Fatura

Fatura

Son dakika fatura haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fatura ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fatura haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fatura

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fatura gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.755 fatura haberi bulunmuştur. Tüm fatura haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yargıtay'dan kur farkı talebi davasında karar: "Çekle yapılan ödemede kur farkı istenemez"
Yargıtay'dan kur farkı talebi davasında karar: "Çekle yapılan ödemede kur farkı istenemez"Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, çeklerle yapılan ödemelerde kur farkı istenemeyeceğine hükmetti. Emsal kararla birlikte çeklerdeki yazan tutarın dışında herhangi bir fark talep edilemeyecek.
26.03.2023Gündem
Deprem bölgesindeki vatandaşların fatura ve borç işlemleri ertelendi
Deprem bölgesindeki vatandaşların fatura ve borç işlemleri ertelendiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) deprem bölgesi için yeni bir karar verdi. Buna göre deprem bölgesindeki bazı elektrik tüketicilerinin fatura ve borç işlemleri ertelendi
25.03.2023Ekonomi
Depremzedelerin 4 milyar liralık faturaları silindi! Bakan Dönmez duyurdu
Depremzedelerin 4 milyar liralık faturaları silindi! Bakan Dönmez duyurduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, depremzedelerin elektrikte 3,13 milyar lira, doğal gazda 953 milyon lira olmak üzere doğrudan destek tutarı olmak üzere 4,08 milyar liralık faturanın silindiğini bildirdi.
21.03.2023Ekonomi
Depremzedelerin elektrik ve doğal gaz borçları silindi
Depremzedelerin elektrik ve doğal gaz borçları silindi6 Şubat günü meydana gelen depremler nedeniyle zarar gören bazı illerdeki tüketicilerin elektrik ve doğal gaz tüketimlerine yönelik tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin ertelenmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.03.2023Ekonomi
Özel hastanelerde faturayı düşüren yöntemler açıklandı
Özel hastanelerde faturayı düşüren yöntemler açıklandıÖzel sağlık sigortası fiyatlarında son dönemde 2-3 kata varan artışlar birçok vatandaşın bütçesini zorlar hale geldi. 50 bin liralara ulaşan poliçeler nedeniyle sigorta yenilemekten veya yaptırmaktan vazgeçenler alternatif arayışında. Bu noktada özel hastanelerde faturayı düşüren ve fiyat olarak da cazip olan ‘tamamlayıcı sağlık sigortası’ öne çıkıyor.
17.03.2023Ekonomi
7-0'lık tarihi hezimetten sonra Wout Weghorst'a gönderme! 'Ronaldo bırakıldığında...'
7-0'lık tarihi hezimetten sonra Wout Weghorst'a gönderme! 'Ronaldo bırakıldığında...'Dün akşam ezeli rakibi Liverpool'dan 7 gol yiyen ve tarihi bir hezimetle karşı karşıya kalan Manchester United'da fatura Erik ten Hag'a kesildi.
6.03.2023İngiltere
Bina güçlendirmede 'yüzde 40' uyarısı! Uzman isim, 'çok yanlış biliniyor' deyip tek tek anlattı
Bina güçlendirmede 'yüzde 40' uyarısı! Uzman isim, 'çok yanlış biliniyor' deyip tek tek anlattıTürkiye'nin 11 ilini etkileyen felaket sonrası İstanbul’da deprem olacağına ilişkin öngörüler, vatandaşları harekete geçirdi. Fakat bu kez de binalarına güçlendirme çalışmaları yaptırmak isteyenler, fırsatçıların kurbanı olmaya başladı. Dolandırıcıların kullandığı yöntemleri anlatan YTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Koçak, olması gereken güçlendirme çalışması süreçlerini detayları ile anlattı. Koçak, 'karot alma' ile ilgili yanlış bilinen bir gerçeği de açıkladı.
6.03.2023Gündem
‘Depremzedelere özel konteyner’ ilanıyla dolandırıcılık! 30 bin lirası gitti
‘Depremzedelere özel konteyner’ ilanıyla dolandırıcılık! 30 bin lirası gittiHatay’ın İskenderun ilçesinde depremzede 2 aile konteyner ev almak isterken 30 bin TL dolandırıldı. Uygun fiyat gerekçesi olarak 'Devlet teşvik veriyor' yalanıyla dolandırılan aileler, kendi konteyner evlerini yapmanın uğraşına düştü.
28.02.2023Gündem
EPDK'dan şirketlere dikkat çeken uyarı!
EPDK'dan şirketlere dikkat çeken uyarı!Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) yapılan yazılı açıklamada, afet bölgesinde yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşların, ister deprem bölgesinde ikametini sürdürsün, ister başka bir şehirde ikamet etmeye başlasın, elektrik ve doğalgaz için yeni abonelik yaptırırken OHAL süresi boyunca güvence bedeli ödemeyeceğinin geçen hafta karara bağlandığı anımsatıldı.
26.02.2023Ekonomi
Haluk Levent, Ahbap Derneği'nin denetlenmesi için İçişleri Bakanlığı'na başvurdu!
Haluk Levent, Ahbap Derneği'nin denetlenmesi için İçişleri Bakanlığı'na başvurdu!Ahbap Derneği başkanı Haluk Levent, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Levent, kurucusu olduğu Ahbap Derneği'nin denetlenmesi için İçişleri Bakanlığı'na başvurduğunu açıkladı.
23.02.2023Magazin
Turkcell’den deprem bölgesindeki faturaların tahsilatı ile ilgili açıklama
Turkcell’den deprem bölgesindeki faturaların tahsilatı ile ilgili açıklamaTurkcell’den deprem bölgesindeki faturalara ilişkin yapılan açıklamada, ''Mağdur olan müşterilerimizin iletişiminin aksamaması adına ödeme yapılıp yapılmamasından bağımsız olarak hatlarının kapanmayacağını, tahsilat durumuna bakılmayacağını, müşterilerimizin ücretsiz hat dondurma ve hat iptal taleplerinin karşılanacağını belirtmek isteriz'' denildi.
11.02.2023Gündem
Çalışma Bakanlığı yeni tedbirleri açıkladı
Çalışma Bakanlığı yeni tedbirleri açıkladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı deprem bölgesine ilişkin alınan yeni tedbirleri açıkladı.
8.02.2023Gündem
Deprem bölgesindeki vatandaşlara konuşma ve internet desteği
Deprem bölgesindeki vatandaşlara konuşma ve internet desteğiKahramanmaraş merkezli yaşanan depremin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada bölgede bulunan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için hatlarına ücretsiz konuşma ve internet yüklendiği duyuruldu. Turkcell, deprem bölgesinde iletişim ihtiyaçlarının kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi adına çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu. Açıklamada, Afet bölgesindeki kullanıcılarımıza ücretsiz görüşme, SMS ve internet içeren “Acil İletişim Paketi” ile bölgedeki arama kurtarma ekiplerine “Kahraman Paketi” tanımlayarak iletişim desteği veriyoruz” denildi. Vodafone da, depreme yönelik aldığı tedbirleri ve yardım çalışmalarını duyurdu.
6.02.2023Gündem
Faturalardaki fahiş fiyat artışı için harekete geçildi! Ceza yağacak
Faturalardaki fahiş fiyat artışı için harekete geçildi! Ceza yağacakBirçok telefon kullanıcısı yüksek gelen faturalardan şikayetçi. Kampanyalardan yararlanan vatadanlar farklı gerekçelerle anlaştıkları tutarın üzerinde faturalarla karşılaşıyor. Telefon ve internet faturalarına yönelik vatandaşlardan gelen şikâyetlerin oranı toplam faturaların yüzde 1’ini aşarsa, şirketlere ceza kesmeye yönelik bir taslak düzenleme hazırlandı.
3.02.2023Ekonomi
Evli çiftleri ilgilendiren 'borçlanma' kararı! Mahkeme haklı sebeple hemen boşuyor
Evli çiftleri ilgilendiren 'borçlanma' kararı! Mahkeme haklı sebeple hemen boşuyorEvli tüm çiftleri çok yakından ilgilendiriyor. Çalışmayan tarafa eşin maddi anlamda çok az destek sağlaması, eşini mağdur edecek kadar az harçlık vermesi, aşırı derecede borçlanması ekonomik şiddet sayılıyor. Bu sebeplerle açılan boşanma davalarının sayısı ise hiç az değil. Mağdur eşin ekonomik şiddete uğraması, haklı nedenle boşanma sebebi sayılıyor. Uzman isim konuyla ilgili önemli bilgiler vererek tazminat konusuna da dikkat çekti.
2.02.2023Gündem
Restoran ve kafelerde kuver soygunu! 1000 TL'ye kadar çıkıyor
Restoran ve kafelerde kuver soygunu! 1000 TL'ye kadar çıkıyorRestoran ve kafelerde neredeyse her gün menü fiyatları değişirken, vatandaşlar adisyonlara eklenen fahiş ‘kuver ve servis’ ücretlerinden şikayetçi. 40 TL’lik iki çaya 50 TL kuver yazan da var, pasta servisine 1.000 TL isteyen de... Sektör temsilcilerinden konu ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.
29.01.2023Yaşam
Doğal gaz faturalarını yüzde 35 düşürüyor! Uzmanlar pratik yöntemleri tek tek açıkladı
Doğal gaz faturalarını yüzde 35 düşürüyor! Uzmanlar pratik yöntemleri tek tek açıkladıDoğal gaz faturalarını düşürmenin prtaik yöntemlerini uzmanlar tek tek açıkladı. Isınmak ve sıcak su ihtiyacı için kullanılan kombiler, yapılan hatalardan dolayı cep yakabiliyor. Uzmanlar, alınacak önlemler sayesinde kabarık faturaların önüne geçmenin mümkün olduğunu söyledi.
25.01.2023Ekonomi
Küçükçekmece'deki para transfer merkezinden 11 milyon liralık hırsızlık iddiası!
Küçükçekmece'deki para transfer merkezinden 11 milyon liralık hırsızlık iddiası!Küçükçekmece'de para transfer ve fatura ödeme bürosunda çalışan bir kadın bir yıl boyuna tırnakçılık yöntemiyle yaklaşık 11 milyon lira çaldı. Sürekli açık veren büronun güvenlik kameralarında detaylı inceleme yapan işyeri sahipleri hırsızlığı ortaya çıkardı.
25.01.2023Vatan TV
Elektrik faturalarına yansıyacak! EPDK Başkanı duyurdu: İade süreci başladı
Elektrik faturalarına yansıyacak! EPDK Başkanı duyurdu: İade süreci başladıEPDK sisteme aykırı fiyat hareketleri tespit edildiğini açıklamıştı. Bu haberin ardından 40 şirketin 11 milyar TL'yi geri ödeyeceği öğrenilmişti. Azami Uzlaştırma Fiyat (AUF) mekanizması ile ilgili şirketlerin geri ödeme süreci başladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, şu ana kadar şirketlerden toplam tutarın 1 milyar TL’ye yaklaşan kısmının tahsil edildiğini açıkladı.
19.01.2023Ekonomi
Doğal gaz faturasını yüzde 50 düşürüyor! Püf noktaları açıklandı
Doğal gaz faturasını yüzde 50 düşürüyor! Püf noktaları açıklandıDoğal gaz fiyatları pandemi ve savaşlar sebebiyle uçuşa geçti. Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar yüksek fatura bedelleriyle karşı karşıya kalıyor. Enerji verimliliği uzmanı Altuğ Karataş, doğal gaz faturalarında basit yöntemlerle yüzde 50 oranında tasarruf etmenin mümkün olduğunu ifade ederek konu ile ilgili püf noktaları açıkladı.
16.01.2023Ekonomi
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK harekete geçti, ücretler iade edilecek
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK harekete geçti, ücretler iade edilecekElektrik faturalarıyla ilgili flaş karar verildi. Tüm aboneleri yakından ilgilendiriyor. Bazı enerji şirketlerinin azami uzlaştırma fiyat mekanizması içindeki sisteme aykırı işlemleri EPDK’ya takıldı. Vatandaşın elektrik faturasına yansıması gereken bedellere el koyma girişimine EPDK engel oldu. Şirketler ilgili bedelleri abonelere geri ödeyecek. İşte haberin detayları...
14.01.2023Ekonomi
'Sahte borç bildirimi' alırsanız dikkat! İlamsız icra takibi uyarısı
'Sahte borç bildirimi' alırsanız dikkat! İlamsız icra takibi uyarısıDolandırıcıların yeni oyunu ortaya çıktı, son dakika uyarısı geldi. Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, kimlik bilgisini edindiği kişileri icra dairesine belgeye ihtiyaç duymadan sahte borç bildirimi sonrası ilamsız icra takibiyle mağdur ettiğini söyledi.
28.12.2022Yaşam
Bakan Nebati'den flaş EYT ve ÖTV açıklaması
Bakan Nebati'den flaş EYT ve ÖTV açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündemdeki gelişmelere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, EYT'den ÖTV indirimine, memur ve emekli zamlarına ilişkin detayları duyurdu.
22.12.2022Ekonomi
Bakan Nebati: KGF paketiyle yaklaşık 250 milyar liralık kredi hacmi sunulacak
Bakan Nebati: KGF paketiyle yaklaşık 250 milyar liralık kredi hacmi sunulacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün açıklanan Kredi Garanti Fonu (KGF) paketiyle yaklaşık 250 milyar liralık kredi hacmi sunacaklarını belirterek, "Krediye erişim imkanı olan ve teminat eksikliği bulunmayan firmalar bu sistemden faydalanmayacaktır. Böylelikle daha önce başımıza gelen, ihtiyacı olmayanların kullandıkları kredilerin özellikle dövize ve farklı alanlara gitmesini büyük bir oranda engellemiş olacağız" dedi.
19.12.2022Ekonomi
Bakan Nebati: 250 milyar TL’lik finansman tüm işletmelerimize hayırlı olsun
Bakan Nebati: 250 milyar TL’lik finansman tüm işletmelerimize hayırlı olsunHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni finansman paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
19.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fatura ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fatura haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.