Para İadesi..

Para İadesi..

Son dakika para iadesi.. haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan para iadesi.. ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını para iadesi.. haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Para İadesi..

haberleri sayfasında son dakika yaşanan para iadesi.. gelişmeleri de dahil olmak üzere 773 para iadesi.. haberi bulunmuştur. Tüm para iadesi.. haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maske cezası iadesi nasıl alınır, pandemi cezaları iade edilecek mi? Maske cezaları silindi mi, geri ödenecek mi, maske cezası para iadesi nereden alınır?
Maske cezası iadesi nasıl alınır, pandemi cezaları iade edilecek mi? Maske cezaları silindi mi, geri ödenecek mi, maske cezası para iadesi nereden alınır?Pandemi cezaları silindi mi 2023, maske cezaları iade edilecek mi? Covid-19 pandemisi döneminde kesilen cezaların iadesi için Anayasa Mahkemesi'ne yapılan itiraz karara bağlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, idari para cezalarını ödeyenler geri talep edebilecek. Peki, Pandemi cezaları nasıl iade edilecek, maske cezası iadesi nasıl ve nereden alınır? Sorularına yanıt aranıyor.
24.05.2023Ekonomi
Tamamen yerli ve milli! Sevindiren gelişme, 'Tayfun' ateşlendi
Tamamen yerli ve milli! Sevindiren gelişme, 'Tayfun' ateşlendiTürkiye için bir sevindiren haber de Rize'den geldi. Roket Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ROKETSAN) tarafından geliştirilen yerli füze 'Tayfun'un test atışının 2'ncisi, Rize- Artvin Havalimanı'ndan yapıldı.
23.05.2023Gündem
Yağış artışları nedeniyle tahılda 'sarı pas' riski! 'Mücadele edilmezse verim düşer'
Yağış artışları nedeniyle tahılda 'sarı pas' riski! 'Mücadele edilmezse verim düşer'Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Organik Tarım Programı öğretim görevlisi Volkan Yörük, bu yıl baharda görülen yağış fazlalığı nedeniyle tahıl çeşitlerinde 'sarı pas' hastalığı riski bulunduğunu belirtti. Tahıl yaprakları üzerinde sarı çizgiler görüldüğünde ve tarladaki oranı yüzde 30'a ulaştığında çiftçilerin kimyasal mücadeleye başlamaları gerektiğini belirten Yörük "Mücadele edilmezse verim düşer" dedi.
20.05.2023Yaşam
Ulaşım ücretleri için kampanya! Partiler, sivil toplum kuruluşları harekete geçti
Ulaşım ücretleri için kampanya! Partiler, sivil toplum kuruluşları harekete geçtiİkinci tur seçimlere de yüksek katılım için hem siyasi partiler hem de sivil toplum kuruluşları harekete geçti. Ulaşım ücretleri için kampanya başlattılar. İşte detaylar...
20.05.2023Gündem
Bedava doğal gaz müjdesi! Faturalara yansıyacak, para iadesi yapılacak
Bedava doğal gaz müjdesi! Faturalara yansıyacak, para iadesi yapılacakHer eve bedava doğal gaz müjdesi. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Faturalara yansıyacak. Mayısta hiç doğalgaz faturası ödemeyen vatandaş 11 ay boyunca da mutfak ve sıcak suda kullandığı 25 metreküp gaz için ücret ödemeyecek. Ön ödemeli kullanıcıların da hak kaybı olmayacak. Peki vatandaşlar bedava doğal gazdan nasıl yararlanacak? İşte detaylar...
20.05.2023Ekonomi
Düğün yeri ile ilgili kapora kararı! İki farklı tanımı var, dikkat çeken ayrıntı
Düğün yeri ile ilgili kapora kararı! İki farklı tanımı var, dikkat çeken ayrıntıDüğün mevsiminin gelmesiyle birlikte düğün sahipleri ve işletmeler hazırlıklara başladı. Evlilik hazırlığı yapan ve aylar öncesinden düğün salonu tutan çiftler, anlaşmazlık durumunda ayrılık yaşayabiliyor ve düğün iptal edilebiliyor. Ya da bazı sebeplerden dolayı erteleme de talep edebiliyorlar. Bu durumda kaporanın düğün sahiplerine iadesi söz konusu oluyor. İşletmeler kaporanın iadesinin yapılamayacağını söylüyor ancak Yargıtay aynı görüşte değil. İşte detaylar...
19.05.2023Gündem
Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli oldu
Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli olduİnternetten alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Kolay ulaşılabilir olması, kredi kartı ile taksit yapılabilmesi ve iade imkanın bulunması web siteleri üzerinden alışveriş yapan kişi sayısının artmasına yol açtı. Peki online platformlar üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak ürün satın almak ne kadar güvenli? Tüketiciler cayma hakkını hangi koşullarda kullanabiliyor? Avukat Sedef Selçuk internetten alışveriş yapanları uyararak 'cayma hakkı' ile ilgili, “Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda, satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içinde almış olduğu bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi, tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Tüketici, tahsil edemediği bedeli icra takibine konu ederek yasal faizi ile birlikte iade alabilir, uğradığı başkaca zarar var ise bunları da takibe konu edebilecektir.” diye konuştu.
14.05.2023Ekonomi
Şikayet yağıyor! Online alışverişte sahte deterjan tehlikesi
Şikayet yağıyor! Online alışverişte sahte deterjan tehlikesiOnline platformlarda ne kadar önlem alınsa da sahte ürünlerin satışı devam ediyor. Özellikle son dönemde tüketicilerin sahte deterjan konusunda şikayetleri artıyor.
11.05.2023Gündem
Ücretsiz doğal gaz kararı Resmi Gazete'de! Alınan tutar iade edilecek
Ücretsiz doğal gaz kararı Resmi Gazete'de! Alınan tutar iade edilecekÜcretsiz doğalgaz kullanımının esaslarını belirleyen EPDK kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Ücretsiz doğalgaz kullanımının maliyeti 40 milyar TL olarak hesaplandı. Ücretsiz doğalgaz uygulamasından 19,7 milyon abone yararlanacak. Ücretsiz gaz uygulaması döneminde aboneden tahsilat yapılırsa fatura iptal edilerek tahsil edilen tutar 3 iş günü içinde aboneye nakit olarak ödenecek.
4.05.2023Ekonomi
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle!  'Duyduklarım karşısında şaşkına döndüm'
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle! 'Duyduklarım karşısında şaşkına döndüm'Kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçilebilmesi için yüzde 25'lik artış sınırı getirildi. Ancak bu sınırı uygulamak istemeyen mülk sahipleri mevcut kiracısını çıkarmamın yollarını arıyor. Böylece hem mülkünü yüksel bedel karşılığı kiraya verirken hem de depozito, peşin kira gibi kalemlerle ek gelir elde edebiliyor. Kiralık ev talebindeki artış ev sahiplerinin 'keyfi' taleplerinin artmasına yol açtı. İstanbul'da yaşanan olay ise 'Bu kadar da olmaz.' dedirten türden.
3.05.2023Ekonomi
Kredi, banka kartı kullananlar dikkat! Kontrol edin, faiziyle ödeme yapılıyor
Kredi, banka kartı kullananlar dikkat! Kontrol edin, faiziyle ödeme yapılıyorKredi, banka ve sanal kartlar kullanılmaya başlandığı günden bu yana hayatımızda olsa da e-ticaret yani online alışverişle hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Her gün çeşitli ihtiyaçlarımızı kolaylıkla giderdiğimiz kartlar bir yandan da tehlike arz ediyor. Özellikle internet bankacılığında işlem yaparken dikkat etmemiz gerekiyor. Her ne kadar bankalar tarafından sıkı güvenlik önlemleri alınsa da kimi zaman müşterilerin bilgileri çalınabiliyor. Konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan uzman avukat hesap bilgilerinin sorumluluğunun bankada olduğunu ve müşterinin maddi kaybının bankalar tarafından giderilmesi gerektiğini açıkladı. İşte haberin detayları...
25.04.2023Ekonomi
TOKİ para iadesinin kimler alabilr? TOKİ kurasında adı çıkmayan ATM'den para iadesi alabilir mi, nasıl alır?
TOKİ para iadesinin kimler alabilr? TOKİ kurasında adı çıkmayan ATM'den para iadesi alabilir mi, nasıl alır?TOKİ para iadesi hakkında araştırmalar başladı. TOKİ kurasında adı çıkmayanlara başvuru ücretini iade almak için harekete geçti. İstanbul kuralarının açıklanmasının ardından TOKİ para iadesi ATM'lerden alınabiliyor. Peki TOKİ para iadesini almak kaç gün sürer? İşte detaylar...
19.04.2023Gündem
Metal parada ağırlık değişti, otomatlar şaşırdı
Metal parada ağırlık değişti, otomatlar şaşırdıDarphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü artan maliyetlerin ardından yaptıkları çalışma ile kullanılan bakır, çinko ve nikelin oranları değişti. Tasarruf sağlanırken paraların ağırlık ve kalınlığı oynadı. Metal paradaki değişiklik otomatları etkiledi. Otomat üretim fabrikası müdürü Ali Kurtuluş Çelikol, "Bizim otomatlarımızın üzerine 'çalışmıyor' diye yazı yazıyorlardı. Biz kendimiz parayı otomatlara tanımlamaya başladık" dedi. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin ise, "Bankaların bankamatiklerinde böyle bir sıkıntı yok. Otomatlarla alakalı olarak ise zaten otomat üreticilerine de Merkez Bankası yeni paraları gönderiyor. Diyor ki, 'Bundan sonraki otomatlarınızı ve mevcut otomatlarınızı buna göre düzenleyin' diyor. Şayet bunlar düzenlememişse böyle sıkıntı yaşanabilir. Çünkü inceliğe ve ağırlığa hassas metaller bunlar" diye konuştu.
15.04.2023Sağlık
TOGG e cüzdandan kredi kartına para nasıl aktarılır, TOGG 60 bin TL kredi kartına ne zaman yatırılacak? TOGG para iadesi nasıl yapılır?
TOGG e cüzdandan kredi kartına para nasıl aktarılır, TOGG 60 bin TL kredi kartına ne zaman yatırılacak? TOGG para iadesi nasıl yapılır?Togg 20 bin kullanıcının yanı sıra 20 bin kişi için de yedek liste oluşturuldu. 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecek. Kazanan isimler belli olunca TOGG para iadesi için yapılan araştırmalar da hızlandı. 29 Mart’ta noter huzurunda gerçekleştirilen kuralarda adı çıkmayan vatandaşlara 60 bin TL TOGG ön ödeme ücreti iade edilecek. Peki, TOGG para iadesi ne zaman yapılacak? TOGG ön ödeme iadeleri nasıl alınır, TOGG iade hatası nedir? TOGG e cüzdandan para çekme nasıl yapılır?
5.04.2023Ekonomi
TOKİ para iadesi Ziraat Bankası nasıl alınır? TOKİ iade parası yatmadı nasıl geri alınır, 500 TL iade ücreti ne zaman yatar?
TOKİ para iadesi Ziraat Bankası nasıl alınır? TOKİ iade parası yatmadı nasıl geri alınır, 500 TL iade ücreti ne zaman yatar?Sosyal konut projesine başvuru yapanlar TOKİ ücret iadesi için yapılan araştırmalarını yoğunlaştırdı. 7 Kasım 2022 Pazartesi günü başlayan çekilişler, deprem sebebiyle sekteye uğramıştı. İl bazında gerçekleştirilen TOKİ kura çekilişleri sahiplerini bulmaya devam ediyor. Başvuru iptal edilenler ise başvuru bedelini nasıl ve nereden iade alabileceklerini araştırıyor. Peki TOKİ ücret iadesi ne zaman yapılacak? TOKİ 500 TL ücret iadesi yatmadı, nasıl ve nereden geri alınır?
25.03.2023Ekonomi
Hesaplarda biriken paraları iade etmiyorlar! 'Yasal boşluk' açıklaması
Hesaplarda biriken paraları iade etmiyorlar! 'Yasal boşluk' açıklamasıOnline alışveriş sitelerindeki bazı mobil uygulamalarda 'sanal cüzdan' olarak adlandırılan hesaplara yüklenen kalan paraların iade edilmediği ortaya çıktı. Bu uygulamalar, hesaptaki parayı alışveriş için kullanmak dışında iade seçeneği vermiyor. Bu durumda tüketicinin zor durumda kalmasıyla ilgili konuşan Tüketici Konfederasyonu Piyasa İzleme Komisyonu Başkanı Murat Bal, kalan paranın iade edilmesi gerektiğini belirterek, "Eğer tüketici harcama yapmıyorsa para banka hesaplarına geri gönderilmeli" dedi.
24.03.2023Ekonomi
Dolandırıcılardan inanılmaz tuzak! Tüm hesapları boşalttılar
Dolandırıcılardan inanılmaz tuzak! Tüm hesapları boşalttılarVatandaşları ‘kredin bitti. Ancak hayat sigortasında paran kaldı. Onu iade edeceğiz’ diye kandırıp tüm bilgilerini ele geçirdiler. Akılalmaz dolandırıcılığın detayları polis operasyonu ile ortaya çıktı.
10.03.2023Yaşam
Anne-kızın hayatını kaybettiği olayla ilgili yeni gelişme! Tutuklama kararı
Anne-kızın hayatını kaybettiği olayla ilgili yeni gelişme! Tutuklama kararı Anne-kızın hayatını kaybettiği yangınla ilgili gözaltına alınan torun hakkında karar verildi. Torunun elinde bidonla eve geldiği iddia edilmişti. O torun hakkında, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklama kararı verildi.
22.01.2023Gündem
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş karar
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş kararEv fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Rusya-Ukrayna savaşının ardından Antalya'ya iki ülkeden yaşanan göç, kentte birçok etkiye yol açtı. Son 11 ayda kiralarda yüzde 172, konut fiyatlarında yüzde 140 artış oldu. Yükselen kiralar nedeniyle kira tahliye davaları günde 60'a kadar yükseldi. Kamu görevlilerinin tayin kararı ise sektörün durumunu gözler önüne seriyor.
22.01.2023Ekonomi
Maaş farkı alacaklar! Özlük hakkı düzenlemesi yapılacak
Maaş farkı alacaklar! Özlük hakkı düzenlemesi yapılacakAK Parti'den iki meslek grubunu ilgilendiren yasal düzenlemeler gündemde. Sağlık Bakanlığı'na değil, kamu kurumuna bağlı şekilde çalışan sağlıkçılarla, yüksek yargı mensuplarını kapsayacak özlük hakkı düzenlemeleri yapılacak.
EYT düzenlemesinde son dakika gelişmesi! Yüz binlerce EYT'liye para iadesi yapılacak
EYT düzenlemesinde son dakika gelişmesi! Yüz binlerce EYT'liye para iadesi yapılacakEmeklilikte yaşa takılanlarla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. EYT'liler prim borçlarını yapılandırma imkanına kavuşuyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yapılandırma paketinin devreye girmesiyle birlikte EYT ile emeklilik bekleyenler kamu bankalarından alacakları krediyi emekli maaşlarıyla geri ödeyebilecek. Milyonlarca vatandaşı borç yükünden kurtaracak olan borç yapılandırma paketi, emeklilik için gün sayanlara da ilaç gibi gelecek. Öte yandan yüz binlerce EYT'liye para iadesi yapılacak.
22.01.2023Ekonomi
Ek gelir elde etmek için yapabilirsiniz! Kurtulmak istediğiniz eşyalar kazanca dönüşebilir
Ek gelir elde etmek için yapabilirsiniz! Kurtulmak istediğiniz eşyalar kazanca dönüşebilirGünümüzün en büyük hobileri ve ihtiyaçları arasında alışveriş yapmak var. Bu alışkanlığından vazgeçmek istemeyenler de son zamanlarda mağazalardaki artan fiyatlar nedeniyle ikinci el satışına yöneldi. Alıp kullanmadığı eşyaları satan insanlar, ikinci el alışveriş yapılan uygulamaları kullanıp ek gelir elde ediyor. Son olarak nişanlısından ayrılıp elindeki bohçayı değerlendirmek isteyen Ayşe B. 'Bohçamdaki malzemeleri sattım, harcadığım paranın bir kısmını kazanmış oldum' diyor.
20.02.2023Ekonomi
Tazminat alabilirsiniz! Mağazada alışveriş yapan herkes için geçerli, mutlaka başvurun
Tazminat alabilirsiniz! Mağazada alışveriş yapan herkes için geçerli, mutlaka başvurunAVM'nin içinde yer alan mağazalarda, otoparkta ya da dışarıdaki dükkanlarda, çanta-eşya hırsızlığı ve kayıp olayları yaşanabiliyor. İşletmeler bu gibi durumlarda astıkları 'Çalınan ve kaybolan eşyalarınızdan müessesemiz sorumlu değildir' yazısına sığınıyor. Peki bu yazının hukuki sorumluluğa ve kusur durumlarına etkisi var mı? Uzman isim bu durumda tazminat talebinde bulunulabileceğine dikkat çekti. İşte detaylar...
21.01.2023Gündem
Müşteriden kaçan taksici! 1-2 dakika içinde ortadan kayboldu, yolcu hayatının şokunu yaşadı
Müşteriden kaçan taksici! 1-2 dakika içinde ortadan kayboldu, yolcu hayatının şokunu yaşadıSarı taksilerle ilgili şikayetler devam ederken, İstanbul’da yaşanan son olay bu kadar olmaz dedirtti. Bursa’ya hareket edecek otobüsüne yetişmek üzere taksi çağıran Ö.A., hayatının şokunu yaşadı. Olayla ilgili konuşan bir taksi esnafı ise bu tip vakaların defalarca yaşandığını, böyle olaylar yüzünden tüm taksi camiasının zan altında kaldığını söyledi.
19.01.2023Yaşam
Damacana fiyatı yüzde 160 arttı! Ambalajlı sudan şebeke suyuna dönüş
Damacana fiyatı yüzde 160 arttı! Ambalajlı sudan şebeke suyuna dönüşDamacana su fiyatlarının bir yılda yüzde 160 yükselmesi tüketicileri farklı arayışlara yöneltti. SUDER Başkanı Karamehmetoğlu, "Ambalajlı sulardan bir miktar şebeke suyuna dönüş oldu" dedi.
18.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Para İadesi.. ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki para iadesi.. haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.