Salda Gölü

Salda Gölü

Son dakika salda gölü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan salda gölü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını salda gölü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Salda Gölü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan salda gölü gelişmeleri de dahil olmak üzere 108 salda gölü haberi bulunmuştur. Tüm salda gölü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'nin en büyük gölü hangisidir? Türkiye'nin göllerinin büyüklüğe göre sıralaması...
Türkiye'nin en büyük gölü hangisidir? Türkiye'nin göllerinin büyüklüğe göre sıralaması...Türkiye genelinde doğal ve yapay öller bulunuyor. Konumuna bakıldığında diğer ülkelere oranla Türkiye'deki göl sayısı ortalamanın altında kalıyor. Türkiye'de pek çok türde göl bulunurken 100'ün üstünde doğal göl bulunuyor. Peki, Türkiye'nin en büyük gölü hangisidir? Türkiye'nin göllerinin büyüklüğe göre sıralaması…
1.12.2022Eğitim
Salda Gölü için kritik uyarı: Çok tehlikeli, NASA için dahi olsa bile...
Salda Gölü için kritik uyarı: Çok tehlikeli, NASA için dahi olsa bile...Salda Gölü için kritik uyarı geldi. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Salda Gölü kıyılarında beyaz kumullardaki kararmaların arttığına dikkat çekerek 'çok tehlikeli' uyarısında bulundu. Dr. Kesici, bilimsel araştırmalarla ilgili NASA için dahi olsa göl çevresinde hiçbir yapılaşmaya izin verilmemesi gerektiğini söyledi.
27.09.2022Gündem
İznik Gölü turkuaz renge büründü
İznik Gölü turkuaz renge büründüBursa’da hava sıcaklarının artmasıyla meydana gelen plankton patlaması sebebiyle İznik Gölü turkuaza büründü.
22.07.2022Yaşam
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyareti
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyareti  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26'ncı Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma ile bir araya geldi.
6.07.2022Siyaset
Salda Gölü'ne girmenin tamamen yasaklanması isteği
Salda Gölü'ne girmenin tamamen yasaklanması isteğiSalda Gölü'nde, Beyaz Adalar kısmı için uygulanan giriş yasağının, gölün tamamını kapsaması istendi. Ziyaretçilerin şampuan, güneş kremi kullanmasıyla çok kapsamlı kirlilik oluştuğu, kapalı havza göl özelliği nedeniyle de bu kirliliğin atılamadığı kaydedildi. Pamukkale'deki koruma önlemlerinin Salda için de uygulanmasını öneren Dr. Erol Kesici, “Salda'nın suyunu gözümüzle, uzaktan sevmemiz gerekir" dedi.
19.06.2022Yaşam
Türkiye'nin en güzel 35 cennet köşesi! Dağlarıyla, plajlarıyla, ırmaklarıyla, şelaleleriyle nefes kesici yerler...
Türkiye'nin en güzel 35 cennet köşesi! Dağlarıyla, plajlarıyla, ırmaklarıyla, şelaleleriyle nefes kesici yerler...Dünyanın en güzel ve en göz alıcı ülkelerinden bir tanesi Türkiye. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, gerek doğal gerekse tarihi güzellikleriyle Anadolu yerli ve yabancı milyonlarca turistin akın ettiği bir cennet köşesi...
7.06.2022Yaşam
Salda Gölü’nde son durum ne? Bakan Murat Kurum Salda Gölü’nde koruma çalışmalarını anlattı!
Salda Gölü’nde son durum ne? Bakan Murat Kurum Salda Gölü’nde koruma çalışmalarını anlattı!Türkiye’nin nazar boncuğu olarak nitelendirilen Salda Gölü’nde yapılan çalışmalar merak ediliyordu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, zaman zaman gündeme gelen ve Maldivler’e benzetilen Salda Gölü’nün turizm potansiyeli ve yapılan çalışmalarla ile ilgili CNN Türk'te Hakan Çelik'in programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Murat Kurum, Salda Gölü ile ilgili “NASA'daki görüntülere benzeyen kumsalımızı, gölümüzü koruyoruz.” dedi. Peki, Salda Gölü’nde son durum ne? İşte Salda Gölü’nde yapılan çalışmalar ile ilgili son durum…
28.05.2022Yaşam
Kira ve ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan müjdeyi verdi!
Kira ve ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan müjdeyi verdi!Kira ve ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Bakan Kurum müjdeyi verdi. Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum kira ve ev fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Evi olmayanlar kira öder gibi taksitle ev sahibi olacak. Konutlarımızı zaten her ilde yapacağız, ciddi bir rakam da açıklayacağız. Kiranın da altında taksitle ev sahibi yapacağız. Temel şart evi olmayan ve şehit ailelerimize destek olabilmek... Bu arsaları konut yapmak için satışa çıkaracağız. Dikey yapı olmayacak. İstanbul'da da Çatalca tarafında olsun, Tuzla taraflarında olsun alanlarımız var. Orada da güzel bir sosyal konut projesi yapacağız" dedi.
28.05.2022Ekonomi
Kira artışlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Yeni düzenleme geliyor, fiyatlar ve...
Kira artışlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Yeni düzenleme geliyor, fiyatlar ve...Kira artışlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Bakan Kurum canlı yayında açıkladı. Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı yakından ilgilendiriyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Kira artışlarıyla ilgili harekete geçildiğini belirterek yeni bir düzenlemenin 10-15 gün içinde Meclis'e geleceğini söyledi. Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı kapanmayacağını ve bir pistin hizmete devam edeceğini açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
27.05.2022Ekonomi
Salda Gölü'yle ilgili flaş açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme oldu
Salda Gölü'yle ilgili flaş açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Hacı Abdullah Uçan, Salda Gölü ile ilgili açıklamada bulundu. Uçan "Bu bölgede kuyu açılmasına, su sondajlarına, yeni bir gölet veya baraj yapımına kesinlikle müsaade edilmemektedir. Bölgede buharlaşma oranının yüksek olmasına rağmen Salda Gölü'nün su seviyesinde ocak ayından bu zamana kadar 5 santim yükselme olmuştur" dedi.
17.05.2022Gündem
Şarkıcı Ayşe, erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde ölü bulundu
Şarkıcı Ayşe, erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde ölü bulunduİzmir'in Bayraklı ilçesinde eğlence mekanlarında şarkı söyleyen Ayşe Ayçiçek (34), erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde ölü bulundu. Uyuşturucu hap kullandığı ileri sürülen Ayçiçek'in kesin ölüm nedeni, otopsi raporuyla ortaya çıkacak.
17.05.2022Yaşam
Salda Gölü son hali! Salda Gölü nerede, hangi şehirdedir, Salda Gölü’ne ne oldu neden bataklığa dönüştü?
Salda Gölü son hali! Salda Gölü nerede, hangi şehirdedir, Salda Gölü’ne ne oldu neden bataklığa dönüştü?Salda Gölü'nde suların çekildiği ve gölün bataklığa döndüğü görüldü. Salda Gölü Koruma Derneği, UNESCO'nun Dünya Doğal Miras Listesi'ne almaya hazırladığı Salda Gölü'nün son halini paylaştı. Söz konusu paylaşımların ardından “Salda Gölü nerede, hangi şehirdedir, Salda Gölü’ne ne oldu neden bataklığa dönüştü?” sorularına yanıt aranamaya başlandı. İşte Salda Gölü son hali ve özellikleri…
17.05.2022Yaşam
Bakan Kurum'dan, zeytinliklerin maden sahası olacağına dair yapılan eleştiriye yanıt
Bakan Kurum'dan, zeytinliklerin maden sahası olacağına dair yapılan eleştiriye yanıtÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, son günlerde kamuoyunun gündeminde olan zeytinliklerin maden sahasına tahsis edileceğine yönelik yapılan eleştirilere, "2002 yılına kadar, bu ülkede sadece 620 bin hektar zeytincilik alanı vardı. AK Parti iktidarlarıyla beraber, 2021 yılı sonu itibariyle zeytin alanı büyüklüğümüz tam 890 bin hektara çıktı. Ülkemizde bizden önce 101 milyon zeytin ağacı vardı, bugün bu sayıyı 2021 yılı sonu itibarıyla tam iki kat arttırarak, 192 milyona çıkardık. Türkiye zeytinyağı üretiminde dünya 5.’si olmuştur. Bu rakamlar da gösteriyor ki zeytin ağaçlarımızı bırakın azalmayı, yaptığımız desteklerle günbegün daha da artırmak suretiyle ağaç varlığımızı, çalışmalarımızı her geçen gün sürdürüyoruz" yanıtını verdi.
8.03.2022Siyaset
Ev almak isteyenlere müjde! Bakan tarih verip duyurdu
Ev almak isteyenlere müjde! Bakan tarih verip duyurduEv almak isteyen herkesi yakından ilgilendiren gelişme! Bakan müjdeyi verdi, tarihi açıkladı. Daha önceki kampanyadan 28 bin vatandaş faydalanmıştı, yeni indirim müjdesi geldi. İzmir'de 2022'de evine kavuşmayan tek depremzede kalmayacağını söyleyen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ konutlarında yeni bir kampanya için geri sayımın başladığını duyurdu.
5.02.2022Ekonomi
Salda Gölü kumsalına açılan su kuyusu tepki çekti! Valilik inceleme başlattı
Salda Gölü kumsalına açılan su kuyusu tepki çekti! Valilik inceleme başlattıBurdur'da, Maldivler'e benzetilen, turkuaz suyu ve bembeyaz kumsalı ile tanınan Salda Gölü'nün Kayadibi-Doğanbaba arasında kalan, İl Özel İdare'ye ait misafirhane ve plajın bulunduğu alanında kepçelerle su kuyusu kazılması tepki çekti. Salda Gölü Koruma Derneği Başkanı Gazi Osman Şakar, "Kazdıkları yer, göle 50-100 metre ve birinci derecede doğal sit alanına giriyor" dedi.
22.01.2022Gündem
Bakan Kurum: Kanal İstanbul'a 'bürokrat direniyor' yalanını piyasaya sürdünüz
Bakan Kurum: Kanal İstanbul'a 'bürokrat direniyor' yalanını piyasaya sürdünüzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul üzerinden bir tehdit dili kullanıldığını belirterek, "Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor. Şimdi de Kanal İstanbul projesinde 'bürokrat direniyor' yalanını piyasaya sürdünüz" dedi.
12.12.2021Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: Kanal İstanbul'u yapacağız
Bakan Kurum açıkladı: Kanal İstanbul'u yapacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul" projesinde kararlı olduklarının altını çizerek, "Nasıl ki Marmaray’ı yaptıysak milletin destekleriyle Kanal İstanbul projesini de yapacağız" dedi.
11.12.2021Gündem
Bakan Kurum'dan son dakika  'Kanal İstanbul' açıklaması
Bakan Kurum'dan son dakika 'Kanal İstanbul' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
NASA'dan yeni 'Salda Gölü' paylaşımı
NASA'dan yeni 'Salda Gölü' paylaşımıAmerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yeni bir Salda Gölü paylaşımı yaptı. NASA paylaşımında, “Bu fotoğraftaki kayalar, bilim adamlarının Kızıl Gezegenin milyarlarca yıl öncesine benzediğine inandıkları bir bölge olan Türkiye'deki Salda Gölü kıyısını süslüyor” denildi.
Salda Gölü'nde tepki çeken görüntüler! Resmen harekete geçildi
Salda Gölü'nde tepki çeken görüntüler! Resmen harekete geçildiBurdur Valisi Ali Arslantaş, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü Halk Plajı Sahili'nde nargile içen ve çamur banyosu yapanlar hakkında idari yaptırım uygulandığını bildirdi.
22.07.2021Gündem
Salda Gölü kıyısında yasağa rağmen akılalmaz görüntüler!  Nargile içip, çamur banyosu yaptılar...
Salda Gölü kıyısında yasağa rağmen akılalmaz görüntüler! Nargile içip, çamur banyosu yaptılar...Son dakika haberine göre; Burdu'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayramda da yoğun ilgi gördü. Halk plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölün eşsiz güzelliğini izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler ise sahile nargile getirip, çamur banyosu yaptı.
22.07.2021Yaşam
Salda Gölü'nde oluşan kalp şeklindeki görüntü ilgi çekti
Salda Gölü'nde oluşan kalp şeklindeki görüntü ilgi çektiBurdur'un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve turkuaz rengi suyunun güzelliğiyle ünlenen Salda Gölü'nde, kıyıya yakın bölgede su altında beliren kalbe benzeyen görüntü, havadan güzel manzara oluşturdu.
4.07.2021Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu.Erdoğan, "Milletten umutlarını kesenler şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar. FETÖ'den PKK'ya şimdi de organize suç örgütlerine kadar yeminli millet düşmanlarının malzemelerini Meclis kürsüsüne taşımakta ısrar edenleri gördükçe ülkemiz adına üzülüyoruz." dedi.
9.06.2021Siyaset
Salda Gölü'nü kirletenler bulundu: İnekler
Salda Gölü'nü kirletenler bulundu: İneklerSalda Gölü kıyısındaki Salda köyünün kanalizasyon atıklarının, Düden Çayı’na ve buradan da göl suyuna karıştığı iddiası üzerine bölgede inceleme yapan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kolçak, "O görüntüler çekilmeden kısa süre önce büyükbaş hayvanlar girmiş, çamur olmuş. Salda Gölü'nü besleyen Düden Çayı’na kanalizasyon atıklarının karışması imkansız" dedi.
9.06.2021Gündem
Salda Gölü'ndeki değişimin nedeni mevsimsel polenler
Salda Gölü'ndeki değişimin nedeni mevsimsel polenlerBurdur'un Yeşilova ilçesinde Salda Gölü'nün kıyısındaki bir bölgede oluşan sarımtırak görüntüye ilişkin Burdur Valisi Ali Arslantaş, "Çam ormanlarının ve sazlıkların oluşturduğu polenler gölün çekildiği noktada bu sarımtırak görüntüyü meydana getirdi." dedi.
29.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Salda Gölü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki salda gölü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.