Fosil

Fosil

Son dakika fosil haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fosil ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fosil haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fosil

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fosil gelişmeleri de dahil olmak üzere 718 fosil haberi bulunmuştur. Tüm fosil haberleri aşağıda listelenmiştir.
Prof. Dr. Kadıoğlu: İklim değişikliği afetlerin sayısı ve süresini artırıyor
Prof. Dr. Kadıoğlu: İklim değişikliği afetlerin sayısı ve süresini artırıyorİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Afet Yönetimi Anabilim Dalı Profesörü Mikdat Kadıoğlu, iklim değişikliğine dikkati çekerek, "İklim değişikliği mevcut problemlerimizi de artırıyor. Normalde sel, dünya var olduğundan beri sürekli var olan bir olay. Kuraklık da vardı ama iklim değişikliği bunların sayısını ve süresini artırıyor" dedi.
15.03.2023Gündem
Biden: Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, asla
Biden: Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, aslaABD Başkanı Joe Biden, Polonya’da yaptığı konuşmada, Rusya-Ukrayna Savaşı’na dair açıklamalarda bulunarak, “Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, asla” ifadelerini kullanarak, “ABD ve Avrupa ülkeleri Rusya'yı kontrol etmeye veya yok etmeye çalışmıyor” dedi.
21.02.2023Gündem
Şarj ağı işletmeci lisansı alan ilk perakende şirketi Migros oldu
Şarj ağı işletmeci lisansı alan ilk perakende şirketi Migros olduElektrikli araçlara şarj hizmeti sunmak ve Türkiye’deki elektrikli araç dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla kurulan Migen Enerji ile Migros, “Şarj Ağı İşletmeci Lisansı” alan ilk perakende şirketi oldu.
3.02.2023Ekonomi
Denizli'de travertenin içinden milyonlarca yıllık hayvan fosilleri çıktı
Denizli'de travertenin içinden milyonlarca yıllık hayvan fosilleri çıktıDenizli’de maden mühendisi Süleyman Burkay’ın traverten blokları kesilirken başında bekleyerek bulup koruma altına aldığı yengeç, yaprak ve kemik fosilleri, Fransızların ilgisini çekti. Fransa’daki farklı üniversitelerden gelen ilim insanları fosilleri inceleyip kayıt altına alarak numaralandırdı.
27.01.2023Yaşam
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Dönmez açıkladı
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Dönmez açıkladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye Ulusal Enerji Planı & Türkiye Hidrojen Teknolojileri Stratejisi ve Yol Haritası" toplantısında açıklamalarda bulundu.
19.01.2023Ekonomi
3.5 milyon yıllık keşif! Küçük kız sahilde gezerken buldu
3.5 milyon yıllık keşif! Küçük kız sahilde gezerken bulduABD’nin Maryland kentinin sahilinde ailesiyle birlikte fosil avcılığı yapan 9 yaşındaki Molly Sampson, nesli yaklaşık 3.5 milyon yıl önce tükenen ve boyu 20 metreyi geçen Megalodon köpekbalığının dişini buldu. Uzmanlar keşfi ‘hayatta bir kez bulunabilecek türden bir keşif’ olarak nitelendirdi.
11.01.2023Dünya
Küçük kız, sahilde Megalodon köpekbalığının dişini buldu
Küçük kız, sahilde Megalodon köpekbalığının dişini bulduABD’nin Maryland kentinin sahilinde ailesiyle birlikte fosil avcılığı yapan 9 yaşındaki Molly Sampson, nesli yaklaşık 3.5 milyon yıl önce tükenen ve boyu 20 metreyi geçen Megalodon köpekbalığının dişini buldu. Uzmanlar keşfi ‘hayatta bir kez bulunabilecek türden bir keşif’ olarak nitelendirdi.
11.01.2023Dünya
Biden'ın COP27'deki konuşmasında "fosil yakıt" protestosu
Biden'ın COP27'deki konuşmasında "fosil yakıt" protestosuABD Başkanı Joe Biden'ın Mısır'daki BM İklim Konferansı'nda yaptığı konuşmayı, salondaki çevreci grubun protestosu böldü.
12.11.2022Dünya
Just Stop Oil ne demek? Just Stop Oil protestoları neden yapılıyor? İklim aktivistleri neden sanat eserlerine saldırıyor?
Just Stop Oil ne demek? Just Stop Oil protestoları neden yapılıyor? İklim aktivistleri neden sanat eserlerine saldırıyor? Birleşik Krallık merkezli Just Stop Oil (Sadece Petrolü Durdurun) protestoları devam ediyor. İklim aktivistlerinin Vincent van Gogh'un tablosuna domates çorbası fırlatmasının ardından, Fransız ressam Claude Monet'nin milyon dolarlık tablosuna patates püresi fırlatılmasıyla devam eden protestolar hız kesmiyor. Peki, Just Stop Oil ne demek? Just Stop Oil protestoları neden yapılıyor? İklim aktivistleri neden sanat eserlerine saldırıyor? Just Stop Oil neyi protesto ediyor? Vandallık ne demek? İşte detaylar…
1.11.2022Gündem
Karbon ayak izi nedir, hesaplama formülü ne? Karbon ayak izi nasıl hesaplanır, ölçülür, azaltılır ve neden olur, karbon ayak izi ne demek?
Karbon ayak izi nedir, hesaplama formülü ne? Karbon ayak izi nasıl hesaplanır, ölçülür, azaltılır ve neden olur, karbon ayak izi ne demek?İklim değişikliği tüm dünya için tehdit olmayı sürdürüyor. Yaşanabilir bir çevre, sürdürülebilir bir yaşamın yolu ise insanoğlundan geçiyor. Çevremizi korumak, gelecek nesillere en kıymetli mirası bırakmak bizim elimizde.  Bu anlamda iklim değişikliğiyle ve küresel ısınmayla mücadelenin bir yolu olarak karbon ayak izi azaltma karşımıza çıkıyor. Peki, Karbon ayak izi nedir? Karbon ayak izi nasıl azaltılır, karbon ayak izi hesaplama nasıl yapılır? Karbon ayak izi ne demek?
30.09.2022Gündem
Petrol fiyatları 2 yılda yüzde 350 arttı
Petrol fiyatları 2 yılda yüzde 350 arttı2021’de yaşamın normalleşmeye başlamasıyla birlikte enerji tüketimi pandemi öncesi dönemin üzerine çıktı. Uzmanlar, dünyanın 1970’lerden beri gözlenen en büyük enerji kriziyle karşı karşıya olduğunu dile getiriyor. Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi, deneyimli ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, küresel enerji görünümünü değerlendirdi.
16.09.2022Ekonomi
Toplu ulaşımda yeni dönem! İlk kez devreye girdi, ücretsiz oldu
Toplu ulaşımda yeni dönem! İlk kez devreye girdi, ücretsiz olduTürkiye'de bir ilk. Toplu ulaşımda ilk kez devreye alındı. Ücretsiz olarak başladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk olan ultra hızlı şarj özelliğine sahip elektrikli otobüsleri bugün itibarıyla hizmete aldı. Çevre dostu 10 elektrikli otobüs, vatandaşları TEKNOFEST KARADENİZ’in gerçekleştirildiği Çarşamba Havalimanı’na ücretsiz taşıdı. İşte son dakika haberinin detayları...
30.08.2022Ekonomi
TOGG'da geri sayım başladı! İki kritik tarih heyecanla bekleniyor
TOGG'da geri sayım başladı! İki kritik tarih heyecanla bekleniyorTürkiye'nin yerli ve milli elektrikli aracı TOGG hakkında da konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "60 yıl önce yarıda kalmış bir rüyamız vardı. Bu neydi? Türkiye'nin otomobilinin üretilmesi. Türk markasıyla üretilmesi. Bize bu görev verilince Türk özel sektörüne, yani sizlere güvenerek dedik ki; ‘Biz bu işi yaparız. Türk iş dünyası olarak yaparız’ dedik. Allah nasip ederse bütün IP hakları bizim. Yüzde 51'i yerli ve milli. Türkiye'nin ilk otomobilini, TOGG'u, teknolojik anlamda da dünyayla aynı zamanda yapıyoruz. Artık fosil yakıt devri bitiyor. Ne başlıyor? Elektrikli otomobiller. Bunu Avrupa'da da yapan 2-3 ülke var. Başka yok. Amerika'da var, Çin'de var. Başka da yok. Türkiye'nin ilk yer ve milli arabası TOGG'un fabrikasını 29 Ekim'de açacağız. Allah nasip ederse de inşallah mart ayında Keşan'da TOGG'a hep beraber bineceğiz" ifadelerini kullandı.
12.08.2022Ekonomi
Et fiyatlarında indirim! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Yüzde 30-35 indirimle satışına başlayacağız
Et fiyatlarında indirim! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Yüzde 30-35 indirimle satışına başlayacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı'yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız." dedi.
11.08.2022Siyaset
AB, Rusya'dan kömür ithalatını yasakladı
AB, Rusya'dan kömür ithalatını yasakladıAvrupa Birliği'nin (AB) Rusya'dan kömür ithalatını yasaklayan kararı bugün yürürlüğe girdi.
10.08.2022Dünya
Toplu ulaşımda yeni dönem! İlk kez devreye girdi
Toplu ulaşımda yeni dönem! İlk kez devreye girdiTürkiye'de bir ilk. Toplu ulaşımda ilk kez kullanılmaya başlanıyor. Türkiye’de ilk olan ultra hızlı şarj özelliğine sahip lityum pilli elektrikli otobüsler Samsun caddelerinde boy gösterdi. Hem ekonomik hem de çevre dostu olan elektrikli otobüsler, test sürüşleri tamamlandığında vatandaşlara ulaşım hizmeti verecek. İşte son dakika haberinin detayları...
28.07.2022Ekonomi
Elektrikli otomobiller ile ilgili yeni karar! Yüzde 10 ek vergi...
Elektrikli otomobiller ile ilgili yeni karar! Yüzde 10 ek vergi...Araba alma planı yapanlar son yıllarda elektrikli otomobillere yöneliyor. Fiyatllar diğer araçlara göre daha yüksek olmasına rağmen çevreye herhangi bir fosil yakıt bırakmaması ve karbon salınımı yapmaması nedeniyle tercih ediliyor. Çevre dostu olan elektrikli arabalarda egzoz bulunmaması ve gürültü kirliliği yapmıyor olması da yeni nesli araçların dikkat çekici özellikleri arasında bulunuyor. Çip krizi ile otomotiv sektöründe üretimin aksamasının ardından firmaların klasik otomobil üretimini azaltıp elektrikli otomobil üretiminin artırılması da yönünde harekete geçmesi de gündemde. Öte yandan elektrikli otomobiller ile ile ilgili yeni bir karara imza atıldı. Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi.
28.07.2022Ekonomi
Enerji haritasını değiştiren imza! Azerbaycan ve AB anlaştı...
Enerji haritasını değiştiren imza! Azerbaycan ve AB anlaştı...Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile yaptığı ortak basın toplantısında, “Azerbaycan'ın ileri sürdüğü, AB ve ortaklarımız tarafından desteklenen enerji projeleri, Avrupa'nın enerji haritasını tamamen değiştirdi” dedi. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise, "İlk etapta Azerbaycan'dan gaz ihracını ikiye katlayacağız" ifadelerini kullandı. Azerbaycan ile AB arasında enerji alanında stratejik ortaklık hakkında mutabakat zaptı imzalandı.
18.07.2022Ekonomi
Suudi Arabistan'dan enerji fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama
Suudi Arabistan'dan enerji fiyatlarıyla ilgili flaş açıklamaSuudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Suud, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde Körfez İşbirliği Konseyi üyesi 6 ülke ile Mısır, Irak ve Ürdün liderlerinin katıldığı zirvede yaptığı konuşmada, gerçekçi olmayan enerji politikalarının enflasyonun daha da yükselmesine yol açacağını söyledi.
16.07.2022Dünya
Doğal gaz krizi büyüyor! Avrupa ülkesi acil durum ilan etti
Doğal gaz krizi büyüyor! Avrupa ülkesi acil durum ilan ettiMacaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas, Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle artan enerji fiyatları nedeniyle Macaristan’ın enerji sektöründe “acil durum” ilan ettiğini duyurdu.
13.07.2022Dünya
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacak
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik girişi köprülü kavşağın açılışını yaptı. Karaismailoğlu, köprülü kavşak ile zamandan 7, akaryakıttan 1 milyon olmak üzere yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacağını söyledi.
4.07.2022Ekonomi
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den flaş terör örgütü PKK açıklaması
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den flaş terör örgütü PKK açıklamasıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İspanya’nın başkenti Madrid'deki NATO Liderler Zirvesi'nin Kamu Forumu açılış konuşmasında, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu belirterek, küresel gıda krizinden ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sorumlu olduğunu aktardı.
28.06.2022Dünya
Denizli'de tek tek tespit edildi! 8 milyon yıllık...
Denizli'de tek tek tespit edildi! 8 milyon yıllık...Denizli'nin Tavas ilçesinde, 8 milyon yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen fil, gergedan, zürafa ve karıncayiyen gibi hayvanlara ait 15 farklı fosil bulundu.
Halkbank’tan yeni kredi paketi! Resmen duyuruldu, 84 ay vade imkanı...
Halkbank’tan yeni kredi paketi! Resmen duyuruldu, 84 ay vade imkanı...Halkbank harekete geçti. Yeni kredi paketi devreye alındı. Banka tarafından kredi detayları paylaşıldı. Uzun vade imkanı ile dikkat çeken kredi paketinde geri ödeme 84 ayda yapılıyor. Halkbank, Yeşil Enerji Kredi Paketi’yle yeşil enerji projelerine finansal destek sunuyor
15.06.2022Ekonomi
Avrupa Birliği Rusya'yı zengin etti! Savaşa rağmen günde 1 milyar dolarlık kazanç...
Avrupa Birliği Rusya'yı zengin etti! Savaşa rağmen günde 1 milyar dolarlık kazanç...Ukrayna savaşı başladığı ilk günden itibaren Rusya'ya bir çok yaptırım uygulayan Avrupa Birliği Putin'in ülkesini zengin etti. Rusya, Ukrayna savaşının ilk 100 gününde fosil yakıt satışından 98 milyar dolar gelir elde etti. Moskova’yı zengin eden bir numaralı müşteri, yaptırımlarda başı çeken Avrupa Birliği oldu.
14.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Fosil ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fosil haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.