Mevduat

Mevduat

Son dakika mevduat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mevduat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mevduat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mevduat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mevduat gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.754 mevduat haberi bulunmuştur. Tüm mevduat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borsa İstanbul'da yükseliş sürer mi? Uzman isim CNN TÜRK'e yorumladı
Borsa İstanbul'da yükseliş sürer mi? Uzman isim CNN TÜRK'e yorumladıSeçimlerin ardından haftanın ikinci işlem gününde Borsa İstanbul’daki yükseliş devam etti. BIST 100'de gün içinde bankacılık endeksi liderliğinde görülen pozitif tablo, kapanışta da sürdü ve BIST 100 günü yüzde 3.8 yükselişle 4.951 puandan tamamladı. Dün son 1 ayın zirvesini gören endekste 3 günlük artış yüzde 12'ye ulaştı. Peki, Borsa İstanbul'da yükseliş sürer mi? Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, CNN TÜRK canlı yayınında yorumladı.
31.05.2023Ekonomi
Bakan Özer: Deprem bölgesindeki kurslardan 340 bin vatandaş yararlandı
Bakan Özer: Deprem bölgesindeki kurslardan 340 bin vatandaş yararlandı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde açılan 24 bin 413 kurstan 340 bin vatandaşın yararlandığını açıkladı.
21.05.2023Gündem
Bakan Nebati'den Kur Korumalı Mevduat açıklaması
Bakan Nebati'den Kur Korumalı Mevduat açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bugün toplam 2,3 trilyon liraya ulaşan Kur Korumalı Mevduat uygulamasının bütçeye maliyeti giderek azalmaya devam etmiş, toplamda 95,3 milyar lira olarak gerçekleşmiştir." dedi.
21.05.2023Ekonomi
Nakit avans kararı! Merkez Bankası'ndan bankalara talimat
Nakit avans kararı! Merkez Bankası'ndan bankalara talimatKredi kartlarındaki nakit avans uygulamasıyla ilgili yeni bir karar verildi. Merkez Bankası, kredi kartlarında makro ihtiyati tedbir uygulaması kaldırıldı. Nakit avans çekiminde menkul kıymet tesisi şartı da kaldırıldı.
19.05.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş KKM adımı!
Merkez Bankası'ndan flaş KKM adımı!Merkez Bankası kur korumalı mevduat hesabına (KKM) ilgiyi artırmak için yeni bir adım attı.
18.05.2023Ekonomi
Merkez Bankası'dan Türk Lirası-döviz kararı!
Merkez Bankası'dan Türk Lirası-döviz kararı!Merkez Bankası, bankalara verdiği dövizden TL’ye ek dönüşüm yükümlülüğü eşiklerini, gerçek kişi hesapları için değiştirdi.
17.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Faiz artırımı söz konusu değil
Bakan Nebati: Faiz artırımı söz konusu değilHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Bakan Nebati, "Faiz artırımı söz konusu değil, bu çok net değil" dedi.
10.05.2023Ekonomi
Kur Korumalı Mevduat 2 trilyon lirayı geçti!
Kur Korumalı Mevduat 2 trilyon lirayı geçti!Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarında bir haftada 137.8 milyar liralık artış yaşandı ve 2 trilyon lira geçildi. 28 Nisan haftasında KKM hesapları 2 trilyon 117 milyar lira oldu. Bir önceki hafta 1 trilyon 979 milyar liraydı. 20 Nisan ile 28 Nisan haftası arasında KKM hesapları 137 milyar 798 milyon lira artış gösterdi.
8.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Enflasyon aşağı doğru devam ediyor
Bakan Nebati: Enflasyon aşağı doğru devam ediyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Nebati, 'Enflasyon düşme eğilimini devam ettirerek aşağı doğru yoluna devam ediyor' dedi.
7.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2023Ekonomi
Altın fiyatları uçuşa geçti! Uzman isimden çarpıcı altın uyarısı geldi
Altın fiyatları uçuşa geçti! Uzman isimden çarpıcı altın uyarısı geldiABD Merkez Bankası'nın(Fed) 25 baz puanlık faiz artışı altın fiyatlarını uçurdu. Ons ve gram altın fiyatları rekor üstüne rekor kırdı. Ons fiyatı karar sonrası uluslararası piyasalarda 2 bin 65 dolarla tüm zamanların en yükseğini gördü. İç piyasada gram altın ise 1293 lira seviyesine çıkarak rekor tazeledi. Piyasa uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk ise yatırımcıya kritik uyarıda bulunarak önümüzdeki süreçte yatırımcıyı nelerin beklediğine dikkat çekti.
6.05.2023Ekonomi
Yüzde 25 zam sınırı! Piyasalarda soğuma başladı, kredi de çekilemiyor: 'Satış' uyarısı
Yüzde 25 zam sınırı! Piyasalarda soğuma başladı, kredi de çekilemiyor: 'Satış' uyarısıYüzde 25 zam sınırı nedeniyle bazı ev sahipleri evini kiraya vermekten kaçınıyor. Bazıları ise evini boş tutmayı tercih ediyor. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı vatandaşa uyarılarda bulundu.
5.05.2023Ekonomi
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladıECB, beklendiği gibi Mayıs ayı politika toplantısının ardından politika faiz oranlarını 25 baz puan artırdığını duyurdu. oranlar şu anda Kasım 2008′den bu yana görülmeyen seviyelerde.
4.05.2023Ekonomi
BDDK'dan mevduat hesabı kararı! Süre uzatıldı
BDDK'dan mevduat hesabı kararı! Süre uzatıldıKaharamanmaraş merkezli depremlerin ardından vatandaşı korumak adına yeni kararlar alınmaya devam ediliyor. Son olarak Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu, zaman aşımına uğrayan tasarruflarla ilgili hak sahiplerine ek süre tanıdı.
28.04.2023Ekonomi
Kur korumalı mevduatta vade ve faiz hesabı! Sınır kalktı, talep arttı
Kur korumalı mevduatta vade ve faiz hesabı! Sınır kalktı, talep arttıSeçimler yaklaştıkça tasarruf sahipleri daha risksiz ama gelir de elde edebilecekleri yatırım araçlarına yöneliyor. Kur korumalı mevduat (KKM), faiz üst sınırı kalktıktan sonra bu anlamda öne çıkmaya başladı. Kur artarken fark, kur sabit kalırken veya düşerken faiz getirisi sunan bu hesaplardan elde edilen gelirin stopajı sıfır. Ayrıca döviz al-sat’taki gibi 50-60 kuruşluk makaslar yok.
14.04.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan TL hamlesi! Muafiyet sağlanacak
Merkez Bankası'ndan TL hamlesi! Muafiyet sağlanacakMerkez Bankası harekete geçti. Yeni Türk Lirası hamlesi yapıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Buna göre menkul kıymet tesisi ve zorunlu karşılıklarda düzenlemeler yapıldı.
7.04.2023Ekonomi
Kod adı: Komiser Kemal! Dolandırıcının oyunu böyle ortaya çıktı
Kod adı: Komiser Kemal! Dolandırıcının oyunu böyle ortaya çıktıSinop'ta yaşayan M.T., telefonla arayıp kendisini ‘Komiser Kemal’ olarak tanıtan dolandırıcıya 1 milyon TL’sini kaptırmaktan eşinin şüphelenerek 112’yi aramasıyla kurtuldu.
5.04.2023Yaşam
Bankada parası olanlar dikkat! Flaş faiz kararı
Bankada parası olanlar dikkat! Flaş faiz kararıKur Korumalı Mevduatlarda faiz oranı üst sınırı bankalar ve mevduat sahipleri arasında serbestçe belirlenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
31.03.2023Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı: Döviz kredisi olan tüzel kişilere KKM düzenlemesi
Resmi Gazete'de yayımlandı: Döviz kredisi olan tüzel kişilere KKM düzenlemesiDöviz yükümlülüğü olan tüzel kişilerin döviz veya Türk Lirası cinsinden mevduat ve katılma hesaplarına sağlanacak destek Resmi Gazete’de yayımlandı.
30.03.2023Ekonomi
Kavcıoğlu: Enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktır
Kavcıoğlu: Enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktırTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ''Önümüzdeki dönemde, liralaşma stratejisi kapsamında uyguladığımız politika bileşimi sağlıklı kredi büyümesi kanalıyla finansal istikrarı ve finansman maliyeti kanalıyla potansiyel üretimi desteklemeye devam edecek ve arz-talep dengesine olumlu katkı verecektir. Bu doğrultuda fiyatlama davranışlarında ve enflasyon beklentilerinde iyileşme ile enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktır" dedi.
28.03.2023Ekonomi
Silicon Valley Bank satıldı
Silicon Valley Bank satıldıSilicon Valley Bank'ın mevduatlarını ve kredilerini First Citizens Bank satın aldı. Anlaşmaya göre, yaklaşık 72 milyar dolarlık Silicon Valley Bank'ın varlıkları 16.5 milyar dolar indirimle satın alınması sağlanıyor.
27.03.2023Ekonomi
Kredi çekecekler dikkat! Kritik 'faiz' uyarısı, üst sınır getirildi
Kredi çekecekler dikkat! Kritik 'faiz' uyarısı, üst sınır getirildiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ihtiyaç kredisine yönelik örtülü üst sınır uygulamasına tutar sınırı getirdi. Buna göre ihtiyaç kredilerinde 70 bin liraya kadar olan kısım menkul kıymet tesisinden muaf tutuldu. Yeni uygulama kredi kullanacak tüketiciyi nasıl etkileyecek? Ekonomist Murat Özsoy özellikle banka kredisi kullanarak yatırım yapmayı planlayan vatandaşları uyararak kararı değerlendirdi.
18.03.2023Dünya
Silicon Valley Bank neden battı? ABD’de bankalar neden battı, Silikon Vadisi Bankası kimin?
Silicon Valley Bank neden battı? ABD’de bankalar neden battı, Silikon Vadisi Bankası kimin?ABD bankaları neden batıyor, Silicon Valley Bank neden battı? ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Silikon Vadisi Bankası (Sillicon Valley Bank) iflas etti. Bankanın iflası edişi 2008 krizinden sonra ABD'deki en büyük banka krizi olarak nitelendirildi.
16.03.2023Ekonomi
Piyasalar merak bekliyordu! ECB'den yeni faiz artışı: 15 yılın zirvesinde
Piyasalar merak bekliyordu! ECB'den yeni faiz artışı: 15 yılın zirvesindeAvrupa Merkez Bankası refinansman operasyonu faiz oranını 50 baz puan artırdı ve yüzde 3,50'ye yükseltti.
16.03.2023Dünya
Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin kaç TL, dolar fiyatı ne kadar?
Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin kaç TL, dolar fiyatı ne kadar?Silicon Valley Bank'de mevduat sahiplerinin korunacağının açıklanması ve 22 Mart'ta Fed'den 50 değil 25 baz puanlık faiz artırımı beklenmeye başlamasıyla Bitcoin'de hızlı bir toparlanma yaşandı. Dünyanın en büyük kripto parası günlük yüzde 8.7 yükselerek 22.455 dolara yükseldi. Bu durum son 1 haftada yaşadığı kayıpların tamamını sildi. Peki, Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin kaç TL, dolar fiyatı ne kadar?
13.03.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mevduat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mevduat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.