Tüik

Tüik

Son dakika TÜİK haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan TÜİK ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını TÜİK haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tüik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tüik gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.637 tüik haberi bulunmuştur. Tüm tüik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Enflasyon oranı açıklandı mı, haziran ayı enflasyon oranı belli oldu mu? Rakamlar ne zaman açıklanacak?
Enflasyon oranı açıklandı mı, haziran ayı enflasyon oranı belli oldu mu? Rakamlar ne zaman açıklanacak?Haziran ayı enflasyon oranı temmuz ayına girilmesiyle merak konusu oldu. Asgari ücret ve emekli maaşlarında belirleyici olan enflasyon oranı vatandaşın gündemindeki yeri koruyor. TÜİK tarafından duyurulacak olan haziran ayı 2022 enflasyon oranı açıklandı mı, enflasyon oranı ne zaman açıklanacak, belli oldu mu?
1.07.2022Ekonomi
Enflasyon oranı ne zaman açıklanacak, TÜİK Haziran ayı enflasyon beklentisi ne? TEFE TÜFE haziran ayı enflasyon rakamları!
Enflasyon oranı ne zaman açıklanacak, TÜİK Haziran ayı enflasyon beklentisi ne? TEFE TÜFE haziran ayı enflasyon rakamları!Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak, enflasyon beklentisi ne kadar? Emekli ve memur zammında belirleyici olan Haziran ayı enflasyon rakamları merakla bekleniyor. Mayıs ayında yüzde 2,98 artışla %73,50 oranında gerçekleşirken 5 aylık enflasyon yüzde 35,64 oldu. Merkez Bankası'nın TÜFE enflasyon beklenti anketini yayınlamasının ardından Haziran ayı enflasyon beklentisi de belli oldu. Peki, Haziran ayı enflasyon beklentisi ne, enflasyon oranı ne zaman açıklanacak? TÜİK TEFE TÜFE haziran ayı enflasyon rakamları hakkında merak edilenler…
1.07.2022Ekonomi
Temmuzda emekli zam alacak mı? Memur ve SSK emeklisi zam alacak mı? Emekli maaş zammı ile ilgili Bakan Bilgin’den açıklama!
Temmuzda emekli zam alacak mı? Memur ve SSK emeklisi zam alacak mı? Emekli maaş zammı ile ilgili Bakan Bilgin’den açıklama!Milyonlarca emeklinin gözü temmuz ayında yapılacak zamlarda! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den maaşlara yapılacak zamla ilgili açıklama geldi. Hükümetin temmuz ayı çalışmaları ile ilgili konşan Bakan Bilgin, “Temmuz'da yapacağımız çalışmalar enflasyon karşısında nefes aldıracak.” diye konuştu. Peki, Temmuzda emekli zam alacak mı? Memur ve SSK emeklisi zam alacak mı? SSK emeklisi ne kadar zam alacak? İşte Bakan Bilgin’in açıklamalarından detaylar…
24.06.2022Emekli
Tüketici güven endeksi azaldı
Tüketici güven endeksi azaldıTüketici güven endeksi, Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında azaldı.
22.06.2022Ekonomi
2080 yılında Türkiye'nin nüfusu kaç kişi olacak? TÜİK resmen açıkladı: İstatistiklerdeki çarpıcı 2070 yılı detayı...
2080 yılında Türkiye'nin nüfusu kaç kişi olacak? TÜİK resmen açıkladı: İstatistiklerdeki çarpıcı 2070 yılı detayı...Türkiye'nin 2080 yılına kadar olacak nüfus rakamları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. TÜİK'in araştırma sonuçlarına göre Türkiye'nin demografik göstergelerdeki mevcut eğilimleri devam edeceği varsayımı senaryosuna göre Türkiye nüfusunun 2080 yılına kadar ne kadar artış/azalış göstereceği yayınlandı.
22.06.2022Yaşam
CHP lideri Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildir
CHP lideri Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildirİzmir'de 'Üye Katılım Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP'ye katılmak yeni sorumluluklar üstlenmek demektir. Artık CHP üyesi sıradan bir kişi değildir. CHP'li partisini, halkı bilecek. Her sorunun nasıl çözüleceğini büyük bir sabır, dikkat ve bilgiyle karşısına aktaracak. CHP'li olmak sıradan bir olay değildir. CHP'li olmak Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdiği Kurtuluş Savaşı'nın, bağımsızlığın arkasında durmak demektir" dedi.
18.06.2022Siyaset
Ücretli çalışan sayısı arttı! TÜİK açıkladı
Ücretli çalışan sayısı arttı! TÜİK açıkladıSanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2022 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 arttı.
15.06.2022Ekonomi
CHP lideri Kılıçdaroğlu: O yürüyüş 6 lideri bir araya getirdi
CHP lideri Kılıçdaroğlu: O yürüyüş 6 lideri bir araya getirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü bitmiş değil, sürdürüyoruz onu. Hakkımızı ala ala ve milletin desteğini ala ala sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. O yürüyüş 6 lideri bir araya getirdi. Bu yürüyüş bitmiş değil. En son kişi adaletsizlikten şikayet etmeyinceye kadar bu yürüyüşümüz devam edecek" dedi.
14.06.2022Siyaset
Nisan ayı işsizlik rakamları açıklandı
Nisan ayı işsizlik rakamları açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan 2022 dönemine ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı.Kurumun verilerine göre Türkiye'de işsizlik oranı yüzde 11,3 olarak gerçekleşti.
10.06.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Hakkınızın yenmesini istemiyorsanız bize katılacaksınız
Kılıçdaroğlu: Hakkınızın yenmesini istemiyorsanız bize katılacaksınızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’e müdahale edildiğini öne sürerek, "İşçilere, emeklilere, dul ve yetimlere sesleniyorum; hakkınızın yenmesini istemiyorsanız bize katılacaksınız, yanımızda duracaksınız. Hakkınızı hukukunuzu teslim edeceğiz” dedi.
7.06.2022Siyaset
Kütüphane sayısı yüzde 1,7 arttı
Kütüphane sayısı yüzde 1,7 arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2021 yılı kütüphane istatistiklerini duyurdu. Önceki yılın verilerine göre kütüphane sayısı yüzde 1,7 artarak 34 bin 555 olurken, yurt genelinde kütüphane mevcudu; 1 Milli Kütüphane, 1252 halk kütüphanesi, 612 üniversite kütüphanesi, 32 bin 690 örgün ve yaygın eğitim kurumu kütüphanesi oldu.
7.06.2022Yaşam
TÜİK: Kütüphane sayısı yüzde 1,7 arttı
TÜİK: Kütüphane sayısı yüzde 1,7 arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2021 yılı kütüphane istatistiklerini duyurdu. Önceki yılın verilerine göre kütüphane sayısı yüzde 1,7 artarak 34 bin 555 olurken, yurt genelinde kütüphane mevcudu; 1 Milli Kütüphane, 1252 halk kütüphanesi, 612 üniversite kütüphanesi, 32 bin 690 örgün ve yaygın eğitim kurumu kütüphanesi oldu.
7.06.2022Gündem
5 aylık enflasyon farkı kaç oldu, son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? Aylara göre enflasyon oranları 2022
5 aylık enflasyon farkı kaç oldu, son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? Aylara göre enflasyon oranları 2022Son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? 2022 Aylara göre enflasyon oranları, Mayıs ayı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla araştırılmaya başlandı. TÜİK Mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK'e göre yıllık enflasyon yüzde 73,5 oldu. TÜİK Mayıs ayında tüketici fiyatlarının yüzde 2,98 arttığını açıkladı. Peki, 5 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu, kaç? 2022 Aylara göre enflasyon oranları ve 5 aylık enflasyon rakamları…
4.06.2022Ekonomi
SSK Bağkur emekli maaşı zammı belli oldu, emekli temmuz zammı ne kadar olacak? 5 aylık zam oranı kesinleşti!
SSK Bağkur emekli maaşı zammı belli oldu, emekli temmuz zammı ne kadar olacak? 5 aylık zam oranı kesinleşti!TÜİK verilerine göre, emeklinin 5 aylık enflasyon farkı yüzde 35,64 oldu. Ocak ayında yapılan emeklinin maaşına 6 aylık enflasyon farkına göre zam yapılacak. Peki, SSK Bağkur emekli maaşı zammı belli oldu, emekli temmuz zammı ne kadar olacak?
3.06.2022Emekli
Motosiklette bahar bereketi! Yüzde 94'lük artış var
Motosiklette bahar bereketi! Yüzde 94'lük artış var2022 ilk 4 ayda TÜİK verilerine göre trafiğe kaydı yapılan motosiklet sayısı geçen yılın nisan ayına göre % 94,3 arttı.
3.06.2022Otomobil
Memur ve emeklinin maaş zammı ne oldu, Memur enflasyon farkı kaç oldu, ne kadar? Memur zammı temmuz 2022
Memur ve emeklinin maaş zammı ne oldu, Memur enflasyon farkı kaç oldu, ne kadar? Memur zammı temmuz 2022TÜİK enflasyon oranlarını açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayına ilişkin enflasyon oranlarını açıkladı. Buna göre mayısta enflasyon aylık bazda yüzde 2,98 yıllık bazda ise yüzde 73,50 artış gösterdi. Mayısta üretici enflasyonu ise yıllık bazda yüzde 132,16 arttı.  Enflasyon bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 35,64, on iki aylık ortalamalara göre yüzde 39,33 artış gerçekleşti. TÜİK'ten yapılan açıklamaya göre, 5 aylık ortalama enflasyon %40.1 oldu. Enflasyonla birlikte memurun enflasyon zammı da ortaya çıktı. Peki, Memur zammı ne kadar olacak, memur zam oranı ne? Memur enflasyon farkı ne kadar oldu?
3.06.2022Memur
Enflasyonla ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu
Enflasyonla ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından enflasyon rakamlarıyla ilgili bir mesaj yayınladı. 'Enflasyon artışının hız kesmiş olduğunu görüyoruz' diyen Nebati, 'Vatandaşlarımızın enflasyon baskısı altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz!' ifadesini kullandı.
3.06.2022Ekonomi
Kira zammı neye göre yapılır, kira artışı nasıl hesaplanır? Kira artış oranı hesaplama ile kira zam oranı Haziran 2022
Kira zammı neye göre yapılır, kira artışı nasıl hesaplanır? Kira artış oranı hesaplama ile kira zam oranı Haziran 2022TÜİK mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK'in açıkladığı rakama göre enflasyon, ocakta %2.98 artarken yıllık bazda %73.50 oldu. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla kiralara yapılacak zam oranı da netlik kazandı. Peki, Kira zammı neye göre yapılır, kira artışı nasıl hesaplanır? Kira artış oranı hesaplama ile kira zam oranı Haziran 2022…
3.06.2022Ekonomi
Ocak Mayıs 2022 enflasyon oranları! TÜİK’e göre Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs TÜFE TEFE enflasyon verileri!
Ocak Mayıs 2022 enflasyon oranları! TÜİK’e göre Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs TÜFE TEFE enflasyon verileri!TÜİK verilerine göre TÜFE son ayda %2,98 arttı ve %73,50'ye çıkarak son 24 yılın en yüksek seviyesini gördü. Son bir yılda en çok fiyat artışı %107,62 ile ulaştırma, %91,63 ile gıda ve alkolsüz içecekler, %82,08 ile ev eşyası grubunda görüldü. Aylık olarak hesaplaması yapılan 144 temel başlıktan 9’unun fiyatı düşerken 5’inde değişiklik olmadı ve 130’unda ise fiyat artışı görüldü. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla vatandaşlar 2022 Ocak – Mayıs enflasyon farkı ne kadar oldu? sorusuna da yanıt arıyor. İşte TÜİK verilerine göre Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs TÜFE TEFE enflasyon verileri…
3.06.2022Ekonomi
Türkiye'nin en zengin ve en yoksul illeri belli oldu! Listede sürpriz şehirler var...
Türkiye'nin en zengin ve en yoksul illeri belli oldu! Listede sürpriz şehirler var...En yoksul ve en zengin şehirler belirlendi. TÜİK, 2021'deki araştırma sonuçlarına göre Türkiye'nin en yoksul şehirlerini açıkladı. Yoksulluk oranının en düşük olduğu şehirler dikkat çekerken listedeki birçok il 'sürpriz' olarak nitelendirildi. İşte TÜİK'in açıkladığı o rapor ve Türkiye'nin en yoksul kentleri... (DHA)
2.06.2022Ekonomi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 50 sözleşmeli personel alacak! 26 ilde anketör alınacak! İşte başvuru şartları!
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 50 sözleşmeli personel alacak! 26 ilde anketör alınacak! İşte başvuru şartları!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere 50 sözleşmeli personel alacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre, KPSS (B grubu) KPSS P3 puanı dikkate alınarak yapılacak sıralama ve sözlü sınavla 26 ilde anketör alınacak. Peki, TÜİK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte TÜİK anketör alımı başvuru şartları!
Meral Akşener: Ülkemizin ihtiyacı seçimdir
Meral Akşener: Ülkemizin ihtiyacı seçimdirİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Biz memleketimize gidemiyoruz, onlar uzaydan bahsediyorlar. Türkiye elbette uzaya gidecektir. Ama bugün, milletimizin ihtiyacı seçimdir. Türkiye’nin ihtiyacı seçimdir. İYİ Parti’nin de yetkiyi alıp memleketi düze çıkarmak için beklediği şey seçimdir" dedi.
1.06.2022Siyaset
Mayıs ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Ekonomistlerin 2022 mayıs ayı enflasyon tahmini ne oldu?
Mayıs ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Ekonomistlerin 2022 mayıs ayı enflasyon tahmini ne oldu? Mayıs ayı enflasyonu için gözler Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak verilere çevrildi. Haziran ayı ile birlikte TÜİK tarafından açıklanacak veriler hem Temmuz ayında emekli ve memura yapılacak zamlar hem de kira zammı konusunda bellirleyici olacak. Peki, Mayıs ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Ekonomistlerin 2022 mayıs ayı enflasyon tahmini ne oldu? Mayıs ayı enflasyon rakamları ne olur? İşte detaylar…
1.06.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Büyüme performansını kalıcı hale getirmek en önemli hedeflerimizden
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Büyüme performansını kalıcı hale getirmek en önemli hedeflerimizdenHazine ve Maliye Bakanlığı'nca, TÜİK'in açıkladığı büyüme rakamına ilişkin, "Yüksek katma değerli, sürdürülebilir, dengeli, kapsayıcı ve vatandaşlarımıza refah artışı sağlayan büyüme performansını kalıcı hale getirmek en önemli hedeflerimizdendir" açıklaması yapıldı.
31.05.2022Ekonomi
Dondurma fiyatları 2022! 31 Mayıs dondurmaya zam geldi mi, ne kadar oldu, dondurma zammı sonrası Algida dondurma fiyatları listesi
Dondurma fiyatları 2022! 31 Mayıs dondurmaya zam geldi mi, ne kadar oldu, dondurma zammı sonrası Algida dondurma fiyatları listesiDondurmaya zam geldi mi, dondurma fiyatları ne kadar? TÜİK'in açıklandığı resmi rakamlara göre yüzde 70'i bulan enflasyonla birlikte dondurma fiyatları da zamlandı. Peki, dondurma fiyatları ne kadar, dondurma zammı ne zaman geçerli olacak. İşte dondurma zammı sonrası Algida dondurma fiyatları listesi
31.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tüik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tüik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.