Sokak Hayvanı

Sokak Hayvanı

Son dakika sokak hayvanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sokak hayvanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sokak hayvanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sokak Hayvanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sokak hayvanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 105 sokak hayvanı haberi bulunmuştur. Tüm sokak hayvanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! 81 ilde kuruluyor...
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! 81 ilde kuruluyor...Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokak hayvanları sorununun çözümü için belediye başkanlarına verdiği talimatı yineledi. Çalışmalar çerçevesinde 81 ile barınaklar ve rehabilitasyon merkezleri kurulacak. Yaklaşık 8 milyon sokak hayvanı bu merkezlerde rehabilite edilecek.
12.05.2022Siyaset
Yumurta çiftliği kuran Coşkun Sabah’ı dolandırdılar!
Yumurta çiftliği kuran Coşkun Sabah’ı dolandırdılar!Sanatçı Coşkun Sabah dolandırıldı! Arkadaşıyla birlikte geçen yıl 15 bin tavuğun yer aldığı çiftlik kuran yumurta üretimine başlayan Coşkun Sabah dolandırıldığını iddia etti. Ortağıyla yollarını ayıran Coşkun Sabah, “Artık bu işte daha tecrübeliyim ve akıllandım.” dedi.
30.01.2022Magazin
Soğuk kış günlerinde sokak hayvanları unutulmadı
Soğuk kış günlerinde sokak hayvanları unutulmadıİstanbul'da kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için hayvanseverler tarafından boş arazilere mama bırakıldı.
20.01.2022Yaşam
Çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçlara HAYDİ ile dur denildi
Çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçlara HAYDİ ile dur denildiİçişleri Bakanlığı bünyesinde çevre, doğa ve hayvanlara yönelik işlenen suçların engellenmesi amacıyla kurulan HAYDİ uygulamasını bugüne kadar 167 bin 200 kişi cep telefonuna indirdi. Uygulama üzerinden gelen 27 bin 758 ihbara anında müdahale edildi.
28.11.2021Gündem
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olun
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olunTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hayvan Hakları Federasyonu'nun istatistiklerine göre Türkiye'de, satın alınan evcil hayvanların yüzde 60-70'inin bir süre sonra sokağa atıldığını söyleyerek, "Bir canı sahiplendiğiniz zaman lütfen aldığınız sorumluluğun bilincinde olun" dedi.
3.10.2021Siyaset
Sanatçı Arzu Akça'dan alkışlanacak hareket
Sanatçı Arzu Akça'dan alkışlanacak hareketİstanbul'da yaşayan Türk Sanat Müziği ses sanatçısı Arzu Akça, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 15 gündür sokak hayvanları için canla başla çalışıyor.
6.09.2021Yaşam
Sokak hayvanlarını kesip yiyor! Kan donduran vahşette yeni gelişme!
Sokak hayvanlarını kesip yiyor! Kan donduran vahşette yeni gelişme!Kestiği sokak hayvanlarını yiyerek görenleri dehşete düşüren, okuyanların ise kanını donduran Fatma Ç. ile ilgili savcılık kararını verdi.
23.08.2021Yaşam
Emine Erdoğan: Hayvanlara yönelik suçlar oluşmadan çözüm üretmeliyiz
Emine Erdoğan: Hayvanlara yönelik suçlar oluşmadan çözüm üretmeliyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Hayvanlara gösterilen şiddetin hiçbir türünü asla kabul edemeyiz. Bu suçların oluşmadan önlenmesi için çözüm üretmemiz gerekiyor. Hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesi, bu konuda atılacak önemli adımlardan biridir" dedi.
28.07.2021Gündem
'Aşılayamazsak insan sağlığını koruyamayız'
'Aşılayamazsak insan sağlığını koruyamayız'Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, sokak hayvanı popülasyonunun kısırlaştırma yöntemiyle kontrol altına alınması gerektiğini belirterek, "2,2 milyon nüfuslu Adana’da şu anda 200 bin sokak hayvanı bulunmakta. İnsan sağlığı açısından sokak hayvanlarını hastalıklara karşı aşılayamazsak, salgından koruyamazsak insan sağlığını koruyamayız" dedi.
4.10.2020Sağlık
Ankara'da 20 sokak hayvanı zehirlenerek öldürüldü!
Ankara'da 20 sokak hayvanı zehirlenerek öldürüldü!Ankara'nın Sincan ilçesinde zehirli tavuk eti verildiği ileri sürülen 6 köpek ve 14 güvercin, telef olurken hayvanseverler duruma tepki gösterdi. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, "6 köpek, 14 kuş canilerce katledildi. Tavuk eti vererek zehirlemişler. Hayvanları gıdayla kandırıp zehirlemek Allah'tan reva mıdır, bu ne caniliktir" dedi.
30.01.2020Yaşam
20 sokak hayvanı zehirlenerek öldürüldü
20 sokak hayvanı zehirlenerek öldürüldüAnkara'nın Sincan ilçesinde, zehirli tavuk eti verildiği öne sürülen 20 sokak hayvanı öldü.
29.01.2020Gündem
İstanbul'da vahşet! Birbirlerini yiyorlar
İstanbul'da vahşet! Birbirlerini yiyorlarTürkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’un diğer ilçelerinden ve başka şehirlerden her gün onlarca köpek, Çatalca ve Silivri bölgesine terk ediliyor. İddiaya göre bu bölgelere köpek bırakanlar arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi de var. Sürüler halinde gezen köpekler, açlıktan birbirlerini yiyor.
19.01.2020Gündem
Çöp deposunda bebek cesedi bulundu
Çöp deposunda bebek cesedi bulunduMersin’de çöp deposu içerisinde bebek cesedi bulundu.
12.12.2019Yaşam
Beklenen yasa Meclis'e geliyor! 'İyi sürprizler olabilir'
Beklenen yasa Meclis'e geliyor! 'İyi sürprizler olabilir'Hayvanseverlerin uzun zamandır merakla beklediği hayvan hakları yasa teklifinde sona gelindi.
19.11.2019Gündem
Binali Yıldırım, hayvanseverleri mutlu edecek
Binali Yıldırım, hayvanseverleri mutlu edecekAK Parti ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, hayvanseverleri memnun edecek projelerini açıkladı.
20.03.2019Siyaset
Ekrem İmamoğlu, Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı
Ekrem İmamoğlu, Buket Aydın'ın sorularını yanıtladıCumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve görevdeki Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.
14.03.2019Gündem
PTT çalışanlarından anlamlı teslimat
PTT çalışanlarından anlamlı teslimatPTT çalışanları Samsun’da sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama teslimatı yaptı.
19.02.2019Gündem
Sokak köpekleri ölüme terk edildi
Sokak köpekleri ölüme terk edildiKastamonu’nun Tosya ilçesinde Tosya Belediyesi tarafından hayvan barınağı olarak kullanılan alanında sokak köpekleri ölüme terk edildi.
19.12.2018Yaşam
Hayvana eziyete 5 yıl hapis geliyor
Hayvana eziyete 5 yıl hapis geliyorCumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla hayvan haklarında yapılan yeni düzenlemenin detaylarına ulaşıldı. Sokak hayvanı olsun olmasın tüm hayvanlara çip takılacak ve hayvanlara eziyet edene 5 yıla kadar hapis cezası verilecek
19.11.2018Gündem
Okullarda çocuklara hayvan sevgisi aşılanabilir mi?
Okullarda çocuklara hayvan sevgisi aşılanabilir mi?Çocukların büyük kısmının hayvanlarla iyi anlaştığı ve evcil hayvan sahibi olmak istediği bilinen bir gerçek. Çocukların doğuştan gelen bu hayvan sevgilerini kaybetmemelerini sağlamak ve onları daha merhametli insanlar haline getirmek; hatta bunu okullarda sağlamak mümkün olabilir.
2.01.2018Eğitim
Köpeğe cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alındı
Köpeğe cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alındıBeşiktaş'ta, sokak köpeğine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir kişi, hayvanseverlerin şikayeti üzerine gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen İsmail K. (77) hakkında, köpeğe hayasızca hareket ettiği gerekçesiyle işlem yapıldı.
9.02.2017Yaşam
Sokağa kedi kulübesi koyan gençlere saldırı!
Sokağa kedi kulübesi koyan gençlere saldırı!Üsküdar'da bir grup, evsiz kedilerin soğuktan korunmaları ve barınmaları için sokağa kulübe koyan gençlere saldırdı.
29.09.2021Gündem
İşyerinizde kedi beslerseniz, ruhsatınız iptal olabilir
İşyerinizde kedi beslerseniz, ruhsatınız iptal olabilirBolu'da ruhsat iptaline bir kedi sebep oldu...
18.02.2016Yaşam
Evinde 200 kedi ve 20 köpeğe bakıyor
Evinde 200 kedi ve 20 köpeğe bakıyorANKARA’nın Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi’nde yaşayan ve 40 yıl önce 2 yavru kedi ile 4 köpeğe bakmaya başlayan Müzeyyen Bozkurt, aradan geçen zamanda bu sayıyı 200 kedi ve 20 köpeğe çıkardı...
15.06.2015Yaşam
Bacağı kesildi
Bacağı kesildiArtık yaşamını 3 ayakla geçirecek...
24.09.2012Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Sokak Hayvanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sokak hayvanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.