Erol Özvar

Erol Özvar

Son dakika Erol Özvar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Erol Özvar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Erol Özvar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Erol Özvar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan erol özvar gelişmeleri de dahil olmak üzere 72 erol özvar haberi bulunmuştur. Tüm erol özvar haberleri aşağıda listelenmiştir.
KPSS son dakika haberleri! KPSS iptal mi, KPSS 2022 sınavında son durum ne, iptal olur mu, oturumlar yeniden yapılır mı?
KPSS son dakika haberleri! KPSS iptal mi, KPSS 2022 sınavında son durum ne, iptal olur mu, oturumlar yeniden yapılır mı?KPSS iptal olur mu? sorusu benzer soru iddialarının ardından en çok sorgulanan soruların başında geliyor. KPSS'de 30’un üzerinde sorunun deneme testlerinde çıkması, soruların sızdırıldığı iddialarını gündeme getirirken, Devlet Denetleme Kurumu’nun başlattığı inceleme işleminin son durumu merak sorgulanıyor. Peki, KPSS iptal edilir mi, KPSS 2022 oturumları yeniden yapılır mı?
4.08.2022Eğitim
KPSS'de sızıntı iddiası! Polis yayınevine operasyon başlattı
KPSS'de sızıntı iddiası! Polis yayınevine operasyon başlattıDevlet Denetleme Kurulu, KPSS soruların birtakım yayınevinin deneme kitaplarıyla aynı olduğuna dair ortaya atılan iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Öte yandan YÖK'ten de iddialara ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi. Bu gelişmelerin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Devlet Denetleme Kurulu’nun suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince KPSS sorularıyla ilgili iddialar kapsamında, Yediiklim Yayınevi'ne yönelik operasyon düzenlendi. Ankara'da yayınevine ait 2 adreste arama başlatıldı.
3.08.2022Gündem
YKS’de tercih yapacak adaylar için YÖK Sanal Fuarı! Üniversiteler ve bölümler hakkında tüm detaylar bu fuarda!
YKS’de tercih yapacak adaylar için YÖK Sanal Fuarı! Üniversiteler ve bölümler hakkında tüm detaylar bu fuarda!YÖK’ten YKS’de tercih yapacak öğrenciler için sanal fuar! YÖK, “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022”yi başlattı. Tercih yapacak adaylara, üniversite ve bölümler hakkında araştırma yapabilmelerini kolaylaştıran fuar, üniversitelerin yetkili temsilcilerinden bilgi almayı kolaylaştırıyor. İşte YÖK Sanal Fuarı hakkında bilmeniz gerekenler…
1.08.2022Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Engelsiz eğitim için projeler geliştiriyoruz
YÖK Başkanı Özvar: Engelsiz eğitim için projeler geliştiriyoruzYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 'Engelsiz Üniversite Ödül Töreni'nde "Engelli öğrencilere engelsiz bir eğitim ve öğretim ortamı sunmak, sosyal ve kültürel faaliyetlere daha fazla katılımlarını sağlamak için teşvik edici çalışmalar ve projeler geliştirmeye çalışıyoruz" dedi.
30.06.2022Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Barajla birlikte psikolojik bariyer de kalktı
YÖK Başkanı Özvar: Barajla birlikte psikolojik bariyer de kalktıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adaylara başarı dileyerek, "Artık üniversite tercihi yapabilmek için belli bir baraj puanını geçmeniz gerekmeyecek. Sizden gelen yansımalardan da görüyoruz ki barajla birlikte önünüzdeki psikolojik bariyer de kalkmış oldu" dedi.
17.06.2022Eğitim
Öğrenci affı 2022 çıktı mı, öğrenci affı ne zaman çıkacak 2022, Meclis’e sunuldu mu? Öğrenci affı nedir, kimleri kapsıyor?
Öğrenci affı 2022 çıktı mı, öğrenci affı ne zaman çıkacak 2022, Meclis’e sunuldu mu? Öğrenci affı nedir, kimleri kapsıyor?Öğrenci affı 2022 gelecek mi, öğrenci affı ne zaman çıkacak 2022? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Af' müjdesi geldi. AK Parti Grubu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrenci affına ilişkin açıklarda bulundu. Peki, Öğrenci affı 2022 çıktı mı, Öğrenci affı nedir, kimleri kapsıyor, Meclis’e sunuldu mu?
15.06.2022Eğitim
YKS zor mu olacak, kolay mı? YKS sınav süresi uzatıldı mı? YKS sınav süresi kaç dakika?
YKS zor mu olacak, kolay mı? YKS sınav süresi uzatıldı mı? YKS sınav süresi kaç dakika? YKS zor mu, kolay mı olacak? YKS sınav süresi kaç dakika? Milyonlarca öğrencinin hafta sonu istedikleri üniversite ve bölümler için ter dökeceği YKS ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Hayalinin kurdukları bölümlere girmek için yarışacak öğrenciler için sınav süresi uzaltıldı. YÖK başkanı Erol Özvar hafta sonu yapılacak YKS ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte YÖK başkanı Özvar’ın YKS ile ilgili açıklamaları…
13.06.2022Eğitim
Öğrenci affı ne zaman çıkacak? Öğrenci affı ne zaman Meclis’e gelecek? YÖK başkanı açıkladı!
Öğrenci affı ne zaman çıkacak? Öğrenci affı ne zaman Meclis’e gelecek? YÖK başkanı açıkladı!Genel öğrenci affı çıkıyor! YÖK başkanı açıkladı! Öğrenci affı için gözler YÖK’e çevrilirken TBMM ile YÖK arasında çalışmalar başladı. YÖK Başkanı Özvar, "Genel affın Meclis'in iradesiyle yakında gündeme geleceğini açıkladı. Peki, Öğrenci affı ne zaman çıkacak? Öğrenci affı ne zaman Meclis’e gelecek? İşte YÖK başkanı açıklamaları!
13.06.2022Eğitim
Genel af geliyor! 'Yakında paylaşacağız' dedi ve resmen açıkladı
Genel af geliyor! 'Yakında paylaşacağız' dedi ve resmen açıkladıGenel af geliyor. Binlerce üniversite öğrencisini yakından ilgilendiriyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, genel affın meclisin iradesiyle yakında gündeme geleceğini söyledi. İşte son dakika haberinin detayları...
12.06.2022Eğitim
YKS ile ilgili son dakika açıklaması! YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar canlı yayında duyurdu...
YKS ile ilgili son dakika açıklaması! YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar canlı yayında duyurdu...Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Özvar, 'İlk kez buradan ifade etmek istiyorum' diyerek öğretim elemanlığı kadrolarıyla ilgili bazı değişiklikler yapacaklarını duyurdu. Özvar, "Öğretim elemanı kadrolarının yanı sıra üniversite dışında AR-GE faaliyeti yapan araştırmacıları da üniversiteye afiliye etmek istiyoruz" dedi.
11.06.2022Eğitim
Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi, 2023 eğitim yılında üniversitelerde online eğitim kalktı mı? YÖK yüz yüze eğitim kararı
Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi, 2023 eğitim yılında üniversitelerde online eğitim kalktı mı? YÖK yüz yüze eğitim kararı2022 2023 eğitim dönemi üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi, üniversitelerde online eğitim kalktı mı? Korona salgını sürecinde online eğitime geçiş yapan öğrenciler üniversitelerin yüz yüze eğitime ne zaman geçeceğini araştırmaya başladı. Korona için alınan önlem kararları tek tek kaldırılınca çoğu üniversiteler yüz yüze eğitime geçse de bazı bölümlerde online eğitim devam etti. Öğrenciler şimdi 2022- 2023 eğitim öğretim döneminde online eğitimin devam edip etmeyeceğini araştırıyor. YÖK merak edilen soruya yanıt verdi.
10.06.2022Eğitim
Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika kararı! Değişiyor
Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika kararı! DeğişiyorMilyonlarca öğrenci için flaş karar! Son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yeni akademik yılda sağlık koşullarında herhangi bir değişme olmazsa üniversitelerde tamamen yüz yüze eğitime geçileceğini ifade ederek, "YÖK olarak, değerli rektörlerimizle birlikte yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim" dedi.
10.06.2022Eğitim
YÖK Başkanı Özvar ve rektörler, Aizanoi Antik Kent'i ziyaret etti!
YÖK Başkanı Özvar ve rektörler, Aizanoi Antik Kent'i ziyaret etti!Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin (KSBÜ) ev sahipliğinde gerçekleşen 'ADIM Üniversiteleri Toplantısı' çerçevesinde YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve farklı üniversitelerin rektörleri, Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kent'i ziyaret etti.
9.06.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar duyurdu: 100 milyon liralık kaynak tesis edilecek
YÖK Başkanı Özvar duyurdu: 100 milyon liralık kaynak tesis edilecekYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 20 araştırma üniversitesine 100 milyon liralık kaynak tesis edileceğini açıkladı. Özvar, "Destek programı kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından üniversitelerimizin Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) bütçelerine kaynak aktarımı yapılacak ve bu kaynak, üniversitelerin yönetmeliği kapsamında kullanılacaktır" dedi.
6.06.2022Eğitim
Üniversitelerde yeni dönem! YÖK resmen açıkladı: Öğrenciler artık...
Üniversitelerde yeni dönem! YÖK resmen açıkladı: Öğrenciler artık...Üniversitelerde yeni dönem. YÖK harekete geçti. Resmen başladı. Öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Kurul'un 8 pilot üniversitede başlattığı, 'Büyük Veri Projesi'ni tanıttı. Özvar "Büyük Veri ile ilgili 2003- 2022 yılları arasında üniversitelerimizde 57 doktora ve 171 yüksek lisans tezi olmak üzere, 228 tez çalışması üretilmiştir. Proje, bu alanlarda yeni bir akademik kitlenin yetişmesine de vesile olacaktır" diye konuştu. İşte son dakika haberinin detayları...
30.05.2022Eğitim
YÖK akademisyenler için harekete geçti! Başlıyor
YÖK akademisyenler için harekete geçti! BaşlıyorYÖK, yabancı dilde akademik yazma becerisini geliştirmek isteyen doktoralı araştırmacılar için Yabancı Dilde Bilimsel Metin Yazma Programı’nı hayata geçirecek.
19.05.2022Eğitim
YÖK’ten Akademik Yabancı Dil Desteği Projesi! Doktoralı araştırmacılara yabancı dil desteği verilecek!
YÖK’ten Akademik Yabancı Dil Desteği Projesi! Doktoralı araştırmacılara yabancı dil desteği verilecek!YÖK duyurdu! Doktoralı araştırmacılara Akademik Yabancı Dil Desteği Projesi! Genç bilim insanlarının uluslararası dergilerde yabancı dilde yayın yapma becerilerini geliştirmek ve Türkiye’de yapılan bilimsel araştırmalarını uluslararası düzeyde daha görünür kılmak için YÖK tarafından yeni bir proje geliştirildi. Bu amaçla, yabancı dilde akademik yazma becerilerinin geliştirilmesini hedefleyen Doktoralı Genç Araştırmacılar İçin Yabancı Dilde Bilimsel Metin Yazma Programı hayata geçiriliyor. Peki, YÖK yabancı dil desteği başvurusu nasıl yapılır? YÖK yabancı dil desteği online mı? YÖK yabancı dil desteği kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar...
17.05.2022Eğitim
Üniversitelerde yeni bölümler açılıyor! YÖK Başkanı Özvar açıkladı
Üniversitelerde yeni bölümler açılıyor! YÖK Başkanı Özvar açıkladıÜniversitelerde yeni dönem. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Yeni bölümler açılacak. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, NFT ve Blockchain ile ilgili, “Bu konu ve temaları kapsayan bölüm veya programlar tasarlıyoruz” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
14.05.2022Eğitim
Üniversitelerde yeni dönem! YÖK başkanı duyurdu...
Üniversitelerde yeni dönem! YÖK başkanı duyurdu...Milyonlarca üniversite öğrencisi bekliyordu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar resmen duyurdu. YÖK Başkanı Özvar, "Uzaktan eğitimin yeni şeklini önümüzdeki günlerde inşallah üniversitelerle paylaşacağız, duyuracağız." dedi. Dünyada gerçekleşen dijital dönüşümlere paralel olarak, başta Anadolu Üniversitesi olmak üzere birkaç üniversitemizde uygulandığı haliyle açıköğretimin mevcut biçiminin güncellenmeye ve çeşitlendirmeye ihtiyacı olduğunu belirten YÖK Başkanı Özvar,"Bu çerçevede temel amacımız, açık, uzaktan ve hibrit modelleri çeşitlendirmektir” şeklinde konuştu.
14.05.2022Eğitim
YÖK harekete geçti ve resmen duyurdu! Ve belli oldu 4 milyondan fazla...
YÖK harekete geçti ve resmen duyurdu! Ve belli oldu 4 milyondan fazla...Yüz binlerce kişi bekliyordu. Meclis'e geliyor. AK Parti duyurdu. YÖK harekete geçti. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), gündeme gelen öğrenci affı Meclis'ten geçtikten sonra uygulanması durumunda af bekleyebilecek kişi sayısını açıkladı. 4 milyon 242 bin 316 öğrencinin af beklediği öğrenildi.
14.05.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'ından son dakika açıklaması! 1 Haziran'da başlıyor! Yüz binlerce öğretmeni ilgilendiriyor
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'ından son dakika açıklaması! 1 Haziran'da başlıyor! Yüz binlerce öğretmeni ilgilendiriyorMilli Eğitim Bakanlığı(MEB)'ndan son dakika uyarısı geldi. MEB yüz binlerce öğretmeni ilgilendiren tarihi açıkladı. Uzman ya da başöğretmen unvanı almak isteyen bütün öğretmenleri kapsıyor. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık ile Yıldız Teknik Üniversitesi arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği doğrultusunda hazırlanan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge'nin Bakanlığın internet sitesinde yayımlandığını duyurdu. Buna göre Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 81 ilde 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.
13.05.2022Eğitim
Öğrenci affı geliyor! AK Parti resmen duyurdu..
Öğrenci affı geliyor! AK Parti resmen duyurdu..Milyonlarca üniversite öğrencisiyle ilgili son dakika açıklaması! Resmen duyurdu, çalışmalar başladı. Tarih verildi, lisans ve doktora öğrencilerini de kapsıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, “Üniversitesi öğrencileri için af çalışması başlattık. Lisans ve doktora öğrencilerini de kapsıyor. Temmuz ayından önce teklife dönüşecek” dedi.
13.05.2022Eğitim
Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür
Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktürTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’nin her anlamda güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’yi ufak tefek, eften püften sebeplerle eleştirenler, geldiğimiz yerden gittiğimiz yere doğru bir akış içerisinde yaşanan tabloyu görmeyenler, Türkiye’ye büyük haksızlık ediyorlar. Türkiye tasavvuru, her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür” dedi.
9.05.2022Siyaset
Üniversitelerde maske zorunluluğu kalktı mı? Üniversitede derslerde maske zorunluluğu var mı?
Üniversitelerde maske zorunluluğu kalktı mı? Üniversitede derslerde maske zorunluluğu var mı? Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar duyurdu! Üniversitelerde kapalı alanlarda maske zorunluluğu kaldırıldı. Bilim Kurulu önerisi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu kaldırıldığını duyurmuştu. Kararın açıklanmasının ardından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da maske zorunluluğu ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar…
26.04.2022Eğitim
YÖK ile TPAO arasında iş birliği protokolü
YÖK ile TPAO arasında iş birliği protokolü Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole şartları karşılayan öğrencilere aylık 6 bin lira burs verilecek.
11.04.2022 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Erol Özvar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki erol özvar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.