Kobi Destek

Kobi Destek

Son dakika KOBİ destek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KOBİ destek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KOBİ destek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kobi Destek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kobi destek gelişmeleri de dahil olmak üzere 833 kobi destek haberi bulunmuştur. Tüm kobi destek haberleri aşağıda listelenmiştir.
Geri ödemesiz karşılanacak! İmzalar atıldı, resmen duyuruldu...
Geri ödemesiz karşılanacak! İmzalar atıldı, resmen duyuruldu...Geri ödemesiz karşılanacak. Resmen duyuruldu. Destek açıklaması geldi. Emlak Katılım ve KOSGEB arasında protokol imzalandı. Yapılan açıklamaya göre KOBİ'lere soğuk hava depoları ve frigorifik araçlarda taşınan soğutma ünitelerinin finansmanına destek olunacak. Yerli malı belgesine sahip ve yeni olmak kaydıyla bir adet soğuk hava ünitesi alımlarında KOBİ'lerin oluşacak finansman maliyetinin 10 puanlık kısmını KOSGEB geri ödemesiz olarak karşılayacak. 10 adede kadar olan soğutucu frigorifik kasa veya ünitelerde de aynı uygulama geçerli olacak.
18.10.2021Ekonomi
Resmen duyuruldu, yeni destekler! Milyonlara güzel haber...
Resmen duyuruldu, yeni destekler! Milyonlara güzel haber...Milyonlarca KOBİ'ye güzel haber! Harekete geçildi ve resmen duyuruldu. Yeni destekler devreye alınacak. Çalışmalara başlandı. Paris İklim Anlaşması'nın Meclis'te onaylanmasının ardından KOSGEB, KOBİ'lere yeşil dönüşüm desteği için düğmeye bastı. KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, yeşil mutabakata uyum süresinin hızlanmasına yönelik yeni destek modelleri üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bununla beraber çevreyle ilgili uygulamalara uyum için yeni teşviklerin devreye gireceği ifade edildi.
7.10.2021Ekonomi
Hibe desteği veriliyor! Harekete geçildi, başvurular...
Hibe desteği veriliyor! Harekete geçildi, başvurular...Hibe desteği veriliyor. Yeni destek için harekete geçildi. Başvurular internet sitesi üzerinden yapılıyor. Yüzde 50'ye varan hibe desteği sağlanacak. TÜBİTAK, yüksek ticarileşme potansiyeline sahip Ar-Ge projelerini destekleyecek. KOBİ’ler, müşterileri ile birlikte 28 Ekim’e kadar başvuru yapabilecek. Başvuru için bazı şartların sağlanmış olması gerekiyor. Neler desteklenecek, nasıl başvuru yapılacak? İşte hibe desteği ile ilgili tüm detaylar...
22.07.2021Ekonomi
Destek müjdesi! İlk defa ödenecek, son dakika kararı...
Destek müjdesi! İlk defa ödenecek, son dakika kararı...Destek müjdesi geldi. İlk defa böyle bir destek veriliyor. Resmen açıklandı ve yürürlüğe girdi. Hepsi destek kapsamına alındı. Tek tek liste şeklinde duyuruldu. KOSGEB tarafından destek verilecek. Şartların sağlanması durumunda KOBİ'ler de 65 bin TL'ye kadar bu destekten faydalanabilecek. Resmi Gazete'de yayımlandı. KOSGEB tarihinde ilk kez sportif faaliyetlere destek veriyor. Hangi sektörler dahil edildi? Desteklerden kimler faydalanabilecek, kimler yararlanamayacak? KOSGEB desteğinin detayları ne? İşte merak edilen tüm bilgiler...
23.04.2021Ekonomi
Geri ödemesiz nakdi destek!
Geri ödemesiz nakdi destek!Geri ödemesiz nakdi destekler ile ilgili detaylar belli oldu. Ocak ayı itibarı ile başlıyor. Yapılacak geri ödemesiz para desteği toplam 1 milyar 164 milyon lira olarak belirlendi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) KOBİ’lere yeni yılda sağlayacağı desteklerin yol haritası çizildi. İdare, yeni yılda 1.6 milyar lira destek bütçesi kullandıracak. Bu desteğin 1 milyar 164 milyon lirasını geri ödemesiz, 287 milyon lirasını geri ödemeli destekler oluşturacak.
14.12.2020Ekonomi
Yüzde 38 arttı! Eylül sonu itibarı ile...
Yüzde 38 arttı! Eylül sonu itibarı ile...KOBİ'lere kullandırılan toplam nakdi kredilerin tutarı 9 aylık dönemde 233,6 milyar liralık artışla 848 milyar 910 milyar liraya yükseldi.
4.11.2020Ekonomi
Bakan duyurdu! Kampanya başlatıldı
Bakan duyurdu! Kampanya başlatıldıTicaret Bakanlığı KOBİ’leri elektronik ticaret alanında desteklemek amacıyla bir dayanışma kampanyası başlattı.
25.04.2020Ekonomi
KOBİ'lere 5 milyon TL destek!
KOBİ'lere 5 milyon TL destek!5 milyon liraya varan destek içeren KOBİ Teknoyatırım Destek Programı yeniden düzenlendi..
28.11.2019Ekonomi
KOBİ’lere 3 milyarlık dev destek!
KOBİ’lere 3 milyarlık dev destek!COSME Programı kapsamında KOBİ’lere 3 milyar liralık finansman sağlanacak. İşletmeler; 12 ayı ödemesiz olmak üzere toplam 60 ay vade ile 1 milyon liraya kadar kredi kullanabilecek..
2.05.2019Ekonomi
KOSGEB'ten KOBİ’lere destek!
KOSGEB'ten KOBİ’lere destek!KOSGEB, KOBİ’lere 5 koldan destek sağlıyor. Ar-Ge’den girişimciliğe, laboratuvar hizmetlerinden uluslararasılaşmaya, yerlileştirmeye kadar pek çok alanda 16 destek sağlıyor.
14.03.2019Ekonomi
KOBİ'lere dev destek! 300 bin lira hibe
KOBİ'lere dev destek! 300 bin lira hibeTeknoloji geliştiren ve dijitalleşen KOBİ’lere 300 bin lirası hibe olmak üzere 1 milyon liraya kadar destek verilecek.
6.03.2019Ekonomi
Dev destek! KOBİ’lere 5.6 milyar lira...
Dev destek! KOBİ’lere 5.6 milyar lira...Sanayi Bakanlığı; TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları ve Bölge Kalkınma İdareleri ile birlikte bu yıl üretici, girişimci, araştırmacı ve KOBİ’lere 5.6 milyar lira destek sağlayacak.
21.02.2019Ekonomi
KOBİ üretimini destekleyecek paketler yolda
KOBİ üretimini destekleyecek paketler yoldaFinansal Kurumlar Birliği (FKB) Başkan Vekili Ünal Gökmen, "Eximbank ile KOBİ üretimini destekleyecek bir paket ile ilgili çalışmamız var. İhracatı desteklemek için ihracat yapacak her türlü yatırımcıya, Eximbank ile beraber çok uygun şartlarda yabancı para finansmanı sağlayacağız." ifadelerini kullandı.
10.02.2019Ekonomi
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat, bizim göz bebeğimizdir ve Türkiye ekonomisinde büyümenin lokomotifidir. Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası resmen duyurdu! Enflasyonla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası resmen duyurdu! Enflasyonla ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası son dakika kararları açıkladı. Enflasyonla ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, bu istismarcıların kötü niyetlerini ellerinde patlatmakta kararlıyız. Fiyatlarda durulma eğilimi başlamıştır." dedi. Erdoğan ayrıca, ilk kez konut sahibi olacak vatandaşlara da müjde verdi.
1.08.2022Siyaset
Bakan Varank: KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacak
Bakan Varank: KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkemizi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapmak için çalışıyoruz. Bu noktada KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacak. Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak KOBİ’lerimizin sonuna kadar arkasında yer alacağız" dedi.
14.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırımını kendi ülkesine yapan herkes kârlı çıkacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırımını kendi ülkesine yapan herkes kârlı çıkacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü'nde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim, Teknoloji ve Araştırma Binası Açılış Programı'nda konuştu. Erdoğan, "Küresel krizlerin gelişmiş ülkelerde ciddi yalpalanmalara yol açacağı görünmektedir. Türkiye, geleceğin güvenli limanı olmaya adaydır. Yatırımını kendi ülkesine yapan herkes kârlı çıkacaktır. Türkiye, geleceğin güvenli limanı olmaya adaydır." dedi.
10.06.2022Siyaset
QNB Finansbank resmen duyurdu! Kredi değerlendirme süreci yok, avantajlı faiz oranları ile...
QNB Finansbank resmen duyurdu! Kredi değerlendirme süreci yok, avantajlı faiz oranları ile...QNB Finansbank yeni değişikliği resmen duyurdu! Çok sayıda müşteriyi yakından ilgilendiriyor. İnternet şubesi üzerinden kullanıma sunuldu. Bankadan yapılan açıklamaya göre ana firma ve tedarikçilerinin tedarik zinciri sürekliliğini sağlamak amacıyla yeni bir ürün devreye alındı. Tedarikçi Finansmanı ürününün kullanıma sunulmasıyla birlikte, herhangi bir kredi değerlendirme sürecine girilmiyor. Tedarikçiler, fatura bedellerini alıcı firmaya sağlanan avantajlı faiz oranları ile tahsil ediyor ve kısa vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. QNB Finansbank'tan yapılan açıklamada, kurumların nakit akışını kolay ve verimli şekilde yönetebilmesi, ödeme ve tahsilat dengesini kolayca sağlayabilmesi amaçlanıyor. QNB Finansbank'ın son dakika açıklamaları...
30.05.2022Ekonomi
KOBİ'lere yönelik ticari alacak sigortasının kapsamı genişletildi!
KOBİ'lere yönelik ticari alacak sigortasının kapsamı genişletildi!Devlet Destekli Alacak Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Yapılan Değişiklik! KOBİ'lere yönelik ticari alacak sigortası, daha fazla işletmeyi destek kapsamına alacak şekilde genişletildi.
27.05.2022Ekonomi
Uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır, uzaya başvuru şartları nelerdir? Uzaya.gov.tr başvuru ekranı ve Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru süreci!
Uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır, uzaya başvuru şartları nelerdir? Uzaya.gov.tr başvuru ekranı ve Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru süreci!Uzaya gitmek için başvuru yap! Uzaya gitmek için başvuru şartları, uzaya gitme başvurusu nasıl yapılır? Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevinin başladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamayla paylaşıldı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterlerin başında 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak. Peki, Uzaya başvuru şartları neler, uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır? İşte uzaya gitmek için aranan şartlar ve Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru süreci hakkında merak edilenler ile Uzaya.gov.tr başvuru ekranı
Ev fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati ‘tek tek tespit ettik’ deyip açıkladı
Ev fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati ‘tek tek tespit ettik’ deyip açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Finansal Kurumlar Birliği 10. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Bakan Nebati, yılın ilk çeyreğinde yüzde 6-7 oranında büyüme gerçekleşebileceğini söyledi. Nebati, konut kredisi kampanyasını başlatmadan önce fiyatların ve ilanların tespit edildiğini, kredi kampanyasını suistimal edenlere göz açtırılmayacağını belirtti.
13.05.2022Ekonomi
400 bin lira geri ödemesiz destek! e-Devlet'ten başvuru yapılıyor...
400 bin lira geri ödemesiz destek! e-Devlet'ten başvuru yapılıyor...Son dakika destek açıklaması! Geri ödeme yok. En az 100 bin lira, en fazla 400 bin lira olmak üzere destek verilecek. Harekete geçildi ve belli oldu. Yeni destek programı KOSGEB aracılığı ile devreye alındı. ‘Yeşil Dönüşüm Destek Programı’ adı altında yapılacak ödeme iki aşamadan oluşacak. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Destekten yaklaşık 100 bin işletmenin faydalanacağı belirtildi. Programdan öncelikli olarak kimlerin yararlanacağı da açıklanırken, geri ödemesiz 100 bin lira ile 400 bin lira arasında verilen katkıya ilişkin tüm bilgiler tek tek duyuruldu. İşte destek programının detayları...
12.05.2022Ekonomi
Ödemelere zam müjdesi! Bakan resmen açıkladı: Yüzde 125 artıyor
Ödemelere zam müjdesi! Bakan resmen açıkladı: Yüzde 125 artıyorDestek ödemelerine zam müjdesi. Bakan Varank resmen açıkladı. Yüzde 125 artıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Batman’da katıldığı toplu açılış imza töreninde genç girişimcilere destek rakamını 200 binden 450 bine çıkarttıklarının müjdesini verdi. İşte son dakika haberinin detayları...
30.04.2022Ekonomi
ING Türkiye resmen duyurdu! Vade yok, kredi ve faiz avantajı! Yeni kararla artık...
ING Türkiye resmen duyurdu! Vade yok, kredi ve faiz avantajı! Yeni kararla artık...ING Türkiye harekete geçti ve resmen duyurdu! Yeni hizmet hayata geçirildi. Müşteri olacak yüz binleri yakından ilgilendiriyor. Bankadan açıklama geldi. Esnaf ve şahıs işletmelerine yönelik yeni dönem başladı. ING’li olmak isteyen işletmelerin şubeye gitmelerine gerek yok; artık uzaktan müşteri olabilecekler. KOBİ’e-Turuncu ya da ING KOBİ Anında Kredi başvurusunda bulunarak uzaktan müşteri olan işletmeler vade derdi olmadan günlük birikim yapma imkanından faydalanacak. Dijital kanallar üzerinden avantajlı kredi fırsatları da sunuluyor. Öte yandan TL, dolar, euro ve İngiliz sterlini birikimlerinde 90 gün boyunca yüksek oranda faiz tanımlanıyor.
28.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kobi Destek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kobi destek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.