Nakdi Ücret Desteği

Nakdi Ücret Desteği

Son dakika nakdi ücret desteği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan nakdi ücret desteği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını nakdi ücret desteği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Nakdi Ücret Desteği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan nakdi ücret desteği gelişmeleri de dahil olmak üzere 321 nakdi ücret desteği haberi bulunmuştur. Tüm nakdi ücret desteği haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yüz binlerce kişiye ödeniyor! Detaylar belli oldu
Yüz binlerce kişiye ödeniyor! Detaylar belli olduİşsizlik maaşı ile ilgili son dakika açıklaması. İşsizlik maaşı yüz binlerce kişinin hesabına yatıyor. İşsizlik maaşı ile ilgili yeni detaylar belli oldu. İŞKUR’un son açıkladığı rakamlara göre 2022’nin mayıs ayında İşsizlik Fonu’nun varlığı 103.1 milyar lirayı aştı. Bu yılın 5 aylık döneminde fonun gelirleri 32.2 milyar lirayı bulurken, aynı dönemde giderleri ise 19.8 milyar lira oldu. Bu yılın ilk 5 ayında en yüksek ödeme ise işsizlik maaşı olarak ödendi. Sadece mayıs ayında fondan 449 bin kişiye 760 milyon liraya yakın işsizlik maaşı ödendi. Yılın ilk 5 ayında ödenen işsizlik maaşı tutarı 3.7 milyar lirayı geçti. Yine aynı dönemde İşsizlik Fonu’ndan 5 bin kişiye de 858 bin lira kısa çalışma ödeneği ödendi. Kimileri diyebilir ki, ‘salgın bitti kısa çalışma ödeneği mi kaldı?’. Kısa çalışma ödeneği yıllardır fonun ödemeleri arasında yer alıyordu ama COVID-19 döneminde ön plana çıktı. İŞKUR’un raporuna göre de salgın döneminde 25.5 milyar lirası 2020’de, 11.2 milyar lirası da 11.2 milyar lira olmak üzere 36.7 milyar lira işveren ve çalışanlara destek verildi.
30.06.2022Ekonomi
Emeklilik ile ilgili flaş dilekçe detayı! Geç kalanın emekli maaşı bağlanmıyor
Emeklilik ile ilgili flaş dilekçe detayı! Geç kalanın emekli maaşı bağlanmıyorEmekli aylığı ile ilgili flaş detay. Emekli olduktan sonra aylık bağlanması için emeklilik dilekçesi verilmesi gerekiyor. Fakat dilekçeyi verme tarihine dikkat edilmediği taktirde emekli aylığı bir ay geç bağlanıyor. Eğer emekliliğe hak kazanılan tarihin ayın son günü resmi tatil veya hafta sonu tatiline rastlaması halinde, resmi tatil gününü takip eden ilk iş günü mesai bitimine kadar doğrudan SGK’ya başvurmanız ya da taahhütlü, iadeli taahhütlü, acele posta servisi, PTT ALO Post veya PTT kargo ile talepte bulunulduğunda hiçbir hak kaybı olmuyor. İşte emekli olmak isteyen milyonları ilgilendiren dilekçe detayı...
28.05.2022Emekli
SGK'dan yeni karar! Sosyal Güvenlik Kurumu resmen duyurdu, maaş kesintisi, geriye dönük ödeme ve...
SGK'dan yeni karar! Sosyal Güvenlik Kurumu resmen duyurdu, maaş kesintisi, geriye dönük ödeme ve...SGK harekete geçti. Yüz binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tek tek tespit ediyor. Tespitin ardından işlemler başlıyor. Maaş kesintisi ile karşılaşan vatandaşlar bulunuyor. SGK bu kişilerden geriye dönük ödeme de talep ediyor. 4 binden fazla kişinin maaşı anında kesildi. Denetimler sürüyor, maaş kesintileri de yapılmaya devam edecek. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kayıtdışı istihdamı engellemek için yapılan çalışmalar devam ediyor. Sigortası yapılmadan çalıştırılan binlerce kişi tespit edildi. Bu kişilerin sigortası yapılarak geriye dönük primlerinin de ödenmesi sağlandı. Kayıtdışı olarak çalışan ya da primlerinin eksik ödendiğini düşünen vatandaşların bu durumu SGK'ya bildirmesi büyük önem taşıyor. Sigortasız olarak çalışanlar işten çıkartıldıklarında kıdem ve ihbar tazminatı, işsizlik maaşı gibi haklara sahip olamıyor. Ayrıca sigorta primi yatırılmadığı için bu kişilerin emeklilik süreleri de uzuyor. Diğer yandan Sosyal Güvenlik Kurumu sadece kayıtdışı istihdamın peşine düşmüyor aynı zamanda haksız yere maaş ödemesi alanlar da SGK'nın radarında. Yetim aylığı alanlara evlendiklerinde bu aylık artık ödenmiyor. Fakat boşanma durumunda yetim aylığı yeniden bağlanıyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyenler ise anlaşmalı boşanma yoluna gidiyor. Hileli boşanma ile SGK'dan yeniden maaş alanlar bu durumun tespit edilmesi durumunda maaş kesintisi ve geriye dönük ödeme ile karşılaşıyor.
MEB harekete geçti ve resmen açıkladı! 27 Aralık'ta başlıyor...
MEB harekete geçti ve resmen açıkladı! 27 Aralık'ta başlıyor...Yüz binlerce kişi bekliyordu ve Milli Eğitim Bakanlığı resmen açıkladı. Tarihleri belirleyen bakanlık duyurusunda öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvurularının 27 Aralık 2021-3 Ocak 2022 tarihlerinde alınacağı belirtildi. Atamalar 14 Ocak 2022'de, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 21 Ocak 2022'den itibaren yapılacak.
17.12.2021Eğitim
Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması: Beklentiyi karşılayacak bir artış planlıyoruz
Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması: Beklentiyi karşılayacak bir artış planlıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, “2022 yılında da Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü ile işçilerimizin, Toplu Sözleşme uyarınca da memurlarımızın maaşlarında artışlar yapılacağı unutulmamalıdır. Asgari ücrete ilişkin de görüşmeler devam etmekte olup 2022 yılı için asgari ücrette herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz” dedi.
10.12.2021Gündem
Kredi fırsatı! 2 yıl ödemesiz, 500 bin TL'ye kadar... Faiz desteği verilecek
Kredi fırsatı! 2 yıl ödemesiz, 500 bin TL'ye kadar... Faiz desteği verilecekAvantajlı koşullarda kredi imkanı sağlanıyor. Ödemeler 6 aydan 24 aya kadar ötelenebiliyor. Kredi kullanımında üst limit 500 bin TL olarak belirlendi. KOBİ'lere istihdam, imalat sanayiine 5 ve 6. bölgede yatırım odaklı, 23 milyar liralık ucuz kredi paketi oluşturuldu. İşte detaylar...
30.09.2021Ekonomi
Emekli maaşları eksik yatırılacak, emeklilik gecikecek! Yüz binlerce kişi...
Emekli maaşları eksik yatırılacak, emeklilik gecikecek! Yüz binlerce kişi...Emeklilik hayali kuran yüz binlerce kişi için kötü haber. Emekli aylıkları eksik tutar üzerinden yatırılacak, emeklilik tarihleri gecikecek. Kısa çalışma ya da ücretsiz izinde olan çalışanların pandemi döneminde sosyal güvenlik primleri yatırılmadı. Sadece genel sağlık sigortası (GSS) primi yatırıldı. Yaş doldurulsa bile primleri 1 gün bile eksik olan kişiler emekli olamayacak ya da emeklilik tarihleri gecikecek. Emeklilik yaşı her iki yılda 1 yıl uzayacak. Pandemi nedeniyle çalışamayan işçiler için mağduriyet ancak borçlanma hakkı ile giderilebilecek.
1.556 lira devlet tarafından ödeniyor! En az 12 ay boyunca...
1.556 lira devlet tarafından ödeniyor! En az 12 ay boyunca...İşçi ve işveren yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. 1.556 lira destek sağlanacak. Ödemeler en az bir yıl aralıksız devam edecek. İşletmelerde ilave istihdama ucuz kredi desteğinin ardından Eylül ayı itibariyle "yeni nesil çalışma yöntemleri, teşviklerin revize edilmesi, geleceğin işleri odaklı işgücü dönüşümü, genç istihdam ulusal strateji belgesini" içeren dönüşüm ajandası yaşama geçiriliyor. Türkiye İş Kurumu bu yılın ilk 6 ayında 680 bin kişiye iş kapısı açarken, açık iş sayısı da 106 bini geçti. İşe alınan her bir işçinin sigorta primi ve ücreti üzerinden alınan vergiyi devlet karşılıyor. İmalat ve bilişim sektöründe 3700 lira sigorta prim desteği veriliyor.
16.08.2021Ekonomi
Aylık en az 1.144 lira ödeniyor! SGK'lı olarak çalışmayan, emekli maaşı almayan ve 30 günden fazla...
Aylık en az 1.144 lira ödeniyor! SGK'lı olarak çalışmayan, emekli maaşı almayan ve 30 günden fazla...Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Aylık 1.144 ile 8.584 lira arasında ödeme yapılıyor. SGK'lı olarak çalışmayan, anne-babadan ya da eşten dolayı emekli aylığı almayan, bir ay içinde 30 günden az çalışan veya part-time çalışanlar yararlanabiliyor. Halk arasında 'çalışmadan emeklilik' olarak nitelendirilen ve prim günü eksik olanlara erken emekli olma imkanı sağlayan isteğe bağlı sigorta primi ödemeleri ile ilgili detaylar merak ediliyor.
12.08.2021Ekonomi
MEB'den son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor, 13 Ağustos'ta...
MEB'den son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor, 13 Ağustos'ta...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Resmen belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'dan son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimine ilişkin açıklama yaptı. Selçuk, "Telafide yeni dönem başlıyor. Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık. TRT EBA öğretmenlerimiz, geçen yıldan hatırlatmalarla çocukları yeni döneme ısındıracak bir hafta sonu kuşağı hazırladı." ifadelerini kullandı.Öte yandan MEB'den öğretmenleri ilgilendiren bir açıklama daha geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 9 Ağustos'ta başlayacağı bildirildi. Süreç 13 Ağustos'a kadar devam edecek. Gerekli koşulları taşıyanların başvuruları değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler için mazeret tayin duyurusu yayımladı. İşte detaylar...
5.08.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! 9 Ağustos'ta başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! 9 Ağustos'ta başlıyorMEB harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 9 Ağustos'ta başlayacağı bildirildi. Süreç 13 Ağustos'a kadar devam edecek. Gerekli koşulları taşıyanların başvuruları değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler için mazeret tayin duyurusu yayımladı. İşte detaylar...
4.08.2021Eğitim
Nakdi ücret desteği, kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ile ilgili flaş açıklama!
Nakdi ücret desteği, kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ile ilgili flaş açıklama!Nakdi ücret desteği, kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ile ilgili açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kovid-19 dönemi boyunca kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve işsizlik ödeneği kapsamında yaklaşık 8 milyon kişi için toplam 57 milyar lira ödeme yapıldığını bildirdi.
29.07.2021Ekonomi
Hesaplara tek seferde  8.284 TL yatırılıyor
Hesaplara tek seferde 8.284 TL yatırılıyorZam yapıldı. Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Ödeme miktarı değişti. Temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere hesaplara 8.284 TL yatırılıyor. Temmuz ayı kamu çalışanları ve emekliler için zam ayı oldu. Kıdem tazminatı tavanı da temmuz ayı itibarı ile değişti. Yapılan zam ile 8.284 lira oldu. Kıdem tazminatının tek seferde ödenmesi gerekiyor. Ancak bazı işverenler taksitli ödeme yoluna gidiyor. İşveren kıdem tazminatı ödemesini taksitle ödemek isterse bunu çalışana bildirmesi ve onun da bu talebi kabul etmesi gerekiyor. Bu durumda ödeme taksitle yapılabiliyor ve işçinin taksitlendirilerek ödeme için faiz talep etme hakkı da bulunuyor.
19.07.2021Ekonomi
Çalışanları ilgilendiriyor! O kağıda sakın imza atmayın, paranız yanar...
Çalışanları ilgilendiriyor! O kağıda sakın imza atmayın, paranız yanar...Çalışan milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Sakın o kağıda imza atmayın. Paranızı alamazsınız ve mağdur olursunuz. 30 Haziran tarihinde ücretsiz izne çıkarma sona erdi. Ancak konuyla ilgili çok fazla şikayet geliyor. Bu tarihten sonra çalışanlar ücretsiz izne çıkartılamaz. İsteği olmadan ücretsiz izne çıkartılan çalışanlar haklı fesih ile kıdem tazminatını alıp işten ayrılabilir. Ancak bazı işverenler çalışanlardan ücretsiz izne çıkmayı kabul ettiğine dair imzalı yazı alıyor. Çok dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer imzalarsanız haklı fesih hakkı kaybolur ve paranızı da alamazsınız.
10.07.2021Ekonomi
Paralar bugün hesaplarda! e-Devlet'ten kontrol edin, yatırılmadıysa...
Paralar bugün hesaplarda! e-Devlet'ten kontrol edin, yatırılmadıysa...Yüz binlerin beklediği gün geldi. Paralar hesaplara yatırılıyor. 1.500 TL'lik ödemeler bugün yapılıyor. Hemen kontrol edin. Paranız yatırılmadıysa banka bilgilerinizde yanlışlık olabilir. Böyle bir durumda 1.500 lira kişinin adına PTT'ye yatırılıyor. Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün yapılıyor.
9.07.2021Ekonomi
1.500 TL yarın banka hesaplarına yatırılıyor! e-Devlet'ten...
1.500 TL yarın banka hesaplarına yatırılıyor! e-Devlet'ten...Yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler yarın yapılacak. Vatandaşların banka hesaplarına 1.500 lira yatırılacak. Bakan Bilgin duyurdu. Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 9 Temmuz Cuma günü yapılacak. Banka bilgisinde hata olan kişilerin paraları ise PTT'ye yatırılacak. e-Devlet üzerinden sorgulamak mümkün.
9.07.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? Temmuz ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?
Nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? Temmuz ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?Binlerce çalışanın beklediği nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili son gelişmeler merak ediliyor. Nakdi ücret desteğine ilişkin resmi açıklama bekleniyor. Haziran ayı itibariyle tamamlanan nakdi ücret desteğinde uzatma kararının olup olmadığı ve desteğin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Peki, Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? İşte Temmuz ayı nakdi ücret desteğinin ödeneceği tarih...
7.07.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneğiyle 3,7 milyon çalışana 35,2 milyar lira ödeme
Kısa çalışma ödeneğiyle 3,7 milyon çalışana 35,2 milyar lira ödemeKısa çalışma ödeneğiyle 15 ayda 3,7 milyon çalışana 35,2 milyar lira ödeme yapıldı.
1.07.2021Yaşam
Emekli maaşları düşüyor, emeklilik tarihleri gecikiyor! 2 gün kaldı...
Emekli maaşları düşüyor, emeklilik tarihleri gecikiyor! 2 gün kaldı...Emekli maaşları daha düşük olacak, emeklilik tarihleri gecikecek. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. 2 gün kaldı. Bu hafta sona eriyor. Son anda yeni bir karar alınıp süre uzatılmazsa kısa çalışma, işten çıkarma yasağı, ücretsiz izin uygulaması, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği 30 Haziran'da sona erecek. Sosyal güvenlik primleri yatırılmayan çalışanların emeklilik tarihleri gecikecek, emekli maaşları daha düşük olacak. Hastalık ve doğum nedeniyle rapor parası alamayacaklar. Emeklilikle ilgili bu riskleri bulunan çalışanlar için borçlanma hakkı verilmesi gerekiyor. İşte tüm detaylar...
28.06.2021Ekonomi
Ücretsiz izin ne zaman bitecek? Ücretsiz izin uzatıldı mı? Pandemi ücretsiz izin ödeneği uzatılacak mı?
Ücretsiz izin ne zaman bitecek? Ücretsiz izin uzatıldı mı? Pandemi ücretsiz izin ödeneği uzatılacak mı?Ücretsiz izin desteğinde son günlere girildi. Ücretsiz izin parası olarak da bilinen ücretsiz izin desteği her ay Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde hesaplara yatırılıyor. 30 Haziran’da, salgının başından bu yana işverenlere ve çalışanlara verilen desteklerin tamamı son bulacak olması nedeniyle milyonlar ücretsiz izin ile ilgili gelişmeleri takip ediyor. Peki, Pandemi ücretsiz izin ödeneği uzatılacak mı? Ücretsiz izin ne zaman bitecek? Haziran ayı ücretsiz izin maaşları ne zaman yatacak? Ücretsiz izin uzatıldı mı? İşte detaylar...
Ödemeler kesilecek! Milyonları ilgilendiriyor... 30 Haziran'da sona eriyor...
Ödemeler kesilecek! Milyonları ilgilendiriyor... 30 Haziran'da sona eriyor...Ödemeler kesiliyor... Özel sektör, kamu, milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. 30 Haziran'da sona eriyor. Geçen yıl mart ayından beri devam eden kısa çalışma ödeneği desteğinde süre 30 Haziran'da doluyor. Yeni bir düzenleme olmazsa kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin desteği uygulamaları da çarşamba sona erecek.
28.06.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği uzatıldı mı? Nakdi ücret desteği ne zamana kadar yatacak? Nakdi ücret desteği ne zaman sona erecek?
Nakdi ücret desteği uzatıldı mı? Nakdi ücret desteği ne zamana kadar yatacak? Nakdi ücret desteği ne zaman sona erecek?Koronavirüs nedeniyle pek çok iş yeri kapandı veya üretimlerini azalttı. Pek çok çalışan da bu süreçte ücretsiz izne çıkarıldı. Salgının ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara nakdi ücret desteği sağladı. Pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan çalışanlara ödenen nakdi ücret desteği ödemelerinde sona yaklaşılıyor. Milyonlarca çalışan ücretsiz iznin son bulmasıyla beraber nakdi ücret desteğinin de kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor. Peki, Nakdi ücret desteği uzar mı? Nakdi ücret desteği ne zamana kadar yatacak? Nakdi ücret desteği ne zaman bitiyor? Nakdi ücret desteği uzatıldı mı? Nakdi ücret desteği kaç ay verilecek? Nakdi ücret desteği 1 Temmuz'da bitiyor mu? İşte Nakdi ücret desteği ile ilgili merak edilenler...
Nakdi ücret desteği/ücretsiz izin desteği uzatıldı mı? Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?
Nakdi ücret desteği/ücretsiz izin desteği uzatıldı mı? Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam normalleşmenin konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor. Yeni dönemle ilgili kararları açıklayan Erdoğan, "1 Temmuz'dan itibaren tüm sokağa çıkma yasakları kalkıyor" dedi. Peki, nakdi ücret desteği uzatıldı mı? Ücretsiz izin desteği ne zaman sona erecek?
22.06.2021Gündem
Bakan Elvan'dan flaş dolar ve enflasyon açıklaması
Bakan Elvan'dan flaş dolar ve enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Elvan, döviz kuruna yönelik "Kur istikrarının sağlanması ve enflasyonda düşüşle sermaye girişi hızlanacak, TL varlıklara giriş artacak" mesajı verdi.
18.06.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyon sürdürülebilir büyümenin önündeki en büyük engeldir. Bakanlık olarak enflasyon ataletini engellemek amacıyla yönetilen ve yönlendirilen ürün ve fiyat politikasını uyumlu bir şekilde uyguluyoruz. Son dönemde üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasında artan makas bizleri oldukça rahatsız ediyor. Üretici fiyatlarının artışında döviz kuru geçişkenliği ve artan emtia fiyatları rol oynuyor. " dedi.
11.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Nakdi Ücret Desteği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki nakdi ücret desteği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.