İthalat

İthalat

Son dakika ithalat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ithalat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ithalat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İthalat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ithalat gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.435 ithalat haberi bulunmuştur. Tüm ithalat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de iş dünyası ile bir araya geldi: Türkiye, yatırımcılar için güvenli liman olma konumunu sürdürüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de iş dünyası ile bir araya geldi: Türkiye, yatırımcılar için güvenli liman olma konumunu sürdürüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78'inci Genel Kurulu kapsamında bulunduğu New York'ta Türk-Amerikan İş Konseyi 13'üncü Türkiye Yatırım Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Satın alma gücüne göre dünyanın 11. büyük ekonomisi, nominal olarak ise 17. büyük ekonomisiyiz. Türkiye, uluslararası yatırımcılar için güvenli liman olma konumunu sürdürüyor. Bu konumumuzu daha da perçinliyoruz" dedi.
21.09.2023Gündem
SPK'dan 3 şirketin sermaye artırımına onay!
SPK'dan 3 şirketin sermaye artırımına onay!Sermaye Piyasası Kurulu, Sanko Pazarlama, Halk GYO ve Vakıf GYO'nun sermaye artırımına onay verdi.
15.09.2023Ekonomi
Maaşlarda yeni dönem nasıl olacak? Detaylar açıklandı
Maaşlarda yeni dönem nasıl olacak? Detaylar açıklandıDün ekonomi yönetimi çarşamba günü açıklanan OVP’ye ilişkin konuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Bundan sonra ücret düzenlemeleri hedef enflasyona göre yapılacak’ dedi. Peki bu maaşlara nasıl yansıyacak? Memur ve emekli zammında artış olur mu? İşte detaylar...
8.09.2023Ekonomi
Azerbaycan Bayrağı Anlamı Nedir? Azerbaycan Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Azerbaycan Bayrağı Anlamı Nedir? Azerbaycan Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Türk devleti olarak kardeş ülke kabul edilen Azerbaycan bayrağı yatay şeritte mavi, kırmızı ve yeşil renklerden oluşur. Bayrağın ortasında kırmızı renk ve ortadaki ay ile yıldız Türk bayrağına benzer özellikler göstermektedir.
3.09.2023Eğitim
Büyüme rakamları açıklandı! Bakan Şimşek: Olumlu etkileri görmeye başladık
Büyüme rakamları açıklandı! Bakan Şimşek: Olumlu etkileri görmeye başladıkTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılı ikinci çeyrek Dönemsel Gayrisafi Yurt İçi Hasıla verilerini açıkladı. Buna göre, GSYH 2023 yılı ikinci çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3,8 arttı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Şimşek "Politikaların makro finansal istikrar üzerindeki olumlu etkilerini görmeye başladık" ifadelerini kullandı.
31.08.2023Ekonomi
55 Plaka Neresi? 55 Hangi Şehrin Plakası? 55 Hangi İlin Plaka Kodu?
55 Plaka Neresi? 55 Hangi Şehrin Plakası? 55 Hangi İlin Plaka Kodu?Plaka kodları şehirleri için sabit olarak verilmiştir ve büyük öneme sahiptir. Çünkü özellikle ilgili şehir çıkışlı olan tüm araçların plakalarında bu numara bulunur. Böylece karayollarında denetimin sağlanması ve sorunların giderilmesi açısından önemli bir yer taşır.
28.08.2023Yaşam
Bakan Bayraktar: Gabar’daki keşif 100 bin varillik Cumhuriyet tarihinin en büyük keşfidir
Bakan Bayraktar: Gabar’daki keşif 100 bin varillik Cumhuriyet tarihinin en büyük keşfidirEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Bakan Bayraktar "Farklı deniz yetki alanları karalarda lokasyonlarda, Hakkari'de, Eylül'de Van'da sondaj yapacağız" dedi.
28.08.2023Ekonomi
10 Plaka Neresi? 10 Hangi Şehrin Plakası? 10 Hangi İlin Plaka Kodu?
10 Plaka Neresi? 10 Hangi Şehrin Plakası? 10 Hangi İlin Plaka Kodu?Belirli sıralamalar doğrultusunda her şehrin sabit olarak verilmiş bir plakası bulunur. Bu plakalardan biri olarak ise 10 önemli bir yere sahiptir. Çünkü hem önemli bir geçiş noktası hem de güçlü bir turizm şehri olarak öne çıkar. Bu şehir ise 10 plaka kodu ile birlikte Balıkesir şehridir. Özellikle başta Ayvalık olmak üzere birçok önemli ilçesi doğrultusunda yaz aylarında önemli bir potansiyel teşkil eder
20.08.2023Yaşam
Bakanlıktan zeytinyağı açıklaması: Fiyatlar geriye çekilecek
Bakanlıktan zeytinyağı açıklaması: Fiyatlar geriye çekilecekTicaret Bakanlığı'nca, "Bolluk döneminde zeytinyağı ihracatımızın katma değerli ve yüksek fiyatlı olmasından memnuniyet duyarız. Ancak iç tüketimde vatandaşımızın yüksek fiyatla mağdur edilmesine de göz yummayız. Nitekim varili ve dökme zeytinyağının ihracatını kısıtlama kararımız, kısa sürede iç piyasadaki yükselmiş fiyatları geriye çekecektir" açıklaması yapıldı.
5.08.2023Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Erkan: Yıl sonu enflasyonu tek haneye inecek
Merkez Bankası Başkanı Erkan: Yıl sonu enflasyonu tek haneye inecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Enflasyon Raporu 2023-III'ün tanıtımı amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında sunum yaptı. Erkan "Enflasyonun 2023 yıl sonunda %58,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enflasyonun 2024 yıl sonunda %33,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enflasyonun 2025 yıl sonunda %15,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz" dedi.
27.07.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Enflasyonla mücadelemiz sürüyor
Bakan Şimşek: Enflasyonla mücadelemiz sürüyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Merkez Bankası'nın bugün açıkladığı kararlar cari açığı azaltmaya ve enflasyonu orta vadede düşürmeye yöneliktir. Sınırlı kaynaklarımızı ihracata ve yatırımlara kanalize etmeye devam edeceğiz" dedi.
25.07.2023Ekonomi
Yenilenmiş telefona ilgi artıyor
Yenilenmiş telefona ilgi artıyorTüketicilerin cep telefonu alma tercihlerine dair yapılan bir araştırma, bu yıl yenilenmiş telefon alma eğiliminde geçen seneye göre iki kata yakın artış olduğunu ortaya koydu.
24.07.2023Başvuru Formu
Bakan Uraloğlu, Gebze OSB-Darıca Sahil Metro Hattı'nda ilk ray kaynağını yaptı
Bakan Uraloğlu, Gebze OSB-Darıca Sahil Metro Hattı'nda ilk ray kaynağını yaptıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yapımı devam eden Gebze OSB-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı Depo Sahası’nın ilk ray kaynağını yaptı. Bakan Uraloğlu, “Kocaeli ile birlikte İstanbul, Bursa, Kayseri ve Konya olmak üzere 5 ilimizde Bakanlığımızca yapımı devam eden 9 projede toplam 102 kilometre uzunluğunda raylı sistem hattı inşaatımız da devam etmektedir” dedi.
21.07.2023Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları için yeni dönem! Harekete geçiliyor
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları için yeni dönem! Harekete geçiliyorAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili düğmeye basılıyor. Geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından fiyat istikrarının sağlanması için adım atılacağı sinyali gelmişti. Piyasada da bu doğrultuda yeni bir beklenti oluştu. Peki ikinci elde ithalat izni olabilir mi? ÖTV düzenlemesi yapılacak mı? İşte araba piyasasıyla ilgili dikkat çeken detaylar...
5.07.2023Ekonomi
23 Haziran'da 2 milyar 121 milyon dolarlık ihracat rekoru kırıldı! Bakan Bolat duyurdu
23 Haziran'da 2 milyar 121 milyon dolarlık ihracat rekoru kırıldı! Bakan Bolat duyurduTicaret Bakanı Ömer Bolat, 23 Haziran'da 2 milyar 121 milyon dolarlık ihracat rekoru kırıldığını duyurdu.
24.06.2023Ekonomi
TÜİK açıkladı! Dış ticaret rakamları belli oldu
TÜİK açıkladı! Dış ticaret rakamları belli olduMayıs ayında dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,6 artarak 10 milyar 657 milyon dolardan, 12 milyar 527 milyon dolara yükseldi.
23.06.2023Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'ten Borsa İstanbul açıklaması: Hızlı bir yabancı girişi bekliyoruz
İTO Başkanı Avdagiç'ten Borsa İstanbul açıklaması: Hızlı bir yabancı girişi bekliyoruzİTO Başkanı Şekip Avdagiç, kaliteli geçen seçim sürecinin ardından yabancı yatırımcılardan pozitif sinyaller almaya başladıklarını söyledi. Avdagiç, ‘‘Seçimlerin ardından istikrarlı bir dönem ortaya çıktı. Arkasından Mehmet Şimşek Bey ve ekibinin de oluşturacağı yeni ekonomik denge paketiyle önümüzdeki günler için iyimseriz. Önce borsaya çok hızlı bir giriş öngörüyoruz’’ dedi.
19.06.2023Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat: Türkiye’yi bir ihracat ülkesi, bir lojistik ülkesi yapacağız
Ticaret Bakanı Bolat: Türkiye’yi bir ihracat ülkesi, bir lojistik ülkesi yapacağızTürkiye İhracatçılar Meclisi’nin ödül töreninde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “2023 yılı için 385 milyar dolarlık bir ihracat hedefi belirledik. Türkiye’yi bir ihracat ülkesi, bir lojistik ülkesi yapacağız” dedi.
17.06.2023Ekonomi
Araba almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor! Otomobilde 'change' tuzağı ortaya çıktı
Araba almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor! Otomobilde 'change' tuzağı ortaya çıktıKonya merkezli 10 ilde geçtiğimiz günlerde oto kaçakçılarına yönelik düzenlenen eş zamanlı "Fren" operasyonunda yurt dışından getirilen 115 araç ‘change' yapılmak üzere piyasaya sürülmeden yakalanırken, uzmanlar, ikinci el araç sektöründe yaşanan en büyük mağduriyetlerden birisi olan 'change' ile ilgili alınan araçların ekspertiz aracılığı ile kontrollerinin tam yapılması uyarısında bulundu.
15.06.2023Otomobil
10 ilde 'oto kaçakçılığı' şebekesine 'Fren' operasyonu: 12 gözaltı
10 ilde 'oto kaçakçılığı' şebekesine 'Fren' operasyonu: 12 gözaltıİçişleri Bakanlığı, 'oto kaçakçılığı' suçuna yönelik 10 ilde düzenlenen uluslararası 'Fren' operasyonunda, 12 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
9.06.2023Gündem
Bakan Yerlikaya: Uluslararası oto kaçakçılarına operasyon: 12 gözaltı
Bakan Yerlikaya: Uluslararası oto kaçakçılarına operasyon: 12 gözaltıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uluslararası oto kaçakçılarına yönelik icra edilen ‘Fren’ operasyonunda aralarında yabancı şahıslarında bulunduğu 12 şüphelinin yakalandığı ve operasyonun devam ettiğini bildirdi.
9.06.2023Gündem
İbrahim Yumaklı kimdir? Yeni Tarım Bakanı kim oldu, İbrahim Yumaklı kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu? Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’nın biyografisi…
İbrahim Yumaklı kimdir? Yeni Tarım Bakanı kim oldu, İbrahim Yumaklı kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu? Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’nın biyografisi…İbrahim Yumaklı kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu? Cumhurbaşkanlığı görevine başlayan Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamayla kabinesini açıkladı. Yeni Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı oldu.
3.06.2023Gündem
İhracatta tüm zamanların rekoru kırıldı
İhracatta tüm zamanların rekoru kırıldıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "2023 yılı Mayıs ayında ihracatımız yüzde 14,4 artışla 21,7 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu, tüm zamanların en yüksek Mayıs ayı ihracat değeridir. " dedi.
2.06.2023Gündem
213 Alan Kodu Nereye Ait? +213 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?
213 Alan Kodu Nereye Ait? +213 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?Resmi ismi üzerinden Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti olarak öne çıkan Cezayir, aynı zamanda dünyanın önemli ülkeler içerisinde yer almaktadır. Diğer yandan Kuzey Afrika ülkesi olarak ön plana çıkar. Dünya çapındaki bütün ülkelerin olduğu gibi aynı şekilde Cezayir ülkesinde bir iletişim alan kodu yer almaktadır.
25.05.2023Yaşam
964 Alan Kodu Nereye Ait? +964 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?
964 Alan Kodu Nereye Ait? +964 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?Ülke şehirlerinin olduğu gibi aynı zamanda ülkelerin de kendine özgü kodları bulunmaktadır. Herhangi bir ülke sınırları içerisindeki farklı bir numarayı aramak için öncelikle bu kod girilir. Bu bağlamda 964 alan kodu ise Irak ülkesine aittir. Bir Ortadoğu ülkesi olarak da öne çıkan Irak aynı zamanda Türkiye'nin komşusudur. Irak'ta yer alan farklı şehirlere ulaşım sağlamak amaçlı Türkiye veya dünyanın farklı yerlerinden 964 alan kodu tuşlanır. 964 numarası ile birlikte direkt olarak Irak sınırları içerisindeki telefon numarasına erişim gerçekleşmektedir.
25.05.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

İthalat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ithalat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.