Koruyucu Aile

Koruyucu Aile

Son dakika koruyucu aile haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan koruyucu aile ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını koruyucu aile haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Koruyucu Aile

haberleri sayfasında son dakika yaşanan koruyucu aile gelişmeleri de dahil olmak üzere 876 koruyucu aile haberi bulunmuştur. Tüm koruyucu aile haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emine Erdoğan'dan 'Anneler Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan 'Anneler Günü' mesajıEmine Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla yaptığı paylaşımda, "Anne, gönüllere ışık tutan bir fenerdir. Duasıyla koruyan, vicdanıyla aydınlatan, şefkati dünyaya yetendir. Annemi rahmetle anarak, şehit annelerimizi ve onların şahsında evlat özlemi çeken tüm anneleri hürmetle yâd ediyorum" ifadelerini kullandı.
14.05.2023Gündem
Depremzede bebekler için sütanne aranıyor
Depremzede bebekler için sütanne aranıyorKahramanmaraş merkezli depremlerde ailesini kaybederek refakatsiz kalan bebeklere sütannelik için mekanizması oluşturuldu. Bakanlık bakımında bulunan 21 depremzede bebek için ilk resmi başvuru yapıldı.
30.04.2023Gündem
Emine Erdoğan devlet koruması altındaki çocuklarla iftarda buluştu
Emine Erdoğan devlet koruması altındaki çocuklarla iftarda buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, devlet koruması altında sevgi evlerinde kalan çocuklarla iftarda bir araya geldi.
16.04.2023Gündem
Emine Erdoğan, Darülaceze’de çocuk yuvasını ziyaret etti
Emine Erdoğan, Darülaceze’de çocuk yuvasını ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Darülaceze'de düzenlenen iftar programında, Darülaceze sakinleri, gönüllüleri ve personeliyle bir araya geldi.
8.04.2023Gündem
Murat Kekilli koruyucu aile başvurusu yaptı!
Murat Kekilli koruyucu aile başvurusu yaptı!Asrın felaketi diye adlandırılan depremlerin ardından afet bölgesine giden Murat Kekilli, koruyucu aile olmak için harekete geçti. Ünlü şarkıcı, "Depremzede birkaç çocuğu evlat edinmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na müracaat ettim" açıklamasını yaptı.
7.03.2023Magazin
5 OHAL kararnamesi Meclis'e sunuldu
5 OHAL kararnamesi Meclis'e sunulduOlağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 5 Cumhurbaşkanlığı kararnamesi daha Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunuldu.
7.03.2023Gündem
Saadet Işıl Aksoy'dan reklam yorumu: Konuşulacak konular bunlar değil
Saadet Işıl Aksoy'dan reklam yorumu: Konuşulacak konular bunlar değilOyuncu Saadet Işıl Aksoy, geçtiğimiz gün Bebek'te görüntülendi. Ayaküstü gazetecilerle konuşarak tüm Türkiye'yi yasa boğan depremlerden çok etkilendiğini söyleyen Aksoy, bazı ünlülerin reklam için deprem bölgesine gittiği iddialarının sorulması üzerine dikkat çeken bir açıklama yaptı.
7.03.2023Magazin
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Fesih ve tazminat hakkı doğuyor
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Fesih ve tazminat hakkı doğuyorKahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremler sonrası tüm Türkiye yardım ve destek için harekete geçti. Bir yandan yaralar sarılırken, hükümet destek paketlerini art arda açıkladı. Şimdi ise felaketin yaşandığı bölgede çalışma hayatını düzenleyecek yeni bir karar daha geldi.
23.02.2023Gündem
İddialara Bakan Yanık'tan tepki: Tam bir dezenformasyon örneği
İddialara Bakan Yanık'tan tepki: Tam bir dezenformasyon örneğiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, deprem bölgesindeki çocukların derneklere verildiğine yönelik iddiaların söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Yanık, "Tam bir dezenformasyon örneği. Gittik hemen inceleme yaptık. Çocukların anneleri yanında. Çocukların zaten ebeveyni yanında. Bizim dahil olacağımız bir durum yok" dedi. Koruyucu aileliğe başvuru sayısının 310 bin 702 olduğunu belirten Yanık, "Evlat edinmede 19 Şubat itibarıyla 57 bin 643'e ulaştı" ifadelerini kullandı.
20.02.2023Gündem
Binalarda sinsi tehlike! 5 yılda binayı bitiriyor
Binalarda sinsi tehlike! 5 yılda binayı bitiriyorTürkiye derinden sarsan 'Asrın felaketi' sonrası vatandaşlar binalarının güvenliğiyle ilgili endişeye düştü. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İZODER Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, binaların ömrünü çürüterek güvensiz hale getiren sinsi tehlike hakkında bilinmeyenleri anlatarak uyarılarda bulundu.
20.02.2023Gündem
Koruyucu aile başvurusunda büyük artış! Uzmanlar uyardı: İkisi çok farklı
Koruyucu aile başvurusunda büyük artış! Uzmanlar uyardı: İkisi çok farklıKahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından, aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 290 bini aşkın kişi, refakatsiz çocuklara koruyucu aile olmak için başvuruda bulundu. Peki kararı kesin olanları nasıl bir süreç bekliyor? Konuyla ilgili detaylı bilgiler veren uzmanlar, koruyucu aile ile evlat edinmenin karıştırıldığına dikkat çekerek, önemli uyarılarda bulundu. Uzmanlar, çocukların ve ailelerin ne gibi haklara sahip olduklarını da açıkladı.
19.02.2023Gündem
Evim depreme dayanıklı mı? Uzmanlardan kritik 'karot' uyarısı
Evim depreme dayanıklı mı? Uzmanlardan kritik 'karot' uyarısıKahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan depremlerin ardından yurt genlinde vatandaşlar yaşadıkları evin güvenli olup olmadığını araştırmaya başladı. Uzmanlar klasik karot yöntemiyle alınacak numunelerin binaya zarar verebileceği uyarısında bulunarak yeni teknoloji dahil tüm yöntemler kullanılarak ölçüm yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
19.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 15. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 15. gün! Son durum açıklandıAFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 kilometre altında gerçekleşti. Aynı gün saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yapılan son açıklamaya göre; can kaybı 41 bin 156’ya yükseldi.
20.02.2023Gündem
Din İşleri Yüksek Kurulu’ndan “evlat edinme” açıklaması
Din İşleri Yüksek Kurulu’ndan “evlat edinme” açıklamasıDin İşleri Yüksek Kurulu, “İslam’ın evlat edinme ya da koruyucu aile olma hususundaki yaklaşımı nedir?” sorusuna verilen cevabın bazı kişiler ve basın-yayın organları tarafından tamamen çarpıtıldığını bildirdi.
18.02.2023Gündem
Bahçeli'den 'Türkiye Tek Yürek' paylaşımı: 10 ilden 10 çocuğa destek
Bahçeli'den 'Türkiye Tek Yürek' paylaşımı: 10 ilden 10 çocuğa destekMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün akşam 'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyasıyla ilgili katılımcılara teşekkür etti.
16.02.2023Gündem
190 bin koruyucu aile başvurusu oldu! Refakatsiz depremzede çocukların durumu: Sistem nasıl işliyor?
190 bin koruyucu aile başvurusu oldu! Refakatsiz depremzede çocukların durumu: Sistem nasıl işliyor?Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından 10 ilde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken uzmanlar bölgede depremden etkilenmiş refaekatsiz çocukların durumuna dikkat çekiyor. Uzmanlar, aileleri ile bağları kopan çocukların kurtulmasının ardından izlenmesi gereken yollar üzerinde önemle duruyor. Öte yandan bu çocuklara aile olmak isteyen on binlerce kişi başvuruda bulundu. Konuyu uzmanlarla konuştuk.
13.02.2023Gündem
Töre ailesinden koruyucu aile başvurusu
Töre ailesinden koruyucu aile başvurusuAdana Demirsporlu futbolcu Gökhan Töre ve eşi Buket Töre koruyucu aile olabilmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvuruda bulundu.
13.02.2023Adana DemirSpor
Bakan Akar: TCG İskenderun ile 545 kişinin nakli gerçekleştirildi
Bakan Akar: TCG İskenderun ile 545 kişinin nakli gerçekleştirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile depremde yaralananlar için hastane hizmeti vermeye başlayan TCG Sancaktar gemisinde incelemelerde bulundu, tedavi gören vatandaşları ziyaret etti. Bakan Akar, "TCG İskenderun ile şu ana kadar 328’i yaralı olmak üzere 545 kişinin nakli gerçekleştirildi" diye konuştu.
12.02.2023Gündem
Deprem bölgesinden 255 kişi İstanbul'a getirildi
Deprem bölgesinden 255 kişi İstanbul'a getirildiKahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan deprem bölgesinden tahliye edilen 255 kişi askeri uçakla Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.
12.02.2023Gündem
Koruyucu aile nedir, nasıl olunur? 2023 Depremde koruyucu aile başvurusu e devletten nasıl yapılır, kaç günde sonuçlanır, koruyucu aile olma şartları nelerdir?
Koruyucu aile nedir, nasıl olunur? 2023 Depremde koruyucu aile başvurusu e devletten nasıl yapılır, kaç günde sonuçlanır, koruyucu aile olma şartları nelerdir? Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası 95 binden fazla aile, son 2 günde, depremzede çocuklara koruyucu aile olmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvuruda bulundu. Bakanlık yetkilileri, mevcut ve onaylanmış koruyucu ailelerle de temas kurduklarını belirterek, 'İhtiyaç olması durumunda, yanınıza yeni bir çocuk alabilir misiniz?' sorusunu yönelttiklerini belirtti. Peki, koruyucu aile nedir, koruyucu aile başvurusu nasıl yapılır, kaç günde sonuçlanır, koruyucu aile olma şartları nelerdir?
11.02.2023Gündem
Depremzede evlat edinme başvurusu nasıl yapılır? 2023 Depremzede evlat edinme şartları nelerdir, hangi koşullar geçerlidir?
Depremzede evlat edinme başvurusu nasıl yapılır? 2023 Depremzede evlat edinme şartları nelerdir, hangi koşullar geçerlidir?Deprem nedeniyle ailesiz kalan çocuklara koruyucu aile olmak isteyen vatandaşlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Peki, Depremzede evlat edinme şartları nelerdir? Depremzede evlat edinme başvurusu nereye yapılır, nasıl?
11.02.2023Gündem
Depremzede koruyucu aile başvurusu nasıl yapılır, 2023 koruyucu aile olma şartları nelerdir? E devlet depremzede koruyucu aile başvurusu...
Depremzede koruyucu aile başvurusu nasıl yapılır, 2023 koruyucu aile olma şartları nelerdir? E devlet depremzede koruyucu aile başvurusu...Depremzede koruyucu aile hakkında yapılan aramalar arttı. Maraş depreminde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, enkaz altından çıkan çocuklar yürek burktu. Depremden sağ kurtulan ve refakatçisi olmayan çocuklar için vatandaşlar koruyucu aile olma başvurularını araştırıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından korunma ve bakım ihtiyacı ortaya çıkan çocuklara koruyucu aile olmak isteyenlerin izleyeceği sürece ilişkin açıklama yaptı. Peki, Depremzede koruyucu aile nedir, şartları nelerdir? Depremzedelere koruyucu aile olmak ne demek? E devlet depremzede koruyucu aile başvurusu nasıl yapılır, depremzedelere koruyucu aile nasıl olunur?
10.02.2023Gündem
Bakanlığa son 2 günde 95 bin üzerinde 'koruyucu aile' başvurusu
Bakanlığa son 2 günde 95 bin üzerinde 'koruyucu aile' başvurusuKahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası 95 binden fazla aile, son 2 günde, depremzede çocuklara koruyucu aile olmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvuruda bulundu.
10.02.2023Gündem
Bakanlıktan depremzede çocuklara 'koruyucu aile' olmak isteyenler için açıklama
Bakanlıktan depremzede çocuklara 'koruyucu aile' olmak isteyenler için açıklamaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesinde yapılan arama-kurtarma çalışmalarında bulunan çocuklarla ilgili açıklamalarda bulundu.
8.02.2023Gündem
Çöp ev skandalı! Üç kardeşin kahreden görüntüsü
Çöp ev skandalı! Üç kardeşin kahreden görüntüsüBursa’da çöp evde bulunan Cem Muhammet A.’nın yaşadıkları gündemdeki sıcaklığını korurken, İstanbul Eyüpsultan'dan gelen bir haber yürekleri dağladı. İhbar üzerine bir eve giden polis ekipleri, anne ve babaları tarafından terk edilmiş üç çocukla karşılaştı. Polisler gördüğü manzara karşısında şoke olurken, o anların görüntüleri ortaya çıktı.
26.01.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Koruyucu Aile ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki koruyucu aile haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.