Meme Kanseri

Meme Kanseri

Son dakika MEME KANSERİ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MEME KANSERİ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MEME KANSERİ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meme Kanseri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meme kanseri gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.365 meme kanseri haberi bulunmuştur. Tüm meme kanseri haberleri aşağıda listelenmiştir.
45 yaş altı kadınlarda en sık görülen kanser türüne dikkat
45 yaş altı kadınlarda en sık görülen kanser türüne dikkatKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yusuf Türk, 45 yaş altı kadınlarda meme kanseri ile birlikte en sık görülen kanser türü olan ve önlenmesi mümkün olan rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendirmede bulundu.
11.01.2022Sağlık
Kanserle savaşta yeni yöntem
Kanserle savaşta yeni yöntemTıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, “Akıllı ilaçlar, tümörün gelişimi ve büyümesinde kullandığı damarlanma ve benzeri yolaklara odaklanıyor ve buraları engelleyerek, reseptörleri bloke ederek tümörü öldürmeyi hedefliyor” dedi.
2.01.2022Sağlık
Canan Ergüder: Önüme perde çekildi, saçlarım sıfıra vuruldu
Canan Ergüder: Önüme perde çekildi, saçlarım sıfıra vuruldu'Menajerimi Ara' dizisinden meme kanseri olduğu için ayrılan ve tedavi sürecini başlatan ünlü oyuncu Canan Ergüder'in kanser tedavisi sona erdi. Kemoterapi yüzünden saçlarını kaybeden oyuncu, o anlarda yaşadığı travmatik deneyim hakkında da konuştu.
30.12.2021Magazin
Telefonuna gelen mesaja dikkat etti ve hayatı kurtuldu!
Telefonuna gelen mesaja dikkat etti ve hayatı kurtuldu!Telefonuna gelen mesajla gidip mamografi çektiren ve bir gün sonra meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan Sevinç Özcan, yeni yıla sayılı günler kala bu kez doktoru Doç. Dr. Gürbüz Görümlü’den tedavisinin başarıyla sonuçlandığı müjdesini aldı.
26.12.2021Yaşam
Meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder'den yeni fotoğraf!
Meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder'den yeni fotoğraf!Meme kanseriyle mücadele eden ve "Geri dönmeye çaba gösteriyorum" diyen Canan Ergüder'den yeni fotoğraf geldi. Ünlü oyuncu, bir dergi çekimi için objektif karşısına geçti
21.12.2021Magazin
Sadece beslenmeyle o sorun çözülüyor!
Sadece beslenmeyle o sorun çözülüyor!Dünya üzerinde iyot eksikliği problemi yaşayan 30 milyon insan olduğunu ve bu durumun beslenmeyle doğrudan ilişkili olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapist Prof. Dr. Murat Hakan Terekeci, “İyot eksikliğinin önlenmesi için beslenmeye dikkat edilmesi gereklidir. Brokoli, turp, şalgam, kara lahana, ıspanak, soya fasulyesi, karnabahar gibi besinleri iyot eksikliği olan bireyler kullanmamalıdır. Balık, taze meyve ve sebze, deniz yosunu ve süt ve süt ürünleri ise iyot bakımından zengin gıdalardır” dedi.
3.12.2021Sağlık
Canan Ergüder'den haber var!
Canan Ergüder'den haber var!Meme kanseriyle mücadele eden oyuncu Canan Ergüder, geçtiğimiz günlerde tedavisinin tamamlandığını söylemişti. Ergüder'den güzel haber geldi. Ünlü oyuncu setlere geri dönüyor.
24.11.2021Magazin
Yılda 7 milyon kişiye kanser taraması yapılıyor
Yılda 7 milyon kişiye kanser taraması yapılıyorSağlık Bakanlığı kanseri erken teşhis etmek için Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezilerinde (KETEM) ücretsiz taramalar gerçekleştiriyor. Yılda ortalama 7 milyon vatandaşımız Meme, Serviks (Rahim Ağzı) ve Kolorektal (Kalın Bağırsak) kanser türlerine karşı taranıyor.
19.11.2021Sağlık
Oya Başar kansere yakalandığı dönemi anlattı: Levent Kırca beni tanımadı
Oya Başar kansere yakalandığı dönemi anlattı: Levent Kırca beni tanımadı14 yıl önce meme kanseri tedavisi gören Oya Başar, Ekim 2015’te vefat eden eski eşi Levent Kırca’nın hastane ziyaretini şöyle anlattı: “Levent odaya girdiğinde beni tanımadı.”
16.11.2021Magazin
Düzenli egzersiz ölüm riskini azaltıyor!
Düzenli egzersiz ölüm riskini azaltıyor!Fiziksel olarak aktif olmak sağlığın korunması ve geliştirilmesinde, ayrıca hareketsizliğe bağlı oluşan hastalıklardan korunmada önemli rol oynuyor. Düzenli uygulanan fiziksel aktivitelerin erken ölüm riskinin azalttığını vurgulayan uzmanlar, egzersizleri daha sistemli yapmanın kalp ve damar sağlığı ile kilo idaresi açısından önem taşıdığını ifade ediyor. Uzmanlar, günde en az 30 dakikalık orta şiddette bir fiziksel aktivitelerin hedef olarak belirlenebileceğini, zaman kısıtlı ise 10’ar dakikalık seanslar şeklinde de uygulanabileceğini belirtiyor.
15.11.2021Sağlık
Meme kanseri duygusal stres ile tekrarlayabilir
Meme kanseri duygusal stres ile tekrarlayabilirBağışıklık sistemi ile tümör nüksü arasında yakın bir ilişki olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kinyas Kartal, duygusal ilişkilerin de bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi dolayısıyla meme kanseri nükslerinde etkili olabileceğinin yapılan bir araştırmayla tekrar ortaya konduğunu söyledi.
15.11.2021Sağlık
Anne sütü alan bebeklerin kalpleri daha sağlıklı!
Anne sütü alan bebeklerin kalpleri daha sağlıklı!ABD'de yapılan yeni bir araştırmada anne sütü ile beslenen emen bebeklerin ileri yaşlarda kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve felç riskinin anne sütü almayan bebeklere oranla daha az olduğu tespit edildi. Anne sütünün faydalarının saymakla bitmeyeceğine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar, özellikle doğumdan hemen sonra salgılanmaya başlayan ve dört - beş gün süren “kolostrum” adı verilen anne sütünün çok faydalı, her anlamda zengin ve koruyucu mucizevi bir besin kaynağı olduğunu söyledi.
8.11.2021Sağlık
Canan Ergüder'in kanser tedavisi sona erdi! Yeni poz geldi
Canan Ergüder'in kanser tedavisi sona erdi! Yeni poz geldiMeme kanseriyle mücadele eden oyuncu Canan Ergüder, geçtiğimiz günlerde tedavisinin tamamlandığını açıklamıştı. Ünlü oyuncu Ergüder sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğrafına bir de not düştü.
8.11.2021Magazin
Onkolojide hasta tedavileri masaya yatırıldı
Onkolojide hasta tedavileri masaya yatırıldıAntalya’da Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi’nde alanında uzman hekimler dünyada ve ülkemizde onkoloji konusunda yaşanan yeni gelişmeleri tek tek aktardı.
6.11.2021Sağlık
Pandemide mamografik tarama kontrolleri aksatıldı!
Pandemide mamografik tarama kontrolleri aksatıldı!“Kontrol Sende” kampanyasıyla meme kanserine karşı farkındalık çalışmaları yapan Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) bugüne dek yaklaşık 100 bin kadına ulaştı. Bu yıl 10 bin kadına daha ulaşmayı amaçlayan MEMEDER erken teşhise imkan tanıyan kontrolün hayat kurtaracak uygulamaları hayata geçirdi. MEMEDER Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, pandemi döneminde rutin mamografik taramalarda yüzde 50 oranında düşüş gözlemlediklerine dikkat çekti.
30.10.2021Sağlık
Mamografi taramasını atlamak hayati risk oluşturabiliyor
Mamografi taramasını atlamak hayati risk oluşturabiliyorMeme kanseri taraması ve erken tanısında altın standart olarak yerini koruyan mamografinin etkinliği yayınlanan bir araştırmayla bir kez daha ortaya kondu. Meme kanseri tanısı alan kadınlar üzerinde gerçekleştirilen bu araştırmada, mamografi taramasını atlamanın meme kanserinde yaşam kaybı üzerinde de önemli bir etkisi olduğu gösterildi. Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Filiz Çelebi, yaklaşık 550 bin kadın üzerinde geçekleştirilen çalışmayı değerlendirdi.
28.10.2021Sağlık
Az uyku alzaymır ve kanser riskini artırıyor
Az uyku alzaymır ve kanser riskini artırıyorTekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nejat Altıntaş, az uykunun alzaymır ve kanser riskini artırdığını söyledi.
27.10.2021Sağlık
'Meme kanseri erken dönemde tespit edilirse, organ kaybı olmadan tedavi edilir'
'Meme kanseri erken dönemde tespit edilirse, organ kaybı olmadan tedavi edilir'Meme Radyoloji Uzmanı Dr. Derya Deniz Altıntaş, meme kanserinin erken dönemde tespit edilmesi durumunda organ kaybına neden olunmadan, hayat standartları değişmeden kolaylıkla tedavi edilebilir olduğunu söyledi.
27.10.2021Sağlık
Meme kanserinde yeni tedaviler umut vadediyor!
Meme kanserinde yeni tedaviler umut vadediyor!Sıçramalı (metastatik) meme kanseri tedavisinde yeni tedavi yaklaşımlarının hem hastaların sağ kalımlarını artırdığını, hem de kemoterapi ihtiyacını azalttığını söyleyen Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Bala Başak Öven, “Özellikle hormon reseptör düzeyi pozitif olan sıçramalı meme kanserlerinde artık yeni hedefli tedavilerle kemoterapiye ihtiyaç kalmadan, hastalık kronik hale getirilebilmektedir” dedi.
25.10.2021Sağlık
Meme kanseri türlerine dikkat
Meme kanseri türlerine dikkatMeme kanseri türleri aynı değildir ve meme kanserinizin türünü bilmek, tedavinizi planlamada önemlidir. Meme kanseri teşhisi konulduğunda; doktorunuz saptanan tümörün özelliklerini saptamak için görüntüleme raporlarınızdan ve patoloji raporlarınızdan faydalanacaktır. Patoloji raporunuzda saptanan tümörün türü, özellikleri ve radyolojik bulgular; tedavinizde uygulanabilecek seçenekleri belirlemede önemlidir. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, konu hakkında bilgi verdi.
23.10.2021Sağlık
‘Pandemi döneminde ileri evre meme kanseri sayıları arttı’
‘Pandemi döneminde ileri evre meme kanseri sayıları arttı’Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında ‘Fark Et, Dokun, Çöz’ başlıklı seminer düzenledi. Meme ve Endokrin Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ali Uğur Emre, pandemi sürecinde hastaların takiplerini ve görüntülemelerini aksattıklarını söyleyerek, “Salgın döneminde hastaların muayenelere gelmemesi nedeniyle ileri evre meme kanseri sayıları arttı. Bu durum hastalığın ilerlemesine ve tedavi protokollerimizin değişmesine neden oldu.” dedi.
23.10.2021Sağlık
Meme kanserinde erken tanı hayati öneme sahip
Meme kanserinde erken tanı hayati öneme sahipZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, meme kanseriyle mücadelede en önemli silahın erken tanı olduğunu söyledi.
21.10.2021Sağlık
İyot eksikliği zeka geriliğine neden olabilir
İyot eksikliği zeka geriliğine neden olabilir 21 Ekim Küresel İyot Eksikliği gününde İyot tüketiminin önemi hakkında bilgiler veren Endokrinoloji uzmanı Dr. Cafer Kaya, yeterli iyot alımının çocukların zeka gelişimi açısından önemli olduğunu vurguladı. Kaya, Dünyada iyot eksikliği nedeniyle yeterli seviyede zeka gelişimini tamamlamamış yaklaşık 30 milyon çocuk olduğunun altını çizdi.
21.10.2021Sağlık
Meme kanseri görülme yaşı 30’a düştü
Meme kanseri görülme yaşı 30’a düştüSağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Türkiye kanser istatistikleri raporuna göre, meme kanserinin 30 yaşına kadar gerilediği tespit edildi. Uzmanlar, rutin muayene taramalarının artık daha erken dönemde yapılmaya başlanması gerektiğini hatırlatıyorlar. Kadınların meme kanserine karşı farkındalıklarının artması ve kendilerini muayene etmeyi öğrenmeleri ve erken tanı hayati önem taşıyor.
20.10.2021Sağlık
'Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır'
'Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır'Tıbbi Onkoloji Doktoru Nejla Demir 01-31 Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı nedeniyle yaptığı açıklamada her 8 kadından 1 tanesinin meme kanseri riski taşıdığını bu nedenle kadınların her yıl meme kanseri nedeniyle doktora gitmeleri gerektiğini, meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu ve hayat kurtardığını söyledi.
20.10.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

meme kanserikansercanan ergüdertedaviMamografi

Meme Kanseri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meme kanseri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.