Öğretmen Meb

Öğretmen Meb

Son dakika öğretmen meb haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan öğretmen meb ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını öğretmen meb haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğretmen Meb

haberleri sayfasında son dakika yaşanan öğretmen meb gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.139 öğretmen meb haberi bulunmuştur. Tüm öğretmen meb haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB resmen duyurdu! Öğrenci, öğretmen ve veli...
MEB resmen duyurdu! Öğrenci, öğretmen ve veli...MEB harekete geçti ve resmen duyurdu. Eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor, çalışmalar kararlılıkla yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamada bulundu. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı çerçevesinde, eğitimler çok daha sistematik hale getirildi. Sadece kadına yönelik şiddet değil, akran zorbalığı ve her türlü şiddete 'sıfır tolerans' parolasıyla hareket edildiğine dikkat çeken Bakan Özer, öğretmenler, öğrenciler ve velilere yönelik pek çok eğitim faaliyeti gerçekleştirildiğini belirtti. e-Rehberlik modülü verileri uyarınca öğrenci ve velilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak katılımcılar, öncelik durumlarına göre belirleniyor.
7.05.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması! Tüm öğrenci ve öğretmenler...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması! Tüm öğrenci ve öğretmenler...Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması! Okullarda 6 Eylül'den itibaren yüz yüze eğitim başladı. 7 Şubat itibariyle de ikinci döneme geçildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye'de yüz yüze eğitimin kesintisiz bir şekilde, kararlılıkla devam ettiğini belirterek, "Türkiye'nin 81 ilinde fedakarlıkla görevini sürdüren öğretmenlerimize de teşekkürlerimi arz ediyorum. Öğrencilerimiz de sürekli kurallara uyarak, maskeleriyle dersleri dinlediler. Bu fedakarlıklarından dolayı da hem öğrencilerimize hem de onları destekleyen ailelerimize çok teşekkür ederim." dedi.
17.03.2022Eğitim
MEB son dakika kararını resmen duyurdu! Öğrencileri sevindirecek müjde! 1 yıl içinde...
MEB son dakika kararını resmen duyurdu! Öğrencileri sevindirecek müjde! 1 yıl içinde...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Harekete geçildi ve başladı. Öğrencileri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Yeni bir proje hayata geçirildi. Okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla 'Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi' devreye alındı. Yeni proje için dev bir bütçe ayrıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projede bir yıl içinde 3 bin anaokulu ve 40 bin ana sınıfının açılması hedefleniyor. Öte yandan çok sayıda desteğin de uygulamaya geçirileceği belirtildi. Projenin ön hazırlıkları tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in başkanlığında, 81 ilin milli eğitim müdürleriyle konuya ilişkin toplantı yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, "Projeyi bu mart ayında başlattık. Özellikle okul öncesi eğitime erişimi artırma noktasında planlanan takvimin çok öncesinde önemli ilerlemeler sağladık. Seçilen 7 bin ilkokulun eğitim altyapısını güçlendirme, eğitim ortamlarını zenginleştirme, öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik gelişim destek programlarının planlamasını da tamamladık. Artık bu haftadan itibaren projenin bu kısmını da uygulamaya geçiriyoruz." dedi. MEB'in son dakika açıklaması...
14.03.2022Eğitim
Okullarla ilgili flaş karar! MEB duyurdu: Tüm öğretmenler ve...
Okullarla ilgili flaş karar! MEB duyurdu: Tüm öğretmenler ve...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika kararını duyurdu. Öğretmenlerle ilgili flaş gelişme. Hepsini kapsıyor. 1 hafta boyunca uzaktan olacak. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılacağı mesleki çalışma programı, 15-19 Kasım'da uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek.
14.11.2021Eğitim
Bakan Selçuk duyurdu! 'Bugünden itibaren...'
Bakan Selçuk duyurdu! 'Bugünden itibaren...'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu ve hazırlandı. Bugün itibarıyla erişime açıldı. MEB'den öğretmenlere destek için kılavuz kitabı hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tasarım beceri atölyesi sayımız her geçen gün artıyor. Bu atölyelerin daha etkin ve verimli kullanılması kapsamında hazırladığımız ve öğretmenlerimiz için çok önemli bir kaynak olarak gördüğümüz TBA Öğretmen Kılavuz Kitabı'nı bugün itibarıyla erişime açtık" dedi.
15.01.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Ve 81 ilde başladı 11 Aralık...
MEB resmen duyurdu! Ve 81 ilde başladı 11 Aralık...Yüz binlerce kişi bekliyordu Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu ve başladı. MEB, 81 ile gönderdiği yazıda detayları tek tek açıkladı. Başvuralar ise başladı. Son tarih 11 Aralık. Öğretmen alan değişikliği başvuruları "mebbis.meb.gov.tr" veya "personel.meb.gov.tr" adreslerindeki "Elektronik Ön Başvuru Formu" aracılığıyla yapılabiliyor. Lisans mezuniyetine bağlı olarak başvuruda bulunacaklar değiştirmek istedikleri alana ilişkin mezuniyet bilgilerini MEBBİS'e işleteceklerdir. Tercihler 21-25 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacak. Atamalar ise 29 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek.Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci başarısını artıran en etkili ve en kolay yöntem olan "geri bildirim" konusunda bilgilere yer verilen "Öğretmenler İçin Geri Bildirim El Kitabı" hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Son yıllarda yapılan araştırmalar, geri bildirim vermenin başarıyı ve öğrenmeyi artıran en etkili ve maliyeti en düşük yöntemlerden biri olduğunu ortaya koyuyor. El kitabı, geri bildirime ilişkin teorik bilgilerin yanı sıra uygulamaya ilişkin somut öneriler de içeriyor. Burada yer alan bilgiler geniş bir literatür taramasına dayanıyor. Her meslektaşımın yararlanması dileğiyle "dedi.
7.12.2020Eğitim
MEB'ten öğretmenlere destek!
MEB'ten öğretmenlere destek!Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci başarısını artıran en etkili ve en kolay yöntem olan “geri bildirim”e ilişkin öğretmenlere özel bir el kitabı hazırladı. El kitabında, “geri bildirimin önemi”, “geri bildirim verilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği” gibi akla gelebilecek her türlü soruya bilimsel araştırmalar ışığında, örneklerle yanıt veriliyor.
7.12.2020Eğitim
Öğretmenler Günü etkinlik programı! Öğretmenler günü nasıl kutlanacak?
Öğretmenler Günü etkinlik programı! Öğretmenler günü nasıl kutlanacak?Öğretmenler Günü bu yıl ilk kez çevrimiçi etkinliklerle kutlanacak. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün bu yılki etkinliklerinde, 81 ilden fark yaratan öğretmenler, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Başkent'te ağırlanmayacak ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu öğretmenlerle canlı bağlantılarla bir araya gelecek. İlk kez çevirim içi ortamda, tüm öğretmenlere yönelik müzik dinletileri, sokak röportajları, konserler, sinema filmleri, sanal müze gezileri, kısa film, anı, resim, şiir, deneme hikaye, akıl ve zeka oyunları yarışmaları, eğitimde fark yaratan öğretmenlerin başarı öyküleri, emekli öğretmenlerle söyleşiler, öğretmenlerin öğrenim hikayelerini içeren planlama yapıldı. MEB tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinin takip edilebildiği internet adresini kullanıma açtı. Peki, Öğretmenler günü nasıl kutlanacak? Öğretmenler Günü etkinlik programında neler var? 24 Kasım Öğretmenler Günü programı ve etkinlik sitesi...
22.11.2020Gündem
MEB'den öğretmenlere uyarı! Sadece EBA kullanın
MEB'den öğretmenlere uyarı! Sadece EBA kullanınMilli Eğitim Bakanlığı, uzaktan dersler için kullanılan platformlarla ilgili açıklama yaptı. Öğretmenlerin sadece EBA kullanması gerektiği belirtildi, diğer platformların kullanılması halinde dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı.
6.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk duyurdu! Öğretmenlere güzel haber
Bakan Selçuk duyurdu! Öğretmenlere güzel haberMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu. Selçuk, "Türkiye'nin 957 ilçesine öğretmen destek noktaları açıyoruz. Şu an tasarım aşamasındayız ve en kısa zamanda her ilçede yapılanmamızı tamamlayacağız.Bu öğretmenlerimiz için bir nevi ayağını eğitim fakültesinden kesmemek demek, bir nevi lisansüstü çalışma demek, öğretirken öğrenmeye devam etmek, gelişimini düzenli ve sistematik olarak devam ettirmek, durmadan öğrenmek demek" diye konuştu.
18.11.2019Eğitim
İlk ara tatil için geri sayım! Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?
İlk ara tatil için geri sayım! Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?Ara tatil için geri sayım başladı. Öğrenciler ilk ara tatilde 9 gün tatil yapacak. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından resmî sitesinden yayımlanan takvime göre ilk ara tatil ne zaman başlıyor? Kaç gün kaldı? Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?
12.11.2019Eğitim
MEB'den öğretmenler için web sitesi
MEB'den öğretmenler için web sitesiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,"Öğretmenlerimizin mesleki gelişim programlarından, eğitim haberlerinden, etkinliklerimizden haberdar olabilecekleri, öğretmen kitaplığına erişim sağlayabilecekleri kendilerine özel web sitesi yayında" dedi.
8.11.2019Eğitim
MEB’te vesayet krizi
MEB’te vesayet kriziDershanelerin kapatılmasını öngörün yasa tasarısında Talim ve Terbiye Kurulu’ndan ‘vesayet kurum’ diye söz edilmesi Bakan Avcı’nın müsteşar Tekin’i azarlamasına neden oldu...
29.09.2021Gündem
DANIŞTAY'DAN  ÖĞRETMENLERE MÜJDE!
DANIŞTAY'DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDE!Danıştay'dan öğretmenlere "40 yaş" müjdesi geldi
29.09.2021Gündem
‘Dershaneler özgürleşir’
‘Dershaneler özgürleşir’MEB'in açıklamalarına karşı konuştu
29.09.2021Gündem
İl dışı atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenlerin il dışı tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?
İl dışı atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenlerin il dışı tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğretmenlerin 2022 il dışı atama sonuçları için gözler MEB tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Temmuz ayında alınan il dışı tayin başvurularının sonuçlarının 1 Ağustos’ta açıklanacağı duyurulmuştu. Peki, İl dışı atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenlerin il dışı tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEBBİS Öğretmen il dışı atama sonuç ekranı…
1.08.2022Eğitim
2022-2023 Eylül seminerler ne zaman başlıyor? Öğretmenlerin seminerleri yüz yüze mi, uzaktan mı olacak, kaç gün sürecek?
2022-2023 Eylül seminerler ne zaman başlıyor? Öğretmenlerin seminerleri yüz yüze mi, uzaktan mı olacak, kaç gün sürecek?2022-2023 eğitim öğretim yılına ilişkin takvim açıklandı. Okullar 12 Eylül’de açılacak. Okulların açılacağı saat belli olunca, öğretmenler de seminer programını araştırmaya başladı. Peki, seminerler ne zaman başlıyor, yüz yüze mi, uzaktan mı? 2022-2023 öğretmen seminerleri kaç gün sürecek?
29.07.2022Memur
Milli Eğitim Bakanı Özer resmen duyurdu! Tarih belli, 20 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Özer resmen duyurdu! Tarih belli, 20 bin öğretmen atanacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "20 bin öğretmen atayacağız. 1 Eylül'de öğretmenlerimiz okullarına gidecekler. Atama, 20 bindeki dağılımı önceliklerimize göre belirledi. En büyük öncelik okul öncesi eğitim." dedi.
25.07.2022Eğitim
Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan, Bakan Özer’i ziyaret etti
Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan, Bakan Özer’i ziyaret ettiTürk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan beraberindeki heyetle birlikte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i makamında ziyaret etti.
22.07.2022Eğitim
MEB'den son dakika okul kayıt parası açıklaması! Milyonları kapsıyor, Bakan Özer duyurdu: 'Bağışla kayıt arasında...'
MEB'den son dakika okul kayıt parası açıklaması! Milyonları kapsıyor, Bakan Özer duyurdu: 'Bağışla kayıt arasında...'MEB'den dikkat çeken duyuru! Okullardaki kayıt parasına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi. Her eğitim öğretim yılı öncesinde olduğu gibi 'Okul kayıtlarında para ödeniyor mu?' sorusu yeniden gündeme geldi. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 'bağış ve kayıt parası' konusuna değinerek, “Okulların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak durumdayız. Kayıtlarda bağış gibi sizleri de rahatsız eden süreçlerle karşılaşılmasını istemiyoruz. Veliler isterlerse bağış yaparlar ama bağışla kayıt arasında hiçbir zorunluluk ilişkisi yok. Bizim bakanlık olarak okulların ihtiyacını karşılayacak gücümüz de, bütçemiz de var.” ifadelerini kullandı.
20.07.2022Eğitim
Öğretmen il içi tayin 2022 sonuçları! MEB il içi tayin listesi nasıl öğrenilir? İl içi yer değiştirme (tayin) sonuçları öğrenme!
Öğretmen il içi tayin 2022 sonuçları! MEB il içi tayin listesi nasıl öğrenilir? İl içi yer değiştirme (tayin) sonuçları öğrenme!Öğretmenlerin il içi atama sonuçları merakla bekleniyor. Öğretmenler, heyecanla MEB'den gelecek açıklamayı takip ediliyor. Peki, il içi öğretmen tayinleri belli oldu mu, MEB il içi atama sonuçları açıklandı mı? İl içi tayin sonuçları hakkında merak edilenler…
19.07.2022Memur
MEB'den yeni karar! Veliler dikkat: Artık bu yapılamayacak
MEB'den yeni karar! Veliler dikkat: Artık bu yapılamayacakSon dakika gelişmesi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “temel eğitimde kura” usulünün Eskişehir’de uygulamaya konulduğunu açıklarken, artık velilerin öğretmen seçimi yapamayacağı bilgisini verdi.
18.07.2022Eğitim
MEB son dakika duyurdu! Öğretmenleri yakından ilgilendiriyor: 614 bin 445 öğretmen...
MEB son dakika duyurdu! Öğretmenleri yakından ilgilendiriyor: 614 bin 445 öğretmen...MEB son dakika açıkladı. Öğretmenleri yakından ilgilendiriyor. Binlerce öğretmen bu haberi bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, uzman ve başöğretmenlik eğitim programına başvuru sonuçlarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, başvuru yapan öğretmenlerden gerekli şartları taşıyan 614 bin 445 öğretmenin başvurusunun kabul edildiğini söyledi. İşte tüm ayrıntılar...
7.07.2022Eğitim
MEB son dakika duyurdu! 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıflar için geçerli, bugünden itibaren...
MEB son dakika duyurdu! 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıflar için geçerli, bugünden itibaren...Milli Eğitim Bakanlığı öğrerciler için harekete geçti. MEB tarafından resmi açıklama yapıldı. 4. sınıftan 11. sınıfa kadar tüm öğrencileri kapsıyor. Yaz tatili ile birlikte milyonlarca öğrenci beklemeye başlamıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada bugünden itibaren öğrencilerin kullanımına açıldığı duyuruldu. Matematik ve İngilizce öğretiminde eğlenceli ve günlük yaşamla ilişkili etkinlikler içeren yeni yaklaşımların kullanıldığı, yaz okulu programına uygun matematik ve İngilizce yaz okulu dergileri hazırlandı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz okulu dergilerinin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin yararlanması için bugün yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinde elektronik ortamda da erişime açıldığını bildirdi.
4.07.2022Eğitim
20 bin öğretmen ataması ile ilgili son dakika gelişmesi!Taban puanlar ve kontenjan listesi açıklandı
20 bin öğretmen ataması ile ilgili son dakika gelişmesi!Taban puanlar ve kontenjan listesi açıklandıÖğretmen atamaları ile ilgili son dakika gelişmesi! MEB resmen duyurdu. Taban puanlar ve branş listesi belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin öğretmen atamasına ilişkin detayları paylaştı. Bakan Özer, "En fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu." şeklinde konuştu. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1 Eylül'deki 20 bin öğretmen atamasına ilişkin alanlar, taban puanlar ve kontenjan listesi "www.meb.gov.tr" adresinden açıklandı.
3.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Öğretmen Meb ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki öğretmen meb haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.