Mevduat

Mevduat

Son dakika mevduat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mevduat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mevduat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mevduat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mevduat gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.643 mevduat haberi bulunmuştur. Tüm mevduat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Nebati'den flaş Türk lirası ve dolar açıklaması
Bakan Nebati'den flaş Türk lirası ve dolar açıklamasıDolar ve Türk lirası ile ilgili flaş açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır. Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor." dedi
15.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na ÖTV yanıtı
Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na ÖTV yanıtıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından ÖTV yanıtı verdi. Bakan Nebati, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir piyasaları manipüle etme ve tüketici davranışlarını olumsuz etkileme gayretlerinizi şaşkınlık ve üzüntüyle karşılıyorum." dedi.
12.08.2022Gündem
Beyrut’ta bankaya girerek çalışanlarını rehin almıştı gerçek ortaya çıkınca kahraman oldu!
Beyrut’ta bankaya girerek çalışanlarını rehin almıştı gerçek ortaya çıkınca kahraman oldu!Dünyanın gözü Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta gerçekleşen banka baskınındaydı. Bir bankaya girip insanları rehin alan ve üzerine benzin dökerek kendini yakmakla tehdit eden adamsa bir anda halk kahramanı oldu. Banka baskıncısından kahramana dönüşen adamın hikâyesi de en az Lübnan ve Beyrut’un hikâyesi kadar hüzünlü…
12.08.2022Dünya
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme mesajı!
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,13. Büyükelçiler Konferansı'nda büyüme rakamları ve KKM hesaplarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
11.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan cari açık mesajı: 3 milyar 458 milyon dolar oldu
Merkez Bankası'ndan cari açık mesajı: 3 milyar 458 milyon dolar olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) haziran ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistiklerini açıkladı. Cari işlemler açığı, 2 milyar 269 milyon dolar artarak 3 milyar 458 milyon dolar olarak gerçekleşti. 12 aylık cari işlemler açığı, 32 milyar 667 milyon dolar oldu.
11.08.2022Ekonomi
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyor
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyorAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi. Turan, “seçim kazanmak uğruna devletin işleyişine zarar verecek adımları atmaktan çekinmiyor” dedi.
10.08.2022Siyaset
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Çözüm adresi biz olacağız
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Çözüm adresi biz olacağızHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon sorununu çözmek amacıyla gereken adımları tek tek attıklarının altını çizen Bakan Nebati "Bugün AK Parti iktidarı nasıl milletin sorunlarını çözüm adresi olarak gördüyse enflasyon sorununu da kesinlikle çözmek istisna değildir. Bu sorunun çözüm adresi biz olacağız" dedi.
10.08.2022Ekonomi
Altını ve dövizi olanlara dikkat! Detaylar belli oldu, vergisi sıfırlanacak
Altını ve dövizi olanlara dikkat! Detaylar belli oldu, vergisi sıfırlanacakYurtdışında bulunan para, altın, döviz gibi varlıkların Türkiye’ye getirilmesine yönelik yeni varlık barışı düzenlemesine ilişkin detaylar netleşti. Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre, yurtdışında bulunan varlıklar 31 Mart 2023 tarihine kadar banka veya aracı kurumlara bildirilebilecek. Getirilen varlıklar bir yıl bankada tutulursa vergi oranı sıfır olacak.
10.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na Kur Korumalı Mevduat tepkisi! Madde madde açıkladı
Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na Kur Korumalı Mevduat tepkisi! Madde madde açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kur Korumalı Mevduat Hesabı ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Bakan Nebati, "Ana muhalefet partisi genel başkanının yıkıcı muhalefet uğruna devlette devamlılık esastır yaklaşımına ters, finansal istikrarı ve finansal güveni zedeleyici türden spekülatif açıklamaları her bakımdan vatanseverlikten uzaktır." dedi.
9.08.2022Ekonomi
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek?
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Yeni Varlık Barışı düzenlemesi ayrıntılar belli oldu. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz gibi varlıkların ekonomiye kazandırılması hedeflenenen Varlık Barışı’nda son gün 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Peki, Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Varlık Barışı’nda vergi dairelerinde beyanda bulunulacak mı? Varlık Barışı’nda transfer nasıl gerçekleşecek? Varlık Barışı vergilendirme nasıl olacak? İşte detaylar…
9.08.2022Ekonomi
İş Bankası’nın aktif büyüklüğü 1,15 trilyon TL’ye ulaştı
İş Bankası’nın aktif büyüklüğü 1,15 trilyon TL’ye ulaştıTürkiye İş Bankası, aktif büyüklüğünü Haziran 2022 itibarıyla, yıl sonuna göre yüzde 23,7 oranında artırarak 1,15 trilyon TL seviyesine yükseltti.
9.08.2022Ekonomi
Temmuzda en fazla reel getiri DİBS'te oldu
Temmuzda en fazla reel getiri DİBS'te olduAylık en yüksek reel getiri Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS)'de olurken, yıllık bazda Amerikan doları yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı oldu.
8.08.2022Ekonomi
Dar gelirliler için yeni çalışma yolda! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesini verecek
Dar gelirliler için yeni çalışma yolda! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesini verecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dar gelirlilerle ilgili bir müjdesi olduğunu söyleyerek, "Dar gelirlilerle ilgili birçok yeni bir çalışmamız var. Bu kabineye yetişmedi ama önümüzdeki kabine sonrası Cumhurbaşkanımız, sıkıntıları giderecek, Adalet Bakanlığı'mızla yaptığımız çalışmaları açıklayacak." ifadelerini kullandı.
3.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası resmen duyurdu! Enflasyonla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası resmen duyurdu! Enflasyonla ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası son dakika kararları açıkladı. Enflasyonla ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, bu istismarcıların kötü niyetlerini ellerinde patlatmakta kararlıyız. Fiyatlarda durulma eğilimi başlamıştır." dedi. Erdoğan ayrıca, ilk kez konut sahibi olacak vatandaşlara da müjde verdi.
1.08.2022Siyaset
Euro Bölgesi ekonomisinin büyüme rakamları açıklanacak! Resesyon beklentisi büyüyor...
Euro Bölgesi ekonomisinin büyüme rakamları açıklanacak! Resesyon beklentisi büyüyor...Euro Bölgesi, ilk çeyrekteki geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5,4 oranında gelen büyümenin ardından bu Cuma ikinci çeyrek verilerini açıklanacak.
27.07.2022Ekonomi
Kur korumalı mevduat sistemi ile ilgili yeni karar! Vergi avantajında süre uzatıldı!
Kur korumalı mevduat sistemi ile ilgili yeni karar! Vergi avantajında süre uzatıldı!Kur korumalı mevduat ile ilgili karar! Süre uzatıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, kur korumalı mevduat sistemine dahil olan şirketlere sağlanan vergi avantajında süre uzatıldı. Peki, Kur korumalı mevduat nedir? Kur korumalı mevduatta süre ne zaman bitecek? İşte detaylar…
27.07.2022Ekonomi
KKM ilgili son dakika kararı! Resmen değişti, süre...
KKM ilgili son dakika kararı! Resmen değişti, süre...Kur korumalı mevduat sistemi ile ilgili yeni karar! Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Süre uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararıyla, kur korumalı mevduat sistemine dahil olan şirketlere sağlanan vergi avantajında süre uzatıldı.
27.07.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Kriz geliyor mu? Bakanlık duyurdu
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Kriz geliyor mu? Bakanlık duyurduDoğal gaz ve petrol fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Petrol ve doğal gaz fiyatlarında yüksek seyri görüldüğünü doğal gazla ilgili bir krizin beklenmediğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, "Petrol ve doğal gaz fiyatlarında yüksek seyri görüyoruz. Daha önce 9.6 euro olan megabayt saat başı doğal gaz fiyatı 2021'de 47.5'e bugün itibariyle yaklaşık 160 euroya yükseldi. Bu doğal gaz fiyatlarındaki yüksek seyir önümüzdeki süreçte de devam etmesi bekleniyor. Özellikle Ukrayna ve Rusya krizinden dolayı onunla ilgili de biliyorsunuz tüm Avrupa'da büyük bir endişe var. Türkiye bu konuda daha rahat bir pozisyonda inşallah önümüzdeki süreçte doğal gazla ilgili herhangi bir kriz beklenmemekte." ifadelerini kullandı.
25.07.2022Ekonomi
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası politika faizini 50 baz puan artırarak yüzde yüzde 0,5'e çekti. Mevduat faizi de 50 paz puan artarak sıfıra çekildi. Banka böylece faizde 11 yıl sonra yukarı yönlü adım attı.
21.07.2022Ekonomi
Döviz hesapları dibi gördü! Türk lirası...
Döviz hesapları dibi gördü! Türk lirası...Bayram öncesinde TL’ye geçiş hızlandı. 28 Haziran-8 Temmuz arasında döviz hesapları 6.3 milyar dolar azaldı. Bu dönemde TL mevduat ise 169 milyar TL artarak 3 trilyon 126 milyar lira ile tarihi zirveye yükseldi.
16.07.2022Ekonomi
Altın tasarrufu, kredi, vergi ve GES ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık duyurdu
Altın tasarrufu, kredi, vergi ve GES ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık duyurduKur Korumalı TL Mevduat ve Katılma Hesabı, altın tasarrufu, kredi, vergi ve GES ile ilgili son dakika açıklaması! Hazine ve Maliye Bakanlığı Türkiye Ekonomi Modeli'nin detaylarını tek tek açıkladı. Şirketlere verilen kredilerden GES'e, vergi düzenlemelerinden altın tasarruflarına kadar birçok kalemin detayları ortaya çıktı.
6.07.2022Ekonomi
Ne altın, ne dolar, ne eurobond ne de hisse senedi... Yatıran 6 ayda parasını katladı
Ne altın, ne dolar, ne eurobond ne de hisse senedi... Yatıran 6 ayda parasını katladıEkonomi küresel düzeyde tüm ülkelerin gündeminde. Pandemi sonrası yaşanan süreç, enerji ve tahıl krizi tüm ülkeleri ekonomik olarak etkiledi. Vatandaşlar da tasarruf ve yatırım konularına eskisine oranla çok da ilgili. Küçük yatırımcı parasını korumanın yollarını arıyor. Uzun vadeli yatırım yapanlar güvenli liman olarak görülen altına yönelirken, kısa vadede yüksek gelir sağlamak isteyenlerin tercihi döviz oluyor. Bu noktada döviz kurundaki yükselişin önüne geçilebilmesi için kur korumalı mevduat sistemi ile yatırımcının parasını TL'de tutuması sağlandı. Tüm bu süreçte tercih edilen yatırım enstrümanları içerisinde ise gayrimenkul açık ara önde seyretti. Yılın ilk yarısında gayrimenkul yatırımı yapanlar yüzde 54.85 gelir sağladı.
3.07.2022Ekonomi
Kredilerle ilgili flaş açıklama! BDDK Başkanı Akben duyurdu
Kredilerle ilgili flaş açıklama! BDDK Başkanı Akben duyurduBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben enflasyon ve kredilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
1.07.2022Ekonomi
Kredi kartı kullanan ve kredi çekecek herkes için geçerli! İki katına çıkıyor, en düşüğü...
Kredi kartı kullanan ve kredi çekecek herkes için geçerli! İki katına çıkıyor, en düşüğü...Kredi kartı sahibi ya da kullanmayı düşünen herkesi kapsıyor. En düşük 8 bin 506 TL... Vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını sağlamasında nakitten ziyade kredi kartı kullanımı, ülkemizde daha büyük rol oynuyor. Kartla yapılan harcamalar her geçen gün artıyor. Kredi kartı 'masum' şekilde kullanıldığında büyük kolaylık sağlıyor. Ancak burada bütçe disiplini sağlamak çok önemli. Sonradan küçük harcamaların sonucunda büyük borçlarla karşılaşmamak adına finansal planınızı doğru yapmak önemli. Kredi kartınızın kullanım özgürlüğü ise limitlerle sınırlı. Bankalar, çeşitli kriterleri dikkate alarak limiti belirliyor. Buradaki temel bakılan faktör de aslında gelir. Peki kredi kartında her isteyenin limiti yükselir mi? Gelirine göre kime kaç lira limit veriliyor? Kredi notu düşük olanlar nasıl kart alabilir? Asgari ücretliye ne kadar limitli kart verilir?
1.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar ve euro açıklaması! Flaş değişiklik
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar ve euro açıklaması! Flaş değişiklikMerkez Bankası'ndan son dakika döviz hamlesi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 'Zorunlu Karşılık ve İhbarlı Döviz Mevduat Hesapları'nda uygulanan komisyon oranında değişikliğe gitti. Alınan karar doğrultusunda yüzde 1,5 olan komisyon oranı, yüzde 5'e yükseltildi.
1.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mevduat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mevduat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.