Ev Kadını

Ev Kadını

Son dakika ev kadını haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ev kadını ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ev kadını haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ev Kadını

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ev kadını gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.553 ev kadını haberi bulunmuştur. Tüm ev kadını haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türk-Yunan mutfak savaşları! Ege'de kokoreç gerilimi...
Türk-Yunan mutfak savaşları! Ege'de kokoreç gerilimi...Ege'deki adalar geriliminden sonra Türkiye ile Yunanistan arasında şimdi de ‘kokoreç-kokoretsi’ savaşı başladı. Türk medyasında “Yunanlar kokoreçi sahiplendiler” şeklindeki haberler, Atina’da büyük yankı yarattı.
19.07.2022 Dünya
Emekli, EYT’li, dul yetim milyonları ilgilendiriyor! Maaş artar ve…
Emekli, EYT’li, dul yetim milyonları ilgilendiriyor! Maaş artar ve…İşçi, işveren, emekli, EYT’li, ev kadını herkes merak ediyordu. Emekli maaşı, kıdem tazminatı, dul yetim maaşı ve EYT düzenlemesi tek tek açıkladı. Bir kişi üç maaş alabilir mi? Ticari faaliyeti devam ederken başka bir işyerinde 4/a kapsamında çalışan vergi mükellefi, sigortalılığı işsizlik maaşı alacak şekilde sonlanırsa adına İŞKUR işsizlik maaşı ödemesi yapmaz. Malulen emeklilik ile normal emeklilik arasında hiçbir fark yoktur. Şimdi daha fazla prim ödemeniz ve çalışma gününüz olduğundan adınıza bağlanacak aylık daha yüksek olacaktır. Mert Bey. Emekli sandığı emeklisi anne ve SSK emeklisi babanın tek bekar kız evladı olarak vefatları halinde ikisinin de maaşlarını alabilir miyim? Ev hizmetlisinin kıdem tazminatı hakkı var mı? Biz ne zaman emekli olabiliriz ve EYT bizi kapsıyor mu? gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
11.07.2022Uzmana Sor
Kaçırıldığı iddia edilmişti! 'Babam 200 bin lira başlık parasını alamadığı için yalan söylüyor'
Kaçırıldığı iddia edilmişti! 'Babam 200 bin lira başlık parasını alamadığı için yalan söylüyor'Adana'da Hüseyin Y.’nin, Özgür Dolaş (24) tarafından kandırılıp kaçırıldığını ileri sürdüğü kızı Emine Nur Y. (17), babasının iddialarını reddetti. Babası ve annesinin rızasıyla Özgür Dolaş ile dini nikah kıydığını belirten Emeni Nur Y., "Nikahımız babamın evinde kendi rızasıyla kıyıldı. Özgür'den 200 bin TL başlık parası istedi, alamayınca şikayetçi oldu. Eşimle mutluyum, yaşım 18 olunca resmi nikah da kıyacağız" dedi.
5.07.2022Yaşam
Sevgilileriyle kaçan iki kızdan biri döndü, diğeri kayıp! İmam nikahı kıyıp, fotoğrafını ailesine göndermiş
Sevgilileriyle kaçan iki kızdan biri döndü, diğeri kayıp! İmam nikahı kıyıp, fotoğrafını ailesine göndermişAdana'da, 2018 yılında evlenen Hüseyin (61) ve Semra (40) Yücel çiftinin ilk evliliklerinden olan kızları G.T. (17) ile E.N.Y. (17), farklı tarihlerde sevgilileriyle kaçtı. Kızlardan G.T., evli olduğunu öğrenince ayrılmak istediği sevgilisi S.K. (36) tarafından geçen hafta Mersin'de bir polis merkezinin önüne bırakıldı. Antalya'daki Ö.D.'ye (24) kaçan E.N.Y.'den ise haber alınamıyor. Yücel çifti, çocuklarını kandırıp birlikte olan kişilerin yakalanıp cezalandırılmalarını istedi.
1.07.2022Yaşam
Nefes borusuna su kaçan Zeynep Mira'yı 'Heimlich manevrası' ile kurtardı
Nefes borusuna su kaçan Zeynep Mira'yı 'Heimlich manevrası' ile kurtardıTekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yükselen ateşini düşürmek için annesi banyo yaptırırken nefes borusuna su kaçması sonucu bilincini kaybeden Zeynep Mira Çay'ı (2), götürüldüğü eczanede, eczacı teknisyeni Rabia Gürsül (32), 'Heimlich manevrası' ile hayata döndürdü. Gürsül, "Birden kapıya çıkınca kucakta baygın halde bir çocuğu gördüm ve çocuğu kucağıma verdiler. İlk etapta ne olduğunu anlayamadım. Saçlarının ıslak olduğunu görünce su yuttuğunu düşündüm. Ters çevirip hemen Heimlich manevrası yaptım. Gözleri kaymış ve baygın haldeydi. Müdahalenin ardından öksürüp kendine geldi" dedi.
13.05.2022Yaşam
Torununun ölüm haberini alınca kalp krizi geçirdi! Yan yana toprağa verildiler
Torununun ölüm haberini alınca kalp krizi geçirdi! Yan yana toprağa verildilerMuğla'nın Fethiye ilçesinde yüzme havuzuna düşüp, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 3 yaşındaki Yamaç İlhan, kendisinin ölüm haberini alınca kalbine yenilen dedesi Ömür İlhan’ın (70) mezarının yanında toprağa verildi.
18.04.2022Yaşam
Emeklilik fırsatı! Kadın-erkek fark etmiyor, flaş detay belli oldu, çalışma şartı aranmıyor
Emeklilik fırsatı! Kadın-erkek fark etmiyor, flaş detay belli oldu, çalışma şartı aranmıyorEmekli olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuluyor. Hem kadınlar hem de erkekler farklı şartlar geçerli olsa da yararlanabiliyorlar. Kadınlar için çalışma zorunluluğu bulunmuyor. Gurbetçi vatandaşlara Türkiye'den emekli olma imkanı sağlanıyor. Vatandaşlar yurt dışı sürelerini borçlanarak emekli olabiliyor. Daha önce Türkiye'de sigorta girişi olanlar da sigorta başlangıcı olmayanlar da emeklilik imkanından yararlanabiliyor. Yurt dışı borçlanma şartları neler? Yurt dışında çalışanlar nasıl emekli olur? İşte merak edilen soruların yanıtları...
10.04.2022Emekli
Emekli maaşı yüksekten bağlanıyor! Dilekçe veren yaşadı 2022 yılına özel durum…
Emekli maaşı yüksekten bağlanıyor! Dilekçe veren yaşadı 2022 yılına özel durum…SGK, SSK, emekli, Bağkur’lu, engelli, ev kadını milyonları ilgilendiriyor. Emeklilik için büyük fırsat. Emekli aylık hesabında 2008 sonrası için gelişme hızı, TÜFE ve aylık bağlama oranının yüzde 30’u aylığa yansıtılmaktadır. 2021 yılı yerine 2022 yılında dilekçe verenler gelişme hızı ve TÜFE geçtiğimiz yılın enflasyonuna göre daha yüksek hesaplandığından bu yıl dilekçe verecek olanlara daha yüksek aylık bağlanacak. Ancak geçtiğimiz yıllarda daha erken dilekçe verip emekli olanlar daha karlı çıkmıştı, bu sadece 2022 yılına ait rakamlardan kaynaklanıyor. Staj sürelerinizi kayıt altına aldırsanız bile SGK emeklilik hesabında dikkate alınmıyor. 1983 doğumlu kızım yüzde elli engelli. 12 yıl engelli kadrosunda çalıştı şuan çalışmıyor görme engelli ne zaman emekli olabilir. Eşim ev hanımı emekli olabilir mi? Gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
15.03.2022Uzmana Sor
Yetmiş yıllık ilaç firmasına marka şoku! 'Parayı bastırıp alıyorum markaları...'
Yetmiş yıllık ilaç firmasına marka şoku! 'Parayı bastırıp alıyorum markaları...'Türkiye'nin yetmiş yıllık firması marka kavgası veriyor. Turgut İlaçları AŞ, sahibi olduğu ‘Fako’ markasının birebir kopyalanarak kullanıldığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu. “Şirketin prestij ve itibarından yararlanılıyor” denilen savcılık başvurusunda, Fako ismini kullanan kişilerin dolandırıcılık yaptıkları öne sürüldü. Suçlanan isimlerden Hasan Alp Fakıoğlu ise “Fako markası ailemin soyadından geliyor. Elimde bu şekilde 500 marka var. Parayı bastırıp alıyorum bu markaları” diye konuştu.
14.03.2022Ekonomi
Vodafone, 2025’e kadar kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor
Vodafone, 2025’e kadar kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyorVodafone, Türkiye’de de 2025 yılına kadar kadın çalışan oranını yüzde 44’ten yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor. Türkiye Vodafone Vakfı'nın da kadınların güçlenmesi amacıyla hayata geçirdiği projelerle son 11 yılda 61 bine yakın kadına ulaşırken, toplam 8,7 milyon TL’lik yatırım yaptıığı belirtildi.
Televizyon programına çıkıp yardım istemişti! Eşi defalarca bıçakladı
Televizyon programına çıkıp yardım istemişti! Eşi defalarca bıçakladıTekirdağ'da Elçin Ak (28), koruma kararı aldırıp yerleştiği sığınma evinden ayrıldıktan bir gün sonra boşanma aşamasındaki eşi Özgürcan Ak (33) tarafından 5 yerinden bıçaklandı. Elçin Ak ağır yaralanırken, olayın ardından kaçan Özgürcan Ak, yakalanıp tutuklandı. Elçin Ak geçen yıl bir televizyon programına katılmış, eşinin 3 çocuğunu kaçırdığını belirterek yardım istemişti.
1.03.2022Yaşam
9 yaşındaki Yağız koronavirüsten hayatını kaybetti! Gözleri yaşartan olay
9 yaşındaki Yağız koronavirüsten hayatını kaybetti! Gözleri yaşartan olayİzmir'de ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi Yağız Öziç (9), Covid-19 testi pozitif çıktıktan bir gün sonra hayatını kaybetti. Oğullarının ölümüyle sarsılan Ayşegül Öziç (28) ve Mert Öziç (31) çifti, yaşananlar karşısında çaresiz kaldıklarını dile getirdi. Oğlunun herhangi başka bir rahatsızlığı olmadığını söyleyen Mert Öziç, "Tek yapabildiğimiz gidişini izlemek oldu. Kardeşi, Yağız'ın öldüğünü bilmiyor" dedi.
24.02.2022Yaşam
TÜİK Aralık 2021 dönemi verilerine göre işsizlik oranı ve rakamı! İşsizlik rakamları nasıl hesaplanır?
TÜİK Aralık 2021 dönemi verilerine göre işsizlik oranı ve rakamı! İşsizlik rakamları nasıl hesaplanır?Aralıkta işsiz sayısı bir önceki aya göre 2 bin kişi artarak 3 milyon 794 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,1 puanlık azalış ile yüzde 11,2 seviyesinde gerçekleşti. Geniş tanımlı işsizlik oranı bir önceki aya göre 0,5 puan artarak yüzde 22,6 oldu. Peki, işsizlik rakamları nasıl hesaplanır? İşte TÜİK Aralık 2021 dönemi verilerine göre işsizlik oranı ve rakamı!
10.02.2022Ekonomi
SGK,SSK, Bağkur’lu, emekli, EYT’li, milyonları ilgilendiriyor! Maaşta alt sınır 4,250 lira ve…
SGK,SSK, Bağkur’lu, emekli, EYT’li, milyonları ilgilendiriyor! Maaşta alt sınır 4,250 lira ve…SSK, Bağkur’lu, emekli, EYT’li, işçi, ev kadını herkes merak ediyordu. Borç, maaş kıdem tazminatı ile ilgili her şeyi tek tek açıkladı. İş kanununda sadece işçilere asgari ücretin altında bir ücret ödenemeyeceği belirtilir. Diğer konularda ise yargı kararları incelenir. Sizin konunuzla ilgili bazı yargı kararlarında asgari ücret zammı kişilere zam olarak sunulamaz şeklindedir. Yani uygulamada asgari ücret artışı ve onun üzerine de Yİ-ÜFE, enflasyon oranı ya da iş sözleşmesinde belirtilen tutar kadar artış yapılması kararlaştırılmıştır. Emekli kişilere Genel Sağlık Sigortası borcu tahakkuk ettirilmemektedir. Benim sigortalılığım öncesi doğumlarım var. Müjde bekleyen annelerle ilgili bir gelişme var mıdır acaba? 2023’e kadar bir adım atılır mı? Ben hem EYT, hem den staj mağduruyum. Ben ücretsiz izin ve KÇÖ mağduruyum, bizlere bir hak tanınır mı? Emekliliğime bir yıl varken pandemi dolayısıyla ücretsiz izne ve KÇÖ’ye ayırdılar, sonrasında da işyeri battı ve işsiz kaldım. 2020 Yılında emekliliğime bir yıl varken 2022 yılında emekliliğime yine bir yıl var. Bu yöndeki mağduriyetler giderilecek midir? gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
4.02.2022Uzmana Sor
Emekli ve EYT’li milyonları ilgilendiriyor! Maaş ve ikramiye kararı…
Emekli ve EYT’li milyonları ilgilendiriyor! Maaş ve ikramiye kararı…Emekli, EYT’li, işçi, memur, ev kadını herkes merak ediyordu. Emekli, maaşı, ikramiyesi, EYT düzenlemesi, kıdem tazminatı ile ilgili her şeyi tek tek açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumu primsiz bildirilen sigortalılık tescillerini emeklilik hesabında dikkate almıyor. Sigortalı olduğunuz dönemlerde adınıza tarım sigortası borcu yersiz çıkarılmış. Kuruma ilgili dönemlerde sigortalı olduğunuzu, yersiz ödemiş olduğunuz tarım sigortası primlerinin iade edilmesine ilişkin bir dilekçe verin. İsteğe bağlı ödemeleriniz 1260 günü geçmediği sürece 4/b kapsamında alınmazsınız. Vatan gazetenizi sıklıkla okumaktayım, bilgi anlamında yardımlarınızı rica ederim. Merhaba, yazılarınız sayesinde bilgilenmemizi sağladığınız için teşekkür ederim. Yaşım 48 ,5525 gün ve 52 yaşa tabiyim. 4 A 4350 günüm var. Askerliğimi alırsam ve kalan 960 günü 4 b isteğe bağlı sigorta ödersem 4 A dan emekli olabilirim diye biliyorum. Bu doğru mu? Emekli maaşım tüm primlerim 4 A dan ödenmişe göre çok düşük olur mu? gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
28.01.2022Uzmana Sor
'Cin çıkarma' skandalı! 'Sırtına 100 kez oklava ile vurmamı söyledi'
'Cin çıkarma' skandalı! 'Sırtına 100 kez oklava ile vurmamı söyledi'Cin çıkarma seansı can aldı! Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşanan olay dehşete düşürdü. Psikolojik sorunları nedeniyle sözde hocanın yönlendirmesi ile cin çıkartma seansı uygulanarak eşi Selçuk Tekin tarafından sırtına 100 kez oklava ile vurulup, hacamat yapılan 30 yaşındaki Özge Nur Tekin, hayatını kaybetti. İşte kan donduran olayın detayları...
13.01.2022Gündem
13 yaşındaki Abdussamet, ikinci kez Covid-19'u yendi
13 yaşındaki Abdussamet, ikinci kez Covid-19'u yendiİzmir'de, ortaokul öğrencisi Abdussamet Önder (13) bir yıl içinde 2 kez yakalandığı Covid-19'u yendi. Aşı hakkı tanınmasına rağmen ihmal ettiğini ve Covid-19'a ikinci kez yakalandığını anlatan Abdussamet Önder, yaşıtlarına maske takıp, aşılarını olma tavsiyesinde bulundu.
12.01.2022Yaşam
'Öldü' denilip anne karnından alındı! Ağlayınca gerçek ortaya çıktı
'Öldü' denilip anne karnından alındı! Ağlayınca gerçek ortaya çıktıAdana’da 5 aylık hamileyken sancı ve kanama şikayetiyle gittiği Seyhan Devlet Hastanesi’ne bağlı Marsa ek hizmet binasında tedaviye alınan Melek Sert'in (32) karnındaki 5 aylık bebek, iddialara göre düşük yaptığı söylenerek alındı. Ölüm raporu düzenlenip kefenlenen bebek, mezarlık yolundayken ağlamaya başlayınca Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Sert ailesi, olayda ihmal varsa araştırılması için ölüm raporu düzenleyen hastaneden şikayetçi oldu.
3.01.2022Yaşam
Eski sevgilisinin yüzünü ustura ile kesen şüpheli, tutuklandı
Eski sevgilisinin yüzünü ustura ile kesen şüpheli, tutuklandıAdana'da eski sevgilisi A.O.'nun (33) yüzünü ustura ile kesen Sefer Bilal (31) yakalanıp, gözaltına alındı. Daha önce de A.O.'ya iki kez silahlı saldırı düzenleyen Sefer Bilal, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
27.12.2021Yaşam
SGK harekete geçti! 1.192 lira sınırı var, borcu olanlara iyi haber...
SGK harekete geçti! 1.192 lira sınırı var, borcu olanlara iyi haber...Hastaneye giden milyonları ilgilendiriyor. SGK resmen duyurdu ve geri sayım başladı. Borcu olanlara iyi haber...Genel sağlık sigortası prim borçları için ay sonuna kadar süre var. Bu sürede gelir testine girmesi gerektiği halde girmeyenler borçlarını sildirebilir, gelir testi yaptırıp prim ödeyemeyenler için de yapılandırma fırsatı devam ediyor.
19.11.2021Ekonomi
Emeklilk fırsatı! SGK'ya başvuru şartı var, çalışmayanlar yararlanıyor, 1.144 lira...
Emeklilk fırsatı! SGK'ya başvuru şartı var, çalışmayanlar yararlanıyor, 1.144 lira...SGK tarafından çalışmadan emeklilik imkanı sağlanıyor. Dilekçe ile başvuru yapmak yeterli. Bu haktan daha çok bir süre çalışmış ancak çeşitli nedenlerden dolayı iş hayatını bırakmak zorunda kalmış kişiler yararlanıyor. Özellikle ev hanımları için önemli bir fırsat oluşturuyor.
16.11.2021Emekli
500 bin liralık vurgun! Emniyet müdürü...
500 bin liralık vurgun! Emniyet müdürü...Aydın’da telefonla aradıkları 63 yaşındaki İkbal Bilir’i kendilerini emniyet müdürü olarak tanıtıp 500 bin TL’lik altınını dolandıran 3 şüpheli, Adana’daki kuyumcuda altınları bozdururken yakalandı.
5.11.2021Gündem
15 yıl hapis cezası onanan Çilem Doğan: 8 yaşındaki bir kız çocuğunu mahkum ettiler
15 yıl hapis cezası onanan Çilem Doğan: 8 yaşındaki bir kız çocuğunu mahkum ettilerAdana'da, kendisine şiddet uygulayıp fuhşa sürüklediği iddiasıyla eşi Hasan Karabulut'u (33) tabancayla vurarak öldüren Çilem Doğan'a (30) yerel mahkemenin verdiği 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Yargılama sırasında kefaletle serbest bırakılan ancak onama kararıyla yeniden cezaevine girecek olan Doğan, "Aslında beni değil 8 yaşındaki bir kız çocuğunu mahkum ettiler" dedi.
4.11.2021Gündem
Kabus yayılıyor! Yüzde 50 arttı: Bardağı bile tutamaz hale geldim
Kabus yayılıyor! Yüzde 50 arttı: Bardağı bile tutamaz hale geldimOrtopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Bahadır Seyhan, pandemi döneminde hastalığa bağlı hijyen titizliğinin artması sonucu kadınlarda el ve kolda uyuşma, karıncalanmaya neden olan 'karpal tünel sendromu'nun yüzde 50 oranında arttığını söyledi.
23.10.2021Sağlık
Pandemide yüzde 50 arttı! Ev hanımlarını hedef alıyor
Pandemide yüzde 50 arttı! Ev hanımlarını hedef alıyorOrtopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Bahadır Seyhan, pandemi döneminde hastalığa bağlı hijyen titizliğinin artması sonucu kadınlarda el ve kolda uyuşma, karıncalanmaya neden olan 'karpal tünel sendromu'nun yüzde 50 oranında arttığını söyledi.
23.10.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Ev Kadını ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ev kadını haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.