Sermaye Piyasası Kurulu

Sermaye Piyasası Kurulu

Son dakika Sermaye Piyasası Kurulu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Sermaye Piyasası Kurulu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Sermaye Piyasası Kurulu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sermaye piyasası kurulu gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.263 sermaye piyasası kurulu haberi bulunmuştur. Tüm sermaye piyasası kurulu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Rönesans GYO halka arz 2024: Rönesans GYO katılım endeksine uygun mı? Rönesans GYO kaç lot verir?
Rönesans GYO halka arz 2024: Rönesans GYO katılım endeksine uygun mı? Rönesans GYO kaç lot verir? Halka arz takvimi Nisan ayında güncellendi. Mart ayından sonra Borsa İstanbul'da işlem görmeye hazırlanana hisse senetleri listesini Sermaye Piyasası Kurulu açıkladı. İşlemlere son olarak Rönesans GYO halka arz eklendi. Peki, Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka arz talep toplama ne zaman, kaç lot verir, hangi bankalarda var?
6.04.2024 Ekonomi
Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka arz oluyor
Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka arz oluyor Sermaye Piyasası Kurulu, Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın halka arz başvurusunu onayladı.
5.04.2024 Ekonomi
Odine ne zaman tavan bozar? Odine tavanda bekleyen lot sayısı
Odine ne zaman tavan bozar? Odine tavanda bekleyen lot sayısı Odine Solutions Teknoloji  halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) talep toplama 13 Mart’ta başladı, 15 Mart’a kadar devam etti. Şirket, telekomünikasyon sektörüne yön veren, öncü kuruluşlarla birlikte yenilikçi projeler üzerinde çalışmalar yürütüyor. Odine Solutions Teknoloji hissesi halka arz fiyatı 30 TL olarak belirlendi. Odine Solutions Teknoloji halka arzında bireysel yatırımcıya en fazla 9 adet lot pay dağıtımı gerçekleşti.
3.04.2024 Gündem
Enterra halka arz kaç lot verdi, Enterra ne zaman işlem görecek? Entra Energy halka arz sonuçları
Enterra halka arz kaç lot verdi, Enterra ne zaman işlem görecek? Entra Energy halka arz sonuçları Entra halka arz sonuçları ile ilgili aramalar yatırımcılar tarafından sorgulanmaya başlandı. Entra kaç lot verdi, Enterra halka arz ne zaman işlem görecek? Sorularının yanıtı sorgulamaya başlandı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı alan Ic Enterra halka arz 27-28-29 Mart 2024 tarihleri arasında 3 gün boyunca talep topladı. İşte Entra halka arzına dair merak edilenler detaylar…
1.04.2024 Ekonomi
Kalyon Gayrimenkul Yatırım’da yeni atama
Kalyon Gayrimenkul Yatırım’da yeni atama Kalyon Gayrimenkul Yatırım’da (Kalyon GY) İcra Kurulu Üyesi görevine Gökhan Yıldız getirildi.
8.03.2024 Çalışma Hayatı
Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Kiraları aşağı çekecek 5 hamle ortaya çıktı
Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Kiraları aşağı çekecek 5 hamle ortaya çıktı Merkez Bankası enflasyon raporunda konut kiralarını düşürecek bazı önerilerde bulundu. Öneriler arasında kiralık konut arzının planlanarak artırılması, devlet destekli kiralık sosyal konut sistemi, Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı şirketlerle kurumsal kiralama, hisseli kiracılık uygulaması ve konut sayısına göre kademeli vergilendirme ve boş konut vergisi de var.
17.02.2024 Ekonomi
LMDC halka arz kaç lot verir? LMDC katılım endeksine uygun mu, LMDC halka arz nedir?
LMDC halka arz kaç lot verir? LMDC katılım endeksine uygun mu, LMDC halka arz nedir? Limak Çimento (LMKDC) halka arz talep toplama başladı. Çimento sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Limak Çimento’nun halka arzı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Halka arz onayı alan Limak Çimento, talep toplamaya başladı. Peki, LMDC katılım endeksine uygun mu? LMDC halka arz kaç lot verir?
17.02.2024 Ekonomi
Bir şirket daha halka arz oluyor! SPK onayladı
Bir şirket daha halka arz oluyor! SPK onayladı Sermaye Piyasası Kurulu, Limak Doğu Anadolu Çimento'nun halka arz başvurusunu onayladı.
9.02.2024 Ekonomi
PATEK halka arz kaç lot verir (kişi başı), hangi bankalarda var, katılım endeksine uygun mu? Pasifik teknoloji nedir, ne iş yapar, Pasifik  teknoloji sahibi kim?
PATEK halka arz kaç lot verir (kişi başı), hangi bankalarda var, katılım endeksine uygun mu? Pasifik teknoloji nedir, ne iş yapar, Pasifik teknoloji sahibi kim? Pasifik Donanım halka arz süreci başladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından başvurusu onaylanan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin halka arz büyüklüğü 945 Milyon TL. PATEK Bist kodu ile borsada işlem görecek şirket yüzde 20,15 oranında halka açılacak. Peki, pasifik teknoloji halka arz katılım endeksine uygun mu, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri kaç lot verir, Pasifik Teknoloji halka arz hangi bankalar, helal mi, Midas’ta var mı? İşte Pasifik halka arz fiyatı
6.02.2024 Ekonomi
Bor Şeker halka arz hangi bankalarda var, kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu? Bor Şeker halka arz ne zaman? Bor Şeker hisse fiyatı
Bor Şeker halka arz hangi bankalarda var, kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu? Bor Şeker halka arz ne zaman? Bor Şeker hisse fiyatı Bor Şeker Halka Arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. PK tarafından 31 Ocak bülteninde yayınlanan bilgilere göre 200 Milyon olan sermaye 240 Milyon TL’ye çıkarılırken 30 Milyon pay satışı da yapılıyor. Toplam pay ise 70 Milyon olarak görülüyor. Peki, Bor Şeker halka arz ne zaman? Bor şeker kaç lot verir, BORSK katılım endeksine uygun mu, eşit mi oransal mı? Bor şeker halka arz tarihi ve fiyatına dair merak edilenler…
3.02.2024 Ekonomi
Pasifik Donanım halka arz katılım endeksine uygun mu, kaç lot verir? Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş halka arz ne zaman?
Pasifik Donanım halka arz katılım endeksine uygun mu, kaç lot verir? Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş halka arz ne zaman? SPK bültenine göre, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri AŞ'nin 35 liradan halka arz başvurusuna onayladı. 2015 yılında kurulan bilişim şirketi Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yapılan duyurunun ardından Pasifik halka arzında talep toplama tarihleri, borsa kodu, hisse fiyatı gibi konular sorgulanmaya başlandı. Peki, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri halka arz ne zaman, hangi bankalarda var? Pasifik Donanım halka arz katılım endeksine uygun mu?
1.02.2024 Ekonomi
Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 2 şirketin halka arzına onay!
Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 2 şirketin halka arzına onay! SPK, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri AŞ ve Bor Şeker AŞ'nin halka arzına onay verdi.
1.02.2024 Ekonomi
SPK'dan rekor ceza:  19 kişiye toplam 195,4 milyon TL
SPK'dan rekor ceza: 19 kişiye toplam 195,4 milyon TL Sermaye Piyasası Kurulu, Kızılbük GYO işlemleriyle ilgili 19 kişiye toplam 195,4 milyon TL idari para cezası verdi.
19.01.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten kripto para açıklaması
Bakan Şimşek'ten kripto para açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Kripto piyasasını düzenleyecek ve denetimini sağlayacak çalışmalarımızı tamamlıyoruz" dedi.
10.01.2024 Ekonomi
Fernando Santos, Aboubakar ve Rosier kararını duyurdu
Fernando Santos, Aboubakar ve Rosier kararını duyurdu Beşiktaş, yeni teknik direktörü Fernando Santos için imza töreni düzenledi. Fernando Santos ve Başkan Hasan Arat'ın açıklamalarında bulunduğu imza töreninde Portekizli teknik adam kadro dışı bırakılan Valentin Rosier ve Aboubakar ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fernando Santos transfer planlaması hakkında da konuştu.
9.01.2024 Beşiktaş
Gübretaş hissesi neden düşüyor? Gübretaş’tan açıklama geldi: Gübretaş hissesi ne olur?
Gübretaş hissesi neden düşüyor? Gübretaş’tan açıklama geldi: Gübretaş hissesi ne olur? Gübretaş hissesi 1 ayda yüzde 60'a yakın değer kaybetti. 4 Aralık'ta 405 lira ile zirveyi görmesinin ardından 172 liraya kadar geriledi. Borsadaki sert düşüş hakkında Gübretaş’tan açıklama geldi. "Şirketimiz pay değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını olumsuz etkileyebilecek nitelikte bilgi, olay ve gelişme bulunmamaktadır" dedi. Peki, Gübretaş hissesi neden düşüyor?
26.12.2023 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten dikkat çeken açıklama: Borsa bir oyun alanı değildir
Bakan Şimşek'ten dikkat çeken açıklama: Borsa bir oyun alanı değildir Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Makro finansal istikrar pekişiyor. Açıkladığımız programa güven var, TL varlıklara ciddi talep var. Bunlar firmalarımız, vatandaşlarımızın açısından çok önemli kazanımlara vesile olacak” dedi.
22.12.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Piyasaları maniple etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Piyasaları maniple etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Daha kararlı duruş sergilememiz gerekiyor. İster siyasetçi ister ekonomist. Sermaye piyasalarını manipüle etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız. Gerek SPK, gerek BİST'ten bu konuda daha fazla hassasiyet göstermesini istiyoruz" dedi.
22.12.2023 Gündem
5 şirketin sermaye artırımına onay
5 şirketin sermaye artırımına onay Sermaye Piyasası Kurulu, Karel, Frigo-Pak, Merko Gıda, EYG GYO ve Halk GYO'nun sermaye artırımına onay verdi.
22.12.2023 Ekonomi
SPK'dan 143 internet sitesi için kapatma talebi!
SPK'dan 143 internet sitesi için kapatma talebi! Sermaye Piyasası Kurulu, 143 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.
22.12.2023 Ekonomi
PTT’ AVM halka arz ediliyor! SPK'ya başvuru yapıldı
PTT’ AVM halka arz ediliyor! SPK'ya başvuru yapıldı Türkiye’nin ilk yerli e-ticaret platformu PttAVM.com halk arz oluyor. PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptıklarını ve PttAVM’nin yüzde 15’ini halka arz etmeyi planladıklarını belirterek, “PTT Varlık Fonu’na ait bir şirket, Varlık Fonu ile birlikte oturup bunlara karar vereceğiz” dedi.
21.12.2023 Ekonomi
Rüçhan hakkı nedir? Ege Seramik rüçhan hakkı nasıl kullanılır, rüçhan hakkı nasıl alını ve satılır?
Rüçhan hakkı nedir? Ege Seramik rüçhan hakkı nasıl kullanılır, rüçhan hakkı nasıl alını ve satılır? Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş., SPK tarafından onaylanan bedelli sermaye artırımı kapsamında hak kullanım tarihini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurdu. Ege Seramik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin bedelli sermaye artırımına onay verildi. Peki, Rüçhan hakkı nedir? Ege Seramik rüçhan hakkı nasıl kullanılır, rüçhan hakkı nasıl alını ve satılır?
19.12.2023 Ekonomi
MGMT ne zaman işlem görecek? Mega Metal (MGMT) hisse işlem tarihi: Halka arz ne zaman işlem görecek?
MGMT ne zaman işlem görecek? Mega Metal (MGMT) hisse işlem tarihi: Halka arz ne zaman işlem görecek? Mega Metal halka arz sonuçları SPK tarafından açıklandı. Mega Metal halka arzında bireysel yatırımcılara kişi başı 12-13 lot dağıtım yapıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından Mega Metal’in Borsa'da işlem göreceği tarih sorgulanmaya başlandı. Peki, MGMT halka arz ne zaman işlem görecek? Mega Metal kaç lot verdi, Mega Metal halka arz borsada hangi tarihte işlem görecek? İşte Mega Metal hisse borsa işlem tarihi…
15.12.2023 Ekonomi
Avrupakent GYO halka arz kaç lot verir, hangi bankalarda var? Avrupakent halka arz caiz mi, AVPGY katılım endeksine uygun mu? Avrupa GYO hisse fiyatı
Avrupakent GYO halka arz kaç lot verir, hangi bankalarda var? Avrupakent halka arz caiz mi, AVPGY katılım endeksine uygun mu? Avrupa GYO hisse fiyatı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin halka arzını onayladı. SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin 55,08 liradan halka arz başvurusuna, Emek Elektrik Endüstrisi AŞ’nin 75 milyon liralık, Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin 2 milyar 600 milyon liralık bedelli sermaye artırımına onay verdi. Peki, Avrupakent halka arz kaç lot verir, hangi bankalarda var? Avrupakent GYO halka arz ne zaman, Midas’ta var mı? Avrupakent GYO kimin? AVP GYO Akbank’ta var mı?
14.12.2023 Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Kestirme, kolaycı bir çözüm yok, doğru yoldayız
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Kestirme, kolaycı bir çözüm yok, doğru yoldayız Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. OVP’nin çalıştığını belirten Şimşek, “Attığımız adımlar sonuç vermeye başladı. Sabır ve kararlılıkla programı uygulayacağız, zamana ihtiyacımız var. Kestirme, kolaycı bir çözüm yok ama son birkaç ayda birçok alandaki gelişmeye baktığımızda programın çalıştığını, doğru yolda olduğumuzu göreceksiniz” ifadelerini kullandı.
14.12.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sermaye Piyasası Kurulu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sermaye piyasası kurulu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.