Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu

Son dakika Karpal tünel sendromu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Karpal tünel sendromu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Karpal tünel sendromu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Karpal Tünel Sendromu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan karpal tünel sendromu gelişmeleri de dahil olmak üzere 43 karpal tünel sendromu haberi bulunmuştur. Tüm karpal tünel sendromu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dayanılmaz ağrılarda etkili yöntem! Kan dolaşımını destekliyor, ağrıların giderilmesinde kullanılıyor!
Dayanılmaz ağrılarda etkili yöntem! Kan dolaşımını destekliyor, ağrıların giderilmesinde kullanılıyor!Spor yaralanmalarında fizik tedavi uzmanları ve fizyoterapistlerin sıkça başvurduğu yöntemler arasında yer alan Kinosiotape (bantlama tedavisi) kan ve lenf dolaşımını destekliyor. Özellikle belirli bir bölgede meydana gelen ağrının giderilmesinde kullanılan yöntemleri anlatan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Yener Güçlü, ağrı bandı uygulaması ile ilgili bilgi verdi.
19.03.2022Sağlık
Ev hanımlarında daha sık görülüyor! Uzmanlar açıkladı
Ev hanımlarında daha sık görülüyor! Uzmanlar açıkladıOrtopedi uzmanları, el bileğinde bulunan sinirlerin sıkışmasıyla oluşan Karpal Tünel sendromu hakkında uyarılarda bulundu. Karpal Tünel sendromunun elini çok kullanan kişilerde, ağır işlerde çalışanlarda ve hamarat ev hanımlarında daha çok görüldüğünü belirten ortopedi uzmanları, hastalığın erken müdahale edilmezse kalıcı hasara yol açabildiğini vurguladı.
31.01.2022Sağlık
Uzun süre telefon kullananlar dikkat!
Uzun süre telefon kullananlar dikkat!Ellerde görülen ağrılı sinir sıkışmasının birçok hastalığın habercisi olabileceğini söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Bekir Ünal, “Ellerde, kollarda görülen ağrı, uyuşma, karıncalanma ve yorgunluk gibi şikayetlerle polikliniklere başvuran hastaların sayısı her geçen gün artıyor. Karpal tünel sendromu, kubital tünel sendromu ve radial tünel sendromuna bağlı çeşitli hastalıklar gelişebilir. Özellikle akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak dirseklerin uzun süre kapalı kalması parmaklarda uyuşmaya sebep olabiliyor” dedi.
10.11.2021Sağlık
Kabus yayılıyor! Yüzde 50 arttı: Bardağı bile tutamaz hale geldim
Kabus yayılıyor! Yüzde 50 arttı: Bardağı bile tutamaz hale geldimOrtopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Bahadır Seyhan, pandemi döneminde hastalığa bağlı hijyen titizliğinin artması sonucu kadınlarda el ve kolda uyuşma, karıncalanmaya neden olan 'karpal tünel sendromu'nun yüzde 50 oranında arttığını söyledi.
23.10.2021Sağlık
Pandemide yüzde 50 arttı! Ev hanımlarını hedef alıyor
Pandemide yüzde 50 arttı! Ev hanımlarını hedef alıyorOrtopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Bahadır Seyhan, pandemi döneminde hastalığa bağlı hijyen titizliğinin artması sonucu kadınlarda el ve kolda uyuşma, karıncalanmaya neden olan 'karpal tünel sendromu'nun yüzde 50 oranında arttığını söyledi.
23.10.2021Sağlık
Pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyor
Pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyorSağlığına yeniden kavuşmak isteyen hastalar için ilaçlar ve cerrahi girişimler kadar fizik tedavinin de önemli olduğunu vurgulayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Yonucu, “Artık pek çok farklı hastalığın iyileştirilmesinde fizik tedavi yöntemleri oldukça önemli bir destekleyici tedavi türü olarak karşımıza çıkıyor” dedi.
8.10.2021Sağlık
40 yaşından sonra ortaya çıkıyor! Aşırı büyümeye neden oluyor!
40 yaşından sonra ortaya çıkıyor! Aşırı büyümeye neden oluyor!“Aşırı derecede büyüme” şeklinde de tanımlanabilen akromegali hastalığı, erişkinlerde genellikle 40-50’li yaşlarda ortaya çıkıyor. Nadir görülen bir hastalık olan akromegali, çeşitli yüz değişimlerine, yüzde kabalaşma ve kemikleşmenin belirginleşmesine neden oluyor. Hastalığın görme sinirlerini, büyük damarsal yapıları, kritik beyin bölgelerini basıya uğratarak ciddi işlevsel bozukluklarına neden olabileceğini belirten uzmanlar, yavaş seyirli olan hastalıkta erken teşhisin önemini vurguluyor.
27.09.2021Sağlık
‘Rehabilitasyonda başarının sırrı: Bütüncül yaklaşım’
‘Rehabilitasyonda başarının sırrı: Bütüncül yaklaşım’Kas ve iskelet sisteminde oluşan yaralanmaların, günlük hayatı kısıtlayıcı olumsuz etkilerine değinen Uzman Fizyoterapist Elif Uzun, erken müdahale ve doğru tedavi yöntemleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Uzun, bütüncül yaklaşımın rehabilitasyonun başarısı açısından önemli olduğunu belirtti.
2.07.2021Sağlık
Geceleri el ve parmak ağrısı ile uyanıyorsanız dikkat!
Geceleri el ve parmak ağrısı ile uyanıyorsanız dikkat!Sinir sıkışmaları içinde en yaygın görülenlerden biri olan karpal tünel sendromunun belirtileri ve tedavi yöntemlerini anlatan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Hakan Kayalı, “Geceleri el ve parmaklarda ağrı ve uyuşma ile uyanıyorsanız, sebebi karpal tünel sendromu olabilir” dedi.
16.06.2021Sağlık
Telefonunuzu sık düşürüyorsanız dikkat!
Telefonunuzu sık düşürüyorsanız dikkat!Gündelik hayatta ve iş yaşamında ellerini aktif kullananlarda karşılaşılan karpal tünel sendromunun telefon, kitap, bardak gibi eşyaların sık sık elden düşürülmesiyle ortaya çıktığını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ersin Kuyucu, “Baş, işaret ve orta parmağınızda uyuşma, karıncalanma hissi ve uzun süre geçmeyen ağrılar oluyorsa, vakit kaybetmeden bir hekime başvurmalısınız” dedi.
3.06.2021Sağlık
Pandemi sürecinde ortaya çıktı! Bu rahatsızlığa dikkat
Pandemi sürecinde ortaya çıktı! Bu rahatsızlığa dikkatÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Sedit Kıvanç Muratlı, pandemi sürecinde ortaya çıkan fizyolojik rahatsızlıklarla ilgili önemli bilgiler aktardı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) sürecinde cep telefonu kullanımının büyük oranda arttığı gözlenirken, beraberinde getirdiği fizyolojik rahatsızlıklar da dikkatlerden kaçmadı.
9.07.2020Sağlık
Ofislerde omurgamıza 60 kilo yük biniyor!
Ofislerde omurgamıza 60 kilo yük biniyor!Pandemi süresince uzun süre evde kalmak vatandaşları da hareketsiz bıraktı. Yeni normal ile birlikte ofislerde de hareketsiz kalmamak için fizyoterapist Gülşah Konakoğlu’ndan iş yeri yogası önerisi geldi. Hareketsiz kalmanın omurgaya 60 kilogram yük bindirdiğini dile getiren Konakoğlu, “Günde saat başında belli bir yoga akışı ya da esneme egzersizlerini uygulayabiliriz. 5 dakika yapıp işimize devam edebiliriz” dedi.
1.07.2020Sağlık
Bilgisayarda fazla vakit geçirenler dikkat!
Bilgisayarda fazla vakit geçirenler dikkat!Doç. Dr. Ahmet İnanır, “Bilgisayar başında fazla vakit geçirmek boyun fıtığı, bel fıtığı, Fibromiyalji, boyun düzleşmesi, bel düzleşmesi, Ulnar Tünel, Cubital tünel ve Karpal Tünel Sendromu’nu tetikleyebiliyor” dedi.
18.05.2020Sağlık
Fiziksel ağrıların ameliyatsız tedavi yöntemi: Manuel terapi
Fiziksel ağrıların ameliyatsız tedavi yöntemi: Manuel terapiManuel terapi; birçok hastalığın tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılan, fiziksel ağrıların azaltılmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Elle uygulanan bir fizik tedavi yöntemi olan manuel terapi hakkında merak edilenleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktoru Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren, anlattı.
17.01.2020Sağlık
Çocuklarda omurga ağrıları yüzde 40 oranında arttı
Çocuklarda omurga ağrıları yüzde 40 oranında arttıÇocuklarda küçük yaşlarda cep telefonu ve tablet kullanımı omurgada şekil bozukluklarına, skolyoza ve ağrılara neden oluyor. Yapılan bir araştırmaya göre teknolojik cihaz kullanımının artmasıyla son 2 yılda çocuklarda omurga ağrıları için doktora başvurma oranı yüzde 40 arttı.
31.12.2019Sağlık
Poşet bile taşıttırmayan hastalık!
Poşet bile taşıttırmayan hastalık!Bileğiniz ve elinizdeki ağrıların şiddeti artık günlük hayatınızı etkiliyor ve çantanızı bile taşımaya engel oluyorsa sebebi karpal tünel sendromu olabilir. Özellikle de ofis çalışanlarını ve ev hanımlarını etkileyen bu durum, dayanılmaz rahatsız edici ağrılarla sonuçlanabiliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Şenay Sıldır, karpal tünel sendromuna dair tüm detayları sizler için anlattı.
22.08.2019Sağlık
Fizyoterapistler uyarıyor
Fizyoterapistler uyarıyorUzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, kolunu kullanırken ağrı yaşayanlara uyarılarda bulundu.
15.08.2019Sağlık
Bu yöntemle hasta 2 ayda eski sağlığına kavuşuyor
Bu yöntemle hasta 2 ayda eski sağlığına kavuşuyorKırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde başlatılan yeni uygulamada proloterapi yöntemi ile hasta 4 ile 6 seans ile yaklaşık 2 aylık bir süreçte eski sağlığına kavuşabilecek.
18.10.2018Sağlık
Masa başı çalışanlar bu hastalığa dikkat!
Masa başı çalışanlar bu hastalığa dikkat!El hastalıkları içinde en sık karşılaşılan karpal tünel sendromu özellikle masa başı çalışanlarının hayatını kâbusa çevirebiliyor. Nöroşirurji Uzmanı Op. Dr. Kerem Bıkmaz konu ile ilgili önemli bilgiler veriyor ve bu hastalıktan korunmak için yapabileceklerimizi sıralıyor.
11.10.2018Sağlık
Fazla teknoloji sağlığınızı bozuyor
Fazla teknoloji sağlığınızı bozuyorAkıllı telefonlar ve bilgisayarlar en çok vakit ayırdığımız cihazlar arasında. Peki teknoloji ile bu kadar iç içe olmak sağlımız için bir risk mi?
13.04.2018Arşiv
Karpal tünel sendromu kadınlarda daha çok görülüyor!
Karpal tünel sendromu kadınlarda daha çok görülüyor!Ellerde ve bilekte ağrı, elektrik çarpma hissi, yanma, batma, şişkinlik gibi şikayetlere yol açan karpal tünel sendromu, daha çok 40-50 yaş arasındaki kadınları etkiliyor.
28.11.2017Sağlık
Türk doktordan nörolojik hastalık keşfi
Türk doktordan nörolojik hastalık keşfiAtatürk Üniversitesinden Gökhan Özdemir, şimdiye kadar tanımlanmayan nörolojik bir rahatsızlığı ortaya çıkardı. Önde gelen bilim dergilerinden "Medicine"da yayımlanan keşfe 'Çalışan El Sendromu' adı verildi.
29.06.2017Sağlık
Teknoloji el hastalıklarını arttırdı!
Teknoloji el hastalıklarını arttırdı!Bilgisayar ve akıllı telefonların fazla kullanılması, ellerde meydana gelen tendon ve sinir sıkışmaları ve takılmalar, günlük el ve parmak kullanımını ileri derecede kısıtlayabiliyor.
14.06.2017Sağlık
Masa başında çalışanlara karpal tünel tehdidi!
Masa başında çalışanlara karpal tünel tehdidi!Ağır işlerde çalışanlarda görülen hastalık, artık masa başı çalışanları, yani ellerini fazla kullananları tehdit ediyor.
24.05.2017Sağlık
Karpal tünel sendromundan 6 adımda korunun
Karpal tünel sendromundan 6 adımda korununTeknoloji kullanımındaki artış elleri ciddi ölçüde tehdit eder hale geldi. Hızla yaygınlaşan sorunun adı; karpal tünel sendromu...
21.03.2017Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Karpal Tünel Sendromu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki karpal tünel sendromu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.