Konaklama

Konaklama

Son dakika konaklama haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan konaklama ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını konaklama haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Konaklama

haberleri sayfasında son dakika yaşanan konaklama gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.805 konaklama haberi bulunmuştur. Tüm konaklama haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Biz yas tutarken ihtiras peşindekilere millet dersini verecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Biz yas tutarken ihtiras peşindekilere millet dersini verecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’da depremzedelerle iftar programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete "Deprem turisti misali arada bir buraya uğrayıp fotoğraf çektirdikten sonra sırra kadem basanlardan değiliz. Sizler yas tutarken kendi ihtiraslarının peşinde koşanları Allah'a havale ediyoruz. Bunlara milletimiz çok yakında hak ettiği dersi verecektir" diyerek tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, "İş yerine laf üretenlere bu milletin gücünü göstereceğiz" ifadelerini kullandı.
24.03.2023Gündem
Bakan Akar, Hatay'da depremzedelerle bir araya geldi
Bakan Akar, Hatay'da depremzedelerle bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay'da çadır kentteki depremzedeleri ziyaret ederek taleplerini dinledi.
24.03.2023Gündem
Turistik Doğu Ekspresi, 86 seferde 20 bin 936 yolcu taşıdı
Turistik Doğu Ekspresi, 86 seferde 20 bin 936 yolcu taşıdıDünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk 4 rotasından olan Turistik Doğu Ekspresi, 2022-2023 sezonunu kapattı. 12 Aralık 2022'den 22 Mart 2023'e kadar 86 sefer düzenleyen Turistik Doğu Ekspresi, 20 bin 936 yolcu taşıdı.
24.03.2023Yaşam
2 bin kişilik Rauf Bey gemisi Hatay'a gitmek üzere yola çıktı
2 bin kişilik Rauf Bey gemisi Hatay'a gitmek üzere yola çıktıKaradeniz Holding tarafından Hatay’a gönderilen Rauf Bey gemisi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait 'Gemi Kurtaran' isimli gemi tarafından yedeklenip, bugün Yalova’dan yola çıktı. Lifeship Rauf Bey'de 2 bin kişi konaklayabilecek. Holding, Lifeship Süheyla Sultan'ı da daha önce Hatay'a göndermişti.
23.03.2023Gündem
Talep yüzde 200 arttı! İşte en çok tercih edilen ilçeler
Talep yüzde 200 arttı! İşte en çok tercih edilen ilçelerKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Trakya bölgesinde arsalara ilgi yüzde 200'e varan oranlarda artarken, uzmanlar yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Peki arsa talebi en çok hangi bölgelerde yoğunlukta? İşte detaylar...
16.03.2023Ekonomi
Bakan Ersoy: 42 noktada keşif çalışmaları başladı, 50'den fazla eser kurtarıldı
Bakan Ersoy: 42 noktada keşif çalışmaları başladı, 50'den fazla eser kurtarıldıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Afet Kazı Başkanlığı’nın hayata geçtiğini belirterek, "Hatay’da çalışma kapsamına giren 180 nokta, diğer deprem bölgelerinde ise 15 yapı tespit edildi. İlk etapta 42 noktada keşif çalışmaları başladı ve tamamlananlarda da kazı çalışmaları yapılıyor. 20’sinde kazı çalışmaları bitti ve bu noktalarda 50’den fazla eser kurtarıldı" dedi.
14.03.2023Gündem
Karadeniz Holding sahibi kim, nereli? Karadeniz Holding kimin, kime ait?
Karadeniz Holding sahibi kim, nereli? Karadeniz Holding kimin, kime ait?Süheyla Sultan, Depremzedeler için İskenderun'a geldi. Depremlerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün depremzede vatandaşların kullanımına sunulmak üzere İskenderun'a gönderdiği Süheyla Sultan Gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda konuklarını ağırlamak üzere hazırlıklara başladı. Gemi Karadeniz Holding tarafından deprem bölgesinde kullanılmak üzere dizayn edildiği belirtildi. Peki, Karadeniz Holding sahibi kim, nereli? Karadeniz Holding kimin, kime ait?
11.03.2023Gündem
Süheyla Sultan gemisi kimin, Süheyla Sultan kimdir? Süheyla Sultan gemisi ne zaman yapıldı, özellikleri neler?
Süheyla Sultan gemisi kimin, Süheyla Sultan kimdir? Süheyla Sultan gemisi ne zaman yapıldı, özellikleri neler?Maraş merkezli depremlerin ardından evleri yıkılan ve konaklama sorunu yaşayan depremzedeleri ağırlamak için Yalova’dan yola çıkan Süheyla Sultan gemisi, dün İskenderun Körfezine ulaştı ve Balıkçı Barınağı’na demirledi. Söz konusu gelişmenin ardından Süheyla Sultan gemisi kimin, Süheyla Sultan kimdir? Süheyla Sultan gemisi ne zaman yapıldı? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
11.03.2023Gündem
Bakan Dönmez, 1500 kişilik Süheyla Sultan'ı inceledi: Afet için üretildi
Bakan Dönmez, 1500 kişilik Süheyla Sultan'ı inceledi: Afet için üretildiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın koordinasyonunda depremzedelere barınma hizmetinin sağlanması için Hatay'ın İskenderun ilçesinde kıyıya yanaşan 1500 yatak kapasiteli 'Süheyla Sultan' gemisinde 250 kişilik derslik, halı saha, 2 oyun parkı, kreş ve anaokulu bulunuyor. Gemide inceleme yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bunlar daha önce Türkiye'de veya dünyanın muhtelif yerlerinde benzer bir afet yaşandığında ne tür bir barınma ihtiyacı olur diye çözüm üretmişler. Bugün de o çözümlerden bir tanesini buraya getirmiş olduk" dedi.
10.03.2023Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Depremlerden 1275 kilometrelik demir yolu hattı etkilendi
Bakan Karaismailoğlu: Depremlerden 1275 kilometrelik demir yolu hattı etkilendiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremlerden 1275 kilometrelik demir yolu hattının etkilendiğini belirterek, "1182 kilometresinde çalışmalar tamamlanarak trafiğe ilk anda açıldı. 93 kilometrelik demir yolu hattının yeniden açılması için faaliyetlerimiz aralıksız sürüyor" dedi.
8.03.2023Gündem
Bakan Soylu'dan Hatay'da önemli açıklamalar
Bakan Soylu'dan Hatay'da önemli açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 45 bin 968, bunlardan 4 bin 267’sinin Suriyeli olduğunu kaydetti.
4.03.2023Gündem
OHAL kapsamında eğitim tedbirleri kararnamesi Resmi Gazete'de
OHAL kapsamında eğitim tedbirleri kararnamesi Resmi Gazete'deOlağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerde eğitim alanında düzenlemeler yapılamasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
3.03.2023Gündem
Şirketlerin deprem bölgesine yardım çalışmaları sürüyor
Şirketlerin deprem bölgesine yardım çalışmaları sürüyor6 Şubat’ta meydana gelen ve Türkiye’nin 11 ilinde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından bölgeye yönelik yardım çalışmaları devam ediyor.
17.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete kentsel dönüşüm tepkisi: Kimsenin kaprisleriyle kaybedecek vaktimiz yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete kentsel dönüşüm tepkisi: Kimsenin kaprisleriyle kaybedecek vaktimiz yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kahramanmaraş Elbistan’da bulunan Kardeş Şehir Geçici Konaklama Merkezi’ni ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birkaç ay içinde deprem bölgesi genelinde köy evleriyle birlikte 309 bin konutun inşasına başlıyoruz. Kahramanmaraş için, Elbistan için hemen şimdi inancıyla ilk etapta Maraş'ta 83 bin konut, 18 bin 681 köy eviyle bismillah diyoruz. Sizlerden bunun için 1 yıl müsaade istiyorum. Bugüne kadar ülkemizin yaşadığı diğer tüm felaketlerde nasıl kimseyi mağdur etmeden herkesi yeni evine taşıdıysak deprem bölgesinin tamamında da aynısını yapacağız" dedi. Malatya'da da önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Kentsel dönüşümde kimsenin kaprisleriyle kaybedecek vaktimiz yok" dedi.
28.02.2023Gündem
15 bin TL taşınma yardımı başvurusu nasıl yapılır? Afetzedelere taşınma yardımı nasıl alınır, kimlere verilir, barınma desteği ne zaman ve ne kadar verilecek?
15 bin TL taşınma yardımı başvurusu nasıl yapılır? Afetzedelere taşınma yardımı nasıl alınır, kimlere verilir, barınma desteği ne zaman ve ne kadar verilecek? Afetzedelere 15 bin TL taşınma yardımı hakkındaki aramalar devam ediyor. Kahramanmaraş depremi sonrasında 10 ilde enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Depremzedeler yeni bir hayat kurmaya çalışırken 15 bin TL taşınma yardımı verilme kararı alındı. Kira yardımı kapsamında 12 ay boyunca; ev sahibi olanlara aylık 5.000-TL olmak üzere toplam 60.000-TL, kiracı olanlara ise aylık 2.000-TL olmak üzere toplam 24.000-TL kira yardımı yapılacak. Peki, 15 bin TL taşınma yardımı başvurusu nasıl yapılır, depremzedelere taşına yardımı ne zaman verilecek? Taşınma yardımı nasıl alınır, kimlere verilir?
25.02.2023Gündem
TCDD: 6 bin depremzede vagon ve garlarda misafir edildi
TCDD: 6 bin depremzede vagon ve garlarda misafir edildiTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, deprem bölgesinden geçen 1275 kilometre demir yolu hattının 1167 kilometresinin trafiğe açıldığını, 6 bin kişinin vagon ve garlarda misafir edildiğini duyurdu.
22.02.2023Gündem
Rusya'dan kolay vize hamlesi! Türkiye dahil 19 ülkede geçerli olacak
Rusya'dan kolay vize hamlesi! Türkiye dahil 19 ülkede geçerli olacakRusya'dan vize hamlesi geldi. Yeni kararı dünyaya resmen duyurdular. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 19 ülke vatandaşının sadece otel rezervasyonu üzerinden kolay vize alabilmesini sağlayan kararnameyi imzaladı.
21.02.2023Dünya
Depremde hasar gören tren raylarını onarım çalışmaları tamamlanıyor
Depremde hasar gören tren raylarını onarım çalışmaları tamamlanıyorTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası AFAD ile koordineli olarak afet bölgelerinde hasar gören tren raylarının bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.
15.02.2023Gündem
Taşımalı eğitim nedir, ne demek? Deprem bölgesindeki öğrencilerin nakil işlemleri nasıl yapılacak, 2023 Taşımalı Eğitim modülü ve yönetmeliği nasıl, şartları ne?
Taşımalı eğitim nedir, ne demek? Deprem bölgesindeki öğrencilerin nakil işlemleri nasıl yapılacak, 2023 Taşımalı Eğitim modülü ve yönetmeliği nasıl, şartları ne? Milli Eğitim Bakanı Özer, depremden etkilenen 10 ildeki lise öğrencileri için 71 ilde 1 milyon 279 bin öğrenci kapasitesi oluşturduklarını bildirdi. Özer, "Depremden etkilenen 10 ilde çadır merkezleri, yurtlar, konteyner merkezleri gibi konaklama alanlarını taşımalı eğitim kapsamına aldık." Dedi. Söz konusu açıklamanın ardından taşımalı eğitim hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Taşımalı eğitim nedir, ne demek? Deprem bölgesindeki öğrencilerin nakil işlemleri nasıl yapılacak? Taşımalı Eğitim modülü ve yönetmeliği nasıl? İşte taşımalı eğitim ve şartlarına dair merak edilenler...
15.02.2023Eğitim
Deprem felaketinde 10. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 10. gün! Son durum açıklandı6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te büyük yıkıma yol açtı. Depremde 35 bin 418 kişi hayatını kaybetti.
14.02.2023Gündem
AFAD'dan deprem bölgesi için 'Sıkça sorulan sorular' başlıklı paylaşım
AFAD'dan deprem bölgesi için 'Sıkça sorulan sorular' başlıklı paylaşım7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremin ardından bölgelerde arama-kurtarma çalışmaları devam ederken AFAD'dan yeni bir açıklama geldi.
13.02.2023Gündem
Yıkıcı deprem sonrası yaralar sarılıyor!
Yıkıcı deprem sonrası yaralar sarılıyor!Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor. Adana Valiliği tarafından il ve çevre illerden gelen depremzedeler için hazırlanan Adana TUYAP Fuar Merkezi, yaklaşık 8 bin depremzedenin konaklama ihtiyacını karşılıyor. Asrın yıkıcı depreminden kaçan depremzede vatandaşlar toplanma merkezinde konaklarken, çocuklar oyun alanlarında depremin izlerini silmeye çalışıyor.
12.02.2023Gündem
Türkiye'yi sarsan deprem felaketi! Bakanlar son durumu açıkladı
Türkiye'yi sarsan deprem felaketi! Bakanlar son durumu açıkladıKültür ve Turizm Bakanı Ersoy ve Milli Eğitim Bakanı Özer, Malatya Afet Koordinasyon Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Bakan Ersoy, "Benzin istasyonlarımızın yüzde 80'i ihtiyaçları karşılamaya başladılar. Aile hekimlikleri de devreye girdi. Doğanşehir Hastanesi boşaltılmıştı, en geç pazar gününe kadar hastaneyi yeniden hizmete alıyoruz. Bina çok sağlam durumda." dedi. Bakan Özer ise "Şu an itibariyle günlük 700 bin ekmek üretimi yapıp 10 ilimize dağıtıyoruz. Hafta sonu itibariyle bu sayıyı 1 milyona çıkaracağız. " ifadelerini kullandı.
9.02.2023Gündem
Depremzedeler için yaşam rotası: Antalya Valisi Yazıcı, operasyonun detaylarını anlattı
Depremzedeler için yaşam rotası: Antalya Valisi Yazıcı, operasyonun detaylarını anlattıDepremin vurduğu illerde kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkaz altından yaralı olarak kurtulan bine yakın depremzedenin tedavi ve konaklama ihtiyaçlarının sağlanması amacıyla özel bir rota çizildi. Operasyonun detaylarını Antalya Valisi Ersin Yazıcı anlattı.
9.02.2023Gündem
Depremzedeler için oteller hazır! 20 bin oda tahsis edildi
Depremzedeler için oteller hazır! 20 bin oda tahsis edildiDepremin vurduğu Kahramanmaraş, Malatya ve Diyarbakır’daki afetzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Antalya’da yürütülen çalışmanın detayları belli oldu.

Benzer Haber Etiketleri

Konaklama ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki konaklama haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.