğini açıkladı.
8.02.2023Ekonomi
Yemek kartları market alışverişinde kullanılmayacak mı? Yemek kartı marketlerde geçecek mi, geçmeyecek mi? Yemek kartı market alışverişi!
Yemek kartları market alışverişinde kullanılmayacak mı? Yemek kartı marketlerde geçecek mi, geçmeyecek mi? Yemek kartı market alışverişi!Yemek kartları 1 Aralık 2022 itibarıyla yeni döneme başladı. Söz konusu düzenleme çalışan ve işverenlerde soru işaretlerine neden oldu. Arama motorlarına yönelen vatandaşlar “Yemek kartları kalkacak mı, yemek kartları marketlerde geçmeyecek mi, yemek kartı markette geçecek mi? sorularına yanıt aramaya başladı. Öte yandan Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade çıkan haberler üzerine açıklamalarda bulundu. İşte İşte Yemek kartı market alışverişi ile ilgili son durum...
14.12.2022Ekonomi
Konaklama Vergisi Tebliği Resmi Gazete’de! 1 Ocak 2023’te yürürlüğe giriyor! Kimler konaklama vergisi ödeyecek?
Konaklama Vergisi Tebliği Resmi Gazete’de! 1 Ocak 2023’te yürürlüğe giriyor! Kimler konaklama vergisi ödeyecek?Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı duyurdu! Konaklama Vergisi detayları belli oldu! Konaklama Vergisi Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Konaklama Vergisi’ne göre, otel, tatil köyü, butik otel, motel, pansiyon ile köy, ve yayla evi ve kampinglerde kalan kişilerden konaklama vergisi alınacak. Peki, Konaklama vergisi ne zaman yürürlüğe giriyor? Konaklama vergisini kim ödeyecek? Konaklama vergisi ne kadar? Çadır ve karavanda konaklayanlar vergi ödeyecek mi? İşte detaylar…
14.12.2022Ekonomi
Fatura desteği, KYK borçları, sicil affı ve yaşlı aylığı ile ilgili son dakika gelişmesi! Dikkat çeken 2 bin lira detayı
Fatura desteği, KYK borçları, sicil affı ve yaşlı aylığı ile ilgili son dakika gelişmesi! Dikkat çeken 2 bin lira detayıKYK borçları, sicil affı, maske cezaları, fatura desteği ile ilgili son dakika gelişmesi! Resmi Gazete'de yayımlandı, detaylar belli oldu. Borçlar siliniyor, enerjide vergi muafiyeti 50 kW'ye çıkarıldı, günlük yemek bedelinin 51 lirayı aşmayan kısmı istisna kapsamına alındı. Öğrenim kredisi alan öğrencilerle ilgili düzenleme ise dikkat çekti. İşte milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
9.11.2022Ekonomi
KYK faizleri ve maske cezaları silindi
KYK faizleri ve maske cezaları silindiÖğrenim kredilerine ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM’de kabul edildi. Böylece KYK öğrenim kredisinin borç faizleri ve maske cezaları silindi.
3.11.2022Ekonomi
52 maddelik torba yasada neler var, kabul edilen torba yasa maddeleri neler? Ekonomi torba yasa teklifi 2022
52 maddelik torba yasada neler var, kabul edilen torba yasa maddeleri neler? Ekonomi torba yasa teklifi 2022Torba yasada neler var, torba yasa maddeleri neler? 52 maddelik torba yasa teklifi TBMM'de kabul edildi. Torba yasanın Meclis'te kabul edilmesinin ardından torba yasanın içeriği araştırılmaya başlandı. Maske cezasından, kredi borç faizine, yersiz yapılan muhtaç ve evde bakım yardımı ödemelerinden Kur Korumalı Mevduat uygulamasına kadar birçok düzenleme yeni torba yasa düzenlemesinde yer alıyor. Peki, 52 maddelik torba yasada neler var, ekonomiye torba yasa maddeleri neler?
18.10.2022Ekonomi
52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi! KYK kredi faizleri, maske cezaları, icra borçları
52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi! KYK kredi faizleri, maske cezaları, icra borçlarıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, ekonomik düzenlemeleri içeren 52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi. Teklifle; Kovit-19 salgını sürecinde maske takmayanlara verilen cezalar affedilecek. KYK kredi faizleri ödenmeyecek. 2000 TL ve altındaki icra borçlarının sonlandırılması amaçlanıyor. İşverenler çalışanlarına yemek paralarını nakit ödemeleri halinde vergiden istisna olacak.
17.10.2022Ekonomi
Torba yasada neler var, ne zaman çıkacak? Vergi, Bağkur, ehliyet, imar affı torba yasada var mı? TBMM torba yasa maddeleri 2022-2023!
Torba yasada neler var, ne zaman çıkacak? Vergi, Bağkur, ehliyet, imar affı torba yasada var mı? TBMM torba yasa maddeleri 2022-2023!Torba yasa maddeleri, Meclis’te yeni dönemin başlamasıyla vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Maske cezaları, KYK borç faizleri ve basın kanunu gibi birçok maddenin yer aldığı torba yasanın detayları netleşiyor. Peki, Torba yasada neler var, ne zaman çıkacak? Vergi, Bağkur, ehliyet, imar affı torba yasada var mı?
14.10.2022Gündem
Nakit olarak ödenecek! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor
Nakit olarak ödenecek! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyorYemek kartı uygulaması ile ilgili yeni düzenleme geliyor. Düzenleme sonrası yemek ücretini nakit olarak almayan çalışanlar, işverene sağlanacak vergi muafiyeti ile yemek parasını nakit olarak alabilecek.
5.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Vergi Muafiyeti ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vergi muafiyeti haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.