Trakya

Trakya

Son dakika trakya haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan trakya ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını trakya haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Trakya

haberleri sayfasında son dakika yaşanan trakya gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.491 trakya haberi bulunmuştur. Tüm trakya haberleri aşağıda listelenmiştir.
Vaka sayıları arttı! Maske çıkışı geldi
Vaka sayıları arttı! Maske çıkışı geldiTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, hiçbir şikayeti olmadan bulaştırmayı sağlayabilecek türde koronavirüs taşıyanların dışarıda dolaştığını belirterek, "Vaka sayılarının artışı, mutasyonları da körükleyen bir durum. Yeni mutasyonların ortaya çıkışını hızlandıran bir durum olduğu için de maske kullanarak bulaşmayı mümkün olduğunca sınırlandırmamıza ihtiyacımız var" dedi.
19.08.2022Yaşam
Petrol ile ilgili flaş açıklama: 'Açığa çıkartılmayı bekliyor'
Petrol ile ilgili flaş açıklama: 'Açığa çıkartılmayı bekliyor'Prof. Dr. Kaan Şevki Kavak, İmranlı’dan Kayseri’ye kadar yaklaşık 200 km uzunluğunda ve 50 km genişliğindeki Sivas Havzası’nın petrol içerebilecek jeolojik özelliklere sahip olduğunu belirtip, 1974’de yarım kalan sondajın sürdürülebilmesinin yararlı olabileceğini savundu.
19.08.2022Ekonomi
Ukrayna'dan Tekirdağ'a buğday getiren geminin yükü boşaltıldı
Ukrayna'dan Tekirdağ'a buğday getiren geminin yükü boşaltıldıUkrayna'dan 2 gün önce gelen ve 3 bin 500 ton buğday taşıyan 'Sormovskıy 121' isimli geminin yükü, yanaştığı Tekirdağ Limanı'nda boşaltıldı.
18.08.2022Gündem
Trakya Üniversitesi 65 sözleşmeli personel alacak! İşte Trakya Üniversitesi personel alımı başvuru şartları!
Trakya Üniversitesi 65 sözleşmeli personel alacak! İşte Trakya Üniversitesi personel alımı başvuru şartları!Trakya Üniversitesi duyurdu! 65 sözleşmeli personel alınacak! İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre, eczacı, hemşire, psikolog, sağlık teknikeri, mimar, mühendis, tekniker, teknisyen, büro personeli, temizlik, bahçe destek personeli ile güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Peki, Trakya Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Trakya Üniversitesi personel alımı başvuru şartları!
Ulucak Höyüğü'nde 7 bin 800 yıllık kadın figürlü heykel bulundu
Ulucak Höyüğü'nde 7 bin 800 yıllık kadın figürlü heykel bulunduİzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Ulucak Höyüğü'nde 7 bin 800 yıllık kadın figürlü heykelcik bulundu. Kilden yapılan heykelciğin bolluk ve bereketi arttırmak gibi çeşitli ritüellerde kullanıldığı belirtildi. Kazı Başkanı Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistoriya ve Ön Asya Arkeolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Çevik, "Genellikle bu tür figürleri kırık buluyoruz. Bunu bütün halinde bulduk. Çok nadir bir eser. Şimdiye kadar bütün bulunan 3'üncü eser" dedi.
Kahvede çay içerken kurşunların hedefi oldu
Kahvede çay içerken kurşunların hedefi olduEdirne'de husumetlisine kurşun yağdıran şahsın silahından çıkan kurşunlar, o sırada köy kahvesinde çay içen vatandaşa isabet etti.
7.08.2022Yaşam
Arsa fiyatları yükseliyor! Yüzde 78 arttı, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa...
Arsa fiyatları yükseliyor! Yüzde 78 arttı, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa...Arsa fiyatları artıyor. Yükselen konut fiyatları ve pandemi karşısında arsa yatırımına olan talep artışı devam ederken, arsa fiyatları da hızlı yükseliyor. İmarlı arsada bir yıllık değer artışı yüzde 78 oldu. Öte yandan İstanbul’da Başakşehir, Kayaşehir, Arnavutköy, Çekmeköy, Beykoz-Riva; Ankara’da Çankaya, Etimesgut, Mamak, Sincan; İzmir’de Çiğli, Bornova, Menemen ve Bursa’da Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım ve Mudanya ilçeleri arsa yatırımına açık bölgeler olarak gösteriliyor.
6.08.2022Ekonomi
Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki! Hazırlanan skandal yasa sonrası...
Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki! Hazırlanan skandal yasa sonrası...Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Batı Trakya’daki Müftülüklere yönelik kabul ettiği yasal düzenlemeye tepki gösterdi. Yapılan açıklamada müftülükleri kendi yönetimi altına almaya çalışmasının kabul edilemez bir durum olduğu belirtildi.
4.08.2022Gündem
Selfie yaparken sınavı kaçırıyordu
Selfie yaparken sınavı kaçırıyorduEdirne'de, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS), girecek olan adaylar sabah erken saatlerde sınavların yapılacağı binalara gelerek giriş yaparken, bazıları da geç kalınca koşarak son anda yetişti. Sınava girecek bir kadın, arkadaşı ile selfie yaparken görevlilerin geç kalacağı uyarısıyla son anda salona girdi.
31.07.2022Yaşam
Ayçiçek yağının fiyatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Endişe verici...
Ayçiçek yağının fiyatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Endişe verici...Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama. Trakya’da ayçiçeği ekili alanlarda görülen ve ilaçla müdahale edilen çayır tırtılında kontrol sağlandı. Rekoltede tırtıl nedeniyle yüzde 5-6 arası kayıp bekleniyor. Yağlık ayçiçeğinde hasat mesaisi ise Adana’da başlıyor, Konya da hasada hazırlanıyor. Ancak üreticinin fiyat endişesi, gelecek yılın ekimine risk oluşturuyor. İşte ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeler...
29.07.2022Ekonomi
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten vatandaşlara koronavirüs uyarısı geldi: Dikkatli olmamız gerekiyor
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten vatandaşlara koronavirüs uyarısı geldi: Dikkatli olmamız gerekiyorAK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Tahıl krizinin çözülmesi bakımından İstanbul Anlaşması son derece önemli." dedi. Çelik, Kuzey Irak'taki PKK saldırısıyla ilgili de, "Kuzey Irak'taki saldırılar planlı provokasyondur." dedi. Öte yandan Ömer Çelik, koronavirüs vakalarının arttığını ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.
25.07.2022Siyaset
Yunanistan’da orman yangınları devam ediyor
Yunanistan’da orman yangınları devam ediyorYunanistan itfaiyesi, ülke genelindeki orman yangınlarına ilişkin günlük raporu yayınladı. Raporda, Edirne sınırı yakınındaki yangının devam ettiği aktarıldı.
25.07.2022Dünya
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?İsviçre'nin Lozan şehrinde 99 yıl önce imzalanan Lozan antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu belgesi kabul ediliyor. Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması'nın imzalanmasının üzerinden 99 yıl geçti. Etkilerini bugüne dek devam ettiren Lozan Antlaşması’nın yıldönümü nedeniyle pek çok kişi maddelerini ve anlaşmanın öndemini araştırıyor. Peki, Lozan antlaşması nedir? Lozan nerede, kim tarafından imzalandı? Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması süresi ne? Lozan anlaşması tarihi ne? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne? İşte bilmeniz gerekenler…
24.07.2022Gündem
Yunan polisi Meriç’te 3 sığınmacıyı öldürdü!
Yunan polisi Meriç’te 3 sığınmacıyı öldürdü! Yunan güvenlik unsurları, Meriç hududunda 3 sığınmacının ölümüne neden oldu. Güvenlik güçleri, Suriyeli bir sığınmacıyı döverek öldürdü. Diğer iki Sığınmacı ise yüzerek zorla Türkiye’ye geri itilirken Meriç Nehri’nde boğuldu.
23.07.2022Dünya
Edirne’de 6 kişinin yaralandığı kazada ortalık savaş alanına döndü
Edirne’de 6 kişinin yaralandığı kazada ortalık savaş alanına döndü Edirne'de 2 otomobilin çarpışması sonucu yaralanan 6 kişi sıkıştığı yerden itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı.
22.07.2022Yaşam
Türkiye'den Yunanistan'ın kararına sert tepki
Türkiye'den Yunanistan'ın kararına sert tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, “Yunanistan’ın her yıl tasarruf tedbirleri ve öğrenci sayılarının yetersizliğini bahane ederek, Batı Trakya Türk azınlığına ait 4 ilkokulu daha kapatma kararı almış olmasını kınıyoruz” dedi.
22.07.2022Gündem
Aşırı sıcak hava dalgası Türkiye’ye ne zaman gelecek, aşırı sıcaklar Türkiye’ye gelecek mi? Meteoroloji uyardı!
Aşırı sıcak hava dalgası Türkiye’ye ne zaman gelecek, aşırı sıcaklar Türkiye’ye gelecek mi? Meteoroloji uyardı!Aşırı sıcak hava dalgası kapıya dayandı. Antalya'da sıcaklık 42, Muğla, Manisa ve Maraş'ta ise 40 dereceyi gösterecek. Aşırı sıcak hava dalgası İngiltere ve Fransa'da binden fazla kişinin ölümüne sebep olunca, vatandaşlar Türkiye’ye gelecek sıcak hava dalgası hakkında daha çok araştırma yapmaya başladı. Peki, Aşırı sıcak hava dalgası Türkiye’ye ne zaman gelecek?
22.07.2022Yaşam
Bursa'da da 'çayır tırtılı' zararı
Bursa'da da 'çayır tırtılı' zararıAyçiçeği tarlalarını istila eden 'çayır tırtılı' (Loxostegesticticalis), Bursa'nın Yenişehir ilçesinde de zarara yol açtı. Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı ve Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, "Tedbir alınmadığı takdirde çiftçinin verim alması imkansız" dedi.
19.07.2022Yaşam
Ayçiçeği ve mısır için 7 ile uyarı! Bakanlık genelge gönderdi...
Ayçiçeği ve mısır için 7 ile uyarı! Bakanlık genelge gönderdi...Ayçiçeği ve mısır için 7 ile genelge gönderildi. Trakya Bölgesi’nde ayçiçeği tarlalarında ve bazı bölgelerde ise mısırda görülen çayır tırtılı üreticiyi ve bakanlığı alarma geçirdi. Çayır tırtılının ayçiçeğine büyük zarar verdiği ve önlem alınmaz, zamanında ilaçlama yapılmazsa çok büyük verim kaybı yaşanacağı bu nedenle etkin mücadelenin zaman kaybetmeden yapılması gerektiği ifade ediliyor.
16.07.2022Ekonomi
Oto lastik tamircisi, iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda yaralandı
Oto lastik tamircisi, iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda yaralandıEdirne'de oto lastik tamir tamiri yapan Mustafa Kara, iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda yaralandı. Polis, saldırıya ilişkin 4 şüpheliyi gözaltına aldı.
14.07.2022Yaşam
Günlerdir aranıyordu, sulama kanalında cansız bedeni bulundu
Günlerdir aranıyordu, sulama kanalında cansız bedeni bulunduEdirne'de 5 gündür haber alınamayan Hüseyin Adalıoğlu'nun (47), İpsala'daki sulama kanalında cansız bedeni bulundu.
14.07.2022Yaşam
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, hayatını kaybetti
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, hayatını kaybettiYunanistan'da, Batı Trakya Türklerinin yaşadığı İskeçe kentinin müftüsü Ahmet Mete (57), bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi.
14.07.2022Gündem
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete kimdir, Müftü Ahmet Mete neden öldü?
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete kimdir, Müftü Ahmet Mete neden öldü?Batı Trakyalı Türk azınlığın ileri gelenlerinden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, 57 yaşında hayatını kaybetti. Peki, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete kimdir, Müftü Ahmet Mete neden öldü?
14.07.2022Gündem
Yunanistan'dan skandal namaz kararı! İzin vermediler
Yunanistan'dan skandal namaz kararı! İzin vermedilerYunanistan, Selanik yakınlarındaki Aleksandria'da Müslüman azınlığa mescit izni vermiyor. Bölgede yaşayan bine yakın Türk, bu yıl da bayram namazını kılamadı. Din görevlisi Musa Çolak, danıştayın lehte karar vermesine rağmen Yunan makamlarının yapının mescit olarak kullanılmasına izin vermediğini söyledi.
13.07.2022Dünya
Öpüşme ve kucaklaşmalar salgını yaygınlaştırabilir
Öpüşme ve kucaklaşmalar salgını yaygınlaştırabilirTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, Kurban Bayramı'nda yapılan öpüşme ve kucaklaşma şeklindeki kutlamalar ve tatil sezonunda kalabalık alanlarda bulunmanın salgını yaygınlaştırabileceğini söyledi.
10.07.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Trakya ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki trakya haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.