Hububat

Hububat

Son dakika hububat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hububat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hububat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hububat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hububat gelişmeleri de dahil olmak üzere 532 hububat haberi bulunmuştur. Tüm hububat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Valilikten son dakika uyarısı! Bunu yapan yandı: 155 bin lira ceza...
Valilikten son dakika uyarısı! Bunu yapan yandı: 155 bin lira ceza...Tekirdağ Valiliği, yaz aylarının başlamasıyla anız yangınlarının önlenmesi için çiftçiye uyarıda bulunarak, anız yakanlara 155 bin lira ceza kesileceğini bildirdi.
17.05.2022Gündem
Büyük kriz! Ekmek fiyatlarına zam gelecek mi?
Büyük kriz! Ekmek fiyatlarına zam gelecek mi?Ekmek fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Dünyanın en büyük buğday üreticilerinden Hindistan, ülkede yaşanan iklim şartları ve yükselen enflasyon nedeniyle buğday ihracatını yasakladı. Rusya-Ukrayna savaşı sonrası buğday tedariki zora girince birçok ülke gözünü Hindistan’a çevirmişti. Ancak Türkiye’nin söz konusu ülkelerde yaşanan durumlardan etkilenmeyeceği, Türkiye’de buğday rekoltesinin bu yıl 20 milyon ton beklendiği ifade edildi. Hindistan’ın etkisiyle buğday ithal edemeyen Türkiye’de ekmeğin fiyatında büyük artış olacağı iddialarına karşılık Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, dünyada genel manada enflasyonda yükseliş olduğunu, maliyetlerin arttığını, bunun etkisinin ilerleyen süreçte ekmek fiyatlarını artırsa da bir anda halkın tükettiği ekmeğin fiyatında büyük artışlar olmayacağını söyledi.
17.05.2022Ekonomi
Çiftçiye büyük müjde! Ödemeler bugün başlıyor!
Çiftçiye büyük müjde! Ödemeler bugün başlıyor!Çiftçi yüz binlerce kişiye müjde geldi! Ödemeler bugün başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "3 milyar 176 milyon 677 bin 292 TL’lik tarımsal destekleme ödemelerine bugün başlıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun" dedi.
13.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazı sonrası duyurdu: Bu hafta içinde Putin ile görüşeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazı sonrası duyurdu: Bu hafta içinde Putin ile görüşeceğizBayram namazı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu hafta içerisinde sayın Putin ile bir görüşme büyük ihtimalle yapacağız" dedi. Erdoğan, "Arzumuz odur ki İstanbul veya Ankara'da liderleri bir araya getirelim. Ukrayna'nın doğusuyla ilgili atılacak adımların çözüm noktası Türkiye olacaktır. İstanbul veya Ankara olacaktır" ifadelerini kullandı.
2.05.2022Siyaset
Bakan Kirişçi'den flaş şeker açıklaması!
Bakan Kirişçi'den flaş şeker açıklaması!Son günlerde herkesi ilgilendiren gıda arzı güvenliği konusu olduğuna dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, şeker stokları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
16.04.2022Ekonomi
Buzağı destekleri ne zaman yatacak? 2021 2. dönem buzağı desteklemeleri ne zaman ödenecek?
Buzağı destekleri ne zaman yatacak? 2021 2. dönem buzağı desteklemeleri ne zaman ödenecek?Buzağı destekleri ne zaman yatacak? 2022 buzağı destek ödemeleri için yapılan aramalar yoğunlaştı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvancılıkla uğraşanlara verilen buzağı desteği ödemeleri .C kimlik noya göre yapılıyor.
Türkiye ihracatta yükselmeye devam ediyor
Türkiye ihracatta yükselmeye devam ediyorTüm zamanların en yüksek mart ayı ihracat rakamlarına ulaştığını söyleyen ve Türkiye’nin hububat sektörü ile ilgili ihracatını değerlendiren İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, “Bu yılın ilk üç ayında hububat sektörü olarak, ihracatımız yüzde 40,35 artışla 2.832.728 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ülkemiz ihracatta yükselmeye devam ediyor. Bu yılın devamında da güçlü performansın süreceğine ve yeni rekorların kırılacağına inanıyoruz” dedi.
11.04.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başladığı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi yaptığı açıklamada, "150 milyon 167 bin 123 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Emek veren, alın teri döken çiftçi kardeşlerime hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
8.04.2022Ekonomi
Son dakika destek açıklaması! Bugün hesaplara yatırılıyor, bakan duyurdu
Son dakika destek açıklaması! Bugün hesaplara yatırılıyor, bakan duyurduParalar bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor. Destek ödemeleri ile ilgili açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. Kirişçi yaptığı açıklamada, "150 milyon 167 bin 123 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Emek veren, alın teri döken çiftçi kardeşlerime hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
8.04.2022Ekonomi
Ucuz et satışı hangi marketlerde var, ucuz et satan marketler hangileri? Et satışları market ortalamalarının yüzde 15-20 altında olacak!
Ucuz et satışı hangi marketlerde var, ucuz et satan marketler hangileri? Et satışları market ortalamalarının yüzde 15-20 altında olacak!Ucuz et satışı başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Ramazan boyunca market ortalamalarının yüzde 15-20 altında ucuz et satışı gerçekleşeceği Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından aktardı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken ucuz et satışının başladığını duyurdu. Peki, Ucuz et satışı hangi marketlerde var? Ucuz et satan marketler hangileri?
8.04.2022Ekonomi
Et fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 10...
Et fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 10...Et fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Ramazan öncesi alınan tedbirlerle et fiyatlarında fırsatçılığa geçit verilmedi. Hükümetin özellikle hayvan ihracatını yasaklamasının çok önemli olduğunu aktaran Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (ETBİR) Başkanı Ahmet Yücesan, bunun da et fiyatlarındaki tırmanışı durdurduğunu kaydetti. Yücesan, "Şu anda et fiyatlarında herhangi bir artış yok. Stabilizasyon sağlandı. Hatta Ramazan'ın ikinci haftasından itibaren fiyatlar yüzde 5 ila 10 arasında gerileyebilir" ifadelerini kullandı.
2.04.2022Ekonomi
TMO yağ fiyatları 2022! TMO 5 LT’lik ayçiçek yağı ne kadar? TMO ayçiçek yağı 5 LT fiyatı 2022
TMO yağ fiyatları 2022! TMO 5 LT’lik ayçiçek yağı ne kadar? TMO ayçiçek yağı 5 LT fiyatı 2022TMO yağ fiyatları 2022 ile ilgili aramalar yoğunlaştı. Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, son dönemde sürekli olarak fiyat artışlarının yaşandığı ayçiçek yağına ilişkin konuştu. Güldal, ayçiçek yağını 129 liradan satışa sunduklarını duyurdu. İşte TMO yağ fiyatları 2022 hakkında yapılan son açıklama…
29.03.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 250 liraya satıyorlar
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 250 liraya satıyorlarAyçiçek yağı ile ilgili flaş bir açıklama yapıldı. Ayçiçek ve şeker fiyatlarında son günlerde spekülatif hareketler yaşanıyor. İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir konuyla ilgili çarpıcı bir veri ortaya koydu. Gıda ürünlerinin vatandaşın hassas noktası olduğunu söyleyen Demir, "Fırsatçılar birkaç gün içinde fiyatları tavan yaptırıyorlar. Yüksek fiyattan 500 bin teneke 5 litrelik yağ sattılar." dedi. Peki zeytinyağında fiyatlar ne durumda? İşte detaylar...
28.03.2022Ekonomi
Çiftçiye büyük destek! Gıda fiyatların düşürecek hamle! Düğmeye basıldı
Çiftçiye büyük destek! Gıda fiyatların düşürecek hamle! Düğmeye basıldıÇiftçiye büyük destek! Gıda fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gıda fiyatlarındaki artışı kontrol altına almak amacıyla tarımsal üretime desteğin 29 milyar liraya çıkarıldığını, üretimde kredi üst limitlerinin 2 katına kadar artırıldığını ifade etti. Bakan Nebati, üreticinin, çiftçinin daha fazla destekçisi olacaklarını, tarımsal destek ödemelerinde gelir vergisi kesintisinin son bulduğunu belirtti.
28.03.2022Ekonomi
Ukrayna ve Rusya’nın müzakere ettiği 6 başlık! Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek duyurdu…
Ukrayna ve Rusya’nın müzakere ettiği 6 başlık! Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek duyurdu… NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi dönüşünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Rusya ile Ukrayna arasında müzakere edilen 6 başlık var. Ama bu 6 başlığın 6’sını da her iki taraf kabullenmiyor. Özellikle 4 başlık üzerinde bir mutabakat varmış gibi bir durum söz konusu” dedi. Sıkıntı yaşanan iki başlığa da vurgu yapan Erdoğan, “Ukrayna Kırım ve Donbas konularında rahat değil” ifadelerini kullandı. Asgari ücrete zam ve emeklilere bayram ikramiyeleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan Erdoğan, yılın ortasını işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kanunun da hızlıca yasallaşacağını söyledi.
25.03.2022Siyaset
Ödemeler bugün başlıyor! Banka hesaplarınızı hemen kontrol edin, yüz binler bekliyordu...
Ödemeler bugün başlıyor! Banka hesaplarınızı hemen kontrol edin, yüz binler bekliyordu...Paralar hesaplara bugün aktarılıyor. Yüz binlerce kişi bekliyordu; hemen kontrol edin. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. Çiftçilere tarımsal destek ödemesi yapılıyor. Bugünden itibaren paralar hesaplara yatırılacak. Toplamda 291 milyon 220 bin 778 liralık destekleme ödemesi yapılacak. Bakan Kirişçi, "Çay prim desteği 188 milyon 486 bin 279 lira, hububat, baklagil ve dane mısır desteği 89 milyon 90 bin 138 lira, biyolojik mücadele desteği 11 milyon 722 bin 406 lira ve hayvan gen hakları desteği için ise 1 milyon 921 bin 955 lira. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
25.03.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin yarından itibaren yapılmaya başlanacağı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 291 milyon 220 bin 778 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin, yarın çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
24.03.2022Ekonomi
"Çanakkale Köprüsü Türkiye’nin ihracatına hız katacak"
"Çanakkale Köprüsü Türkiye’nin ihracatına hız katacak"Asya ile Avrupa kıtalarını Çanakkale Boğazı'nda birbirine bağlayan ve dün açılışı gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün mesafeleri kısaltarak Türkiye'nin ihracatına hız katacağını söyleyen İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Başkan Yardımcısı ve Yeni Dönem Başkan Adayı Aydın Soyyiğit, Anadolu’dan Avrupa’ya taşınan ticari ürünlerde İstanbul’daki köprülerin dışında başka geçiş alternatifi olmayan Marmara’nın yükünü hafifletecek olan köprünün, hem lojistik hem de ticari hareketlilik bakımından büyük avantajlar sunacağını kaydetti.
20.03.2022Ekonomi
Paralar hesaplara bugün aktarılıyor! Hemen kontrol edin, destek ödemeleri...
Paralar hesaplara bugün aktarılıyor! Hemen kontrol edin, destek ödemeleri...Destek ödemelerine ilişkin son dakika açıklaması! Çok sayıda kişi bekliyordu. Paralar hesaplara aktarılmaya başlandı. Bugün itibarıyla ödemeler yapılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci sosyal medya hesabından duyurdu. Çiftçilere 116 milyon 520 bin 334 liralık tarımsal destekleme ödemesi yapıldığı bildirildi.
18.03.2022Ekonomi
Çanakkale Köprüsü ticaretin yeni rotası olacak! 'Çok önemli bir yatırım örneği'
Çanakkale Köprüsü ticaretin yeni rotası olacak! 'Çok önemli bir yatırım örneği'Çanakkale Köprüsü, ticaretin yeni rotası olacak. Anadolu’dan Avrupa’ya taşınan ticari ürünlerde İstanbul’daki köprülerin dışında başka geçiş alternatifi olmayan Marmara’nın yükünü hafifletecek olan köprü, hem lojistik hem de ticari hareketlilik bakımından büyük avantajlar sunuyor. Bu değişim rüzgarından sadece Çanakkale değil, tüm Ege Bölgesi olumlu anlamda etkilenecek.
18.03.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarında son durum ne? Ayçiçek yağı yerine ne kullanılır? En uygun ayçiçek yağı ne kadar oldu?
Ayçiçek yağı fiyatlarında son durum ne? Ayçiçek yağı yerine ne kullanılır? En uygun ayçiçek yağı ne kadar oldu?Rusya Ukrayna savaşı Avrupa’da yağ başta olmak üzere tarım ürünlerinin temininde krizine neden olmuştu. Rusya-Ukrayna savaşından kaynaklı etkilerden dolayı tarım emtia fiyatlarında geçen hafta da sert dalgalanmalar görüldü. Dünyanın buğday ambarlarından biri olan bölgede arz şoku yaşanacağına ilişkin beklentiler buğday fiyatlarını rekor seviyeye çıkarmıştı. BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), savaştan ötürü azalan tarım üretiminin ithalatçı olan ülkelerde gıda riski oluşturacağını belirtti. Covid-19 pandemisinin, küresel gıda güvenliği bakımından birçok zorluğa neden olduğunun altını çizen FAO, ayçiçek yağına alternatif yağlara yönelimin artabileceğini öngörüyor. Yurt içinde de yağ fiyatları ve stok tartışmaları hala devam ederken pek çok kişi ayçiçek yağı fiyatları ile ilgili araştırmalarına da devam ediyor. Peki, Ayçiçek yağı fiyatlarında son durum ne? Ayçiçek yağı yerine ne kullanılır? En uygun ayçiçek yağı ne kadar oldu? İşte detaylar…
15.03.2022Ekonomi
Enflasyon, akaryakıt fiyatları, gıda fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu
Enflasyon, akaryakıt fiyatları, gıda fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’nin önceliklerinden biri olan enflasyon ile mücadele kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda, Kur Korumalı Mevduat gibi yenilikçi ve kapsamlı metotları devreye aldık. Böylece, Kur Korumalı Mevduat hesaplarında yüzde 56’sı dövizden dönüşmek üzere 557 milyar lira birikmiştir” dedi. Et, pirinç, un, yağ gibi hayvansal ve bitkisel ürünlerde gerektiğinde ihracat sınırlaması getirilmesine yönelik olarak Tarım ve Orman Bakanlığına yetki verildiği bilgisini paylaşan Nebati, “Kırmızı mercimek, fasulye ve zeytinyağında ihracat kısıtlamasına 2022 yılının Şubat ayı sonunda başlanmıştır. 8 Mart itibarıyla, ayçiçek yağı, soya yağı, ayçiçeği tohumu, aspir, pamuk tohumu yağları, rep, kolza ve hardal yağı, mısır yağı ve margarin ihracatı durdurulmuştur. İlgili Bakanlıklarla da koordineli çalışılarak piyasalar sürekli takip edilmektedir” diye konuştu.
15.03.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...Hükümet harekete geçeti. Temel gıda maddesi içinde yer alan un, ekmek, makarna ile hayvan yeminin ana maddesini oluşturan hububat, baklagiller ile yağlı tohumlarda antrepolardan yurt dışına gönderilme durduruldu. Cumhurbaşkanlığı kararıyla da buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ürünlerini eken çiftçilere, bu yıla mahsus olmak üzere dekarda 50 lira ek gübre desteği sağlandı.
12.03.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başladığı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 58 milyon 899 bin 579 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
11.03.2022Ekonomi
Devletten ayçiçek desteği! Hangi illere yağlık ayçiçek ekimi desteği verilecek?
Devletten ayçiçek desteği! Hangi illere yağlık ayçiçek ekimi desteği verilecek? Ayçiçek desteği ile ilgili Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, 4 il ve 7 bölge daha yağlık ayçiçeği ekimi destekleme kapsamına alındı. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamındaki ürünler listesinde yer alan iller listesi güncellendi. Peki, Hangi illere yağlık ayçiçek ekimi desteği verilecek? Ayçiçeği ne zaman ekilir? İşte tüm detaylar…
11.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hububat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hububat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.