Mmu

Mmu

Son dakika MMU haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MMU ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MMU haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mmu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mmu gelişmeleri de dahil olmak üzere 48 mmu haberi bulunmuştur. Tüm mmu haberleri aşağıda listelenmiştir.
İsmail Demir: Milli muharip uçağımız son montaj hattına girdi
İsmail Demir: Milli muharip uçağımız son montaj hattına girdiSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Milli Muharip Uçağımız son montaj hattına girdi. Böylece kritik bir aşamayı daha geride bıraktık. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Milli Muharip Uçağımızı ilmek ilmek örerek montajını tamamlayıp hangardan çıkaracağız" dedi.
23.11.2022Ekonomi
F-16'ların yerine geçecek! Yeni gelişme, başarıyla üretildi
F-16'ların yerine geçecek! Yeni gelişme, başarıyla üretildiTürkiye’nin 5’inci nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak’ta (MMU) önemli bir viraj dönüldü. MMU’nun beyni olarak nitelendirilen görev bilgisayarı TÜBİTAK BİLGEM tarafından başarıyla üretildi.
23.11.2022Ekonomi
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecek
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecekCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN'da, F-16 savaş uçaklarının modernizasyonunu içeren 'Özgür' projesine ilişkin inceleme yaparak, "F-16’larımızın çeşitli modelleri var. İlk modellerinden başlamak üzere bu uygulama şu anda hayata geçiriliyor olacak. Adım adım F-16’larımız çok daha ileri kabiliyetlere sahip, modernize olmuş şekilde Hava Kuvvetleri'mizin hizmetine devam edecekler" dedi.
10.11.2022Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı!  'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktı
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! 'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktıSavunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, CNN TÜRK canlı yayınında savunma sistemleri ve projelerle ilgili son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Demir, "Savunma sanayiinde dünyanın sayılı ülkeleri arasındayız. Milli muharip uçak devreye girdiğinde havacılık alanında da dünyada ilk 5'e gireceğiz" dedi. Türkiye'nin insansız suüstü aracı 'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktı.
24.09.2022Ekonomi
TEKNOFEST büyük katılımla devam ediyor
TEKNOFEST büyük katılımla devam ediyorTEKNOFEST 5'inci gününde tüm hızıyla devam ediyor. SOLOTÜRK uçaklarının gösterisini izleyen vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 15:00'deki katılımını bekliyor.
3.09.2022Ekonomi
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir geçtiğimiz gün Haber Global'de katıldığı programda, Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki son gelişmelerini anlattı. Milli Muharip Uçak ve KIZILELMA ile ilgili önemli gelişmeleri duyuran Demir, "F-35 vermeyenler bir gün utanacak" dedi.
12.08.2022Gündem
Yerli hava savunma sistemi SİPER'de kritik gelişme! Savunma Sanayii Başkanı duyurdu
Yerli hava savunma sistemi SİPER'de kritik gelişme! Savunma Sanayii Başkanı duyurduCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye'nin yerli projesi SİPER'deki son durumu anlattı. Demir, “Nihai SİPER füzemizin yolculuğunda bir versiyonunu çıkardık onun testlerini yapıyoruz. Bu sistemler test ile kendini ispatlamalı ve kalifiye olmalı. İnşallah belirlenen takvimde BLOK 0’da bunu başlatacağız” dedi.
TUSAŞ, Farnborough Airshow'a katılacak
TUSAŞ, Farnborough Airshow'a katılacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 18-22 Temmuz tarihleri arasında İngilterede düzenlenecek dünyanın en önemli havacılık fuarları arasında yer alan Farnborough Uluslararası Airshow'a katılacak. Havacılık fuarında ATAK ve HÜRKUŞ, uçuş gösterisi gerçekleştirecek.
Milli Savaş Uçağı TF-X devreye alınana kadar, açık F-16 Blok 70 uçağı ile kapatılacak
Milli Savaş Uçağı TF-X devreye alınana kadar, açık F-16 Blok 70 uçağı ile kapatılacakMilli Savaş Uçağı TF-X'in 2030'da envantere girecek olması nedeniyle Türkiye önümüzdeki sekiz yıllık dönemde hava gücünde oluşabilecek açığı, ABD Kongresi’nin kit satışına olumlu yanıt vermesi halinde F-16 Blok 70 uçakları ile kapatacak.
11.04.2022Siyaset
Türkiye'den flaş F-16 hamlesi! ABD açıkladı, detaylar belli oldu
Türkiye'den flaş F-16 hamlesi! ABD açıkladı, detaylar belli olduTürkiye için sevindiren gelişme. Türkiye'nin F-16 hamlesi yanıt buldu. ABD açıkladı. Detaylar belli oldu. Türkiye’nin istediği F-16 Blok 70 savaş uçakları ve modernizasyon talebine ABD Dışişleri ‘olumlu’ yanıt verdi. Uzmanlar, Türkiye’nin kendi savaş uçaklarını hizmete alana kadar doğacak boşlukta en iyi seçeneğin bu adım olduğu görüşünde. İşte son dakika haberinin detayları...
8.04.2022Gündem
F-16'ların yerini alacak! Heyecanlandıran paylaşım, tarih verildi...
F-16'ların yerini alacak! Heyecanlandıran paylaşım, tarih verildi...Türkiye’nin ilk savaş uçağı olacak olan Milli Muharip Uçağa ilişkin TUSAŞ paylaşımda bulundu. Yeteneklerini gösteren kısa bir video ile tanıtılan Milli Muharip Uçak’a ilişkin kritik ipucu da verildi. Paylaşımda 18 Mart 2023 tarihi verildi.
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil duyurdu: 5 helikopter projesi var
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil duyurdu: 5 helikopter projesi varTUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil A Haber ekranlarında yayınlanan 'Gündem Özel' adlı programda "Türkiye'de dünyada bir oyuncu. Türkiye bir yola çıktı, elimizde 5 helikopter projesi var." dedi. Kotil, hafif saldırı ve jet eğitimi uçağı Hürjet'le ilgili önemli gelişmeyi duyurdu. Kotil, "Malezya ile 3 tanesi Türkiye'de, 15 tanesi Malezya'da üretilmek üzere 18 adetlik Hürjet için ihale süreci var. İnşallah olumlu sonuçlanır" ifadelerini kullandı.
11.02.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'vurucu güç olarak yerini alacak' dedi ve tarihi resmen açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'vurucu güç olarak yerini alacak' dedi ve tarihi resmen açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Milli Muharip Uçağımızı 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. 2025'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğimiz uçağımız testlerinin ardından 2029'da TSK'da vurucu güç olarak yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.
6.01.2022Siyaset
2022 yılında Türkiye'den müthiş hamle! Dünyaya damga vuracak Türk askeri daha da güçlenecek...
2022 yılında Türkiye'den müthiş hamle! Dünyaya damga vuracak Türk askeri daha da güçlenecek...2022 yılında Türkiye savunma sanayiinde yerlilik oranının artırılmasını ve dışa bağımlılığın ortadan kaldırılmasını hedefleniyor. 2022 yılında dev projelerde kritik gelişmeler yaşanacak yeni silahlar ve askeri araçlar dünyaya damga vuracak...
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Moskova ve Kiev arasında gerginlik üzerine Türkiye, Ukrayna’ya SİHA gönderiyor” anlayışının doğru olmadığını söyledi. Demir, “Bu bir süreç ve daha önceki anlaşmaların gereği olarak baştan beri ne konuşulduysa o projenin ilerlemesi. Ukrayna’ya gönderilen İHA ve SİHA’ların bölgedeki son gelişmelerle ilgisi yok” dedi. 'Milli Muharip Uçağı (MMU) konusunda Rusya ile görüşmeler olabilir' diye Demir, 'HÜRKUŞ, Azerbaycan’dan ilgi görüyor.' ifadelerini kullandı. Ayrıca F-35 ile ilgili olarak da Demir, 'Programa ortaklık bedeli veyahut uçakların bedeli ile ilgili nasıl bir hal yolu bulunur bunun görüşmeleri yapılıyor.' şeklinde konuştu.
5.12.2021Gündem
Türkiye için sevindiren gelişme! Milli Muharip Uçak'ın ilk parçası üretildi
Türkiye için sevindiren gelişme! Milli Muharip Uçak'ın ilk parçası üretildiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Milli Muharip Uçak'ın (MMU) ilk parçasını üretti.
4.11.2021Ekonomi
Türkiye'nin F-16 talebi olmazsa 3 ülke seçeneği masada: Rusya, Fransa ve İngiltere...
Türkiye'nin F-16 talebi olmazsa 3 ülke seçeneği masada: Rusya, Fransa ve İngiltere...Türkiye'nin ABD'den 40 adet F-16 savaş uçağı almak için teklifte bulundu. Olumlu yanıt gelmemesi durumunda İngiltere, Fransa veya Rusya’dan yeni nesil savaş uçağı alımı gündeme gelebilecek
9.10.2021Gündem
Yerli kripto parayla ilgili son dakika açıklaması! Dijital TL'de...
Yerli kripto parayla ilgili son dakika açıklaması! Dijital TL'de...Yerli kripto para uygulamasıyla ilgili son dakika açıklaması! HAVELSAN duyurdu. Tasarımı, geliştirilmesi, siber güvenlik, dijital cüzdan uygulamalarından sorumlu olacak. HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, “Yoğun işlerde her zaman olduğu gibi bu projeye de destek verecek" dedi.
Milli savaş uçağı için dijital ikiz çalışmalarına başlandı
Milli savaş uçağı için dijital ikiz çalışmalarına başlandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 18 Mart 2023'te hangardan çıkması hedeflenen Milli Muharip Uçak'ın (MMU) tasarımı ve üretimi için dijital ikiz teknolojisiyle çalışmalara başladı.
Yerli savaş uçağında son dakika açıklaması! Tarih belli oldu
Yerli savaş uçağında son dakika açıklaması! Tarih belli olduIDEF Fuarı’nda Türkiye’nin beşinci nesil savaş uçağı projesi görücüye çıktı. Milli Muharip Uçağı, 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkacak. Bekâ projesi olan, F-35’ten daha üstün özellikli yerli savaş uçağı projesiyle Türkiye, teknolojide bir üst lige çıkmış olacak.
19.08.2021Gündem
Milli Muharip Uçak'ın yazılımları Antalya'da yapılacak
Milli Muharip Uçak'ın yazılımları Antalya'da yapılacakAkdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent ile Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) arasında yapılan anlaşmayla, Milli Muharip Uçak'ın (MMU) yazılımları Antalya'da gerçekleştirilecek.
Milli savaş uçağı için teknolojik seferberlik
Milli savaş uçağı için teknolojik seferberlikTürkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip Uçak (MMU) için ülkedeki tüm kabiliyetler bir araya getirilerek, kapsamlı bir çalışma yapılıyor.
Milli Muharip Uçak 2028'de Türk Hava Kuvvetlerine teslim edilecek
Milli Muharip Uçak 2028'de Türk Hava Kuvvetlerine teslim edilecekTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Türkiye'nin en önemli projesi Milli Muharip Uçak'ın 2028'de Türk Hava Kuvvetlerine yerli ve milli olarak teslim edileceğini bildirdi.
TÜBİTAK SAGE Türkiye'nin yeni füzelerini hazırlıyor
TÜBİTAK SAGE Türkiye'nin yeni füzelerini hazırlıyorTÜBİTAK SAGE, yüksek teknoloji ürünü bir dizi füze ve mühimmatı güvenlik güçlerinin kullanımına sunmaya hazırlanıyor.
Milli savaş uçağı ASELSAN teknolojileriyle donatılacak
Milli savaş uçağı ASELSAN teknolojileriyle donatılacakTürk savunma sanayisinin lider şirketi ASELSAN, sahip olduğu kabiliyetler ve geliştirdiği teknolojilerle Milli Muharip Uçağı'nı (MMU) donatacak.

Benzer Haber Etiketleri

Mmu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mmu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.