Kapsam

Kapsam

Son dakika kapsam haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kapsam ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kapsam haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kapsam

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kapsam gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.386 kapsam haberi bulunmuştur. Tüm kapsam haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ortaokul ve liselerde ilk kez yapılacak "ortak sınav" tarihleri belli oldu
Ortaokul ve liselerde ilk kez yapılacak "ortak sınav" tarihleri belli olduMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların "Türkçe" ve "matematik" dersleri ile lise 9. sınıfların "Türk dili ve edebiyatı" ve "matematik" derslerinin ikinci yazılı sınavlarını "ülke genelinde ortak sınav" olarak düzenleme kararı aldı.
20.09.2023Eğitim
Emekliler için kıdem tazminatı detayı! Toplu para ödeniyor
Emekliler için kıdem tazminatı detayı! Toplu para ödeniyorEmekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. İhbar ve kıdem tazminatıyla ilgili merak edilen sorulara cevap verildi. İhbar tazminatı hem çalışan hem de işverenin güvencesi olup, EYT kapsamında emekliliğe hak kazananların ihbar süresine uyma zorunluluğu bulunmuyor. Emekli olduktan sonra kıdem tazminatı almadan çalışmaya devam edenler ilerleyen dönemde ister işi bıraksın isterse işine son verilsin kıdem tazminatını alabilir. İşte emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
18.09.2023Emekli
Bakan Bayraktar'dan doğal gaz açıklaması
Bakan Bayraktar'dan doğal gaz açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Türkiye doğal gazda 2028 yılına kadar 150 milyar metreküp yıllık giriş kapasitesine sahip olacak” dedi.
7.09.2023Ekonomi
Kamu kurumlarında ücret düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı
Kamu kurumlarında ücret düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandıBazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki yönetici ve personele uygulanacak ücretler yeniden belirlendi.
4.09.2023Gündem
Gıpta ne zaman halka arz olacak, Gıpta Ofis katılım endeksine uygun mu? Gıpta ofis kırtasiye halka arz hangi bankalarda var, Gıpta halka arz kaç lot verir? Gıpta hisse fiyatı
Gıpta ne zaman halka arz olacak, Gıpta Ofis katılım endeksine uygun mu? Gıpta ofis kırtasiye halka arz hangi bankalarda var, Gıpta halka arz kaç lot verir? Gıpta hisse fiyatıGıpta Ofis Kırtasiye halka arz oluyor. Borsa'da GIPTA Ofis'e yatırım yapacak olan vatandaşlar halka arza dair detayları sorgulamaya başlandı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi'nin 20,90 liradan, Tarkim Bitki Koruma Sanayi'nin 107,50 liradan ilk halka arzını onayladı. Peki, GIPTA halka arz kaç lot verir? Gıpta Ofis halka arz ne zaman, hangi bankalarda var, Gıpta Ofis Kırtasiye halka arz katılım endeksine uygun mu? Gıpta halka arz fiyatı kodu
2.09.2023Ekonomi
Pegasus 5 euro bilet nasıl alınır? Pegasus 5 euro kampanyası nerelerde geçerli, hangi ülkelerde, Pegasus 5 euro uçak bileti hangi tarihleri kapsıyor?
Pegasus 5 euro bilet nasıl alınır? Pegasus 5 euro kampanyası nerelerde geçerli, hangi ülkelerde, Pegasus 5 euro uçak bileti hangi tarihleri kapsıyor?Pegasus kampanya yurtdışı 5 euro kampanyası detayları sorgulanıyor. Pegasus, 10-11 Ağustos 2023 tarihinde alınan yurt dışı biletlerini 5 euro + vergiler dahil satışa çıkardı. Ücret duyurusu Yurt Dışı uçuşlarında Süper Eko paket ücreti için geçerli olacak. Yurt dışında Süper Eko dışındaki paketler için o paketin ücreti kapsam dahilinde olacak. Peki, Pegasus 5 euro bilet nasıl alınır? Pegasus 5 euro kampanyası nerelerde geçerli, hangi ülkelerde, Pegasus 5 euro uçak bileti hangi tarihleri kapsıyor?
10.08.2023Gündem
Ucuza ekmek sattı meslektaşları dava etti! Rekabet Kurumu gözü tok fırıncıyı haklı buldu
Ucuza ekmek sattı meslektaşları dava etti! Rekabet Kurumu gözü tok fırıncıyı haklı bulduRekabet Kurumu, Kayseri'de 7 fırıncının ucuza ekmek sattığı için meslektaşlarına açtığı davada fırıncıyı haklı buldu.
31.07.2023Ekonomi
Sağlık Yönetimi nasıl bir bölüm? Geleceği var mı? Sağlık Yönetimi iş bulma imkanı nasıl?
Sağlık Yönetimi nasıl bir bölüm? Geleceği var mı? Sağlık Yönetimi iş bulma imkanı nasıl?Sağlık Yönetimi bölümü hakkında araştırmalar hız kazandı. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte meslek seçimleri de büyük bir dikkatle yapılmakta. Üniversitelerde en çok tercih edilen bölümlerin başında gelen Sağlık Yönetimi bölümü kapsam itibariyle çok geniştir. Gelişime açık olan bu bölümün mezunları işsizlik sıkıntısı da yaşamamaktadır. Peki Sağlık Yönetimi nasıl bir bölüm? Hangi alanlarda çalışır?
21.07.2023Gündem
AYM'den 'bekçi' kararı: Düzenleme iptal edildi, artık bunları yapamayacaklar
AYM'den 'bekçi' kararı: Düzenleme iptal edildi, artık bunları yapamayacaklarAnayasa Mahkemesi (AYM), bekçilere 'el ile dıştan arama' ile gösteri yürüyüş ve karışıklıkların önlenmesi amacıyla 'önleyici tedbir alma' yetkisi veren düzenlemeyi iptal etti.
1.06.2023Gündem
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi, kademeli emeklilik olacak mı? 1 günle EYT’yi kaçıranlar emekli olabilecek mi?
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi, kademeli emeklilik olacak mı? 1 günle EYT’yi kaçıranlar emekli olabilecek mi?2000 sonrası kademeli emeklilik olacak mı, kademeli emeklilik gelecek mi? İlk işe giriş tarihi 8 Eylül 1999 ve öncesi olan kişilere erken emeklilik müjdesi gelirken EYT yasası dışında kalan 9 Eylül 1999 ve sonrası girişi olan kişiler kademeli emeklilik için müjde bekliyor.  EYT düzenlemesi kapsamında 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı tanınırken kapsam dışında kalanların gözü ise kademeli emeklik hakkında yapılan açıklamalara çevrildi.
22.05.2023Emekli
Kamu işçisine yılda 4 ikramiye! En düşük maaş 18.500 lira oldu
Kamu işçisine yılda 4 ikramiye! En düşük maaş 18.500 lira olduToplu iş sözleşmesi kapsamında 700 bin kamu işçisinin ücretleriyle beraber sosyal hakları da iyileşiyor. Aileleriyle birlikte 3 milyonun yüzü gülerken, maaşın dışında doğum, ölüm, evlenme yardımı, tazminat, yemek gibi ödemeler de artacak. Yüzde 45 zamla birlikte aylık brüt ücret 21 bin 750 lira, günlük brüt ücret 725 lira, aylık sosyal yardım 1.595 lira oldu.
2050’de karbon net sıfır taahhüdü
2050’de karbon net sıfır taahhüdüPetrol Ofisi Grubu, 2030 yılına kadar emisyonlarını yüzde 42 azaltmayı ve 2050 yılında karbon net sıfır olmayı taahhüt etti.
3.05.2023Ekonomi
ASM grup elemanlarına kadro var mı, seçimden önce ASM çalışanlarına kadro verilecek mi?
ASM grup elemanlarına kadro var mı, seçimden önce ASM çalışanlarına kadro verilecek mi?Aile sağlığı elemanı olarak nitelendirilen Aile hekimliği bünyesinde çalışan hemşire, ebe, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenleri kadro bekliyor. Kamu bünyesinde sözleşmeli olarak hizmet veren ASM çalışanları sık sık kadro isteklerini dile getiriyor. Peki, ASM grup elemanlarına kadro var mı, seçimden önce ASM çalışanlarına kadro verilecek mi?
TÜBİTAK Başkanı Mandal: Türksat 6A, 2 milyarlık nüfusu kapsayacak
TÜBİTAK Başkanı Mandal: Türksat 6A, 2 milyarlık nüfusu kapsayacakTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Hasan Mandal, Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın, yıl sonunda ya da 2024'ün başında uzaya fırlatılacağını söyledi. Mandal, "Türksat 6A ile birlikte haberleşmede coğrafya ve nüfus anlamında kapsama alanı genişleyecek. 2 milyarlık nüfusu kapsayacak" dedi.
EYT'de ikinci fırsat! Yeni erken emeklilik detayı, tarih verildi
EYT'de ikinci fırsat! Yeni erken emeklilik detayı, tarih verildiEYT'de son dakika açıklaması geldi. EYT ile erken emeklilik için ikinci fırsat geliyor. EYT yasası milyonların yüzünü güldürdü ve emeklilik kapısını sonuna kadar açtı. Yeni düzenleme devrim niteliği taşırken kapsam dışında kalanlarında yüzünü güldürecek gelişmelere yaşanmaya devam ediyor. Bağkur'luların prim gün sayısının 7200'e indirilmesi gündemdeki yerini aldı. İşte milyonlarca vatandaşı kapsayacak olan yeni detaylar...
11.04.2023Emekli
Bakanlıkta kritik görüşme! Çalışanları yakından ilgilendiriyor
Bakanlıkta kritik görüşme! Çalışanları yakından ilgilendiriyorMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile görüştü. Görüşmede, Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesi, 4C’den 4B’ye geçen personeller ve kamu görevlilerinin diğer talepleri istişare edildi.
6.04.2023Ekonomi
KDV'de yeni uygulama! Resmen değişti, asgari tutar 2 bin TL
KDV'de yeni uygulama! Resmen değişti, asgari tutar 2 bin TLKatma Değer Vergisi'nde (KDV), mükelleflerin 1 Şubat 2023'ten itibaren yapılan işlemlerinde uygulanmak üzere, iade hakkı doğuran işlemlerinde, iade talebinde bulunacakları asgari tutar 2 bin lira olarak belirlendi.
1.04.2023Ekonomi
Zayn Malik’in eski aşkı Perrie Edwards’in itirafı olay oldu! Kurtulmak için asitle peeling yaptırmak istedim
Zayn Malik’in eski aşkı Perrie Edwards’in itirafı olay oldu! Kurtulmak için asitle peeling yaptırmak istedimBir dönem Zayn Malik ile yaşadığı ilişkiyle magazin gündeminden düşmeyen İngiliz şarkıcı Perrie Edwards, son olarak özgüven problemleriyle ilgili yaptığı açıklamalarla adından söz ettirdi. Son röportajında okulda zorbalığa uğradığını anlatan Edwards, asitle peeling yaptırarak nefret ettiği çillerinden kurtulmak istediğini paylaştı.
1.04.2023Magazin
Faizsiz ekonomide kapsam genişliyor! TBMM'ye sunuldu
Faizsiz ekonomide kapsam genişliyor! TBMM'ye sunulduAK Parti, faizsiz ekonominin kapsamını genişleten Katılım Finans Kanunu teklifini TBMM’ye sundu. Teklife göre, katılım finans kuruluşları, bankacılığın dışında sigortacılık, gayrimenkul, sosyal finans gibi alanlarda da faaliyet yürütebilecek.
1.04.2023Ekonomi
Kripto parada bunu yapan büyük zarar ediyor! Yatırımcıya kritik uyarı geldi
Kripto parada bunu yapan büyük zarar ediyor! Yatırımcıya kritik uyarı geldiKripto parada dalgalı seyir sürüyor. Geçtiğimiz haftayı 20 bin doların altında kapatan bitcoin gelen verilerle birlikte yeni haftaya 20 bin doların üstünde başladı. Blockchain ve Metaverse Teknoloji Danışmanı Devrim Danyal, yatırımcının yaptığı en büyük hatanın altını çizerek kritik uyarılarda bulundu.
14.03.2023Ekonomi
EYT 5000-5975 gün mü, şartları ne? (EYT Kadın, erkek prim tablosu) e-devlet EYT başvuru ekranı
EYT 5000-5975 gün mü, şartları ne? (EYT Kadın, erkek prim tablosu) e-devlet EYT başvuru ekranıEYT emeklilik şartları netleşti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa teklifi Meclis'e gitti. 4 maddelik yasa teklifine göre EYT primi işe girişe göre 5000-5975 gün arası olacak. Askerlik borçlanması yaparak işe girişi geri çekenler de kapsam dahilinde olacak. Kadroya alınan işçiye zorunlu emeklilik şartı kalkıyor. SGK tarafından EYT kademeli emekli tablosuyla birlikte kadın ve erkeklerde sigortalılık süresi ve prim gün sayısı da koloayca sorgulanıyor. Peki EYT 5000 gün mü, EYT emeklilik şartları ne? EYT hesaplama tablosuna göre kadınlarda prim gün sayısı kaç? İşte e-devlet EYT başvuru ekranı
28.02.2023Emekli
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecek
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecekDepremzedelerin hayata yeniden tutunabilmeleri için sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Zorunlu deprem sigortası ödemeleri başladı. Afet bölgesinde yıkılan konutlar içerisinde, kredi ile satın alınanların kredi geri ödemelerinin ertelenip ertelenmeyeceği ise merak konusu. 'Depremde yıkılan evin kredisi ödenir mi? Evin yıkılmış olmasının bankanın alacağını ortadan kaldırır mı?' soruları vatandaşlar tarafından araştırılırken, banka kredisi çeken kişinin vefat etmesi durumunda borcunun mirasçısından talep edileceği için hukuken yakınlarının nasıl bir yol izleyeceği de merak ediliyor. İşte detaylar...
14.02.2023Ekonomi
Okulların kapanma tarihi değişir mi? Bakan Özer: 1 Mart tarihini öteleyebiliriz
Okulların kapanma tarihi değişir mi? Bakan Özer: 1 Mart tarihini öteleyebilirizMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "1 Mart'ta eğitim-öğretim başlayacak demiyoruz. 1 Mart'a kadar ara verildiğini söylüyoruz. Hasarımız diğer binalara göre çok az. Tüm okulların hasar tespit raporlarını almadan eğitime başlamayacağız" dedi.
13.02.2023Eğitim
Türkiye'de memur maaşları 4 gün erken yatırılacak
Türkiye'de memur maaşları 4 gün erken yatırılacakSon dakika haberi... Türkiye Geneli Memur Maaşları 4 gün erkene çekildi. 11 Şubat’ta maaşlar ödenecek.
10.02.2023Gündem
EYT komisyon ne zaman toplanacak? EYT 5975 ne demek? EYT prim emeklilik tablosu
EYT komisyon ne zaman toplanacak? EYT 5975 ne demek? EYT prim emeklilik tablosuEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Ardından Genel Kurul'a gidecek olan teklif yasalaşacak ve Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek. Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT yasasıyle ilgili haberler de gelmeye devam ediyor. 3600 günü kapsıyor mu, EYT 5975 gün ne demek gibi sorular emeklilik bekleyen vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alıyor. Öte yandan EYT prim gün sayısıyla ilgili alınan karar sonrası EYT prim gün tablosu da merak ediliyor. İşte EYT ile ilgili detaylar....
2.02.2023Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Kapsam ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kapsam haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.