Erzurum

Erzurum

Son dakika erzurum haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan erzurum ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını erzurum haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Erzurum

haberleri sayfasında son dakika yaşanan erzurum gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.750 erzurum haberi bulunmuştur. Tüm erzurum haberleri aşağıda listelenmiştir.
Turistik Doğu Ekspresi, 86 seferde 20 bin 936 yolcu taşıdı
Turistik Doğu Ekspresi, 86 seferde 20 bin 936 yolcu taşıdıDünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk 4 rotasından olan Turistik Doğu Ekspresi, 2022-2023 sezonunu kapattı. 12 Aralık 2022'den 22 Mart 2023'e kadar 86 sefer düzenleyen Turistik Doğu Ekspresi, 20 bin 936 yolcu taşıdı.
24.03.2023Yaşam
İşte il il Ramazan imsakiyesi! En uzun orucun tutulacağı il
İşte il il Ramazan imsakiyesi! En uzun orucun tutulacağı ilMüslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan Ramazan'ın ilk orucu için bu gece sahura kalkılacak ve yarın ilk iftar yapılacak.
22.03.2023Gündem
'İlk İş Yerim' ve 'İlk Evim Arsa' için kuralar devam ediyor
'İlk İş Yerim' ve 'İlk Evim Arsa' için kuralar devam ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın TOKİ eliyle hayata geçirdiği ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ara verilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projelerinde kura çekimlerine 6 Mart itibariyle yeniden başlandı. Bir taraftan afet bölgelerindeki geçici ve kalıcı deprem konutları inşa edilirken bir yandan da Sosyal Konut Hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” için kuralar eş zamanlı olarak devam ediyor. “İlk İş Yerim” projesi ikinci etap kura çekimleri 23 Mart’ta 5 il ve ilçede 417 iş yeri, altyapısı tamamlanmış, imar planı hazırlanmış 1 milyon “İlk Evim Arsa” kuraları ise 20-27 Mart tarihleri arasında, 22 ilde 32 bin 113 hak sahibi için çekilerek devam edecek.
20.03.2023Ekonomi
Fırsatçılar Togg için devrede! İnternet adreslerini alıp, satışa çıkardılar
Fırsatçılar Togg için devrede! İnternet adreslerini alıp, satışa çıkardılarYerli otomobil Togg’un fiyatının açıklanmasıyla birlikte bazı kişiler, Togg uzantılı internet adreslerinin telif haklarını satın alarak e-ticaret siteleri üzerinden satışa çıkardı. toggbayi.com, toggyedekparca.com gibi benzeri alan adlarının (domain) yer aldığı ilanlarda fiyatlar 100 bin lira ile 7,5 milyon lira arasında değişiyor. İşte haberin detayları...
18.03.2023Gündem
Türkiye haritası || Şehir isimleri ile detaylı renkli büyük boy Türkiye Siyasi İller Haritası ile deprem risk haritası
Türkiye haritası || Şehir isimleri ile detaylı renkli büyük boy Türkiye Siyasi İller Haritası ile deprem risk haritasıTürkiye Siyasi Haritası kuşbakışı bir düzlem üzerinden ülke sınırlarını, sınırlar dahilinde var olan askeri bloklaşmayı, kıta düzeylerini görmek isteyenlerin sık araştırdıkları konulardan birini oluşturuyor. Kullanım amaçlarına göre haritalar siyasi ölçekli harita, idari sınır ve kıta düzlemini belirtmek için kullanılır. Türkiye haritasını öğrenmek için ise öncelikle siyasi haritalar, özellikleri, neleri gösterir gibi detayları bilmek gerektiğinden haberimiz Türkiye İller Haritası ve haritalara yönelik merak edilenleri derledik.
17.03.2023Gündem
Erzurum'da 'Arka Sokaklar' adlı fuhuş operasyonunda 4 tutuklama
Erzurum'da 'Arka Sokaklar' adlı fuhuş operasyonunda 4 tutuklamaErzurum'da, 'Arka Sokaklar' adı verilen polis operasyonunda, 'Fuhşa teşvik, aracılık ve yer temini' suçlarından gözaltına alınan 15 kişiden 4'ü tutuklandı, 7'si adli kontrolle ve 4'ü de savcılık tarafından serbest bırakıldı.
17.03.2023Gündem
İçişleri Bakanlığı 81 ile 'seçim genelgesi' gönderdi
İçişleri Bakanlığı 81 ile 'seçim genelgesi' gönderdiİçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “ İçişleri Bakanlığı, Merkez/Taşra Teşkilatı Planlaması”, “Oy Verme Günü Alınacak Tedbirler”, “Oy Verme Günü ve Sonrasında Alınması Gereken Tedbirler” ve “Diğer Hususlar” konu başlıklarını içeren toplam 61 maddelik “Seçim Tedbirleri Genelgesi” gönderdi.
13.03.2023Gündem
Polis, enkazda bulduğu yüklü miktarda parayı sahibine teslim etti
Polis, enkazda bulduğu yüklü miktarda parayı sahibine teslim ettiMalatya'da polis ekipleri, 33 kişinin hayatını kaybettiği binanın enkazında buldukları yüklü miktardaki parayı sahibine teslim etti.
10.03.2023Gündem
Avrupa’nın en büyük canlı hayvan pazarı şap hastalığı nedeniyle kapatıldı
Avrupa’nın en büyük canlı hayvan pazarı şap hastalığı nedeniyle kapatıldıErzurum’da Avrupa’nın en büyük hayvan pazarı olan Doğu Anadolu Canlı Hayvan Pazarı SAT-2 tipi şap virüsü nedeniyle kapatıldı. Diğer illere yapılacak olan hayvan sevkiyatları da virüs nedeniyle durduruldu.
9.03.2023Gündem
'AFAD'ın melekleri' ilk görevi başarıyla tamamladı
'AFAD'ın melekleri' ilk görevi başarıyla tamamladıErzurum Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü'nde görevli 6 kadın arama kurtarma teknisyeni, depremin vurduğu Hatay'da çok sayıda can kurtardı. Kısa bir süre öncesinde göreve başlamalarına rağmen, erkek meslektaşlarıyla birlikte tonlarca yığınlık enkazın altına giren kadınlar, verilen görevleri başarıyla yerine getirdi.
5.03.2023Gündem
Bakan Kurum: Bir yıl içerisinde ülkemize 2 milyon yeni, sağlam ve güvenli konut kazandırmış olacağız
Bakan Kurum: Bir yıl içerisinde ülkemize 2 milyon yeni, sağlam ve güvenli konut kazandırmış olacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Toplantısı’nda yaptığı sunumda, “Cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut yapım seferberliği kapsamında 405 bin afet konutunun yapımını başlattık. Bu kapsamda 83 bin köy evini de illerimizdeki tespitler çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çalışmaları büyük bir hassasiyetle; sahadaki zemin etüt ekiplerimizce hocalarımızla eş güdüm içinde onların görüşleriyle birlikte yapıyoruz… Toplam 1 milyon 582 bin binada tespit yapıldı. Bu çerçevede 4 milyon 859 bin bağımsız bölüm incelendi ve bu bağımsız bölümlerden 214 bin 577 tanesinin acil yıkılacak, ağır hasarlı veya yıkık olduğunun tespitini yaptık. Deprem bölgesinde yıkılan binaların yüzde 96.69’unun, 1999 öncesi yapılan yapılar olduğunu görüyoruz… Yaklaşık 1 milyon yeni konutun yapımı ve 1 milyon konut amaçlı arsa tahsislerimizi de hesap ettiğinizde son 1 yıl içerisinde ülkemize 2 milyon yeni, sağlam ve güvenli konut kazandırmış olacağız… İstanbul’da bugüne kadar 695 bin konutun dönüşümünü sağladık. 93 bin konutun dönüşümün fiilen sahada devam ediyor…” şeklinde konuştu. 
4.03.2023Gündem
Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı!
Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı!Meteorolojiden Bayburt için toz taşınımı uyarısında bulunuldu.
4.03.2023Gündem
Sabih Kanadoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında öldü? Sabih Kanadoğlu 367 kararı nedir, neden öldü?
Sabih Kanadoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında öldü? Sabih Kanadoğlu 367 kararı nedir, neden öldü? Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 84 yaşında hayatını kaybetti. "367 krizi" ile tanınan Kanadoğlu, Ankara'da bir hastanede tedavi görüyordu. Peki, Sabih Kanadoğlu kimdir, nereli, neden öldü, kaç yaşındaydı? Sabih Kanadoğlu 367 olayı nedir? İşte Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun biyografisi...
28.02.2023Gündem
Sabih Kanadoğlu hayatını kaybetti
Sabih Kanadoğlu hayatını kaybettiYargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
28.02.2023Gündem
Depremin 21'inci gününde enkazdan sağ çıkardılar
Depremin 21'inci gününde enkazdan sağ çıkardılarErzurum'da depremin 21'inci gününde enkaz altında sağ şekilde at çıkarılması şaşkınlık yarattı.
27.02.2023Gündem
Bingöl Karlıova depremi ne zaman olacak, Bingöl Karlıova fayı hangi illeri etkileyecek? 8 ili etkileyecek Bingöl Karlıova deprem fay hattı!
Bingöl Karlıova depremi ne zaman olacak, Bingöl Karlıova fayı hangi illeri etkileyecek? 8 ili etkileyecek Bingöl Karlıova deprem fay hattı! 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından Prof. Dr. Naci Görür iki bölgeyi işaret ederek "Bizim endişe ettiğimiz yerler Bingöl ile Karlıova arasında, Doğu Anadolu fayının en Kuzey Doğu ucunda bir kesim var. Orada en son deprem 1766 gibi oldu, oradan endişe ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Peki, Bingöl Karlıova depremi ne zaman olacak, Bingöl Karlıova fayı hangi illeri etkileyecek? İşte 8 ili etkileyecek Bingöl Karlıova deprem fay hattı...
24.02.2023Gündem
Erzurum deprem mi oldu? 23 Şubat 2023 Erzurum deprem mi oldu? AFAD , Kandilli Deprem listesi
Erzurum deprem mi oldu? 23 Şubat 2023 Erzurum deprem mi oldu? AFAD , Kandilli Deprem listesiSon dakika bilgisine göre Erzurum'da bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi deprem listesini merak eden vatandaşlar, 23 Şubat Erzurum depreminin büyüklüğünü ve derinliğini araştırmaya başladı.
23.02.2023Gündem
Palandöken Cup'ta Hagi, Popescu gibi efsaneler depremzedeler için sahaya çıkacak
Palandöken Cup'ta Hagi, Popescu gibi efsaneler depremzedeler için sahaya çıkacakUluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), 24 ülkeden takımların katılımı ile 25-31 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek olan UYAFA Uluslararası Palandöken Cup öncesinde özel maç düzenleyecek. UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek, Hagi ve Popescu’nun da aralarında olduğu eski yıldız futbolcuların forma giyeceği gösteri maçından elde edilecek tüm gelirin depremzedelere bağışlanacağını bildirdi.
23.02.2023Futbol
Deprem felaketinde 15. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 15. gün! Son durum açıklandıAFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 kilometre altında gerçekleşti. Aynı gün saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yapılan son açıklamaya göre; can kaybı 41 bin 156’ya yükseldi.
20.02.2023Gündem
Tuzla Belediye başkanı hangi partiden? Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı kimdir, nereli, hangi parti?
Tuzla Belediye başkanı hangi partiden? Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı kimdir, nereli, hangi parti? Depremzedeler için yapılan ortak yayında "Türkiye Tek Yürek" programında dikkat çeken bir bağış da Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'dan geldi. Başkan Yazıcı, yardım kampanyası için de 7 milyon TL bağış yaptı. Söz konusu bağıştan sonra Şadi Yazıcı hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı hangi partiden? Tuzla Belediye Başkanı kimdir, nereli, kaç yaşında?
16.02.2023Gündem
3. sınıf öğrencisi Ahmet'ten alkışlanacak hareket
3. sınıf öğrencisi Ahmet'ten alkışlanacak hareketKahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Yardım seferberliğinin en güzel örneklerinden birisini ise Erzurum'da yaşayan 3. sınıf öğrencisi Ahmet Yasin Deligöz gösterdi.
14.02.2023Gündem
MTA yenilenmiş diri fay haritalarını yayınladı
MTA yenilenmiş diri fay haritalarını yayınladıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) yenilenmiş diri fay haritalarını sitesinde yayınladı.
12.02.2023Gündem
Erzurum'da 3.3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi
Erzurum'da 3.3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiErzurum’un Aşkale ilçesinde 3.3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.
9.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 4. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 4. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 12 bin 391'e yükseldi.
9.02.2023Gündem
Erzurum'da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Erzurum'da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiErzurum'un Aşkale ilçesinde saat 20:57'de 'Richter Ölçeğine' göre 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
8.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Erzurum ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki erzurum haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.