Kredi Faizleri

Kredi Faizleri

Son dakika kredi faizleri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi faizleri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi faizleri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Faizleri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi faizleri gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.163 kredi faizleri haberi bulunmuştur. Tüm kredi faizleri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araba piyasasına kredi ayarı! Araba fiyatları düşüşe geçti
Araba piyasasına kredi ayarı! Araba fiyatları düşüşe geçtiAraba fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Araba piyasasına kredi ayarı geldi. Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmasıyla birlikte kredi faizleri de yükseldi. Taşıt kredileri bu durumdan nasıl etkilendi? Araç satışında son durum ne? İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel merak edilenleri cevapladı. İşte araba piyasasıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
22.09.2023Ekonomi
Ev ve araba kredilerinde son durum ne? Kredilerde faiz artışı sonrası flaş oran
Ev ve araba kredilerinde son durum ne? Kredilerde faiz artışı sonrası flaş oranEv ve araba kredileriyle ilgili flaş açıklama geldi. Merkez Bankası'nın faiz artışı sonrası kredi faizleri yükselişe geçti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faizini yüzde 30 seviyesine çıkardı. Son artışla birlikte TCMB yeni yönetimi altında dördüncü faiz artışını gerçekleştirmiş oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomist Muhammet Bayram, "1 Eylül itibarıyla oluşan nakit avans gecikme faiz oranı 3.87, kredi kartı gecikme faiz oran 3.11, 2 milyonluk konut kredisi çekilirse 120 ay vade ile aylık 65 bin TL ödemesi var aylık faiz 3.89 bu revize edilecektir." ifadelerinin kullandı. İşte faiz oranlarıyla ilgili tüm detaylar...
21.09.2023Ekonomi
Banka kredi faizleri değişti! İhtiyaç, konut ve araç kredisi alacaklar dikkat
Banka kredi faizleri değişti! İhtiyaç, konut ve araç kredisi alacaklar dikkatİhtiyaç, konut ve araç kredisi alacak herkesi yakından ilgilendiriyor. Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 8,5'ten yüzde 25'e çıkarmasıyla ihtiyaç, taşıt, konut ve ticari kredilerde faiz 4 ayda 2 katına çıktı. İşte detaylar...
16.09.2023Ekonomi
Kredi ve kredi faizleriyle ilgili flaş detay: Yüzde 1,20 faiz ve 15 yıl vade, kampanyanın detayları ortaya çıktı
Kredi ve kredi faizleriyle ilgili flaş detay: Yüzde 1,20 faiz ve 15 yıl vade, kampanyanın detayları ortaya çıktıKredi ve kredi faizleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Dar gelirliye ev kampanyasıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Konut kredilerine yönelik düzenlemeler devam ediyor. Yılbaşında konutun değerine göre kredi oranları belirlenirken, geçtiğimiz günlerde ev sayısına göre sınırlama yapıldı. Kredi çekmek isteyenler sıfır-ikinci el, ilk ev-ikinci ev, enerji performansı-tutar gibi kriterlerle karşılaşıyor. Bu kriterlere göre ‘ne kadar kredi çekilebilir, kredi faizlerinde durum ne, ilk evini alana kampanya olacak mı, hangi faizde ne kadar ödeme yapılır?’ gibi soruları yanıtladık...
9.09.2023Ekonomi
Kredi fırsatı: Faizler düşüyor, vade sayısı artıyor! Ev alacaklara müjde gibi haber
Kredi fırsatı: Faizler düşüyor, vade sayısı artıyor! Ev alacaklara müjde gibi haberEv alacaklara kredi müjdesi geldi. Düşük faizli kredi imkanı kamu bankaları eliyle sunulacak. Konut kredisi ile ev sahibi olmak kolaylaştırılırken dolaylı olarak fahiş kiralarda da düşüş görülmesi bekleniyor. Merkez Bankası ve BDDK çalışmayı yürütüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın "İlk konut edinimini destekleyici çerçevede hareket edeceğiz. Konut arzını artırmak durumundayız" açıklaması sonrası yeni kampanyanın detayları netleşmeye başladı. Yeni konut kredisi kampanyasının kira fiyatlarını baskılayıcı etki yapması bekleniyor.
15.08.2023Ekonomi
Kredi faizleri yükseldi! Yeni oran ortaya çıktı
Kredi faizleri yükseldi! Yeni oran ortaya çıktıKredi faizleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Kredi çekip ev veya araba almak isteyen milyonlarca vatandaşı kapsayacak. Politika faizinin yüzde 8.5’den yüzde 15’e çıkarılmasının ardından ilk etkiler kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarına uygulanan faizlerdeki artışa yansırken; kredi faizlerinde de yükseliş gözlendi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın verisine göre, 16 Haziran haftasında yüzde 15 olan ticari TL kredilerine uygulanan ortalama faiz, 30 Haziran haftasında yüzde 17.64’e çıktı.
10.07.2023Ekonomi
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Yumuşak bir geçiş süreci için sadeleşme politikasının kademeli olmasına karar verilmiştir" denildi.
3.07.2023Ekonomi
Kredili mevduata yoğun ilgi! Merkez Bankası'ndan yeni hamle
Kredili mevduata yoğun ilgi! Merkez Bankası'ndan yeni hamleBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, 6 Ocak haftasında kredili mevduat hesabındaki büyüklük 69.3 milyar lira oldu. Merkez Bankası ise yaptığı son açıklamada, TL mevduatın vadesinin uzamasını teşvik etmek amacı ile 3 aydan uzun vadeli TL mevduat için zorunlu karşılık oranlarının yüzde ‘sıfır’ olarak belirlenmesine karar verdi.
16.01.2023Ekonomi
Orta gelir konut kredisi faiz oranı yüzde kaç? Orta gelir grubu başvuru şartları nelerdir, yeni evim başvurusu nasıl yapılır? Orta gelirliye konut kampanyası faiz oranı!
Orta gelir konut kredisi faiz oranı yüzde kaç? Orta gelir grubu başvuru şartları nelerdir, yeni evim başvurusu nasıl yapılır? Orta gelirliye konut kampanyası faiz oranı!Orta Gelir konut kampanyasının detayları netleşiyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un geçtiğimiz günlerde orta gelirli vatandaşlar için konut kampanyası yapılacağını açıklamasının ardından merak edilen detaylar bugün paylaşıldı. Peki, Orta Gelir konut başvuruları ne zaman başlıyor, orta gelir konut kredisi şartları neler? Orta Gelir Grubu konut kredisi faiz oranı yüzde kaç?
4.01.2023Ekonomi
Ev fiyatlarını arttırıyor! Ev alacak milyonlarca vatandaşa kritik uyarı
Ev fiyatlarını arttırıyor! Ev alacak milyonlarca vatandaşa kritik uyarıEv fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Ev fiyatlarını arttırıyor. Çimento, demir, enerji fiyatlarındaki yükseliş ve arsa yetersizliği gibi sorunlarla boğuşan konut sektöründe şimdi de personel kıtlığı yaşanıyor. Nitelikli personelin çoğunun Türk müteahhitlerin yurtdışındaki işlerinde çalışmaya gittiğini belirten sektör yetkilileri, eleman kıtlığının personel maliyetini artırdığını bunun da konut fiyatlarına yansıdığını söylüyor. İşte ev fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
8.12.2022Ekonomi
Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurdu
Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Küresel resesyon beklentilerine rağmen ekonomik canlılığımızı sürdürülebilir kılmak için ihtiyatlı teşvik politikalarını uygulamaya devam edeceğiz" dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ticari kredi faizlerinin yüzde 30'dan yüzde 18'e gerilediğini söyledi.
8.11.2022Ekonomi
İkinci el araba almak isteyen herkesi kapsıyor! Ekspertizden sonra mutlaka bunu yapın
İkinci el araba almak isteyen herkesi kapsıyor! Ekspertizden sonra mutlaka bunu yapınİkinci el otomobil alacak herkes için çok önemli uyarı geldi. Son aylarda yükselen dolar kurundan ötürü artan sıfır araç fiyatları, araba sahibi olmak isteyen vatandaşları ikinci ele yönlendirdi. İkinci el otomobil alacak olan kişilerin, ekspertiz raporunda çıkan hataların ileride sorun teşkil etmemesi için aracı muhakkak otomobil tamircisine de göstermesi gerektiği uyarısı yapıldı. İşte detaylar...
27.10.2022Ekonomi
52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi! KYK kredi faizleri, maske cezaları, icra borçları
52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi! KYK kredi faizleri, maske cezaları, icra borçlarıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, ekonomik düzenlemeleri içeren 52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi. Teklifle; Kovit-19 salgını sürecinde maske takmayanlara verilen cezalar affedilecek. KYK kredi faizleri ödenmeyecek. 2000 TL ve altındaki icra borçlarının sonlandırılması amaçlanıyor. İşverenler çalışanlarına yemek paralarını nakit ödemeleri halinde vergiden istisna olacak.
17.10.2022Ekonomi
KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borcu ne zaman yapılandırılacak? KYK kredi faizleri ile ilgili düzenleme Meclis’ten geçti mi?
KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borcu ne zaman yapılandırılacak? KYK kredi faizleri ile ilgili düzenleme Meclis’ten geçti mi? Yüksek enflasyon nedeniyle ödemelerde sorun yaşayan KYK borçlularına Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz aylarda müjde vermişti. 1 milyonun üzerinde KYK borçlusunun anapara üzerine eklenen faizlerinin silinmesi ile ilgili teklif Toba Kanun Teklifi’nde Meclis’e sunuldu. Peki, KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borcu ne zaman silinecek? KYK kredi faizleri ile ilgili düzenleme Meclis’ten geçti mi? İşte detaylar…
12.10.2022Ekonomi
Konut kredisi ile ilgili flaş öneri! Acilen hayata geçmeli
Konut kredisi ile ilgili flaş öneri! Acilen hayata geçmeliEv almak isteyen vatandaşlar, konut kredisi faizlerinin yüksek olmasından şikayetçi. Yüksek faizler vatandaşın ev sahibi olmasını engelliyor. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, konut kredisi faizlerinin düşmesi gerektiğinin altını çizerek, "Dünyada gelişmiş ülkelerde en yüksek mortgage faizi yıllık yüzde 8'i geçmiyor. Bizde nerden baksanız 3 katı" diye konuştu.
10.10.2022Ekonomi
Kredi faizleri ilgili son dakika gelişmesi! Resmen duyuruldu, sınır getirildi
Kredi faizleri ilgili son dakika gelişmesi! Resmen duyuruldu, sınır getirildiGelen son dakika haberine göre kredi faizlerine sınırlama getirildi. Merkez Bankası tarafından kredi büyümesini ve maliyetleri azaltacak tedbirler aldı. Bankalara uyguladıkları ticari kredi faiz oranına göre menkul kıymet bulundurma zorunluluğu getirdi. Ostim Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Berra Doğaner konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Merkez Bankası'nın politika faizi yüzde 13. Özel sektör bankalarının ticari kredilerde kullandırdığı faiz oranı ise yüzde 30'un üzerinde yüzde 35-40 gibi oranlar uygulanıyor. Temel amaç bu oranları Merkez Bankası faiz oranlarına yaklaştırmak." diye konuştu.
22.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası kararı sonrası uzmanlardan ilk açıklama geldi
Merkez Bankası kararı sonrası uzmanlardan ilk açıklama geldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'ten yüzde 13'e indirdi. Peki bu faiz indirimi kararına uzman isimler ne dedi? İşte detaylar...
18.08.2022Ekonomi
KYK kredi faizleri silindi mi? KYK faizleri ne zaman silinecek? Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) KYK borç ödeme ekranı!
KYK kredi faizleri silindi mi? KYK faizleri ne zaman silinecek? Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) KYK borç ödeme ekranı!Yüksek enflasyon nedeniyle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi alan milyonlarca kişi için yeni düzenleme yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenim kredisi borçlularının kredi ödemelerini yapabilmeleri için KYK borç faizlerinin silindiğini açıklamasının ardından pek çok kişi borçlarını öğrenmek ve ödemelerini yapmak için harekete geçti. KYK borçlarına yönelik alınan karar sonrasında borçlular, KYK faizlerinin silinip silinmediğini ve borçlarını nasıl ödeyecekleri merak ediliyor. Peki, KYK kredi faizleri silindi mi? KYK faizleri ne zaman silinecek? Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) KYK borç ödeme ekranı!
23.07.2022Ekonomi
KYK borçları silindi mi, KYK gecikme zammı kaldırıldı mı? KYK faiz kararı sonrası KYK kredi faizleri ne zaman silinecek?
KYK borçları silindi mi, KYK gecikme zammı kaldırıldı mı? KYK faiz kararı sonrası KYK kredi faizleri ne zaman silinecek?KYK ana para borç faizi silindi mi, düzenleme ne zaman başlayacak? KYK borçları için alınacak karar merakla bekleniyordu. Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK düzenlemesine yönelik açıklamalarda bulundu. Peki, KYK gecikme zammı kaldırıldı mı? KYK faiz kararı sonrası KYK kredi faizleri ne zaman silinecek
19.07.2022Eğitim
KYK faizleri silinecek mi? Bakan Kasapoğlu Kabine Toplantısını işaret etti!
KYK faizleri silinecek mi? Bakan Kasapoğlu Kabine Toplantısını işaret etti!KYK faizleri silinecek mi? Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu çokca eleştirilen KYK kredi faizleri için son dakika açıklaması yaptı.
13.07.2022Eğitim
0.99 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi! Resmen duyuruldu, son gün...
0.99 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi! Resmen duyuruldu, son gün...İhtiyaç kredisi ile ilgili son dakika kararı! 0.99 faiz oranı uygulanacak. Resmi açıklama geldi. Başvurular internetten alınıyor. Son gün 30 Haziran olarak belirlendi. Bankalardan art arda kredi kararları geliyor. Bankalar faizlerde değişikliğe gidiyor. Nakit ihtiyacı olanlar bankaların tüketici kredisi faizlerini yakından takip ediyor. Öte yandan BDDK tarafından kredi vadelerine sınır getirilmesi de tüketicilerin kredi talebini doğrudan etkiledi. Kredi limitlerini 50 bin TL'nin altında tutarak vade sayısını yükseltmek isteyenler kredi faizlerindeki son dakika değişikliklerini yakından takip ediyor. İşte ihtiyaç kredisinde en düşük faiz oranını uygulayan bankalar ve tüketici kredilerindeki son durum...
16.06.2022Ekonomi
Kredi hamlesi! Ve değişti bankalara yazı gitti...
Kredi hamlesi! Ve değişti bankalara yazı gitti...Kredi kararı! Teşvik sağlanacak. Bankaların sermaye maliyetini artıran ticari kredilerde yüzde 200’e çıkan risk ağırlığı döviz cinsi krediler için yüzde 100’e geriledi. Bankacılık çevreleri hamlenin piyasadan kurumsal kaynaklı döviz talebini azaltabileceğini kaydetti.
30.05.2022Ekonomi
Evi olmayanlara müjde! Konutta yeni dönem ağustosta başlıyor, arazi kamudan.... İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana ve...
Evi olmayanlara müjde! Konutta yeni dönem ağustosta başlıyor, arazi kamudan.... İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana ve...Evi olmayan milyonlara güzel haber! Konutta yeni dönem başlıyor. Artık isteyenler daha kolay ev sahibi olacak. Yeni model ile ilgili detaylar tek tek açıklandı. Arazi kamudan, ev vatandaştan. Uygun ödeme koşulları sağlanacak. Ev fiyatlarının en çok arttığı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana gibi illere öncelik tanınacak. Ağustos ayında başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşın kendi evini yapabilmesi için büyükşehirlerde altyapılı arsa satışına başlayacaklarını açıkladı. Şehrin gelişim çeperlerinde, Hazine’ye ait arsalar uygun ödeme şartlarıyla satılacak. İşte ev alma hayali kuranları yakından ilgilendiren uygulamanın detayları...
29.05.2022Ekonomi
İhtiyaç, konut, taşıt kredisi faiz oranları değişti! Bankaya başvuran alıyor, resmen duyuruldu...
İhtiyaç, konut, taşıt kredisi faiz oranları değişti! Bankaya başvuran alıyor, resmen duyuruldu...İhtiyaç, konut, taşıt kredisi faiz oranları değişti. Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti BBVA, Akbank, Halkbank ve diğer bankalar tek tek duyurdu. Araba almak isteyen, çeşitli ihtiyaçları için nakit para gereksinimi olan ya da ev alacak vatandaşlar krediye yönelmeye başladı. Konut sahibi olmak isteyen kişiler için yüzde 0.89 ile 0.99 faiz oranlı kredi paketleri açıklansa da, şartları taşımayan vatandaşlar, bankalar tarafından sunulan kredileri tercih etmek durumunda kalıyor. Konut ve araç fiyatları yükselmesine rağmen almaya karar vererek kredi çekmek isteyen vatandaşlar taksitleri, geri ödemesi ve faiz oranlarında kendilerine en uygun bankayı araştırıyor. Bankalar faiz oranlarını güncelleyerek müşterilerine duyuruyor. Peki güncel konut, ihtiyaç, araç kredisi faiz oranları ne? İhtiyaç, konut, taşıt kredi faiz oranlarında en uygun olan banka hangisi? İşte güncel kredi faiz oranları...
20.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faizi sabit tutarsa ne olur 2022? Merkez Bankası faiz kararı 2022!
Merkez Bankası faizi sabit tutarsa ne olur 2022? Merkez Bankası faiz kararı 2022!Merkez Bankası politika faizini yüzde 14'te sabit tuttu. Beklentiler de yüzde 61,14'e yükselen tüketici enflasyonuna rağmen bankanın faizi sabit tutmaya devam edeceği yönündeydi. Peki, Merkez Bankası faizi sabit tutarsa ne olur 2022?
14.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Faizleri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi faizleri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.