Geri Dön
Eğitimİlk ara tatil için geri sayım! Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?

İlk ara tatil için geri sayım! Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?

Ara tatil için geri sayım başladı. Öğrenciler ilk ara tatilde 9 gün tatil yapacak. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından resmî sitesinden yayımlanan takvime göre ilk ara tatil ne zaman başlıyor? Kaç gün kaldı? Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?

İlk ara tatil için geri sayım! Öğrenciler Kasım'da kaç gün tatil yapacak?

İlk ara tatil başlıyor. Millî Eğitim Bakanlığı resmî sitesi üzerinden yayımladığı çalışma takvimine göre, ilk ara tatil 9 gün olacak. İşte MEB takviminin detayları…

ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019-2020 ilk ara tatil 18 Kasım Pazartesi günü başlayacak, 22 Kasım Cuma günü sona erecek. Hafta sonu tatilleriyle ilk ara tatil 9 gün olacak. Tatilin ardından öğrenciler 25 Kasım Pazartesi günü derse başlayacak.

ARA TATİLDE KARNE VERİLECEK Mİ?

Millî Eğitim Bakanlığı yılda 2 kez uygulanacak ara tatiller için karne dağıtılmayacağını duyurdu. Öğrenciler ve aileler E Okul Giriş sayfası üzerinden isterlerse 1. Dönem sınav sonuçlarını sorgulayabilecek.

15 TATİL NE ZAMAN?

1. dönem yani sömestr tatili diğer adıyla 15 tatil ise 20 Ocak'ta başlayacak, 31 Ocak'ta bitecek. Birinci dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Sömestre tatili hafta sonlarıyla birlikte 16 gün olacak. İkinci dönem 3 Şubat 2020’de başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında olacak, 13 Nisan 2020'de başlayacak. İkinci ara tatil, 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline başlayacak.

2020 MEB RESMİ TATİL GÜNLERİ

Yılbaşı 1 Ocak Çarşamba günü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı perşembe günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü cuma günü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı salı günü

15 Temmuz Demokrasi Bayramı çarşamba günü

30 Ağustos Zafer Bayramı perşembe günü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı perşembe günü

MEB TATİL İÇİN ETKİNLİK PROGRAMI HAZIRLADI

MEB resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ara tatilde öğrenciler için doğa, spor, kültürel ve sanat alanında çeşitli etkinlikler hazırladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığının 05/11/2019 tarihli ve 97470333-199-E.21832325 sayılı yazısı doğrultusunda 18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinliklerinin planlanması ve planlanan etkinliklerin http://ogretmen.meb.gov.tr/giris-yap.html internet adresine girilmesi hususunda müdürlüklerimizce yaşanan bazı genel sıkıntılarla ilgili açıklamalar aşağıda yer almaktadır:

1. 18-22 Kasım 2019 ara tatil döneminde okullarımızda öğretmenlerimize yönelik Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan Öğretmenlerin 2019 Kasım Dönemi Mesleki Çalışma Programı uygulanacaktır. Bu nedenle Ara Tatil Çocuk Etkinlik İl Koordinasyon Kurullarınca planlanacak etkinliklerin tamamı öğrenciye yönelik olacaktır ve bu etkinliklerin uygulanmasına, yürütülmesine ve takibine okullar ve öğretmenler kesinlikle dâhil edilmeyecektir. Planlama koordinasyon ve zorunlu olmayan haller dışında öğretmen görevlendirmeleri yapılmayacaktır.

2. 18-22 Kasım 2019 ara tatil döneminde yapılacak etkinliklerin planlanması il müdürlüklerimiz bünyesinde kurulacak olan Ara Tatil Çocuk Etkinlik İl Koordinasyon Kurulu tarafından gerçekleştirilecek ve bu kurullarda her ilçe milli eğitim müdürlüğünden bir temsilci bulunacak olup ilçe milli eğitim müdürlüklerince ayrıca bir kurul oluşturulmayacaktır. Oluşturulacak koordinasyon kurullarında ilçe temsilcileri olarak öğretmen yetiştirme ve geliştirme şube müdürleri olacaktır.

3.İnternet adresine eklenen etkinlikler Bakanlığımızın ilgili birimi tarafından onaylandıktan sonra kamuoyuyla paylaşılacağından yapılacak etkinliğin içeriğinin, amacının, tarihinin ve adresinin eksiksiz bir şekilde sisteme girilmesi ve eklenen etkinliklerin uygulanabilir olması önem arz etmektedir. Saygılarımla