Sıcaklık

Sıcaklık

Son dakika sıcaklık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sıcaklık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sıcaklık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sıcaklık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sıcaklık gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.115 sıcaklık haberi bulunmuştur. Tüm sıcaklık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sıcak havalar deprem habercisi mi, sıcak hava depremi tetikler mi?
Sıcak havalar deprem habercisi mi, sıcak hava depremi tetikler mi? Türkiye’de mevsim normalleri üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları 44 dereceye ulaştı. Sıcaklığı en yüksek olacağı 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunulmaması gerektiği konusunda uyarı yapıldı. Sıcak havaların artmasıyla vatandaşların aklına sıcaklık ve deprem ilişkisi yeniden gündem oldu. Peki, Sıcak havalar deprem habercisi mi, sıcak hava depremi tetikler mi?
12.06.2024 Gündem
Küresel ısınmayı tetikleyen gizli tehlike: Klima kullanımı
Küresel ısınmayı tetikleyen gizli tehlike: Klima kullanımı Evlerde en az iki klimanın olduğu Adana'da, soğutma sistemlerinde enerji kullanımının 2050 yılında günümüze oranla 3 katına çıkmasının beklendiğini açıklayan Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Zaimoğlu, "Küresel ısınma ile birlikte ne yazık ki 1,5 derecelik sıcaklık artışı bize beraberinde soğutma için enerji ve klima kullanımını getiriyor" dedi.
12.06.2024 Adana
Kurban Bayramı'nda kuvvetli yağmur geliyor! Önce sıcak olacak sonra sağanak vuracak! İstanbul dahil birçok ile uyarı
Kurban Bayramı'nda kuvvetli yağmur geliyor! Önce sıcak olacak sonra sağanak vuracak! İstanbul dahil birçok ile uyarı Kurban Bayramı'nda yağmurlu hava geliyor. Meteoroloji haritayı güncelledi. Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? sorusu cevabını buldu. Bayram birçok ili sağanak yağmur vuracak. Kurban Bayramı'nda serinleten havalar geliyor. İstanbul dahil birçok kent için uyarı geldi. Ancak 3 gün için sıcaklık alarmı verildi.
11.06.2024 Gündem
Sıcaklar 12 derece birden artacak! Bakan Özhaseki'den vatandaşlara uyarı: Tedbirli olalım
Sıcaklar 12 derece birden artacak! Bakan Özhaseki'den vatandaşlara uyarı: Tedbirli olalım Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaz mevsiminin gelmesiyle artan hava sıcaklılarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
10.06.2024 Gündem
Adana'da kirazı işçi bulamayınca köylüler imece usulü topladı
Adana'da kirazı işçi bulamayınca köylüler imece usulü topladı Adana'nın Kozan ilçesinde kiraz hasadı için işçi bulamayınca köylüler kirazı imece usulü hasat etti.
10.06.2024 Adana
Kavurucu sıcak hava dalgası bastıracak: Sıcaklık rekoru kırılacak! 'Bu sene meteorolojik afet yaşanacak'
Kavurucu sıcak hava dalgası bastıracak: Sıcaklık rekoru kırılacak! 'Bu sene meteorolojik afet yaşanacak' Bütün sıcak yazları unutun. Bu yıl çok farklı olacak. Görülmemiş sıcaklıklar geliyor. Sıcaklık rekoru kırılacak. Termometre 43 dereceyi aşacak. Asfalt eriten sıcaklar uzun süre etkili olacak. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Bu yaz hep böyle sıcak mı olacak, hiç mi serinlemeyeceğiz diye sormayın. Çünkü size iyi bir haberim yok! Bu sıcak bitmeyecek. Hatta daha da bastıracak” diye konuştu.
10.06.2024 Gündem
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı: Uzmanlar güneş çarpmasına karşı uyardı: Komaya sebep olabilir!
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı: Uzmanlar güneş çarpmasına karşı uyardı: Komaya sebep olabilir! Aşırı sıcaklıkları ile her sene rekorlar kıran Adana'da haziranın ilk günlerinde termometreler 45 dereceyi görünce vatandaşlar serinlemek için birçok farklı yönteme başvuruyor. Adana'da kimisi yaylalara çıkarken kimisi de serinlemek için sulama kanallarına giriyor. Güneşin altında fazla vakit geçirmenin güneş çarpmasına neden olacağını belirten uzmanlar aşırı sıcaklarda mutlaka oyu giysiler giymekten kaçınmayı ve güneş kremi kullanmayı ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.
10.06.2024 Adana
Adana'da iki haftada 6 kişi boğulunca mahalleli kendi "Cankurtaran" ekibini kurdu! Tatbikat yaptılar
Adana'da iki haftada 6 kişi boğulunca mahalleli kendi "Cankurtaran" ekibini kurdu! Tatbikat yaptılar Adana’da tüm zamanların haziran ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı şu günlerde iki haftada serinlemek için sulama kanalına giren 6 kişi boğulunca bir mahallede vatandaşlar kendi "Cankurtaran" ekibini oluşturdu.. Cankurtaran ekibi sulama kanallarında yüzen çocukları kurtararak bir tatbikat yaptı.
10.06.2024 Adana
Sıcak havalar tetikliyor! ‘Kendine 15 dakika süre ver, ama yok sayma’
Sıcak havalar tetikliyor! ‘Kendine 15 dakika süre ver, ama yok sayma’ Yaz mevsiminin kavurucu sıcakları sadece fiziksel sağlığımızı değil, ruh halimizi de olumsuz etkileyebilir. Son yıllarda yapılan araştırmalar, aşırı sıcak havanın insanların öfke ve saldırganlık düzeylerini artırabileceğini ortaya koyuyor. Uzman Klinik Psikolog Selin Erekli hissedilmesi son derece normal, olağan ve diğer her duygu gibi geçici olan öfkeyle mücadele etmenin ipuçlarını verirken aşırı sıcak, soğuk gibi durumların da öfkeyi etkilediğine dikkat çekerek fizyolojik değişimlerin psikolojimizi doğrudan etkilediğine de dikkat çekti.
8.06.2024 Gündem
Yeni sıcak hava dalgası geliyor! Meteoroloji ve uzmanlar art arda duyurdu: bayram için kritik uyarı
Yeni sıcak hava dalgası geliyor! Meteoroloji ve uzmanlar art arda duyurdu: bayram için kritik uyarı Bütün sıcak yazları unutun. Bu yıl çok farklı olacak. Görülmemiş sıcaklıklar geliyor. Sıcak hava dalgası Türkiye'ye oldukça hızlı bir giriş yaptı. Termometreler 30 dereceleri geçti. Yeni sıcak hava dalgası yurda giriş yapıyor. Vatandalar sağlıkları konusunda uyarıldı. İşte son dakika hava durumunun detayları...
7.06.2024 Gündem
Güneş çarpması nedeniyle çalışma saatleri güncellenmeli
Güneş çarpması nedeniyle çalışma saatleri güncellenmeli Adana'da son günlerde tüm zamanların Haziran ayı sıcaklık rekorları kırılmasının ardından özellikle güneş altında çalışanların hayatının risk altında olduğu, çalışma saatlerinin modifiye edilerek, sabah saat 06.00-09.00'a çekilmesi gerektiği bildirildi.
9.06.2024 Adana
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı! Belediye'den sokak hayvanları için çağrı
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı! Belediye'den sokak hayvanları için çağrı Araç termometrelerinin 49 dereceyi gösterdiği Adana'nın Kozan ilçesinde belediye hoparlörlerinden, ev ve iş yerlerinin önüne su koyulması için çağrıda bulunuldu.
6.06.2024 Adana
Türkiye'nin en sıcak yeri Antalya oldu
Türkiye'nin en sıcak yeri Antalya oldu Meteorolojiİ'nin dün 06.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleşen en yüksek sıcaklıklar verisinde ilk 6 sırayı Antalya'daki ölçüm istasyonları aldı. Kaş ilçesi, 46,2 derece ile Türkiye'nin en sıcak yeri oldu.
6.06.2024 Gündem
İzobarik Sırt nedir? Türkiye’deki sıcaklığın nedeni…
İzobarik Sırt nedir? Türkiye’deki sıcaklığın nedeni… Türkiye’nin izobarik sırt yukarı seviyelerde yüksek basınç uzantısının etkisi altında olmasının ardından izibarik sırtın ne olduğu, neden kaynaklandığına dair araştırmalar arttı.
6.06.2024 Gündem
Adana çocuklar serin olduğu için sulama kanalını tercih ediyor! "Klima bizi serinletmiyor"
Adana çocuklar serin olduğu için sulama kanalını tercih ediyor! "Klima bizi serinletmiyor" Tüm zamanların Haziran ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı Adana'nın Kozan ilçesinde çocuklar daha serin olduğu için sulama kanalını tercih ettiklerini söyledi.
6.06.2024 Adana
Bu kez aşırı sıcak alarmı verildi: Resmen 'asfalt eriten' sıcaklar geliyor! Geçmiş yıllar mumla aranacak, yeni rekor an meselesi
Bu kez aşırı sıcak alarmı verildi: Resmen 'asfalt eriten' sıcaklar geliyor! Geçmiş yıllar mumla aranacak, yeni rekor an meselesi Bütün sıcak yazları unutun. Bu yıl çok farklı olacak. Görülmemiş sıcaklıklar geliyor. Sıcak hava dalgası Türkiye'ye oldukça hızlı bir giriş yaptı. Termometreler 30 dereceleri geçti. Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyrediyor. Peki, hava sıcaklıkları Haziran'da böyleyse Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklıkları nasıl olacak? İşte yeni sıcak dalgası ile ilgili son dakika gelişmeleri
5.06.2024 Gündem
Termometreler çıldırdı! Adana'da sıcaklık 42 dereceyi gördü: Sıcaktan bunalanlar kendini denize attı
Termometreler çıldırdı! Adana'da sıcaklık 42 dereceyi gördü: Sıcaktan bunalanlar kendini denize attı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurt genelinin parçalı ve az bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir ve Hakkari çevreleri ile Ankara'nın batı, Bolu'nun güney ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
4.06.2024 Gündem
Tehlike çanları çalıyor! Meteoroloji ve uzmanlar uyardı: Resmen kavrulacağız, sıcaklık 40 dereceyi aşacak
Tehlike çanları çalıyor! Meteoroloji ve uzmanlar uyardı: Resmen kavrulacağız, sıcaklık 40 dereceyi aşacak Meteoroloji son dakika duyurdu! Uzmanlar art arda açıklama yaptı. Sıcaklıklar kavuracak. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yurt genelinde sıcaklıklardaki artış sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sıcaklıkların bazı illerde 40 derecenin üzerinde olacağını açıkladı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de mevsim normallerinin üstüne çıkacak sıcak hava dalgası ile ilgili il il uyarıda bulundu. Prof. Dr. Şen ayrıca, La Nina'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte son dakika il il hava durumu...
3.06.2024 Gündem
Adana'da sıcaklık rekor seviyeye ulaştı, termometreler 44 dereceyi gösterdi! "Havuz sıkıcı geliyor"
Adana'da sıcaklık rekor seviyeye ulaştı, termometreler 44 dereceyi gösterdi! "Havuz sıkıcı geliyor" Adana'da termometreler 44 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalan gençler sulama kanallarında yüzerek serinledi.
2.06.2024 Adana
Bayraktar TB2 dünya havacılık tarihinde bir ilke daha imza attı
Bayraktar TB2 dünya havacılık tarihinde bir ilke daha imza attı Milli SİHA Bayraktar TB2, otonom fıçı tonosu manevrasını başarıyla gerçekleştirerek dünya havacılık tarihinde bir ilke daha imza attı.
31.05.2024 Gündem
GTB Başkanı Akıncı’dan ‘anız yakmayın’ uyarısı! Tarımsal verimliliği düşürüyor
GTB Başkanı Akıncı’dan ‘anız yakmayın’ uyarısı! Tarımsal verimliliği düşürüyor Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, anız yakmanın toprağı ve canlıları olumsuz etkileyerek, tarımsal verimliliği düşürdüğünü söyledi.
2.06.2024 Gaziantep
Erdem Erkul'a 'Kore Cumhuriyeti Sivas Fahri Konsolosluğu' görevi
Erdem Erkul'a 'Kore Cumhuriyeti Sivas Fahri Konsolosluğu' görevi Dijital Teknolojiler İş Konseyi Başkanı Recep Erdem Erkul, Kore Cumhuriyeti’nin Sivas Fahri Konsolosu olarak görevlendirildi. Erkul'a, konsolosluk belgesi Cer Modern'de düzenlenen törenle verildi.
28.05.2024 Gündem
Adana'da son 1 haftada 4 kişi boğuldu! Her yıl 30 kişi ölüyor
Adana'da son 1 haftada 4 kişi boğuldu! Her yıl 30 kişi ölüyor Yaz aylarının yaklaşmasıyla sıcaklığın artış gösterdiği Adana'da, son 1 haftada serinlemek amacıyla suya giren 4 kişi hayatını kaybetti.
26.05.2024 Adana
Meteoroloji'den Marmara dahil birçok bölge için alarm verildi! Kuvvetli geliyor! Havalar ne zaman ısınacak? Açıklama geldi
Meteoroloji'den Marmara dahil birçok bölge için alarm verildi! Kuvvetli geliyor! Havalar ne zaman ısınacak? Açıklama geldi Meteoroloji'den alınan hava durumu raporuna göre bugün Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen de Marmara ve Güney Doğu haricinde yağmur beklendiğini belirtirken, 'Önümüzdeki hafta yağışlar azalacak hafta ortasından itibaren sıcaklık artacak.' dedi. Turuncu kodlu uyarılan Hatay'ın Antakya ilçesinde ise aniden bastıran sağanak yağışla birlikte göle dönen caddelerde suya gömülen araçlar, ekiplerin çalışmalarıyla kurtarıldı.
26.05.2024 Gündem
Adana’da polis sulama kanalına giren gençleri uyardı
Adana’da polis sulama kanalına giren gençleri uyardı Adana’da yaz aylarında sıcaklık artışı sebebiyle sulama kanalına giren gençleri polis uyardı.
24.05.2024 Adana

Benzer Haber Etiketleri

Sıcaklık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sıcaklık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.