Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika

Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika

Son dakika Milli Eğitim Bakanlığı son dakika haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Milli Eğitim Bakanlığı son dakika ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Milli Eğitim Bakanlığı son dakika haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika

haberleri sayfasında son dakika yaşanan milli eğitim bakanlığı son dakika gelişmeleri de dahil olmak üzere 854 milli eğitim bakanlığı son dakika haberi bulunmuştur. Tüm milli eğitim bakanlığı son dakika haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB'den öğretmenlerle ilgili yeni karar! 20 Haziran'da başlıyor
MEB'den öğretmenlerle ilgili yeni karar! 20 Haziran'da başlıyorMEB son dakika açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 20-28 Haziran'daki mesleki çalışma programlarını bulundukları illerde yapabilmelerine imkan tanıdı.
18.05.2024Gündem
MEB son dakika açıkladı! 2023 - 2024 sınav takvimi güncellendi
MEB son dakika açıkladı! 2023 - 2024 sınav takvimi güncellendi2023 - 2024 eğitim öğretim yılı birinci dönem birinci sınav tarihleri güncellendi. Birinci sınavlar 30 Ekim - 10 Kasım 2023 tarihleri arasında, ikinci sınavlar ise 25 Aralık 2023 - 5 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacak.
19.10.2023Eğitim
MEB son dakika açıkladı! 45 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonuçları
MEB son dakika açıkladı! 45 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonuçlarıMilli Eğitim Bakanlığı'nca 45 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvuru yapan adayların sözlü sınav sonuçları açıklandı.
18.04.2023Eğitim
MEB düğmeye bastı! İlkokul, ortaokul ve liselerde yeni dönem
MEB düğmeye bastı! İlkokul, ortaokul ve liselerde yeni dönemMilli Eğitim Bakanlığı'ndan(MEB) son dakika açıklaması geldi. Okullarda yeni dönem başlıyor. İlokul, ortaokul ve liseli milyonlarca öğrenciyi kapsıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yaptığı düzenlemeyle ‘siber ve akran zorbalığı’na karşı 10 önlem aldı. Akran zorbalığı yapan öğrenciye disiplin işlemi uygulanacak. Ceza gerektiren hallerde de iyileştirici, geliştirici veya yönlendirici çalışmalar yapılacak. İşte milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren detaylar...
19.11.2022Eğitim
MEB son dakika duyurdu! Resmen değişti, binlerce öğrenci yararlanacak
MEB son dakika duyurdu! Resmen değişti, binlerce öğrenci yararlanacakMilli Eğitim Bakanlığı öğrenciler için harekete geçti. Yeni karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile evde eğitim görmesi gereken öğrencilerin işlemleri kolaylaştırılacak
25.10.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Öğrenciler kendileri seçecek, yeni sistem geliyor
MEB resmen duyurdu! Öğrenciler kendileri seçecek, yeni sistem geliyorMilli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklaması... Yeni sistem geliyor. Artık öğrenciler kendileri seçecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye'deki eğitim sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak güncel ve ileriye dönül çalışmaları değerlendirdi. Eğitim bütçesinin 8 milyondan 292 milyona çıkarıldığını belirten Özer, bütçenin 210 milyonunun okullara aktarıldığına dikkat çekti. Bakan Özer aynı zamanda öğrencilerin derslerde hangi seviyede olduğunu kendilerinin seçeceği ve öğretmenlerin de bunu takip edebileceği yeni bir sistemin geliştirildiğini duyurdu. İşte detaylar...
6.10.2022Eğitim
MEB resmen açıkladı! LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı
MEB resmen açıkladı! LGS örnek soru kitapçığı yayımlandıMilli Eğitim Bakanlığı son dakika açıkladı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Kapsamındaki Merkezî Sınava yönelik hazırlanan ekim ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı.
5.10.2022Eğitim
Bakan Özer, New York'ta 'Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne katılacak
Bakan Özer, New York'ta 'Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne katılacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Birleşmiş Milletler (BM) 77'nci Genel Kurulu yüksek düzeyli toplantıları kapsamında, New York'ta düzenlenecek 'Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne katılacak.
16.09.2022Eğitim
Öğretmenleri sevindiren gelişme! MEB son dakika olarak duyurdu: Yüzde 50 indirimli olacak
Öğretmenleri sevindiren gelişme! MEB son dakika olarak duyurdu: Yüzde 50 indirimli olacakMEB son dakika olarak duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni düzenlemeyi resmen açıkladı, yüzde 50 indirim geliyor. Bakan Özer, öğretmenlerin öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilmeleri için yeni bir düzenleme yapıldığını belirtti.
15.09.2022Eğitim
Öğretmenlere 1325 TL ödeme yapılacak! 12 Eylül'den itibaren başlıyor
Öğretmenlere 1325 TL ödeme yapılacak! 12 Eylül'den itibaren başlıyorMEB son dakika açıklaması! Öğretmenlere 1325 lira ödeme yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), öğretmenlerin 2022 öğretim yılına hazırlık ödeneğinin, 12 Eylül 2022 tarihinden itibaren ödeneceği bildirildi. Bu yıl 1325 TL olarak ödenecek miktarın, 2023'te ise 1400 TL olacağı belirtildi.
7.09.2022Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasına günler kala değişti, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasına günler kala değişti, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyorMilli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB son dakika kararını duyurdu. Tüm sınıflarda geçerli olacak. Okulların açılmasına günler kala resmen değişti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Şu anda Sağlık Bilim Kurulunun bu süreçte kapalı alanlarda maske kullanımıyla ilgili bir kararı yok. Dolayısıyla derslerde maske kullanımı söz konusu olmayacak” dedi. Öte yandan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge kapsamında yapılan uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'e kadar uzatıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
7.09.2022Eğitim
MEB son dakika olarak duyurdu! Resmen değişti, ilkokul, ortaokul ve liselerde başlıyor
MEB son dakika olarak duyurdu! Resmen değişti, ilkokul, ortaokul ve liselerde başlıyorMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen harekete geçti. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Okulların açılmasına günler kala son dakika kararı verildi. Bakan Özer duyurdu. Bu yıl okullarda ilk kez yapılacak. Tamamen ücretsiz olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5-9 Eylül tarihleri arasında anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için yapılacak uyum eğitimi ve 12 Eylül'de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarında gelinen noktayı bir kez daha değerlendirmek üzere bakan yardımcıları, birim amirleri ve 81 ilin millî eğitim müdürleri ile toplantı yaptı. Öte yandan Millî Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim yılının tamamlanmasının hemen ardından başlattığı yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarında sona yaklaştı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında 198 yeni okul, 3 bin 605 yeni derslik hizmete açılacağını duyurdu. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı MEB takvimi ile ders dönemi, yarıyıl ve ara tatil tarihleri belirlendi. Okulların açılmasına sayılı günler kala veliler ve öğrenciler okullar ne zaman açılacak, okullar ne zaman kapanacak, yarı yıl tatili ne zaman? sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, okullar ayın kaçında açılıyor, hangi tarihte, eylülün kaçında? İşte son dakika haberinin detayları...
2.09.2022Eğitim
MEB son dakika olarak duyurdu! Okulların açılmasına günler kala Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti, bu yıl ilki gerçekleşiyor
MEB son dakika olarak duyurdu! Okulların açılmasına günler kala Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti, bu yıl ilki gerçekleşiyorMilli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. MEB yeni gelişmeyi son dakika olarak duyurdu. Okulların açılmasına günler Bakan Özer tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Bu yıl ilki gerçekleşiyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsıyor. Bakan Özer yaptığı açıklamada, geçen hafta itibarıyla eğitimde fırsat eşitliği merkezli adımlar kapsamında tüm okullara ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynakların ulaştırıldığını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önceden de müjdelediği gibi bu defa ilk kez 130 milyon yardımcı kaynak da basılarak tüm okullarımıza, tüm sınıflarımıza ulaştırıldı." diye konuştu.
31.08.2022Eğitim
MEB okulların açılmasına günler kala duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş karar, milyonlarca öğrenciyi kapsıyor
MEB okulların açılmasına günler kala duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş karar, milyonlarca öğrenciyi kapsıyorMEB son dakika duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılmasına günler kala harekete geçti. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiriyor. Güzel haberi Bakan Özer duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, “Temizlik malzemesinden kırtasiyeye, küçük onarımdan donatım, laboratuvar ihtiyaçlarına kadar tüm okullarımızda kullanılmak üzere sadece 2022-2023 eğitim öğretim hazırlığı için 3,1 milyar lirayı okullarımıza gönderdik” dedi.
30.08.2022Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasına günler kala öğrencilere müjde
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasına günler kala öğrencilere müjdeMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Bu yıl ilki gerçekleşiyor. MEB tarafından resmi açıklama yapıldı. Bakan Özer detaylar hakkında bilgi verdi. Bu yıl okullarda ilk kez yapılacak. Millî Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim yılının tamamlanmasının hemen ardından başlattığı yeni eğitim yılı hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında 198 yeni okul, 3 bin 605 yeni derslik hizmete açılacağını duyurdu. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı MEB takvimi ile ders dönemi, yarıyıl ve ara tatil tarihleri belirlendi. Eylül ayına sayılı günler kala veliler ve öğrenciler okullar ne zaman açılacak, eylülün kaçında sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, okullar ayın kaçında açılıyor, hangi tarihte? İşte son dakika haberinin detayları...
28.08.2022Eğitim
MEB'den flaş karar! Ücretsiz olacak, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor
MEB'den flaş karar! Ücretsiz olacak, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyorMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika açıkladı. Flaş karar verildi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsıyor. Ücretsiz olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırmış oluyoruz. Eğitim-öğretim yılı 12 Eylül'de başladığında çocuklarımızın masalarında sadece ders kitapları olmayacak, yardımcı kaynakların tamamı da basılı ve ücretsiz şekilde ulaştırılmış olacak" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
25.08.2022Eğitim
MEB son dakika duyurdu! 60 bin personel alınacak, 5 Eylül'de başlıyor
MEB son dakika duyurdu! 60 bin personel alınacak, 5 Eylül'de başlıyorMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Resmen başlıyor. 60 bin personel alınacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İlk kez 5 Eylül’de okullar açılmadan önce 60 bin vatandaşımız okulların temizliğine yardım etmek için okullarımızda hazır olacak” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
MEB harekete geçti! Öğrenci, öğretmen hepsini kapsıyor, resmen başlıyor
MEB harekete geçti! Öğrenci, öğretmen hepsini kapsıyor, resmen başlıyorMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika duyurdu. Öğrenci ve öğretmen milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, köy yaşam merkezlerinin sayısını 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemi itibarıyla 1500'e çıkaracaklarını belirterek, "2022 yılının sonuna doğru ihtiyaç duyulan tüm köy okullarını bakım- onarımdan geçirerek köylülerimizin, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı takvimini açıkladı. İşte detaylar...
23.08.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika kararı! Resmen değişti: Anasınıfı, ilkokul, liseler...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika kararı! Resmen değişti: Anasınıfı, ilkokul, liseler...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika kararı! Yönetmelik değişti ve Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni alınan karara göre nüfusu az ve dağınık olan köy ve diğer benzeri yerleşim yerlerinde anasınıfı ve ilkokullara öğretmen normu verilmesi için gerekli öğrenci sayısı azaltıldı. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının norm kadrolarına ilişkin de düzenleme yapıldı. Yeni karara göre 5 öğrencisi bulunan anasınıflarına öğretmen normu verilebilecek ve öğrenci sayısına bakılmadan ilkokul açılabilecek. İşte kararın tamamı...
18.08.2022Eğitim
MEB 20 bin öğretmen ataması! Sözlü sınav sonuçları açıklandı
MEB 20 bin öğretmen ataması! Sözlü sınav sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli 20 bin öğretmen alımına ilişkin yapılan sözlü sınav sonuçları açıklandı. İşte 20 bin öğretmen alımı sözlü mülakat sonuçları e-Devlet sorgulama ekranı!
16.08.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir ilk! Yoğun ilgi görüyor, Türkiye genelinde yüz binlerce öğrenci...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir ilk! Yoğun ilgi görüyor, Türkiye genelinde yüz binlerce öğrenci...Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bu yaz ilk kez öğrencilere yönelik açtığı yaz okulları yoğun ilgi görüyor. 4 Temmuz'da başlayan eğitimler kapsamında, matematik ve İngilizce yaz okullarına Türkiye genelinde toplam 27 bin 860 kursta 741 bin 835 öğrenci kayıt oldu. Öğrenciler haftada 12 saat, 4 hafta sonunda 48 saat olacak şekilde eğitim alıyorlar.
15.08.2022Eğitim
MEB'den flaş karar! Resmen değişiyor, artık derslerde...
MEB'den flaş karar! Resmen değişiyor, artık derslerde...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika açıkladı. Resmen harekete geçildi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Müfredata yeni ders ekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk kez duyurdu. Bakan Özer müfredata yeni eklenecek ders ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere." dedi. Öte yandan MEB 2022-2023 eğitim takvimi ve okulların ne zaman açılacağı belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
6.08.2022Eğitim
MEB son dakika açıkladı! Resmen belli oldu, öğretmenler...
MEB son dakika açıkladı! Resmen belli oldu, öğretmenler...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika açıkladı. Binlerce öğretmen merakla bekliyordu. Resmen belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlerin iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı. İşte son dakika haberinin detayları...
1.08.2022Eğitim
MEB harekete geçti, resmen duyurdu ve belli oldu! 12 Eylül...
MEB harekete geçti, resmen duyurdu ve belli oldu! 12 Eylül...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika duyurusu! Milyonlarca öğretmen ve öğrenciyi ilgilendiriyor. Tarihler belirlendi. 2022-2023 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi yayımlandı. Okulların ne zaman açılacağı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de konuya ilişkin açıklama yaptı. MEB takvimine göre okulların başlayacağı tarih, ara tatil ve yarıyıl tarihleri tek tek açıklandı. Öte yandan kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru tarihleri de belli oldu ve duyuru yayımlandı. Sözleşmeli olarak görev yaparken 3 yıllık çalışma süresini tamamladıktan sonra öğretmen kadrosuna atananlar da başvuruda bulunabilecek. 2022 okullar ne zaman açılacak? İlk ara tatil ne zaman? Yarıyıl tatili ne zaman? İşte milyonlarca kişiyi ilgilendiren okul ve öğretmenlere ilişkin takvim...
29.07.2022Eğitim
MEB son dakika duyurdu! Tarih verildi, 11 Ağustos'ta saat 16.00'ya kadar...
MEB son dakika duyurdu! Tarih verildi, 11 Ağustos'ta saat 16.00'ya kadar...Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tarihler açıklandı. Binlerce kişi bekliyordu. 5 Ağustos'ta birinci aşama başlıyor. Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru tarihleri açıklandı. Başvurular 5-11 Ağustos arasında alınacak. Onay süreci ise 15-19 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.
28.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki milli eğitim bakanlığı son dakika haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.