Erol Özvar

Erol Özvar

Son dakika Erol Özvar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Erol Özvar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Erol Özvar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Erol Özvar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan erol özvar gelişmeleri de dahil olmak üzere 100 erol özvar haberi bulunmuştur. Tüm erol özvar haberleri aşağıda listelenmiştir.
“Depremzede öğrencilere sınavsız üniversite hakkı verilmeli”
“Depremzede öğrencilere sınavsız üniversite hakkı verilmeli”Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, vakıf üniversitelerine ve YÖK’e seslenerek, “6 Şubat depremlerinden zarar gören üniversite adaylarına sınavsız veya özel artı kontenjanlarla yüzde 100 burslu yükseköğrenim olanağı sağlayalım. Bu bizim milletimize borcumuzdur” dedi.
24.03.2023Eğitim
Öğrencilere aylık 20 bin TL destek! YÖK resmen açıkladı
Öğrencilere aylık 20 bin TL destek! YÖK resmen açıkladıYükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) araştırma görevlisi konumundaki 100 doktora öğrencisine, 'Temel Bilimlerde Genç Beyinler Projesi' kapsamında tez konuları hakkında yurt dışında araştırma yapmaları için kişi başı aylık 20 bin TL'ye kadar destek verilecek.
23.03.2023Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan 'hibrit eğitim' mesajı
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan 'hibrit eğitim' mesajıEge Üniversitesi (EÜ) ev sahipliğinde yapılan 256’ncı Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nda konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, depremlerden hemen sonra alınan uzaktan öğretim kararını nisan ayında gözden geçireceklerini belirtip, "Şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz" dedi.
21.03.2023Gündem
Rektör atamaları Mart 2023! 12 üniversiteye rektör atandı: Rektör ataması nasıl yapılır? Resmi Gazete’ye göre hangi üniversiteye rektör atandı, rektörler kim?
Rektör atamaları Mart 2023! 12 üniversiteye rektör atandı: Rektör ataması nasıl yapılır? Resmi Gazete’ye göre hangi üniversiteye rektör atandı, rektörler kim?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi üyelikleri ile 12 üniversiteye rektör ataması yaptı. Peki, Resmi Gazete’ye göre hangi üniversiteye rektör atandı, rektörler kim? Rektör ataması nasıl yapılır? ? Resmi Gazete’ye göre hangi üniversiteye rektör atandı, rektörler kim? İşte rektör atamaları Mart 2023…
15.03.2023Gündem
Üniversiteler açılır mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, üniversitelerde yüz yüze eğitime mi geçilecek, üniversiteler nisanda açılacak mı?
Üniversiteler açılır mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, üniversitelerde yüz yüze eğitime mi geçilecek, üniversiteler nisanda açılacak mı?Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitime geçilecek mi? YÖK Başkanı Erol Özvar, nisan ayında üniversitelerde yüz yüze eğitimin yeniden başlatılabileceğine ilişkin bir açıklama yaptı. Deprem bölgesindeki üniversitelerdeki hasarın tespit edilmesi ve gerekli onarımların yapılması gerektiğinden Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde ağır yıkıma neden olan deprem dolasıyla eğitime ara verilmişti. YÖK, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceğini aktardı. İşte Üniversitelerin açılış tarihi ve yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı konusu hakkında merak edilenler…
14.03.2023Eğitim
YÖK Başkanı Özvar duyurdu! Kadınlara ek kontenjan
YÖK Başkanı Özvar duyurdu! Kadınlara ek kontenjanYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Farklı nedenlerle üniversiteye gidememiş 34 yaşını tamamlayan kadınlara bu yıl ilk kez devlet üniversitelerimizin ön lisans ve lisans programlarında kontenjan ayırdık" dedi.
8.03.2023Gündem
Türkiye ile Brunei Darusselam arasında 5 anlaşma
Türkiye ile Brunei Darusselam arasında 5 anlaşmaTürkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Brunei Darusselam Hükümeti arasında arşiv, eğitim, savunma sanayii, kültür ve diplomasi alanında iş birliklerini kapsayan 5 anlaşma imzalandı.
7.03.2023Gündem
ÖSYM'den sınav kararı! 4 ilde iptal edildi
ÖSYM'den sınav kararı! 4 ilde iptal edildiÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, "Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerimiz ile bu illere bağlı ilçelerimizde MSÜ, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının yapılmamasına karar verdik." dedi.
2.03.2023Eğitim
Eşleşen üniversiteler hangileri? YÖK açıkladı! Hangi üniversitelerle hangi üniversiteler eşleşti?
Eşleşen üniversiteler hangileri? YÖK açıkladı! Hangi üniversitelerle hangi üniversiteler eşleşti? Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası üniversitelerin bahar dönemindeki eğitim programına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özvar, "11 ilde yapılan ön incelemeler neticesinde kampüslerimizin çoğunda yıkılan bina olmadığı görüldü. Bununla birlikte az sayıda ağır hasarlı binamız mevcut. Bu dönemde kampüslerimiz önemli rol almışlardır. Bahar dönemi 20 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlatılabilir, nisan başı itibarıyla yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit seçeneği değerlendirilecek. Yükseköğretim kurumlarındaki uygulamalı programlarda öğrenciler bu eğitimlerini yüz yüze sürdürecek. Uygulamalı programlarda birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde özel öğrenci olabilecek." Dedi. Öte yandan Depremin etkilediği illerde bulunan bir kısım üniversitelerimiz ortak çalışmalar yapmak üzere bazı üniversiteler ile eşleştirildi.
18.02.2023Eğitim
Üniversiteler açılacak mı? YÖK'ten son dakika açıklaması: Üniversiteler online mı?
Üniversiteler açılacak mı? YÖK'ten son dakika açıklaması: Üniversiteler online mı? Kahramanmaraş merkezli deprem 11 ilde hayatı büyük oranda etkiledi. Depremin ardından depremzedelerin KYK yurtlarına yerleştirilmesi kararı sonrası gözler üniversitelerin durumuna çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin bahar döneminde uzaktan (online) eğitime geçtiğini açılmıştı, bir açıklama da YÖK'ten geldi. Öğrencilerde üniversitelerin açılacağı beklentisi oluşurken YÖK Başkanı Erol Özvar, uzaktan eğitim sürecinden üniversite sınavlarına, kayıt dondurmadan deprem bölgesindeki öğrencilerin durumuna kadar merak edilen birçok konuya açıklık getirdi.
17.02.2023Eğitim
Üniversiteler açılıyor mu? YÖK Başkanı Erol Özvar’dan üniversite açıklamasıyla üniversiteler için son durum!
Üniversiteler açılıyor mu? YÖK Başkanı Erol Özvar’dan üniversite açıklamasıyla üniversiteler için son durum!Üniversitelerin ne zaman açılacağı araştırılırken YÖK'ten üniversitelileri ilgilendiren bir açıklama geldi. Deprem sonrası ve eğitim-öğretime verilen ara sonrası 'Üniversiteler ne zaman açılacak 2023? Üniversiteler açılıyor mu, üniversitelerde online-uzaktan eğitim mi?' Sorularına yanıt aranmaya başlandı. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 akademik yılı bahar dönemine ilişkin yaptığı açıklamada alınan yeni kararları duyurdu. Peki, Üniversiteler açılıyor mu?
17.02.2023Eğitim
Hibrit eğitim nedir, üniversitelerde hibrit eğitim ne demek? Üniversiteler hibrit eğitime mi geçiyor?
Hibrit eğitim nedir, üniversitelerde hibrit eğitim ne demek? Üniversiteler hibrit eğitime mi geçiyor? YÖK, bahar döneminin 20 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini, nisan başı itibarıyla yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit seçeneğin değerlendirileceğini açıkladı. Peki, Hibrit eğitim nedir, üniversitelerde hibrit eğitim ne demek? Üniversiteler hibrit eğitime mi geçiyor?
17.02.2023Eğitim
Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? YÖK başkanı açıkladı!
Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? YÖK başkanı açıkladı!  Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Erol Özvar, üniversitelerde 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin açıklama yapıyor. Peki, Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak?
17.02.2023Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK Başkanı duyurdu
Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK Başkanı duyurduYÖK Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 bahar dönemine ilişkin açıklama yaptı. Özvar, "2022-2023 döneminin uzaktan eğitimle devam edilmesine karar verilmişti. Bahar dönemi ile sınırlı olmakla ilgili bazı kararlar alındı. Alınan kararlar Nisan ayı ile tekrar değerlendirilecek. Hibrit eğitim sistemi değerlendirilecek" dedi. Özvar ayrıca, "Bahar dönemi 20 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlatılabilir" ifadelerini kullandı.
17.02.2023Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Tek tipleşmiş yükseköğretimin geleceğe katkısı olmaz
YÖK Başkanı Özvar: Tek tipleşmiş yükseköğretimin geleceğe katkısı olmazYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Tek tipleşmiş bir yükseköğretim yapısının ne topluma ne iş dünyasına ne de ülkenin geleceğine bir katkısı olacağını düşünmüyorum. Kurumsal tek tipleşmeyi bir anlamda kaynak israfı olarak da görüyoruz. Bu nedenle kurumsal çeşitlilik, bizim birincil önceliklerimiz arasındadır" dedi.
2.12.2022Eğitim
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında iş birliği protokolü
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında iş birliği protokolüGençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında gençlere yönelik faaliyetlere ve genç ofislerine dair iş birliği protokolü imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor bilimleri fakültelerinde toplamda 8 dönem eğitim gören öğrencilerin 6 dönem üniversitelerde, 2 dönem de bakanlıkta uygulama ve staj eğitimi yapacaklarını açıkladı.
29.11.2022Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öncelikli alanlarda uzmanlaşan üniversiteleri destekleme kararı verdik
YÖK Başkanı Özvar: Öncelikli alanlarda uzmanlaşan üniversiteleri destekleme kararı verdikYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Üniversitelerin farklılaşması adına 'öncelikli alanlarda uzmanlaşan üniversiteler' biçiminde rekabet gücü yüksek, bilimsel çalışmalarda temayüz eden üniversiteleri, ayrı bir grup altında YÖK olarak desteklemeye karar verdik" dedi.
3.11.2022Eğitim
YÖK Başkanı'ndan KPSS soruşturması açıklaması
YÖK Başkanı'ndan KPSS soruşturması açıklamasıYükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar, iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) ilişkin soruşturmada ön incelemeyi tamamlayıp, savcılığa teslim ettiklerini hatırlatarak, "Sınavın kendisinden ziyade idari süreçlerle alakalı sıkıntılar olduğunu gördük" dedi.
27.10.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı DDO ve YÖK’ten siber hamle
Cumhurbaşkanlığı DDO ve YÖK’ten siber hamleCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Yüksek Öğretim Kurulu, siber güvenlik alanında yetkin ve nitelikli iş gücü sağlanması amacıyla Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları açılmasına ilişkin bir protokol imzaladı.
5.10.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar'dan iptal edilen KPSS ile ilgili açıklama!
YÖK Başkanı Özvar'dan iptal edilen KPSS ile ilgili açıklama!YÖK Başkanı Erol Özvar, iptal edilen KPSS ile ilgili açıklamada bulundu. Özvar, yaptığı açıklamada, "Yükseköğretim Kurulu’nun ön inceleme yükümlülüğü var. Bu tamamlandı. Genel Kurul’da çalışmalar bitti. Gereğini yapacağımızı ifade edelim." ifadelerini kullandı.
4.10.2022Eğitim
KPSS soruşturmasında son durum! KPSS soruşturması ne oldu, iptal edilen KPSS soruşturması raporu çıktı mı?
KPSS soruşturmasında son durum! KPSS soruşturması ne oldu, iptal edilen KPSS soruşturması raporu çıktı mı?KPSS soruşturması ile ilgili Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Ön incelemeyi başlattık ve neticelendirdik. Bugün, genel kurulda bu KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek. Sonuçlandığı ifade etmem mümkün şu anda" açıklaması yaptı. Peki, KPSS soruşturması ne oldu, iptal edilen KPSS soruşturması raporu çıktı mı? İşte KPSS soruşturmasında son durum…
30.09.2022Gündem
YÖK'ten iptal edilen KPSS açıklaması: İnceleme tamamlandı
YÖK'ten iptal edilen KPSS açıklaması: İnceleme tamamlandıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruşturmasına ilişkin, "Ön incelemeyi başlattık ve neticelendirdik. Bugün genel kurulda, KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek. Sonuçlandığını ifade etmem mümkün şu anda" dedi.
30.09.2022Gündem
YÖK 81 rektörle üniversite hastane çalışanlarının ek ödemesini görüştü
YÖK 81 rektörle üniversite hastane çalışanlarının ek ödemesini görüştüÜniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeline yönelik ek ödeme/iyileştirme konusunda yapılacak mevzuat çalışmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar başkanlığında, bünyesinde tıp fakültesi bulunan 81 devlet üniversitesi rektörünün katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. 
29.08.2022Gündem
Üniversite hastanesi çalışanlarına ek ödeme! Üniversite hastanelerinde döner sermaye ne kadar ödenecek, döner sermeye ek ödeme ne kadar olacak?
Üniversite hastanesi çalışanlarına ek ödeme! Üniversite hastanelerinde döner sermaye ne kadar ödenecek, döner sermeye ek ödeme ne kadar olacak?Üniversite hastanesi çalışanlarına ek ödeme konusu gündeme geldi. Sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı'nın çalışmaları devam ederken, üniversite hastanelerinde Sağlık Bakanlığı hastanelerinde olduğu gibi döner sermaye dağıtımı yapılacağı duyuruldu. Üniversite hastanelerinde döner sermaye ek ödeme yapılacağını duyurulmasının ardından “Üniversite hastanelerinde döner sermaye ne kadar ödenecek, döner sermeye ek ödeme ne kadar olacak?” sorularına yanıt aranmaya başlandı.
Üniversite hastanelerinde çalışan öğretim personeli de ek ödemeden yararlanacak
Üniversite hastanelerinde çalışan öğretim personeli de ek ödemeden yararlanacakYÖK Başkanı Erol Özvar, üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin de döner sermaye ek ödemesinden yararlanması için çalışma başlatıldığını açıkladı. Özvar ayrıca, yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren kamu hastanelerinde çalışan sağlık personelinin özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulu'nun Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iş birliği yaparak bir yasal mevzuat çalışması başlatıldığını duyurdu.
24.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Erol Özvar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki erol özvar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.