Odessa

Odessa

Son dakika Odessa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Odessa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Odessa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Odessa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan odessa gelişmeleri de dahil olmak üzere 340 odessa haberi bulunmuştur. Tüm odessa haberleri aşağıda listelenmiştir.
MSB'den tahıl sevkiyatı açıklaması: 3 gemi hareket etti
MSB'den tahıl sevkiyatı açıklaması: 3 gemi hareket ettiMilli Savunma Bakanlığı, tahıl sevkiyatı kapsamında 3 geminin daha Ukrayna limanlarından hareket ettiğini açıkladı.
25.08.2022Gündem
MSB: Tahıl sevkiyatında 2 gemi daha yola çıktı
MSB: Tahıl sevkiyatında 2 gemi daha yola çıktıMilli Savunma Bakanlığı, tahıl sevkiyatı kapsamında 2 geminin daha Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan hareket ettiğini açıkladı.
24.08.2022Gündem
MSB: Tahıl sevkiyatı kapsamında 4 gemi Ukrayna’dan hareket etti
MSB: Tahıl sevkiyatı kapsamında 4 gemi Ukrayna’dan hareket etti Milli Savunma Bakanlığı, (MSB) tahıl sevkiyatı kapsamında Ukrayna’dan toplam 4 geminin hareket ettiğini duyurdu.
21.08.2022Gündem
Bakan Akar ve BM Genel Sekreteri Guterres'ten önemli açıklamalar
Bakan Akar ve BM Genel Sekreteri Guterres'ten önemli açıklamalarMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İstanbul'da bulunan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ukrayna'dan sevkiyatları gerçekleştirilen tahıllarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
20.08.2022Gündem
Guterres: Zaporijya nükleer santralinin ürettiği enerji, Ukrayna'ya ait
Guterres: Zaporijya nükleer santralinin ürettiği enerji, Ukrayna'ya aitBM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Zaporijya nükleer santralinin ürettiği enerji, Ukrayna'ya ait" dedi.
19.08.2022Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: Zaporijya Nükleer Santrali'ne verilen herhangi bir zarar intihar olur
BM Genel Sekreteri Guterres: Zaporijya Nükleer Santrali'ne verilen herhangi bir zarar intihar olurBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Zaporijya Nükleer Santrali'nin silahsızlandırılması gerektiğine dikkat çekerek, "Zaporijya Nükleer Santrali'ne verilen herhangi bir zarar, intihar olur" dedi.
18.08.2022Dünya
MSB: Ukrayna limanlarından 622 bin tondan fazla tahıl sevkiyatı yapıldı
MSB: Ukrayna limanlarından 622 bin tondan fazla tahıl sevkiyatı yapıldıMilli Savunma Bakanlığı, 1 Ağustos'tan bu yana Ukrayna limanlarından 622 bin tondan fazla tahıl sevkiyatının yapıldığını açıkladı.
18.08.2022Gündem
Ukrayna'dan 4 gemi daha yola çıktı
Ukrayna'dan 4 gemi daha yola çıktıMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bu sabah itibarıyla ayçiçek küspesi, ayçiçek yağı ve mısır taşıyan 4 gemi daha Ukrayna’nın Odessa ve Çernomorsk limanlarından hareket etti." denildi.
17.08.2022Gündem
Ukrayna’dan yola çıkan ilk tahıl gemisi Suriye’ye demirledi
Ukrayna’dan yola çıkan ilk tahıl gemisi Suriye’ye demirlediUkrayna'dan yola çıkan ilk tahıl gemisi olan Razoni, teslimatın 5 aydan fazla gecikmesini gerekçe göstererek Lübnan’daki alıcı tarafından reddedilmesinin ardından Suriye’nin Tartus kentine demirlediği ortaya çıktı.
16.08.2022Dünya
Ukrayna'da 3'lü zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenski ve Guterres bir araya gelecek
Ukrayna'da 3'lü zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenski ve Guterres bir araya gelecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna lideri Zelenski ve BM Genel Sekreteri Guterres ile 18 Ağustos Perşembe günü Ukrayna'nın Lviv kentinde bir araya gelecek. BM Genel Sekreteri Guterres, üçlü zirve sonrası İstanbul'daki 'Tahıl Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret edecek.
16.08.2022Siyaset
Ukrayna’dan yola çıkan mısır yüklü ‘Navi-Star’ tahıl gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti
Ukrayna’dan yola çıkan mısır yüklü ‘Navi-Star’ tahıl gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçtiİrlanda’ya gitmek üzere Ukrayna'dan hareket eden ve geçtiğimiz gün İstanbul Boğazı'ndan geçen ‘Navi-Star’ isimli gemi bugün Çanakkale Boğazı’ndan geçti.
9.08.2022Dünya
Lübnan, Ukrayna'dan çıkan tahıl gemisini kabul etmedi
Lübnan, Ukrayna'dan çıkan tahıl gemisini kabul etmediLübnan, Ukrayna'dan yola çıkan ilk gemi olan Razoni'yi, teslimatın 5 aydan fazla gecikmesini gerekçe göstererek reddettiğini açıkladı.
9.08.2022Dünya
MSB: Yarın 4 geminin Ukrayna limanlarından çıkışı, 1 boş geminin ise limanlarına girişi planlanmıştır
MSB: Yarın 4 geminin Ukrayna limanlarından çıkışı, 1 boş geminin ise limanlarına girişi planlanmıştırMilli Savunma Bakanlığı, yarın 1’i Odessa’dan, 3’ü Çernomorsk’tan olmak üzere 4 geminin Ukrayna limanlarından çıkışı, 1 boş geminin ise Ukrayna limanlarına girişinin planlandığını bildirdi.
6.08.2022Gündem
Ukrayna'da savaşın başından bu yana bir ilk!
Ukrayna'da savaşın başından bu yana bir ilk!Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Şubat ayında başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başından bu yana ilk defa tahıl yüklenmek üzere yabancı bayraklı bir geminin Çornomorsk Limanı'na geldiğini açıkladı.
6.08.2022Dünya
Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü ikinci gemi İstanbul'da
Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü ikinci gemi İstanbul'daTahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odesa’dan hareket eden 33 ton mısır yüklü ikinci gemi "NAVISTAR" isimli gemi İstanbul açıklarına ulaştı.
6.08.2022Gündem
İkinci tahıl gemisi yola çıktı! "Navi Star" Odesa'dan hareket etti
İkinci tahıl gemisi yola çıktı! "Navi Star" Odesa'dan hareket ettiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), İrlanda, İngiltere ve Sakarya'nın Karasu Limanı'na mısır taşıyan 3 geminin, Ukrayna limanlarından hareket ettiğini açıkladı.
5.08.2022Dünya
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den son dakika KPSS açıklaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den son dakika KPSS açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "KPSS'de çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru cevap verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili inceleme de acilen yapılmalıdır'' dedi.
4.08.2022Siyaset
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Amacımız günde 3 gemi çıkarmak
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Amacımız günde 3 gemi çıkarmakUkrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, şu anda Ukrayna limanlarında 17 geminin yüklendiğini belirterek, "Bunlar çıkmayı bekliyor. Bizim amacımız 1 günde Ukrayna’dan 3 geminin çıkması" dedi.
4.08.2022Gündem
Tahıl gemisi Çanakkale Boğazı'na ulaştı
Tahıl gemisi Çanakkale Boğazı'na ulaştıUkrayna'nın Odessa Limanı'ndan tahıl sevkiyat anlaşması kapsamında Lübnan'a 27 bin ton mısır taşıyan Sierre Leone bayraklı 'Razoni' adlı gemi, Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı. Geminin boğaz geçişini 1,5 saatte tamamlayarak Ege Denizi'ne açılması bekleniyor.
4.08.2022Gündem
Dünyanın gözü İstanbul'da! MSB resmen açıkladı, ilk tahıl gemisi...
Dünyanın gözü İstanbul'da! MSB resmen açıkladı, ilk tahıl gemisi...Dünyanın gözü İstanbul'da. Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan yola çıkarak dün akşam saatlerinde Sarıyer açıklarına demir atan mısır yüklü Razoni isimli gemide bu sabah yapılması beklenen denetim tamamlandı. Geminin incelemelerin ardından İstanbul Boğazı'nı geçerek tekrar yola çıktı.
3.08.2022Gündem
Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Gemi şu an nerede? Tahıl gemisi İstanbul'a geldi mi?
Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Gemi şu an nerede? Tahıl gemisi İstanbul'a geldi mi?Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ukrayna’nın Odessa Limanı’ndan hareket eden ve dün akşam İstanbul Boğazı Karadeniz girişine ulaşarak demirleyen mısır yüklü RAZONİ gemisinde denetim faaliyeti saat 10.00’dan itibaren gerçekleştirilecek" ifadeleri kullanıldı. Peki, Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Razoni Gemisi nerede?
3.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin zirvesinde 5 kritik başlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin zirvesinde 5 kritik başlıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin görüşmesinde 5 kritik başlık masada olacak.
3.08.2022Siyaset
Tüm dünyanın beklediği gemi İstanbul'a demirledi
Tüm dünyanın beklediği gemi İstanbul'a demirlediMilli Savunma Bakanlığı, "Dün Ukrayna’nın Odessa Limanı’ndan hareket eden mısır yüklü RAZONİ kuru yük gemisi İstanbul Boğazı Karadeniz girişine ulaşmış, kendisine tahsis edilen mevkiye demirlemiştir." açıklamalarında bulundu.
2.08.2022Ekonomi
Ukrayna'dan çıkan ilk tahıl yüklü gemi İstanbul açıklarında
Ukrayna'dan çıkan ilk tahıl yüklü gemi İstanbul açıklarındaUkrayna'nın Odessa Limanı'ndan dün yola çıkan mısır yüklü Razoni isimli gemi İstanbul açıklarına geldi. Kumköy açıklarına demirleyen gemi, yarın yapılacak denetimlerin ardından Türk boğazlarından geçerek Lübnan'a gitmesi bekleniyor.
2.08.2022Gündem
MSB az önce açıkladı! İstanbul'a geliyor...
MSB az önce açıkladı! İstanbul'a geliyor...Tahıl krizinin çözüme kavuşmasından sonra ilk tahıl yüklü gemi Ukrayna'dan yola çıktı. MSB tarafından mısır yüklü RAZONİ kuru yük gemisinin saat 21.00 civarı İstanbul Boğazı Karadeniz girişine ulaşması beklendiği açıklandı.
2.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Odessa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki odessa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.