Kararname

Kararname

Son dakika kararname haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kararname ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kararname haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kararname

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kararname gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.703 kararname haberi bulunmuştur. Tüm kararname haberleri aşağıda listelenmiştir.
Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı
Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 120 bin Rus vatandaşının sonbaharda askere alınmasına ilişkin yeni bir kararnameyi imzaladı.
30.09.2022Dünya
90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor, kadroya kimler geçecek, hangi kurumlar? Taşerona kadro 2022 şartları neler?
90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor, kadroya kimler geçecek, hangi kurumlar? Taşerona kadro 2022 şartları neler?90 bin taşeron işçi kim, taşerona kadro kimleri kapsıyor 2022? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamudaki taşeron işçiler için verdiği müjdede "90 bin civarında taşeron işçinin kamuya kadrolu işçi olarak geçmesi konusundaki bütün çalışmalarımızı tamamladık" ifadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından Taşerona kadro için yapılan aramalar arttı. Peki, kadroya kimler geçecek, taşerona kadro şartları nelerdir, 90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor? İşte 90 bin işçinin kadroya geçirilmesi ile ilgili merak edilenler…
AK Parti düğmeye bastı! 120 maddelik anayasa taslağı hazır
AK Parti düğmeye bastı! 120 maddelik anayasa taslağı hazır28 Ekim’de Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak seçim beyannamesinde yeni anayasa taslağının da yer alacağı belirtildi. Seçim beyannamesinin ise ekonomi ağırlıklı olması bekleniyor.
27.09.2022Gündem
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) personel alacak! İşte başvuru şartları!
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) personel alacak! İşte başvuru şartları!Yüksek Seçim Kurulu (YSK) duyurdu! Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak. Başvurular 6 Ekim’de sona erecek. Peki, YSK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? YSK personel alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
Ehliyet affı çıkacak mı? Torba yasada ehliyet affı var mı? Ehliyet cezası ne zaman silinir? Ehliyet affı Twitter’da gündem oldu!
Ehliyet affı çıkacak mı? Torba yasada ehliyet affı var mı? Ehliyet cezası ne zaman silinir? Ehliyet affı Twitter’da gündem oldu!Trafik suçu işleyenlere, Karayolları Trafik Kanun'un suç saydığı fiillerden dolayı ceza uygulanıyor ve ceza puanı veriliyor. Trafik suçunun işlendiği tarihten geriye doğru bir yıl içinde toplam 100 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri geri alınıyor, suçun derecesi ve tekrarlanması halinde ise belirli bir süre ya da süresiz olarak ehliyet iptal ediliyor. Son günlerde ehliyet affı sosyal medyanın gündeminde yer alıyor. Ekim ayında Meclis’te görüşülecek Torba Yasa’da ehliyet affının gündeme gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Peki, Ehliyet affı çıkacak mı? Torba yasada ehliyet affı var mı? Trafik cezası affı gelecek mi? Ehliyet cezası ne zaman silinir? Ehliyet ceza puanı ne zaman kaç yılda silinir, sıfırlanır? İşte tüm detayları ile ehliyet affı ve ceza puanı uygulaması ile ilgili detaylar…
20.09.2022Gündem
Nursultan olarak belirlenen Kazakistan’ın başkentinin adı yeniden değiştirildi
Nursultan olarak belirlenen Kazakistan’ın başkentinin adı yeniden değiştirildiKazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, başkentin isminin yeniden Astana olarak değiştirilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı.
17.09.2022Dünya
FETÖ'nün mahrem yapılanmasına darbe! Çok sayıda gözaltı var
FETÖ'nün mahrem yapılanmasına darbe! Çok sayıda gözaltı varFetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) yönelik İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında örgütün gizli haberleşme programı Bylock kullanıcıları ile yine örgüt adına “himmet” adı altında para toplayan, polis okullarına öğrenci yönlendiren ve askeri personel ile örgütsel olarak ilgilenen “mahrem imam”ların da bulunduğu 12 şüpheli yakalandı.
13.09.2022Gündem
MHP lideri Bahçeli'den HDP'ye bakanlık verileceği iddiasına sert tepki: Teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir!
MHP lideri Bahçeli'den HDP'ye bakanlık verileceği iddiasına sert tepki: Teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir!MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'da 2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net mitinginde konuştu. Bahçeli yaptığı açıklamada, "HDP’ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir." ifadelerini kullandı. Yunanistan'a sert tepki gösteren Bahçeli, "Bu ülke yönetimi ayağımızın altında dolaşmaktan, damarımıza basmaktan vazgeçmelidir, taciz ve tahriklerine derhal son vermelidir." dedi.
11.09.2022Siyaset
CHP'li Özel: KHK mağduriyeti var ama hepsi mağdur değil
CHP'li Özel: KHK mağduriyeti var ama hepsi mağdur değilCHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilenlere ilişkin, "Türkiye'de bir KHK mağduriyeti var ama bunların hepsi mağdur değil; bir kısmı katil, bunların bir kısmı darbe planlayıcısı, bir kısmı darbe finansörü, bir kısmı darbe yöneticisi. Onları affetmek, aklımızın ucundan geçmez" dedi.
9.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşme öncesi açıkladı: Özellikle isteyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşme öncesi açıkladı: Özellikle isteyeceğizBalkanlar turunu tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet ederek açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası rezervlerinin yükselmeye başladığının altını çizdi. Avrupa'da yaşanan doğal gaz kriziyle ilgili Erdoğan 'Avrupa için bu kış öyle kolay geçmeyecek, çok sorunlu bir kış olacak, mali noktadan faturası çok ağır bir kış olacak' dedi. Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki tacizlerine sert tepki gösteren Erdoğan, 'Ege’de ve Doğu Akdeniz’de bize dayatmaya çalıştıkları maksimalist tezler var. Bunun da yenilir yutulur bir yanı yok. Türkiye ile doğrudan konuşmak yerine Birleşmiş Milletler’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Avrupa Birliği’nde ve hatta en güçlü üyelerinden olduğumuz NATO’da bizi sürekli şikayet suretiyle adeta tehdit mekanizmaları çalıştırıyorlar. Bunu tabii kabullenmek mümkün değil. Onların anlayacağı dil neyse biz parantez açarak o dille konuşuyoruz' ifadelerini kullandı. Sosyal konut projesi ve yüksek kira sorununa da değinen Erdoğan, 'Gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak. Vatandaşlarımıza böylece ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz. Bunlarla birlikte inanıyoruz ki yüksek kira bedeli almak suretiyle korsanlık yapanlar da burada en büyük darbeyi yiyecekler" açıklamasında bulundu.
9.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na KHK tepkisi: Bu milleti aldatmak böyle bir yetkisi yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na KHK tepkisi: Bu milleti aldatmak böyle bir yetkisi yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Kerem Aydınlar Camii’nde cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun KHK'lı açıklamasına tepki göstererek "Kendisine milletin verdiği yetki yok. Bu milleti ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir. KHK ile ilgili bir şeyler bekleyen vatandaşı aldatmak" dedi.
2.09.2022Siyaset
Aile hekimliği iller arası kura 2022 sonuçları! İller arası aile hekimliği kurası 2022/2 sonuçları açıklandı mı, isim listesi nasıl sorgulanır, canlı yayın ile nasıl takip edilir?
Aile hekimliği iller arası kura 2022 sonuçları! İller arası aile hekimliği kurası 2022/2 sonuçları açıklandı mı, isim listesi nasıl sorgulanır, canlı yayın ile nasıl takip edilir?İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme kurası sonuçları ve isim listesi sorgulaması başladı. 1 Eylül 2022 tarihinde noter huzurunda Bilkent Yerleşkesinde çekilen kuranın sonuçları merak ediliyor. Aile hekimliği iller arası kura sonuçlarına göre kazananların isim listesi yayınlandı. İşte Aile hekimliği iller arası kura sonuçları 2022…
Putin, Ukrayna'dan Rusya'ya gelen sığınmacılara yardım yapılmasına dair kararname imzaladı
Putin, Ukrayna'dan Rusya'ya gelen sığınmacılara yardım yapılmasına dair kararname imzaladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaş nedeniyle Ukrayna'dan Rusya'ya gelen sığınmacılara destek amaçlı sosyal yardım yapılmasına dair yeni bir kararname imzaladı.
27.08.2022Dünya
Putin'den Batı'ya mesaj: Çıkarılan sorunlara rağmen petrol ve gaz gelirlerimiz artıyor
Putin'den Batı'ya mesaj: Çıkarılan sorunlara rağmen petrol ve gaz gelirlerimiz artıyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkelerin uyguladığı yaptırımları işaret ederek, “Kötü niyetlilerin ve kıskançların çıkarmaya çalıştığı sorunlara rağmen, bütçemiz gereken hızda doluyor, petrol ve doğal gaz gelirlerimiz artıyor” dedi.
25.08.2022Dünya
Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var?
Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var? Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemeler yolda! Kamudaki sözleşmeli personelin kadro sorunundan, EYT düzenlemesine, KYK borçlarından, SGK ile ilgili borçlanma ve tescil konularına varana kadar pek çok kesimin beklediği sorunların çözümü için gözler torba yasada olacak. Peki, Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var? Torba yasada hangi düzenlemeler yer alıyor? Torba yasa ne zaman Meclis’e gelecek? İşte merak edilen konuların detaylar…
23.08.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Suriye açıklaması: Diyalog için şart olmaz
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Suriye açıklaması: Diyalog için şart olmazDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'deki son durum, İsrail ile normalleşme süreci ve Rumların doğalgaz keşfine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
23.08.2022Dünya
Dicle Üniversitesi 58 personel alacak! İşte sözleşmeli personel alımı şartları!
Dicle Üniversitesi 58 personel alacak! İşte sözleşmeli personel alımı şartları!Dicle Üniversitesi duyurdu! 58 sözleşmeli personel alınacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, Dicle Üniversitesi’ne hemşire, laborant, ebe, eczacı, sağlık tekniker, sağlık personeli, veteriner hekim, koruma ve güvenlik görevlisi, tekniker, teknisyen, büro personeli, mühendis ve destek personeli alınacak. Peki, Dicle Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Dicle Üniversitesi personel alımı şartları!
126 General ve Amiral ataması Resmi Gazete'de yayımlandı
126 General ve Amiral ataması Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nde general ve amirallerin atamaları yapıldı. Kararnameyle 126 general ve amiral yeni görev yerlerine atandı.
19.08.2022Gündem
Afyonkarahisar’da FETÖ’nün öğretmenlerden sorumlu sözde imamı yakalandı
Afyonkarahisar’da FETÖ’nün öğretmenlerden sorumlu sözde imamı yakalandıAfyonkarahisar’da FETÖ/PDY terör örgütü’nun haberleşme ağı Bylock ve Eagle kullanıcısı olduğu tespit edilen ve hakkında 8 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulanan örgütün öğretmenlerden sorumlu sözde imamı yakalandı.
15.08.2022Gündem
Avrupa, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için enerji tasarrufuna gidiyor
Avrupa, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için enerji tasarrufuna gidiyorAvrupa ülkeleri, Rusya'ya bağımlı oldukları enerji kaynaklarının tasarrufunu sağlamak ve potansiyel enerji krizinin önüne geçebilmek için sokak lambalarını kapatma ve ışıklı reklam tabelalarının kullanımında sınırlama kararı aldı.
12.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Görev yerleri değişti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Görev yerleri değişti!Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle, 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin atamaları yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 2 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 11 ile ise emniyet müdürü atandı.
12.08.2022Gündem
Rusya duyurdu: 3 ülkeye petrol sevkiyatı durduruldu
Rusya duyurdu: 3 ülkeye petrol sevkiyatı durdurulduRusya Devlet Başkanı Putin'in emri ila başlayan savaş can almaya devam ederken Rusya'dan flaş bir hamle geldi. Rus petrol ve doğalgaz boru hattı taşımacılığı şirketi Transneft, Avrupa'daki üç ülkeye Ukrayna üzerinden yapılan petrol sevkiyatının durduğunu duyurdu.
9.08.2022Dünya
Rusya, Yeni START anlaşmasının tüm unsurlarının denetiminden çekildi
Rusya, Yeni START anlaşmasının tüm unsurlarının denetiminden çekildiRusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve ABD arasında imzalanan Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın (Yeni START) tüm unsurlarının denetiminden geçici olarak çekildiklerini ABD'ye iletti.
8.08.2022Dünya
Pamukkale Üniversitesi 185 sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
Pamukkale Üniversitesi 185 sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!Pamukkale Üniversitesi personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, hemşire, büro personeli, eczacı, laborant, psikolog, röntgen teknisyeni, sosyal çalışmacı, sağlık personeli, sağlık teknikeri, mühendis, tekniker, teknisyen, temizlik personeli, bahçe bakım personeli, şoför, koruma ve güvenlik gürevlisi kadrolarında 185 sözleşmeli personel alınacak. Peki, Pamukkale Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Pamukkale Üniversitesi personel alımı şartları!
Sağlık Bilimleri Üniversitesi en az ortaöğretim mezunu personel alacak! İşte 4/B sözleşmeli personel alımı şartları!
Sağlık Bilimleri Üniversitesi en az ortaöğretim mezunu personel alacak! İşte 4/B sözleşmeli personel alımı şartları!Sağlık Bilimleri Üniversitesi duyurdu! En az ortaöğretim mezunu 4/B sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, Üniversiteye, temizlik personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, büro personeli ve mühendis alınacak. Peki, Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte sözleşmeli personel alımı şartları!

Benzer Haber Etiketleri

Kararname ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kararname haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.