Genelge

Genelge

Son dakika genelge haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan genelge ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını genelge haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Genelge

haberleri sayfasında son dakika yaşanan genelge gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.709 genelge haberi bulunmuştur. Tüm genelge haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT emekli olan çalışabilir mi, EYT şartları ne olacak?
EYT emekli olan çalışabilir mi, EYT şartları ne olacak?EYT yasasında son viraja girildi, yasasının çıkmasına sayılı gün kaldı. 8 Eylül 1999’dan önce sigortalı olup da daha sonra çıkarılan yasalar nedeniyle emeklilikte yaşa takılanlar yasanın çıkmasıyla iş hayatına devam edip etmeyeceğini merak ediyor.
1.11.2022Emekli
Taksicinin ‘kısa mesafe’ bahanesine şikayet uyarısı! Çalışma izni bile iptal ediliyor
Taksicinin ‘kısa mesafe’ bahanesine şikayet uyarısı! Çalışma izni bile iptal ediliyorİstanbul ve Ankara başta olmak üzere taksiler konusunda pek çok şikayet haber konusu olurken, kısa mesafeler ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yaptırım yetkisine sahip olmadıklarını ifade ederek, “Biz istiyoruz ki bize yetki verilsin ve artık hiç kimse taksiciden şikayetçi olmasın” dedi. Ticari taksi şoförleri ile ilgili yapılan ihbarların Kabahatler Kanunu ve Karayolları Trafik Kanunu kapsamında değerlendirildiğini belirten Avukat Ali Coşgun ise konunun hukuki boyutu ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.
22.10.2022Gündem
Muhtarlar Günü ne zaman 2022, hangi gün kutlanıyor? Muhtarlar Günü’nün ilan edildiği ve kutlanmaya başlandığı tarih ne zaman?
Muhtarlar Günü ne zaman 2022, hangi gün kutlanıyor? Muhtarlar Günü’nün ilan edildiği ve kutlanmaya başlandığı tarih ne zaman?Muhtarlar Günü ne zaman ilan edildiği ve kutlanmaya başlandı? Kamu yönetiminde kurulan ilk sandık ve millet oyuyla yapılan ilk seçimin öznesi olan muhtarların gününün 7. Yılı kutlanacak. Muhtarlar Günü kapsamında İçişleri Bakanlığı'nın belirlediği esas ve usuller kapsamında etkinlikler düzenlenecek. Peki, Muhtarlar Günü ne zaman 2022? İşte Muhtarlar Günü’nün ilan edildiği ve kutlanmaya başlandığı tarih…
19.10.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yeni genelge yayımlandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yeni genelge yayımlandıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla, 2022-2025 yıllarına ilişkin Katılım Finans Strateji Belgesi'ne yönelik genelge Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
5.10.2022Ekonomi
Anlaşma sağlandı! 14 bin 750 TL promosyon alacaklar
Anlaşma sağlandı! 14 bin 750 TL promosyon alacaklarZonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi’nde çalışan 67 memur, işçi ve şirket personelinin alacağı promosyon ücreti 14 bin 750 TL olarak belirlendi.
4.10.2022Ekonomi
CHP, başörtüsüyle ilgili kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu
CHP, başörtüsüyle ilgili kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sunduCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'Başörtüsü' kanun teklifi TBMM’ye sunuldu.
4.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023-2025 dönemi yatırım programıyla ilgili genelge
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023-2025 dönemi yatırım programıyla ilgili genelgeCumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2023-2025 dönemi yatırım programı hazırlıkları genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Genelgede enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumak, cari işlemler açığını azaltmak, mali disiplini daha da güçlendirmenin temel öncelikler olduğu vurgulandı.
14.09.2022 Siyaset
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge!
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge!İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine 2022-2023 eğitim öğretim yılında alınacak asayiş/trafik tedbirleri genelgesi gönderildi. Genelgede, yeni eğitim öğretim döneminde çocuk ve gençlerin eğitim ve öğretimini güvenli bir ortamda sürdürebilmesi amacıyla özellikle başta uyuşturucu maddeler olmak üzere terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, öğrencilerin huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, okul yakın çevresinde ve dışında bulunan mekanlar göz önünde bulundurularak denetim faaliyetleri ile algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması, servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak trafik kazalarının önlenmesinin önem arz ettiği vurgulandı.
9.09.2022Gündem
Okulların güvenliği ile ilgili genelge! İçişleri 81 il valiliğine gönderdi
Okulların güvenliği ile ilgili genelge! İçişleri 81 il valiliğine gönderdiİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Asayiş/Trafik Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye öre okullara kurulan güvenlik kameralarının çalışabilirliği kontrol edilecek ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu tamamlanacak. Okulların giriş-çıkış saatlerindeki yoğunluğa göre 'ekip', ayrıca imkanlar doğrultusunda 'özel güvenlik görevlisi' görevlendirilecek. Okul çevrelerinde yaşanan kazalara ilişkin ilave tedbirler planlanacak.
5.09.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere genelgeİçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı koordinasyonunda muson yağmurları dolayısıyla sel afeti yaşanan dost ve kardeş ülke Pakistan’a başlatılan insani yardım kampanyası için valiliklere genelge gönderildi.
5.09.2022Gündem
Ormana giriş yasağı kalktı mı? Mangal yasağı kalktı mı? Ormanda mangal yakmak serbest mi?
Ormana giriş yasağı kalktı mı? Mangal yasağı kalktı mı? Ormanda mangal yakmak serbest mi? Ormanlara giriş yasağı kalkıp kalkmadığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı ormanlara giriş yasağını ve ateş yakılmasını içeren genelge yayımlamıştı. Peki, Ormana giriş yasağı kalktı mı? Mangal yasağı kalktı mı? Ormanda mangal yakmak serbest mi? İşte detaylar…
4.09.2022Gündem
Ormanlara giriş yasağı kalktı; ilk iş mangal yaktılar
Ormanlara giriş yasağı kalktı; ilk iş mangal yaktılarİçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgenin sona ermesinin ardından Belgrad Ormanı'na gelenler mangal yaktı.
4.09.2022Yaşam
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile 'Geçiş Üstünlüğüne Sahip Araçlar' genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile 'Geçiş Üstünlüğüne Sahip Araçlar' genelgesiİçişleri Bakanlığı son dönemde yetkisiz çakar kullanımına yönelik şikayetler üzerine 81 İl Valiliğine 'Geçiş Üstünlüğüne Sahip Araçlar' genelgesi gönderdi. Valiliklerden yetkisiz ışıklı/sesli uyarı işareti (çakar) ve geçiş üstünlüğü hakkının kullanımının önüne geçmeye yönelik denetimlerin yıl sonuna kadar sürekli ve yoğun bir şekilde yapılması istendi.
2.09.2022Gündem
Et fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Kilo fiyatı...
Et fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Kilo fiyatı...Et fiyatlarıyla ilgili kasaplardan flaş açıklama geldi. Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, şu anda 1 kilo kıyma fiyatının en az 130 TL olması gerektiğini belirterek, ucuz kıyma satan kasaplar hakkında vatandaşları uyardı. Kasaplarda güncel kırmızı et fiyatları; köfte 140, dana kıyma 135, kuşbaşı 145, antrikot 170, bonfile 225, biftek 170, dana kemikli fileto 150, dana kemikli anrikot 155, dana sucuk 135, dana kemikli et 135, kuzu beyti 185, kuzu pirzola 185, kuzu kol 145, kuzu gerdan 135 ve kuzu but 145 TL olarak satılıyor. Beyaz ette ise tavuk bonfile 54, kalçalı but 46, şadra 49, kanat 54, pirzola 49, baget 49, sarma 49, bütün tavuk 49, tavuk ciğer 44 ve taşlık 44 TL olarak satışa sunuluyor. Sakatatta ise; işkembe 25, paça 20, ciğer 80, yürek 45, böbrek 35, kuzu ciğer 85, dana pöç 65, dana dil 55, dana beyin 20, ilikli kemik 15, kuzu kelle 35 ve etli kemik 25 TL’den alıcıya sunuluyor.
27.08.2022Ekonomi
HSK'dan Gülşen açıklaması: 'Anayasal zorunluluktur'
 HSK'dan Gülşen açıklaması: 'Anayasal zorunluluktur'Hakimler ve Savcılar Kurulu, şarkıcı Gülşen Çolakoğlu'nun tutuklanmasına yönelik açıklama yaptı. Açıklamada, "Hakimlere emir ve talimat niteliği taşıyan her türlü eylem ve söylemden kaçınılmasının anayasal zorunluluk olduğu" belirtildi.
26.08.2022Gündem
BES ile ilgili flaş gelişme! Bireysel Emeklilik Sistemi'nden çıkanları kapsıyor, değişti
BES ile ilgili flaş gelişme! Bireysel Emeklilik Sistemi'nden çıkanları kapsıyor, değiştiBireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili önemli bir düzenleme yapıldı. BES'te avans kullanımından, yaş sınırına kadar pek çok değişiklik hayata geçirilmişti. Yapılan yenilikler ile BES vatandaşlar için daha cazip hale getirilirken, sistemden çıkanlar da yeniden BES'e katılabiliyor.
22.08.2022Ekonomi
EGM'den 81 ile 'bekçi' genelgesi: Gündüz görev almayacaklar!
EGM'den 81 ile 'bekçi' genelgesi: Gündüz görev almayacaklar!Emniyet Genel Müdürlüğü, Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile ilgili düzenlemeler yaptı. Yapılan yeni düzenlemeler 81 il emniyet müdürlüğüne bildirildi. Düzenlemeye göre, bekçilerle ilgili "Emniyet Genel Müdürlüğü'nden uygun görüş alan iller dahil 81 ilin mülki amirliklerden aldıkları 'gündüz çalışma olurları' sonlandırılmıştır. Böylece Çarşı ve Mahalle Bekçileri gündüz saatleri içerisinde görev yapamayacak." denildi.
16.08.2022Gündem
Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek?
Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek? İçişleri Bakanlığı üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kala yurtlarla ilgili genelge yayınladı. 81 il valiliğine gönderilen genelgede yurtlarla ilgili fahiş fiyat uygulayanlarla, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin barınmasına varana kadar pek çok sorunun çözümü için önerilerde bulunuldu. Peki, Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek? Durumu olmayan öğrenciler nasıl yurt bulacak? İşte İçişleri Bakanlığı’nın yurt genelgesi ve yurtlar ile ilgili yapılacak çalışmalar…
11.08.2022Eğitim
Valiliklere ''Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri'' konulu genelge
Valiliklere ''Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri'' konulu genelgeOkulların açılmasına az bir süre kala, 81 il valiliğine 'Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri'' genelge gönderildi. Bu göre; eğitim-öğretim dönemi boyunca üniversite öğrencilerinin konaklayacağı yurt, pansiyon, apart vb. yerlerde olası fahiş fiyat uygulamalarına müsaade edilmeyecek, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla burs ve konaklama konularında yardımcı olunacak.
11.08.2022Eğitim
Zorunlu trafik sigortası ile ilgili yeni düzenleme! 5 katını geçemeyecek, milyonlarca araç sahibi...
Zorunlu trafik sigortası ile ilgili yeni düzenleme! 5 katını geçemeyecek, milyonlarca araç sahibi...Araç sahibi milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren zorunlu trafik sigortasına ilişkin gelişme yaşandı. Yeni genelge yayımlandı. 5 katını geçemeyecek. Zorunlu Trafik Sigortası Prim/Öz sermaye katsayısında değişiklik yapıldı. SEDDK'nın internet sitesinde yer alan düzenlemeye göre, şirketlerin trafik sigortası primleri o yıl sonu öz sermayelerinin 5 katını geçemeyecek. İşte detaylar...
5.08.2022Ekonomi
İmamoğlu: Müteahhitler tek taraflı fesih hakkını kullandı
İmamoğlu: Müteahhitler tek taraflı fesih hakkını kullandıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında incelemelerde bulundu. İmamoğlu daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.
2.08.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge! 15 Ağustos'ta...
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge! 15 Ağustos'ta...İçişleri Bakanlığı Hacı Bektaş Veli’yi Anma Etkinlikleri ile Muharrem ayının aynı döneme denk gelmesi üzerine 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. Genelgede Hacı Bektaş Veli’yi Anma programlarına katılmak isteyen vatandaşlara destek olunması istenirken, Muharrem ayında Yas-ı Mateme ortak olma ve oruç açma lokmalarına vali ve kaymakamların da katılımıyla cemevi yöneticileri, vakıf veya derneklerdeki vatandaşlar ve kanaat önderleriyle birlikte olunması istendi.
28.07.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ile genelge gönderildi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ile genelge gönderildiİçişleri Bakanlığı son dönemde meydana gelen boğulma vakalarına karşı valilikleri uyardı. Bakanlık gönderdiği genelge ile valiliklerden sosyal donatı alanları yeterli görülen ve can güvenliği riski taşımayan deniz, göl, gölet vb. yüzülebilir yerlerin her yıl mart ayının sonuna kadar “yüzme alanı” olarak belirlenmesini ve kamuoyuna duyurulmasını istedi.
26.07.2022Gündem
Petshoplar Kasaplar Odası'na bağlandı
Petshoplar Kasaplar Odası'na bağlandıTürkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, ülke genelinde faaliyet gösteren petshopların Kasaplar Odası'na bağlandığını açıkladı.
22.07.2022Gündem
Ormanlara giriş yasak mı 2022, ateş yakmak nerelerde yasaklandı? İçişleri Bakanlığı orman yangını genelgesi!
Ormanlara giriş yasak mı 2022, ateş yakmak nerelerde yasaklandı? İçişleri Bakanlığı orman yangını genelgesi!Meteoroloji'nin sıcak alarmı vermesinin ardından İçişleri Bakanlığı 81 ile sıcak hava önlemleri için genelge gönderdi. Avrupa 40 dereceyi artan sıcaklıklarla boğuşurken, Türkiye'de de sıcakların artma ihtimaline karşı Bakanlık harekete geçti. Peki, Ormanlara giriş yasak mı 2022, ateş yakmak nerelerde yasaklandı? İşte İçişleri Bakanlığı orman yangını genelgesi…
21.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Genelge ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki genelge haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.