Genelge

Genelge

Son dakika genelge haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan genelge ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını genelge haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Genelge

haberleri sayfasında son dakika yaşanan genelge gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.737 genelge haberi bulunmuştur. Tüm genelge haberleri aşağıda listelenmiştir.
Doktorlar için yeni genelge! Sözleşmeli pozisyona geçebilecekler
Doktorlar için yeni genelge! Sözleşmeli pozisyona geçebileceklerSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yükümlülük sürelerinin bitimine 6 ay kalan hekimlerin sözleşmeli pozisyona geçebileceğini duyurdu.
24.03.2023Gündem
EYT’de son dakika gelişmesi! Emeklilik sürecinde daha avantajlı oluyor
EYT’de son dakika gelişmesi! Emeklilik sürecinde daha avantajlı oluyorEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin ardından milyonlar emekli olma hayaline kavuştu. SGK ise yeni bir genelge yayınlayarak akıllara takılan soruları tek tek cevapladı. EYT’de merak edilen pek çok soru da cevap buldu.
24.03.2023Emekli
EYT’de memurları ilgilendiren detay ortaya çıktı! İşte emeklilere verilecek en yüksek promosyon oranı...
EYT’de memurları ilgilendiren detay ortaya çıktı! İşte emeklilere verilecek en yüksek promosyon oranı...EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin ardından milyonlar emekli olma hayaline kavuştu. SGK ise yeni bir genelge yayınlayarak akıllara takılan soruları tek tek cevapladı. Bankalar, EYT sonrası emeklilere ödenecek promosyonları duyurmaya başladı. KGF kefaleti ile işverenlere kıdem tazminatında da detaylar ortaya çıktı. Altı ay ödemesiz 36 ay vadeli olması beklenen kredide faizler de netleşti. İşte EYT’de tarım işçilerinin emeklilik şartlarından askerlik borçlanmasına kadar en çok sorulan sorular ve yeni promosyon oranları...
23.03.2023Emekli
YSK'dan dikkat çeken seçim genelgesi
YSK'dan dikkat çeken seçim genelgesiYüksek Seçim Kurulu'nca (YSK) 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde Seçim Bilişim Sistemi (SEÇSİS) ve Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'nin (SSPS) işleyişi hakkında yayımlanan genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.03.2023Gündem
Mühürsüz zarflardaki oylar geçerli sayılacak mı? YSK genelge yayımladı
Mühürsüz zarflardaki oylar geçerli sayılacak mı? YSK genelge yayımladıYüksek Seçim Kurulu (YSK) sandık kurulları ve seyyar sandık kurullarının oluşumu ile ilgili karar verirken, mühürsüz zarflardaki oyların nasıl geçerli sayılacağına ilişkin genelge yayınladı.
18.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı adayları için genelge: Mal bildirim zorunluluğu
Cumhurbaşkanı adayları için genelge: Mal bildirim zorunluluğuCumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, cumhurbaşkanı adaylarının alacağı yardımlar ile mal bildirimlerinin usul ve esaslarına ilişkin genelge Resmi Gazete’de yayımlandı.
18.03.2023Gündem
Seçime ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı
Seçime ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'nde ikinci tur için tarih belirtildi.
15.03.2023Gündem
Depremzede ev hayvanları için 81 ile genelge gönderildi
Depremzede ev hayvanları için 81 ile genelge gönderildiTarım ve Orman Bakanlığı'nca, deprem bölgesinden diğer illere götürülen ev hayvanları için 81 ile genelge gönderildi. Sahibine beyanname verilen, kimliklendirme ve kayıt işlemleri tamamlanmamış depremzede ev hayvanları, bulundukları ilde kayıt altına alınabilecek. Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgilerinden ulaşılacak hayvanların sahiplerine 72 saat süre verilecek. Bu sürede hayvanı teslim almayan veya sahibi depremde hayatını kaybettiği belirlenen hayvanların sahiplendirilmesi sağlanacak.
2.03.2023Yaşam
Binalarda sinsi tehlike! 5 yılda binayı bitiriyor
Binalarda sinsi tehlike! 5 yılda binayı bitiriyorTürkiye derinden sarsan 'Asrın felaketi' sonrası vatandaşlar binalarının güvenliğiyle ilgili endişeye düştü. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İZODER Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, binaların ömrünü çürüterek güvensiz hale getiren sinsi tehlike hakkında bilinmeyenleri anlatarak uyarılarda bulundu.
20.02.2023Gündem
Hasarlı yapılardan eşya tahliyesine ilişkin genelge yayımlandı
Hasarlı yapılardan eşya tahliyesine ilişkin genelge yayımlandıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İçişleri Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlıklarının ortak çalışması sonucu deprem bölgelerinde “yıkık”, “acil yıktırılacak” ve “ağır hasarlı” yapılardan eşya tahliyesine ilişkin bir genelge yayınladı
19.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 15. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 15. gün! Son durum açıklandıAFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 kilometre altında gerçekleşti. Aynı gün saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yapılan son açıklamaya göre; can kaybı 41 bin 156’ya yükseldi.
20.02.2023Gündem
İçişleri Bakanlığı, afetzedeleri taşıyacak nakliye firmalarının fiyat tarifelerini belirledi
İçişleri Bakanlığı, afetzedeleri taşıyacak nakliye firmalarının fiyat tarifelerini belirlediİçişleri Bakanlığı, nakliye firmalarının piyasa koşullarındaki taşınma bedelleri üzerinden bölgesel koşulları da değerlendirerek aşağı ya da yukarı yönlü %15 esneklik bandında fiyatlandırma yapacaklarını duyurdu.
18.02.2023Gündem
Kamu çalışanları izinli sayılacak
Kamu çalışanları izinli sayılacak‘Afet Bölgesindeki Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler’ konulu genelge yayımlandı.
Deprem bölgesindeki kamu çalışanlarına idari izin kararı
Deprem bölgesindeki kamu çalışanlarına idari izin kararıKahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) bölgesindeki kamu çalışanlarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.
15.02.2023Gündem
Deprem anında hayat kurtaran 'izolatör!' "Sarsıntı sırasında ameliyat devam etti"
Deprem anında hayat kurtaran 'izolatör!' "Sarsıntı sırasında ameliyat devam etti"Yapısında kullanılan ‘sismik izolatör’ sayesinde Elbistan Devlet Hastanesi, Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi, Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve Battalgazi Devlet Hastanesi ise yıkıcı depreme rağmen dimdik ayakta kaldı...
12.02.2023Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 kente okullar için genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 kente okullar için genelgeİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine, '2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarısında Alınacak Asayiş ve Trafik Tedbirleri' genelgesi gönderdi.
4.02.2023Gündem
Bakan Kurum: Daha temiz bir Marmara için yeni bir denetim modeli hayata geçiriyoruz
Bakan Kurum: Daha temiz bir Marmara için yeni bir denetim modeli hayata geçiriyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, deniz trafiğinin yoğun olduğu İstanbul ve Kocaeli'ndeki deniz kirliliği denetiminde Türkiye Çevre Ajansı'nı yetkilendirdi. Bakan Kurum, "Daha temiz bir Marmara için yeni bir denetim modeli hayata geçiriyoruz, genelgemizi yayımladık" dedi.
24.01.2023Gündem
2023 “Mevlana Yılı” olarak kutlanacak
2023 “Mevlana Yılı” olarak kutlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılının 'Mevlana Yılı' olarak kutlanmasına ilişkin genelge yayımladı.
21.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Roman vatandaşlara yönelik yeni adım
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Roman vatandaşlara yönelik yeni adımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi ve 1'inci Aşama Eylem Planı' ile ilgili genelge yayımladı.
21.01.2023Gündem
Sıvı nitrojenli atıştırmalık yiyen 25 çocuk tedavi altında!
Sıvı nitrojenli atıştırmalık yiyen 25 çocuk tedavi altında!Endonezya Sağlık Bakanlığı ‘cikibul’ adıyla bilinen sıvı nitrojene batırılmış tatlı atıştırmalığın zararlı olduğu ve tüketilmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Bakanlık şimdiye kadar 25 çocuğun mide yanıkları ve gıda zehirlenmesinden dolayı tedavi altında olduğu duyurdu.
17.01.2023Dünya
Kıdem Tazminatı tavanı açıklandı: 2 bin TL yükseldi
Kıdem Tazminatı tavanı açıklandı: 2 bin TL yükseldiHazine ve Maliye Bakanlığı, 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere yeni kıdem tazminatı tavanını 19 bin 982,83 TL olarak belirledi.
2023 maaş katsayıları! Maaş katsayısı ne oldu, nasıl hesaplanır? Memur maaş katsayıları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
2023 maaş katsayıları! Maaş katsayısı ne oldu, nasıl hesaplanır? Memur maaş katsayıları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 05 Ocak 2023 tarihi itibariyle yayımlanan genelgesi ile aylık katsayı, memuriyet taban aylığı gibi pek çok alanlarda yeni düzenlemeye gidildi. Peki, Maaş katsayısı nasıl hesaplanır, memur maaş katsayıları ne oldu? 2023 memur maaş katsayısı kaç? İşte 2023 maaş katsayıları…
13.01.2023Memur
Bedelli askerlik ücreti belli oldu
Bedelli askerlik ücreti belli olduAralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur, memur emeklisi, SGK ve Bağkurluların maaşlarına zam gelirken bedelli askerlik ücreti de yeniden belirlendi.
5.01.2023Ekonomi
Adalet Bakanlığı'ndan 'sürekli hasta ve kocamış' hükümlüler için genelge
Adalet Bakanlığı'ndan 'sürekli hasta ve kocamış' hükümlüler için genelgeAdalet Bakanlığı'ndan 'Sürekli Hastalık, Sakatlık ve Kocama Sebebiyle Kişilerin Cezalarının Hafifletilmesi veya Kaldırılması Hakkında İşlemler' başlıklı genelge, başsavcılıklara gönderildi. Cumhurbaşkanı'nın, Anayasa'nın 104'üncü maddesi kapsamında cezaları hafifletme veya kaldırma yetkisine ilişkin işlemler, hükümlülerin talebi olmadan resen başlatılacak.
3.01.2023Gündem
Devlet Bahçeli'den erken seçim açıklaması: Biz iki seçeneğe de varız ve hazırız
Devlet Bahçeli'den erken seçim açıklaması: Biz iki seçeneğe de varız ve hazırızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri ister zamanında yapılsın isterse de erkene alınsın, biz iki seçeneğe de varız ve hazırız. 6'lı masayı oluşturan partilerin 6 Nisan 2023'ten önce yapılacak bir seçime sıcak bakıp, sonrası için ipe un sermesi ise demokratik ve dengeli bir siyasi tavır değildir" dedi.
3.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Genelge ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki genelge haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.