Taksi Ücreti

Taksi Ücreti

Son dakika taksi ücreti haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan taksi ücreti ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını taksi ücreti haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Taksi Ücreti

haberleri sayfasında son dakika yaşanan taksi ücreti gelişmeleri de dahil olmak üzere 209 taksi ücreti haberi bulunmuştur. Tüm taksi ücreti haberleri aşağıda listelenmiştir.
İstanbul'da ulaşıma zam! Yüzde 40 fiyat artışı...
İstanbul'da ulaşıma zam! Yüzde 40 fiyat artışı...Milyonlarca İstanbulluyu ilgilendiriyor. Uzun süredir ulaşıma zam yapılması gündemdeydi. İstanbul'da ulaşıma zam geldi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), zorunlu ücret artışı talebiyle toplandı. Toplantıda, toplu ulaşıma yüzde 40'lık zam teklifi şerhli olarak oy birliğiyle kabul edildi. Böylece, tam bilet 7,67 TL, öğrenci bileti 3,74 TL oldu.
6.04.2022Ekonomi
İzmir'de taksi ücretlerine zam geldi!
İzmir'de taksi ücretlerine zam geldi!İzmir'de taksi ücretlerinde zam yapıldı. Zamla birlikte taksi açılış ücreti 4,50 TL'den 6 TL'ye, kilometre başına ücret 5,50 TL'den 9 TL'ye, indi-bindi ücreti ise 13 TL'den 20 TL'ye yükseltildi. Zam kararın bir gereklilik olduğunu belirten İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, "Fiyat ayarlamasının yapılması gerekiyordu. İzmir halkının anlayışla karşılayacağına inanıyorum" dedi.
23.03.2022Ekonomi
İzmir taksi zammı 2022! İzmir’de taksi ücreti ne kadar oldu, indi bindi kaç TL? İzmir'de taksimetre fiyatları 2022
İzmir taksi zammı 2022! İzmir’de taksi ücreti ne kadar oldu, indi bindi kaç TL? İzmir'de taksimetre fiyatları 2022İzmir taksi zammı 2022 araştırması hız kazandı. İzmir’de taksilerin açılış, kilometre başına ve indi-bindi ücretlerine yaklaşık yüzde 55 zam yapıldığı duyuruldu. İzmir'de takside indi-bindi ücreti 13 TL’den 20 TL’ye yükseldi.
23.03.2022Yaşam
İstanbul'da taksiler için flaş karar! Artık o ücret alınmayacak
İstanbul'da taksiler için flaş karar! Artık o ücret alınmayacakİstanbul'da taksiler için son dakika kararı. Resmen iptal edildi. Artık o ücret alınmayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 5 bin yeni taksi  teklifi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oy çokluğuyla 13. kez reddedildi. Toplantıda konuşan Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Yakıtın pahalı olmasından dolayı trafikte bir rahatlama var. İstediğimiz zamanda yolcuyu yerine bırakıp tekrar diğer yolcuyu almakta zorlanmıyoruz. O yüzden şu an vatandaşımızın taksi bulmakta yaşadığı bir sıkıntı yok" dedi. İstanbul'da taksilerin otoyol ve köprü ücretlerini yolcudan gidiş-dönüş alması uygulaması iptal edilerek, tek yön ücreti alınmasına karar verildi.
23.02.2022Ekonomi
İstanbullular dikkat! Fiyatlara yüzde 35 zam geldi, araç sahibi olanları ilgilendiriyor
İstanbullular dikkat! Fiyatlara yüzde 35 zam geldi, araç sahibi olanları ilgilendiriyorİstanbullular dikkat. Araç sahibi olanları yakından ilgilendiriyor. Fiyatlara zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı'nda yediemin otopark ve araç çekme ücretlerine zam kararı alındı. Tarifede park yasağı ihlalinde araç çekme ücreti yüzde 35 zamla 130 liradan 175 liraya çıkarıldı.
28.01.2022Ekonomi
İstanbul'da çevreci 'deniz taksi'ler ay sonunda hizmete giriyor
İstanbul'da çevreci 'deniz taksi'ler ay sonunda hizmete giriyorHaliç Tersanesi'nde üretilen yeni nesil çevreci deniz taksiler bu ay sonunda hizemete giriyor. Mobil uygulama ile ulaşılacak olan taksilerin ücretlerini UKOME belirleyecek. Deniz taksilerin 6 ay sonra dolmuş taksi olarak hizmet vermesi planlanıyor.
6.09.2021Gündem
Ücretli yol tartışması büyüyor! 'Yaptıkları fırsatçılık'
Ücretli yol tartışması büyüyor! 'Yaptıkları fırsatçılık'İstanbul'da taksiciler ve müşteriler arasında 'ücretli yol' tartışması yaşanıyor. İstanbul'da taksi kullananlardan, ücretli yolların paraları taksimetreye ek olarak alınıyor. Ancak bazı taksicilerin bunu fırsata çevirdiği belirtiliyor. Şikayetçi yolculardan Emirhan Karaca, "Normalde taksi ücreti 130 lira tutmasına rağmen, taksici benden 200 lira istiyor. En son yaşadığım olaydan sonra bir daha hayatta taksiye binmem" dedi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yetkilisi ise Adem Coşkunyürek ise, "Otoyol ücretini yolculardan istemek taksicilerin yasal hakkı. Asıl burada mağdur olan yolcu değil, taksiciler oluyor. Çünkü bazı taksici arkadaşımız ücretli yoldan geçmesine rağmen bu yolun ücretini yolculardan temin edemiyor" diye konuştu.
10.08.2021 Gündem
Eylül ayının zam şampiyonu belli oldu!
Eylül ayının zam şampiyonu belli oldu!Eylül ayında sarımsak, fiyatı en fazla artan ürün olurken, en fazla limonun fiyatı düştü.
3.10.2019Ekonomi
Son dakika: İndirimler peş peşe geldi! Hükümetin beklentilerini 8'e katladı
Son dakika: İndirimler peş peşe geldi! Hükümetin beklentilerini 8'e katladıEnflasyonla mücadele amacıyla hükümet tarafından başlatılan yüzde 10 indirim kampanyası kapsamında indirim yapılacak ürünler belli oldu.
16.10.2018Ekonomi
Suyun bile soğuksa fiyatını şişirdiler
Suyun bile soğuksa fiyatını şişirdilerEsnaf, tüm etiketleri değiştirerek 9 günlük tatili tam anlamıyla fırsatçılığa dönüştürdü. Su bile buzdolabından çıkınca soğuk diye farklı fiyata satıldı. Çadırından kamp malzemesine, sahildeki şezlongundan süt mısırına varıncaya kadar hemen her şeyin fiyatı bayrama özel şişti.
24.08.2018Ekonomi
İstanbul'da turistlerin taksi isyanı
İstanbul'da turistlerin taksi isyanıİstanbul'a gelen turistler, taksicilerin kendilerinden yüksek ücret aldığını öne sürerken polis, şikayetlerin yoğunlaştığı Beyazıt, Kapalıçarşı, Eminönü civarında denetim yapıyor.
17.08.2018Gündem
Taksi ücretlerine zam geldi
Taksi ücretlerine zam geldiİstanbul'da takside açılış ücreti 4 liraya yükseltilirken, kısa mesafe ücreti 10 lira olarak belirlendi. Kilometre ücreti de 2.5 liraya yükseldi.
7.09.2017Ekonomi
Reina saldırganı ile ilgili tüm bildiklerinizi unutun! 8 ayrı hücre...
Reina saldırganı ile ilgili tüm bildiklerinizi unutun! 8 ayrı hücre...Reina saldırganı ile ilgili polis, farklı ilçelerde teröristle bağlantılı 8 ayrı hücreyi ortaya çıkardı. İstanbul Ortaköy’deki Reina’da yılbaşı gecesi 39 kişiyi katleden Özbek asıllı DEAŞ’lı terörist Abdulkadir Masharipov, tam 14 gündür firarda.
29.09.2021Gündem
Turiste koruma kalkanı
Turiste koruma kalkanıGümrük Bakanlığı, yurtdışında dolandırılan yerli turisti korumak için harekete geçti...
7.06.2016Ekonomi
Berber, tuhafiyeci bakkal taksici oldu
Berber, tuhafiyeci bakkal taksici olduTaksicilerin en büyük korkusu olan korsan taşımacılık, yeni boyut kazandı. Bakkal, berber gibi küçük esnaf da otomobil alıp işyerlerinin önünde tanıdıklarına kiralıyor.
13.04.2016Ekonomi
'Kış saati' nedeniyle 250 lirasından oldu
'Kış saati' nedeniyle 250 lirasından olduGidiş- dönüş 180 liraya bilet aldığı uçağa yetişmek için 250 lira taksi parası ödedi
25.10.2015Yaşam
Cebinde yol parası olmayan mahkum öldü
Cebinde yol parası olmayan mahkum öldüManisa T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda tutulan kimsesiz mahkum 31 yaşındaki Abdullah Akgün, gece rahatsızlandı. Cezaevine çağrılan sağlık ekipleri müdahalenin ardından buradan ayrıldı. Gece uykuya dalan Akgün ise sabah koğuş arkadaşları tarafından yatağında ölü bulundu.
23.03.2015Yaşam
Bu bardakla hakime servis yapınca...
Bu bardakla hakime servis yapınca...Aydın’da bir ev hanımı ünlü bir firmadan aldığı bulaşık makinesinden istediği verimi alamayınca başlattığı hukuk mücadelesinden emsal olacak bir başarı ile çıktı.
5.02.2015Yaşam
Lekeli bardakla çay mahkemeyi kazandırdı
Lekeli bardakla çay mahkemeyi kazandırdıAydın’da bir ev hanımı ünlü bir firmadan aldığı bulaşık makinesinden istediği verimi alamayınca başlattığı hukuk mücadelesinden başarı ile çıktı...
5.02.2015Yaşam
Şişli'de taksi ücreti tartışması kanlı bitti
Şişli'de taksi ücreti tartışması kanlı bittiŞişli'de taksimetreye itiraz eden müşteriyle ticari taksi sürücüsü arasındaki tartışma kanlı bitti...
3.01.2015Yaşam
Öldüren tokat!
Öldüren tokat!Samsun'da taksi ücreti yüzünden çıkan tartışmada, 33 yaşındaki Mehmet K.’nın attığı tokat nedeniyle yere düşüp başını duvara çarpan 48 yaşındaki Namık Yüksel öldü. Şüpheli ise polis tarafından gözaltına alındı.
15.12.2014Yaşam
Taksiye kusan müşteriye ceza!
Taksiye kusan müşteriye ceza!Taksicileri rahatlatan gelişme!
31.12.2013Dünya
Ne çektiler bu Gezi'den!
Ne çektiler bu Gezi'den!Polis 20 günde 400 saat çalıştı
29.09.2021Gündem
Taksicilerin yeni kazığı!
Taksicilerin yeni kazığı!Bununla sakın binmeyin
23.05.2013Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Taksi Ücreti ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki taksi ücreti haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.