Seminer

Seminer

Son dakika seminer haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan seminer ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını seminer haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Seminer

haberleri sayfasında son dakika yaşanan seminer gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.046 seminer haberi bulunmuştur. Tüm seminer haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cüneyt Çakır, resmen hakemliği bıraktı! İşte yeni mesleği
Cüneyt Çakır, resmen hakemliği bıraktı! İşte yeni mesleğiTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır'ın aktif hakemliği bırakarak, genç hakemler yetiştirmek için eğitimci olma kararı aldığını açıkladı.
4.08.2022 Futbol
2022-2023 Eylül seminerler ne zaman başlıyor? Öğretmenlerin seminerleri yüz yüze mi, uzaktan mı olacak, kaç gün sürecek?
2022-2023 Eylül seminerler ne zaman başlıyor? Öğretmenlerin seminerleri yüz yüze mi, uzaktan mı olacak, kaç gün sürecek?2022-2023 eğitim öğretim yılına ilişkin takvim açıklandı. Okullar 12 Eylül’de açılacak. Okulların açılacağı saat belli olunca, öğretmenler de seminer programını araştırmaya başladı. Peki, seminerler ne zaman başlıyor, yüz yüze mi, uzaktan mı? 2022-2023 öğretmen seminerleri kaç gün sürecek?
29.07.2022Memur
Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde ÇED yönetmeliği yenilendi
Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde ÇED yönetmeliği yenilendi  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Türkiye için büyük öneme sahip “Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nde bazı yenilikler yapıldı ve yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.
29.07.2022Ekonomi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ile genelge gönderildi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ile genelge gönderildiİçişleri Bakanlığı son dönemde meydana gelen boğulma vakalarına karşı valilikleri uyardı. Bakanlık gönderdiği genelge ile valiliklerden sosyal donatı alanları yeterli görülen ve can güvenliği riski taşımayan deniz, göl, gölet vb. yüzülebilir yerlerin her yıl mart ayının sonuna kadar “yüzme alanı” olarak belirlenmesini ve kamuoyuna duyurulmasını istedi.
26.07.2022Gündem
TFF'den 1959 öncesi şampiyonluklar için açıklama!
TFF'den 1959 öncesi şampiyonluklar için açıklama!Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'nin başvurusu için, "TFF yönetmelikleri, talimatları var. O talimatlar neyi söylüyorsa biz onu uygularız." dedi.
25.07.2022Süper Lig
Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli ile ilgili ne dedi?
Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli ile ilgili ne dedi?İsmailağa Cemaati'nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü 'elimizde kasedin var' diyerek tehdit edince Saadeddin Ustaosmanoğlu hakkında yapılan aramalar arttı. İşte İsmailağa Cemaati'nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu…
18.07.2022Gündem
2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir?
2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlere katılacağı mesleki çalışma programı başladı. Seminer programı olarak da adlandırılan öğretmen mesleki çalışma programı 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan dönemde Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, 2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir? İşte detaylar…
20.06.2022Eğitim
MEB harekete geçti ve resmen duyurdu! Değişiklik yapıldı, artık zorunlu olacak...
MEB harekete geçti ve resmen duyurdu! Değişiklik yapıldı, artık zorunlu olacak...Milli Eğitim Bakanlığı son dakika kararı! Harekete geçildi ve yönetmelikte değişiklik yapıldı. Artık zorunlu olacak. Kararın öncesinde okul aile birlikleri okul müdüründen izin almadan etkinlik düzenleyebiliyordu. Resmi Gazete'de yürürlüğe giren karara göre artık okul aile birlikleri, yapılacak tüm sosyal etkinliklerde okul müdürlerinden izin alacak ve incelemeler sonucu müdürün onayı ile etkinlik gerçekleşecek. Hazırlanan seminer, müzik, tiyatro, spor, sanat, gezi, defile, sergi, kermes ve benzeri faaliyetler sosyal etkinlikler kurulu tarafından incelenecek. Okul müdürü, birliğin yaptığı her türlü etkinlik ile iş ve işlemlerin ilgili mevzuata uygunluğunu denetleyecek. İşte Resmi Gazete kararı ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in konuya ilişkin yaptığı açıklama...
10.06.2022Eğitim
PKK'ya fon sağlamakla suçlanan şüphelilere 5 ilde operasyon! GÖÇİZDER binasında arama yapıldı
PKK'ya fon sağlamakla suçlanan şüphelilere 5 ilde operasyon! GÖÇİZDER binasında arama yapıldıUluslararası kuruluşlardan sağlanan fonları, PKK silahlı terör örgütünün amaç ve hedefleri doğrultusunda örgütsel etkinliklerde kullandıkları iddiasıyla 28 şüpheli hakkında İstanbul ve 4 ilde operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 22 şüpheli yakalandı. Şirinevler'de bulunan Göç İzleme Derneği'nde de (GÖÇİZDER) sabah saatlerinde arama yapıldı.
3.06.2022Gündem
HDP'nin İstanbul, Bingöl ve Edirne başkanları için gözaltı kararı!
HDP'nin İstanbul, Bingöl ve Edirne başkanları için gözaltı kararı!Tekirdağ merkezli 10 ilde Yapılan PKK/KCK soruşturması kapsamında çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Gözaltı kararı verilen isimler arasında HDP’nin İstanbul, Bingöl ve Edirne başkanları da yer almakta.
3.06.2022Gündem
Seminerler online olacak mı, Haziran’da seminerler uzaktan mı? Öğretmen seminerleri ne zaman, kaç hafta, nasıl yapılacak? Haziran öğretmen seminerleri 2022!
Seminerler online olacak mı, Haziran’da seminerler uzaktan mı? Öğretmen seminerleri ne zaman, kaç hafta, nasıl yapılacak? Haziran öğretmen seminerleri 2022!Seminerler online mı, seminerler uzaktan mı? Yaz tatili için az bir süre kalırken öğretmenlerin meslek eğitim programı hakkında yaptıkları araştırmalar da arttı. Seminer için okula gidip gitmeyeceklerini sorgulayan öğretmenler “Öğretmen seminerleri online mı, nasıl olacak, öğretmen seminerleri ne zaman haziran, kaç hafta?
27.05.2022Memur
Diyanet'ten '9 yaşındaki kız evlenebilir' iddialarına yalanlama
Diyanet'ten '9 yaşındaki kız evlenebilir' iddialarına yalanlamaDiyanet İşleri Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt ve bazı sosyal medya kullanıcılarının, 'Diyanet: 9 yaşında bir kız evlenebilir, çocuk doğurabilir' şeklindeki paylaşımının asılsız olduğunu duyurdu.
24.05.2022Gündem
Dr. Özgür Bolat, Ata Koleji velilerine eğitim verdi
Dr. Özgür Bolat, Ata Koleji velilerine eğitim verdiTarihi 1958 yılına dayanan ve Türkiye’nin ilk özel okullarından biri olan Ata Koleji, günümüzde başarılı eğitim geleneğini güçlendirerek devam ettiriyor. Her yaşa eğitim vermeyi amaçlayan Ata Koleji, öğrencileri başta olmak üzere öğretmen ve veli eğitimlerini de bünyesine alarak eğitimi her yaşta ulaşılabilir kılıyor. Geçtiğimiz gün Dr. Özgür Bolat’ın katılımıyla gerçekleşen ‘’Mutlu Ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?’’ konulu veli ve öğretmen eğitim seminerinde kendine yetebilen, mutlu, özgüvenli ve başarılı çocuklar yetiştirmek ile ilgili farkındalık oluşturmak amaçlandı.
17.05.2022Eğitim
MEB'de yeni dönem! Resmen duyuruldu ve tamamen değişti! Artık zorunlu, 2 yıl...
MEB'de yeni dönem! Resmen duyuruldu ve tamamen değişti! Artık zorunlu, 2 yıl...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor. Tamamen değişti, yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Zorunlu oluyor ve yüz binlerce kişiyi kapsıyor. MEB'den öğretmenlere ilişkin açıklama geldi. 'Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği' ile ilgili detaylar belli oldu. Aday öğretmenlerin adaylık süresi 2 yıldan fazla olamayacak. Öğretmenler yetiştirme programına tabi tutulacak. Katılım eğitimlerin tamamı için zorunlu olacak. Öğretmenlik 3 kariyer basamağına ayrılacak. Yazılı sınav yapılacak. Sınavdan muaf olacak olanlar ve başvuru şartları da tek tek açıklandı. Aynı zamanda özel okul öğretmenleri de sınava başvuru yapabilecek. Yazılı sınavlar yılda 1 defa yapılacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yönetmeliğe ilişkin açıklamada bulundu. Son dakika haberin detayları...
12.05.2022Eğitim
Merkez Bankası sınavsız personel alacak! İşte işçi alımı başvur şartları!
Merkez Bankası sınavsız personel alacak! İşte işçi alımı başvur şartları!Merkez Bankası duyurdu! 178 işçi alımı yapılacak. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana göre, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Naim Talu Eğitim, Seminer ve Dinlenme Tesisi’ne 178 işçi alınacak. Başvurular İŞKUR üzerinde alınacak. Peki, Merkez Bankası personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Merkez Bankası personel alımı başvuru şartları ne? İşte Merkez Bankası işçi alımı ilanı detayları…
Diyanet ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında iş birliği
Diyanet ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında iş birliğiDiyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
11.04.2022Gündem
Eylem Altunkaynak kimdir, kaç yaşında nereli? Eylem Altunkaynak’ın eşi ve çocukları var mı, kim?
Eylem Altunkaynak kimdir, kaç yaşında nereli? Eylem Altunkaynak’ın eşi ve çocukları var mı, kim?Lüks aracı ile gittiği lüks restoranlarda 'Miraç hakikatiyle bilinçaltı temizliği', 'Kuantum eğitimi', 'Beden şifası' gibi çeşitli konularda eğitimler veren eğitmenin görüntüleri Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi. Ayetlerle kuantum, bilinçaltı gibi konularda kadınlara seminer veren Eylem Amine Altunkaynak’ın görüntüleri sosyal medyada gündem olunca Eylem Altunkaynak, eşi ve çocukları hakkında yapılan araştırmalar arttı. Peki, Eylem Altunkaynak kimdir? Eylem Altunkaynak’ın eşi kimdir, çocukları var mı?
11.04.2022Gündem
Geleceğin yazılımcıları Bilişim Vadisi’ni gezdi
Geleceğin yazılımcıları Bilişim Vadisi’ni gezdiBağcılar Belediyesi’nin öncülüğünde ilçede okuyan yazılım bölümü öğrencileri, Türkiye’nin teknoloji üssü Bilişim Vadisi’nin ziyaret etti. Yazılım Okulu’ndan Aircar’a (Uçan araba) kadar her yeri gezen teknoloji sevdalısı gençler, Bilişim Vadisi’ne hayran kaldı. Heyecanları gözlerinden okunan öğrenciler, çok etkilendikleri bu bilim ailesine katılmaya karar verdiklerini söyledi.
Öğretmen seminerleri online mı yoksa yüz yüze mi olacak? MEB seminer programı belli oldu mu?
Öğretmen seminerleri online mı yoksa yüz yüze mi olacak? MEB seminer programı belli oldu mu?Milyonlarca, öğretmen ve öğrenci ikinci dönem ara tatiline hazırlanıyor. Ara tatile kısa bir süre kala Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ara tatilde öğretmenlere verilecek seminerlerin online mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir televizyon programında öğretmenlerin seminerleri ile ilgili açıklama yaptı. Peki, Öğretmen seminerleri online mı yoksa yüz yüze mi olacak? MEB seminer programı belli oldu mu? İşte ara tatil seminer programı hakkında merak edilenler…
30.03.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, zorunluluk kaldırıldı, 11 Nisan...
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, zorunluluk kaldırıldı, 11 Nisan...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer canlı yayında duyurdu. Yüz binlerce kişi bekliyordu ve belli oldu. Bakan Özer "Öğretmenlerin 11-15 Nisan tarihlerindeki seminerlere online olarak katılacağını açıkladı. Öncelikle ortaokul ve lisede Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri'nde yaklaşık 4,5 milyon öğrenciye öğrenme kayıpları ile ilgili ders verdiklerini belirten Mahmut Özer, öğrencilerin çekingenlik, okula gitmeme, her gün problem çıkarma gibi reflekslerinin de zamanla yavaş yavaş evrilerek çok daha iyi noktalara geldiğini dile getirdi.
31.03.2022Eğitim
Ara tatilde öğretmenler okula gidecek mi 2022? Nisan semineri online mı, seminerler uzaktan olacak?
Ara tatilde öğretmenler okula gidecek mi 2022? Nisan semineri online mı, seminerler uzaktan olacak?Ara tatilde seminer var mı 2022, ara tatilde öğretmenler okula gidecek mi 2022? 2021-2022 ikinci dönem ara tatili 11 Nisan 2022’de başlıyor. 15 Nisan tarihine kadar devam edecek ara tatilde öğretmenler, okula gidip gitmeyeceklerini seminerlerin olup olmayacağını sorgulamaya başladı. Peki, ara tatilde seminer olacak mı, seminerler online mı alacak?
28.03.2022Memur
Malatya ile Muş arasında teknoloji işbirliği
Malatya ile Muş arasında teknoloji işbirliğiMalatya İnönü Üniversitesi Teknokent Malatya Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Muş Alparslan Üniversitesi TTO arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Malatya TTO, Muş Alparslan Üniversitesi TTO’ya üniversite sanayi iş birliği, fikri sınai mülkiyet hakları, girişimcilik, eğitim organizasyonları gibi birçok alanda mentörlük desteği verecek.
Tamamen ücretsiz! Esnafa güzel haber, yıl sonuna kadar...
Tamamen ücretsiz! Esnafa güzel haber, yıl sonuna kadar...Ücretsiz olarak sunuluyor. Yıl sonuna kadar devam ediyor. TESK Başkanı Palandöken duyurdu. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2,5 milyona yakın esnaf ve sanatkarı temsil eden kurumumuz ve sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği ile esnaf ve sanatkârımızın sigorta konusunda bilinçlenmesi ve fayda sağlayacak adımlar atılması için DMW Uluslararası Eğitim Danışmanlık A.Ş. öncülüğünde eğitim seferberliği başlattık. Esnafımızın tamamı bu ücretsiz eğitimlerden faydalanmalı. Bu eğitimler ile esnafımızın sigortaya olan ilgisi artırılacak” dedi.
20.03.2022Ekonomi
MEB son dakika gelişmesini resmen duyurdu! Hepsi değişiyor, en fazla 2 yıl...
MEB son dakika gelişmesini resmen duyurdu! Hepsi değişiyor, en fazla 2 yıl...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Tamamen değişiyor. MEB tarafından tek tek duyuruldu ve sürecin tamamlandığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Öğretmenlik Meslek Kanunu Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmişti. Öğretmenler için yeni dönem başlıyor. Öğretmenlik, kariyer odaklı bir meslek haline getiriliyor. Adaylık için minimum bir yıl, maksimum 2 yıllık bir süre öngörülüyor. Aday öğretmenler 240 saat mesleki eğitim alacak. Eğitimlere katılmayanlar 3 yıl görev yapamayacak. 'Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği Taslağı'na yönelik görüş toplama süreci tamamlandı. Bakanlığa 11 bin 363 görüş ve öneri iletildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, "Gelen tüm görüşleri değerlendirerek yönetmeliğe son şeklini vereceğiz ve Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere Cumhurbaşkanlığımıza göndereceğiz. Bu sürecin tamamlanmasıyla eğitim alanında tarihi bir adım daha atmış olacağız. "dedi.
16.03.2022Eğitim
Vali 'Çok ayıp' diyerek  isyan etti...
Vali 'Çok ayıp' diyerek isyan etti...Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Erzurum'da düzenlenen 'Eğitim Yönetici Geliştirme Programı'nda konuşan Vali Okay Memiş, öğretmenliğin fedakarlık mesleği olduğunu belirterek, "Erzurum'a genç arkadaşlarımız atanıyor. Bir de sözleşmeli atandığı halde, tayin filan derdi olmaması onu da biliyor ama hemen tayin derdindeler. Bunu çok ayıp buluyorum. Babam bana 'oğlum bu öğretmen tayinlerini yapma' diyor. Bu bana baba tavsiyesi" dedi.
14.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Seminer ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki seminer haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.