Özel Okul Fiyatları

Özel Okul Fiyatları

Son dakika özel okul fiyatları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan özel okul fiyatları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını özel okul fiyatları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Özel Okul Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan özel okul fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 163 özel okul fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm özel okul fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurdu
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mahmut Özer, CNN TÜRK yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada 12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı getirildiğini belirterek sınıfta kalmanın olmayacağını duyurdu. Öte yandan Özer, telafi eğitimleri, meslek liseleri, özel okul fiyatları ve ek atama ile ilgili de konuştu.
2.05.2023Eğitim
Özel okul ücretleri açıklandı mı, özel okul zam oranları belli oldu mu? 2023 özel okul ücretleri ne kadar oldu? Özel okul fiyatları 2023 zam oranı
Özel okul ücretleri açıklandı mı, özel okul zam oranları belli oldu mu? 2023 özel okul ücretleri ne kadar oldu? Özel okul fiyatları 2023 zam oranıÖzel okul zam oranları 2023 ve özel okul ücretleri 2023 için aramalar yoğunlaştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel okullarda 2023 ücret artışı konusunda, "Velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde yeni oranı belirleyeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız" dedi. Peki, Özel okul ücretleri açıklandı mı, ne kadar olacak, özel okul zam oranları belli oldu mu? İşte son gelişmeler…
4.01.2023Eğitim
Fiyatlara zam kararı! Ücretlendirme değişti: İlkokul, ortaokul ve liselerde...
Fiyatlara zam kararı! Ücretlendirme değişti: İlkokul, ortaokul ve liselerde...Fiyatlara zam kararı. Son dakika duyurdular. İlkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor. Milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiriyor. Zam oranı belli oldu. Özel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor. Kolejlerde en fazla yüzde 36 zam yapılabilecek. Ancak yüzde 25-30 oranında zam yapmayı düşünen okullar da var. Yine pek çok özel okul, burs ve indirimlerle velilere avantajlar sunmaya da devam edecek. Mevcut ücrete yüzde 36 zam olursa nasıl rakamlar ortaya çıkar diye bir hesaplama yaptık. Özel okullarda eğitim ücretleri, eğitim kademesine, bulunduğu il ve ilçeye göre değişiyor. İlkokulda rakamlar ortalama 50 bin TL’den başlıyor. Yüzde 36 zam gelirse bu okulların ücreti 68 bin TL’ye çıkacak. Ortaokul ve liselerde de ise eğitim ücreti 60 bin TL’den başlıyor. Zamla rakam 81 bin 600 TL’ye ulaşacak. Yabancı kolejler başta olmak üzere sınavla öğrenci alan okullarda ise rakamlar daha yüksek. Öyle ki bu konuda her yıl rekoru elinde tutan Robert Kolej’de bu yıl eğitim ücreti 130 bin TL’den başlıyordu, 7 gece pansiyonlu ve 10 taksit olması durumunda 215 bin 900 TL’ye kadar çıkıyordu. Şimdi okul yüzde 36 zam yaparsa eğitim ücreti 176 bin 800 TL’den başlayacak, 293 bin 624 TL’ye kadar ulaşabilecek.
14.01.2022Ekonomi
Özel okul fiyatları 2022! Özel okul zam oranları ne kadar oldu, özel okullara en yükse yüzde kaç yapılacak?
Özel okul fiyatları 2022! Özel okul zam oranları ne kadar oldu, özel okullara en yükse yüzde kaç yapılacak?Özel okul zam oranları 2022 araştırması devam ediyor. Ak Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel okullardaki ücret artışını da yüzde 36 ile sınırladıklarını söyledi. Erdoğan, "Döviz kurunda olduğu gibi ekonomimizin gerçekleriyle uyuşmayan bir enflasyon var. En kısa zamanda bunun önüne geçeceğiz" dedi. İşte özel okul fiyatları 2022 detayları…
12.01.2022Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Tüm okullarda değişti, öğrenciler artık...
MEB'den son dakika kararı! Tüm okullarda değişti, öğrenciler artık...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu. Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Özel okullarla ilgili flaş karar. İlkokul, ortaokul ve liseler de dahil. Özel okul devlet desteği tutarları resmen belli oldu. İşte haberin detayları...
19.11.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Resmen başlıyor, o tarihten itibaren...
MEB'den son dakika kararı! Resmen başlıyor, o tarihten itibaren...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'dan son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Okulların açıklaması ve yüz yüze eğitimle ilgili flaş gelişme. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmen duyurdu. Detaylar belli oldu. Bakan Selçuk, Twitter hesabından yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklamasında "Etkinliklerimiz yaz boyu telafi kapsamında devam ediyor. Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir." ifadelerini kullandı.Öte yandan İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarında öğrenim görmesine olanak BİLSEM sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. MEB tarafından yapılan yeni duyuruda BİLSEM'e kayıt hakkı kazanan öğrenciler 23 Ağustos 2021-10 Eylül 2021 tarihlerinde kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.
25.07.2021Eğitim
Özel okul fiyatları açıklandı!
Özel okul fiyatları açıklandı!Özel okulların ücretleri bulunduğu yere göre ortalama yıllık 20.000 TL’den başlıyor, 128.000 TL’ye kadar çıkıyor Servis, yemek,kitap, kıyafet gibi masrafları da hesaba katınca ev ve araba fiyatını gözden çıkarmanız gerekiyor.
17.04.2019Eğitim
Özel okul ücretleri artık en geç mayıs ayında açıklanacak
Özel okul ücretleri artık en geç mayıs ayında açıklanacakMilli Eğitim Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine göre özel okulların bir sonraki eğitim-öğretim ücretlerini ve harici ücretleri mevcut dönemin ocak ayından itibaren en geç mayıs sonuna kadar açıklaması gerekiyor.
4.01.2018Eğitim
İstanbul’dan sıkılan İzmir’e yerleşiyor
İstanbul’dan sıkılan İzmir’e yerleşiyorEge’de bir kasabaya yerleşmek bir çok İstanbullu’nun emeklilik hayali. Ancak bu hayali daha erken gerçekleştirenlerin sayısı arttı. Geçen yıl İstanbul’dan İzmir’e göç edenlerin sayısı 17 bini aştı.
15.07.2017Arşiv
Özel okul fiyatları belli oldu!
Özel okul fiyatları belli oldu!Özel okul fiyatları 16-49 bin lira oldu...
29.09.2021Gündem
Özel okul fiyatları açıklandı!
Özel okul fiyatları açıklandı!En ucuz özel okul 13 bin en pahalısı 33 bin TL oldu
28.03.2013Ekonomi
YÖK'ten vakıf üniversitelerine zam uyarısı
YÖK'ten vakıf üniversitelerine zam uyarısıYükseköğretim Kurulu vakıf yükseköğretim kurumlarını eğitim öğretim ücretlerine enflasyon oranının üstünde zam yapmamaları konusunda uyardı
28.05.2023Eğitim
MEB özel okul zamlarını takibe aldı! Bakan Özer açıkladı
MEB özel okul zamlarını takibe aldı! Bakan Özer açıkladı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel okulların eğitim giderlerinin dışında "genel gider" kalemleri altında ücret talep etmesine dair veli şikayetlerini değerlendirmeye aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınına konuştu.
2.02.2023Eğitim
İngiltere’de son 10 yılın en büyük grevi! Yarım milyon kişi sokağa indi
İngiltere’de son 10 yılın en büyük grevi! Yarım milyon kişi sokağa indiİngiltere’de yarım milyon kişi enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında maaşlarına zam talebiyle iş bırakarak, ülkedeki son 10 yılın en büyük grevine imza attı.
1.02.2023Dünya
Özel okulda bir öğlen yemeği 200 lira! Tercihe bağlı ücretler zorunlu oldu, velilerden tepki
Özel okulda bir öğlen yemeği 200 lira! Tercihe bağlı ücretler zorunlu oldu, velilerden tepkiİzmir'de bir özel okul, iddiaya göre gelecek yıl için kayıt yaptırmak isteyen velilerden sözleşmede yer almayan ve velinin tercihine bırakılan yemek ücreti ve genel gider katkı payını zorunlu tuttu. İstenilen ücretin kanun dışı olduğunu belirten veliler hukuki yollara başvururken, "Yaklaşık 50 bin TL olan yıllık okul ücreti, yasal olmayan ilave ücretlerle 100 bin liraları buluyor, bu parayı ödemezsek kayıtların yenilenmeyeceği söyleniyor. Öğrencinin öğlen yemeği için yaklaşık 200 lira ücret isteniyor" diyerek duruma tepki gösterdi.
31.01.2023Eğitim
Özel okul fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti
Özel okul fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen değiştiÖzel okul fiyatlarıyla ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Özel okul ücret artışları yıl sonu TÜFE oranı dikkate alınarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek.
6.01.2023Eğitim
Özel okullarda ücret artışlarına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de
Özel okullarda ücret artışlarına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, özel okul ücret artışları yıl sonu TÜFE oranı dikkate alınarak Bakanlıkça belirlenecek.
5.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati iş dünyasına seslendi: Elinizi taşın altına koyun
Bakan Nebati iş dünyasına seslendi: Elinizi taşın altına koyunMÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadelenin çok boyutlu ve topyekûn yapılması gereken bir mücadele olduğunun farkındayız. Fiyat sabitlemesi yapan ve çok sayıda üründe indirimlere giden işletmelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Dün itibarıyla, bu çağrılarımıza Türkiye çapında faaliyet gösteren bazı zincir marketlerimizin karşılık verdiğini büyük bir memnuniyetle öğrendik. Buradan, tüm işletmelerimize benzer uygulamaları hayata geçirmeleri için de çağrıda bulunuyorum. Enflasyon hepimizin ortak sorunu. İşsizliğe ve küçülmeye sebep olmadan bu sorunu beraberce aşacağız. Sizler de gelin elinizi taşın altına koyun" dedi.
5.01.2023Ekonomi
Özel okullara zam ile ilgili Bakan Özer'den flaş açıklama!
Özel okullara zam ile ilgili Bakan Özer'den flaş açıklama!Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2023 yılında özel okullara yapılacak zam oranı yarın açıklanacak. Yeni oranı velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde belirleyeceğiz" dedi.
3.01.2023Eğitim
6 yaşındaki kız çocuğuna istismar skandalında şok eden ifadeler ortaya çıktı
6 yaşındaki kız çocuğuna istismar skandalında şok eden ifadeler ortaya çıktıİsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşındayken imam nikahı kıyarak 29 yaşındaki Kadir İstekli ile evlendirdiği, küçük kızın yıllarca cinsel istismara maruz kalmasına göz yumduğu iddiaları kamuoyunda infial yarattı. Olayın, mağdur H.K.G.’nin şikâyetiyle ortaya çıkmasının ardından savcılık soruşturma başlattı. Soruşturmasını tamamlayan savcılık, şüpheli Kadir İstekli hakkında 67 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası talep ederken, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında 22 yıl 6’şar ay hapis cezası istedi. Öte yandan Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel adliyedeki işlemleri sonrası tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Tutuklanan Yusuf Ziya Gümüşel’in savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı. Öte yandan baba ve koca ile ilgili dikkat çeken hapishane detayı ortaya çıktı. Öte yandan olayla ilgili yeni ifadeler ortaya çıktı. İşte tüm detaylar...
19.12.2022Gündem
Okul iflas etti! Yüzlerce öğrenci ve öğretmen ortada kaldı
Okul iflas etti! Yüzlerce öğrenci ve öğretmen ortada kaldıBursa'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Sabah okula giden öğrenci ve öğretmenler şoke oldu. Okulun sahibinin verdiği haber sonrası yüzlerce öğrenci ve öğretmenleri ortada kaldı. Durumu tepki gösteren öğrenci velileri Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yardım istedi. İşte haberin detayları...
3.12.2022Yaşam
Okul çantası ne kadara doluyor?  İşte okul alışverişinde çantayı doldurmanın maliyeti
Okul çantası ne kadara doluyor? İşte okul alışverişinde çantayı doldurmanın maliyetiOkullar yeni eğitim yılına başlayacak. Öğrenciler sıralarına dönmeye hazırlanırken okul alışverişi telaşı ihtiyaca göre şekillenecek. Enflasyon birçok ailenin bütçesini zorlarken fiyatlar geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık iki kat arttı. Alışveriş yapanların çoğu temel ihtiyaçları almayı tercih ederken kimi de ihtiyaç oldukça almayı tercih ediyor. Masraf çok ama fiyatlar nasıl? Okul çantası ne kadara doluyor? İşte okul alışverişinde son durum…
11.09.2022Eğitim
Öğrenci ve veli milyonları ilgilendiriyor! Okulların açılması öncesi fiyatlar uçuşa geçti! 900 lira
Öğrenci ve veli milyonları ilgilendiriyor! Okulların açılması öncesi fiyatlar uçuşa geçti! 900 liraÖğrenci ve veli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Okulların açılması öncesi kırtasiye fiyatları uçuşa geçti. Okul zili çalmadan önce velilerin cebinden çıkacak olan para belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2021 yılı verilerine göre; Türkiye’de okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde toplam 18 milyonun üzerinde öğrenci bulunuyor. Öğrencilerden 15 milyon 194 bin 574’i resmi, 1 milyon 310 bin 605’i özel ve 1 milyon 580 bin 764’ü ise açık öğretim kurumlarında okuyor. İlkokul ve ortaöğretim öğrencileri için okullarda ilk ders zili 12 Eylül Pazartesi günü çalacak. Sırt çantası, kalem, defter gibi 27 kalem ürünün fiyatı bu yıl 900 lira seviyesine çıkıyor. Fiyatlarda her üründe olduğu gibi maliyet kaynaklı iki kata varan artışlar dikkat çekiyor. Kırtasiyeciler hemen hemen her ay fiyatların değiştiğini söylüyor. Bu nedenle kasa-etiket fiyatı uyuşmazlığına dikkat edilmeli. Son aylarda bu yönde sorunların arttığı belirtiliyor. Öte yandan kırtasiye sektöründe bu yıl 20-25 milyarlık bir alışveriş hacminin oluşması bekleniyor. İşte milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren flaş detaylar...
19.08.2022Ekonomi
Bakan Kurum'dan kira ve ev fiyatlarına ilişkin açıklama: Kiralar düşmeye başladı, zincirleme olarak daha da düşecek
Bakan Kurum'dan kira ve ev fiyatlarına ilişkin açıklama: Kiralar düşmeye başladı, zincirleme olarak daha da düşecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Yeşilvadi 3 Katlı Köprülü Kavşak projesinin temel atma törenine katıldı. Kiraların düşmeye başladığını ifade eden Bakan Kurum, “Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem konut fiyatları hem de kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa süre içerisinde zincirleme olarak, konut ve kira fiyatları daha da hızlı bir şekilde düşecek." dedi.
12.08.2022Ekonomi
İşçi, memur ve emekli milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! EYT, 3600 ek gösterge, asgari ücrete ek zam ve sosyal yardım...
İşçi, memur ve emekli milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! EYT, 3600 ek gösterge, asgari ücrete ek zam ve sosyal yardım...Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), 3600 ek gösterge, asgari ücrete ek zam ve sosyal yardımlarla ilgili son dakika açıklaması! Emekli, memur, işçi milyonlarca vatandaşın maaşı artacak, tüm planlama yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Tüm öğretmenlerimiz 3600 ek gösterge, 2 yıllık polis memurlarımızı 3600 ek göstergeye çıkarılmış durumda. Din görevlilerimizin ek göstergeleri 3600’e çıkarılmış durumda. Yardımcı hizmet sınıfı dahil tüm kamu çalışanlarına 600 puan veriliyor. Bu süreç hala istişareye açık. Meclis’e gelecek. O süre içerisinde Çalışma Bakanlığı’mız istişareyi başarılı bir şekilde yürütecektir. Uzlaşma ile toplu sözleşme tamamlandı. Asgari ücrette tarihimizin en yüksek oranında artış söz konusu oldu” dedi. EYT ile ilgili de açıklama yapan Sarıeroğlu, “Bakan Bey masada dedi. Muhakkak bir yol haritası vardır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
8.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Özel Okul Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki özel okul fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.