Ruslar

Ruslar

Son dakika Ruslar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ruslar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ruslar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ruslar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ruslar gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.343 ruslar haberi bulunmuştur. Tüm ruslar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Prut Antlaşması Özeti Ve Önemi... Prut Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Prut Antlaşması Özeti Ve Önemi... Prut Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Tarihte her antlaşma son derece önemli olmuştur. Antlaşmalar tarihi değiştirebilecek ve yön verecek güçteydi. Önemli antlaşmalardan birisi de Prut antlaşmasıdır. Rusya ile Osmanlı arasında çok fazla antlaşma imzalanmış ve her bir antlaşma önem kazanmıştır.
14.09.2023Eğitim
Küçük Kaynarca Antlaşması Özeti Ve Önemi... Küçük Kaynarca Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Küçük Kaynarca Antlaşması Özeti Ve Önemi... Küçük Kaynarca Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Osmanlı Devletinin tarihinde Rus savaşları oldukça önem taşımaktadır. Bu anlamda Osmanlı İmparatorluğu Rus güçleri karşısında çok fazla toprak kaybetmiştir. Osmanlı İmparatorluğuna toprak kaybetmesine yol açan Küçük Kaynarca Antlaşması olmuştur.
10.09.2023Eğitim
Hünkar İskelesi Antlaşması Özeti Ve Önemi... Hünkar İskelesi Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Hünkar İskelesi Antlaşması Özeti Ve Önemi... Hünkar İskelesi Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Dünya tarihi boyunca devletlerarasında birçok antlaşma yapılmıştır. Bunlar uzun ömürlü, kısa ömürlü ya da belirli şartlara bağlı olan antlaşmalardan olmaktadır. Günümüzde hala geçerli olan antlaşmalar olduğu gibi artık geçersiz hale gelmiş olan antlaşmalar da vardır.
8.09.2023Eğitim
Edirne Antlaşması Özeti Ve Önemi... Edirne Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Edirne Antlaşması Özeti Ve Önemi... Edirne Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...1792 yılına gelindiği zaman Rusya ile Yaş Antlaşması yapılmıştı. Tabi bu antlaşmanın yapılışı Osmanlı için bir dönüm noktası olmuştur. Çünkü artık Gerileme Dönemi sona erecek ve Dağılma Dönemi başlayacaktı. Özellikle Osmanlı ile Rusya arasında yaşanan savaşlar giderek artmıştı. Ayrıca Osmanlı'ya karşı isyanlarda artmıştır. Bu sürecin içerisinde Edirne Antlaşması da yapılmıştır.
5.09.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olarak değişik bir plan sunuyoruz, Rusya ile görüşeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olarak değişik bir plan sunuyoruz, Rusya ile görüşeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de bir araya geldi. Erdoğan görüşme sonrası 'tahıl koridoru devam etmeli' mesajı verdi ve 'Bu kapsamda yeni teklif paketi hazırladık. Birleşmiş Milletler'in yeni çalışmasıyla netice alınacağını umuyorum' dedi. Putin ise yaptırımlarının kalkması durumunda anlaşmaya hazır olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Soçi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
5.09.2023Gündem
Bükreş Antlaşması Özeti Ve Önemi... Bükreş Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Bükreş Antlaşması Özeti Ve Önemi... Bükreş Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Osmanlı Devleti'nin tarih boyunca en fazla uğraştığı ülkelerin başında Rusya gelmiştir. Özellikle Osmanlı - Rus Savaşları dünya tarihine damga vurmuştur. Bunun için Rusya ile birçok savaş yapıldığı gibi antlaşmalar yapıldığı görülmüştür. Bazen Osmanlı kazançlı çıkarken bazen ise Rusya'nın kazançlı çıktığını söyleyebiliriz. Bükreş Antlaşması da Rusya ile yapılmış olan barış antlaşmalarından birisi olmuştur.
4.09.2023Eğitim
Bükreş Antlaşması Özeti Ve Önemi... Bükreş Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Bükreş Antlaşması Özeti Ve Önemi... Bükreş Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Osmanlı Devleti'nin tarih boyunca en fazla uğraştığı ülkelerin başında Rusya gelmiştir. Özellikle Osmanlı - Rus Savaşları dünya tarihine damga vurmuştur. Bunun için Rusya ile birçok savaş yapıldığı gibi antlaşmalar yapıldığı görülmüştür. Bazen Osmanlı kazançlı çıkarken bazen ise Rusya'nın kazançlı çıktığını söyleyebiliriz. Bükreş Antlaşması da Rusya ile yapılmış olan barış antlaşmalarından birisi olmuştur.
4.09.2023Eğitim
Brest Litovsk Antlaşması Özeti Ve Önemi... Brest Litovsk Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Brest Litovsk Antlaşması Özeti Ve Önemi... Brest Litovsk Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Dünya Savaşı esnasında gerçekleştirilen anlaşmalardan biri Brest Litovsk antlaşmasıdır. Aynı zamanda bu durumu İttifak Devletleri arasında yapılan bir anlaşma olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu açısından son kez kaybettiğin toprakları kazanması noktasında önemli anlaşmalar içerisinde yer almaktadır.
4.09.2023Eğitim
Belgrad Antlaşması Özeti Ve Önemi... Belgrad Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Belgrad Antlaşması Özeti Ve Önemi... Belgrad Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Belgrad Antlaşması, Osmanlı Devleti döneminde imzalanan önemli antlaşmalardan biridir. Bu tarihi antlaşmanın önemi içermiş olduğu maddelerden kaynaklanır. Neden ve sonuçları, bugünkü Türkiye'nin oluşmasında önemli role sahiptir.
4.09.2023Eğitim
Antalya'da Rus turist polislere ecel teri döktürdü
Antalya'da Rus turist polislere ecel teri döktürdüAntalya’nın Alanya ilçesinde sahte alkol ya da 'zombi' tabir edilen sentetik uyuşturucu aldığı tahmin edilen Rus turist krize girerek yaklaşık 15 polise adeta ecel teri döktürdü.
3.09.2023Yaşam
Ruslar 'tuş'a bastı, Sarmat'a gizli görev verildi! '10 şehri birden yok edebilir'
Ruslar 'tuş'a bastı, Sarmat'a gizli görev verildi! '10 şehri birden yok edebilir'İlk kez geçtiğimiz Şubat Biden'ın Kiev ziyareti sırasında ateşlenen ancak başarısız olan, sesten 12 kat hızlı giden 'Sarmat' füzesine gizli bir görev verildiği ortaya çıktı.
3.09.2023Dünya
1700 İstanbul Antlaşması Özeti Ve Önemi... 1700 İstanbul Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
1700 İstanbul Antlaşması Özeti Ve Önemi... 1700 İstanbul Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...14 yıllık bir savaşı sonlandıran anlaşma olarak İstanbul Antlaşması gelmektedir. Aynı zamanda bu bir barış antlaşması olarak ön plana çıkar. Osmanlı İmparatorluğu ile Rus çarlığı arasında gerçekleşen bu antlaşma, böylece 1686 ve 1700 yılları arasında süren savaşın sona ermesine olanak verdi. Yapılan anlaşma ile beraber öne çıkan maddeler doğrultusunda oldukça önemli bir antlaşma olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda 1699 yılında yine aynı iki taraf üzerinden yapılan Karlofça Antlaşmasının devamı olarak da ele almak mümkündür.
1.09.2023Eğitim
Antalya turizmi 2023 yılında rekorlara doymuyor! Temmuz ayında Antalya'ya 2 milyon 660 bin 420 turist geldi
Antalya turizmi 2023 yılında rekorlara doymuyor! Temmuz ayında Antalya'ya 2 milyon 660 bin 420 turist geldiTurizmde rekorlar yılı olarak bilinen 2019 yılının Temmuz ayında Antalya’yı 2 milyon 592 bin 471 kişi ziyaret ederken, bu sayı 2023 yılında 2 milyon 660 bin 420 olarak gerçekleşti. Bu rakamla birlikte, Antalya’yı hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı bakımından tüm zamanların en iyi temmuz ayı gerçekleşmiş oldu.
1.08.2023Ekonomi
Otel yöneticileri isyanda: Turistlerin 'bileklik' oyunu pes dedirtti
Otel yöneticileri isyanda: Turistlerin 'bileklik' oyunu pes dedirttiAntalya'ya tatile gelen turistlerin yaptığı dolandırıcılık yöntemi pes dedirtti. Yabancıların satın aldığı evleri haftalık kiralayan bazı turistlerin burada bulunan otellerden bileklik temin ettiği, bu bileklikleri para vermeden aldıkları ve otellerden ücretsiz yararlandıkları ortaya çıktı.
28.07.2023Gündem
Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı 5,5 milyonu aştı
Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı 5,5 milyonu aştıAntalya'yı yılın ilk altı ayında hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı, 5,5 milyonu geçti. 6 ayda kenti ziyaret eden turistler arasında Ruslar ilk sırada yer aldı.
1.07.2023Ekonomi
Rostov nerede? Rusya Rostov-on-don neresi, Wagner Grubu Rostov’a girdi mi? Rusya haritası üzerinden Rostov’un yeri ve konumu…
Rostov nerede? Rusya Rostov-on-don neresi, Wagner Grubu Rostov’a girdi mi? Rusya haritası üzerinden Rostov’un yeri ve konumu…Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’ya meydan okuyan Wagner’in kurucusu Yevgeniy Prigojin’in idaresindeki paralı güvenlik şirketi Wagner grubu, güneydeki Rostov-Na-Donu şehrinde kilit bölgelerin kontrolünü ele geçirdi. Peki, Rostov nerede, Rusya Rostov neresi? İşte Rusya haritası üzerinden Rostov’un yeri ve konumu…
24.06.2023Dünya
Yabancılar konut yatırımını en çok Antalya'ya yaptı
Yabancılar konut yatırımını en çok Antalya'ya yaptıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Antalya, mayıs ayında 1245 konutla yabancılara en fazla konut satışı yapılan il oldu. Ruslar başta olmak üzere Ukrayna, Kazakistan gibi ülke vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdiği Antalya, 5 aylık dönemde ise 6 bin 446 konut satışıyla yabancıların en çok tercih ettiği kent oldu.
15.06.2023Ekonomi
Ukrayna-Rusya savaşında dünyayı şok eden gelişme! Nova Kakhovka barajı vuruldu...
Ukrayna-Rusya savaşında dünyayı şok eden gelişme! Nova Kakhovka barajı vuruldu...Rus ordusunun Ukrayna topraklarına girmesiyle başlayan savaşta kritik gelişmeler yaşanıyor. Ukrayna’nın güneyinde, Herson yakınlarında bulunan Kakhovka Hidroelektrik Santrali’nde meydana gelen patlama sonucu baraj çöktü. Herson kentindeki Ukrayna vatandaşları olası su baskınlarına karşı uyarılırken, tehlike altındaki bölgelerde tahliye kararı verildi.
6.06.2023Dünya
Rusya, Ukrayna’yı füzeyle vurdu! Yaralılar var
Rusya, Ukrayna’yı füzeyle vurdu! Yaralılar varRusya, Ukrayna’nın Dnipro bölgesinde yerleşim yerini füzeyle vurdu. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, saldırı sonucu 18 kişinin yaralandığını, 2 çocuğun hala enkaz altında olduğunu duyurdu.
4.06.2023Dünya
Havalar ısındı, Mersin'de sahiller hareketlendi
Havalar ısındı, Mersin'de sahiller hareketlendiDoğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden Mersin'de, sahiller, sıcak havadan bunalan yerli ve yabancı turistlerle doldu.
18.05.2023Yaşam
Antalya'da deniz manzaralı dairenin yıllık kirası 3,5 milyon lira
Antalya'da deniz manzaralı dairenin yıllık kirası 3,5 milyon liraAntalya'nın Konyaaltı ilçesinde deniz manzaralı lüks daire için aylık 255 bin lira kira, Lara bölgesinde ise aylık 125 bin lira kira isteniyor. Depozito bedeli de dahil edildiğinde; Konyaaltı'nda daire kiralama bedeli yıllık 3,5 milyon lirayı aşarken, bu rakam Lara'da 1,5 milyon lirayı buluyor.
11.05.2023Yaşam
Binali Yıldırım'dan Batı'nın 14 Mayıs ilgisine tepki: İçişlerimize neden karışıyorlar, kim bu hakkı veriyor?
Binali Yıldırım'dan Batı'nın 14 Mayıs ilgisine tepki: İçişlerimize neden karışıyorlar, kim bu hakkı veriyor?AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CNN Türk'te yayınlanan ve moderatörlüğünü Fulya Kalfa'nın yaptığı CNN Türk Masası programında gündeme ilişkin önemli konularla ilgili açıklamalarda bulundu. "Batı'nın 14 Mayıs ilgisinin sebebi çok açık" diyen Yıldırım "Onlara göre 14 Mayıs köprüden önce son çıkış. Erdoğan düşerse biz Ortadoğu'yu, Balkanları, Kafkasya'yı, Afrika'yı tekrar kuşatırız dolayısıyla da Türkiye bizim güdümümüze girer ve buradaki menfaatlerimize zarar gelmez. Batı bizim içişlerimize neden karışıyor? Kim bunlara o hakkı veriyor? Avucunu yalasınlar" ifadelerini kullandı.
6.05.2023Gündem
Tüm yılların rekoru kırıldı! Antalya turizminde 'en güzel kış'
Tüm yılların rekoru kırıldı! Antalya turizminde 'en güzel kış'Antalya turizminde 2023 yılı Ocak- Nisan arasındaki 4 aylık dönemde tüm yılların rekoru kırıldı. 'Kış dönemi' olarak kabul edilen bu süreçte, kente 1 milyon 811 bin turist geldi. Sadece nisan ayında 1 milyon 11 bin turistin geldiğini belirten Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, "Turizmde en güzel kış diyebiliriz. Turizm sektörü, bu yıl en iyi nisan ayını yaşadı" dedi.
5.05.2023Ekonomi
İbrahim Kalın: Olumlu katkı yapılmaz ise tahıl sevkiyatı durabilir
İbrahim Kalın: Olumlu katkı yapılmaz ise tahıl sevkiyatı durabilirCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tahıl koridoru anlaşmasının uzatılmasıyla ilgli, "5 Mayıs’ta yapılacak toplantı son derece önemli. Çünkü eğer bir olumlu katkı yapılmaz ise 18 Mayıs’ta tahıl sevkiyatı durabilir" dedi.
3.05.2023Gündem
ATAK-2 ilk kez motor çalıştırdı! 'Hafta sonuna kadar uçurmaya çalışıyoruz'
ATAK-2 ilk kez motor çalıştırdı! 'Hafta sonuna kadar uçurmaya çalışıyoruz'Kamuoyunda "ATAK-2" olarak bilinen Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri, ilk kez motor çalıştırdı. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil projenin detaylarını açıkladı. Kotil, "Bu hafta sonuna kadar uçurmaya çalışıyoruz" dedi.
26.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ruslar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ruslar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.