Enerji Bakanı

Enerji Bakanı

Son dakika enerji bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan enerji bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını enerji bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Enerji Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan enerji bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.781 enerji bakanı haberi bulunmuştur. Tüm enerji bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Abdülhamid Han Doğu Akdeniz'e açıldı! Rum ve Yunan ikilisinde büyük panik...
Abdülhamid Han Doğu Akdeniz'e açıldı! Rum ve Yunan ikilisinde büyük panik...Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi Abdülhamid Han sondaj gemisinin dün denize açılması Yunan basınında geniş yer buldu. Yunan ordusu ve Atina'nın teyakkuza geçtiğini yazan komşu basını Abdülhamid Han'ın rotasını da sayfalarına taşıdı.
1.08.2022Dünya
Doğal gaz krizi Avrupa'yı vuracak! Türkiye'nin depolar dolu
Doğal gaz krizi Avrupa'yı vuracak! Türkiye'nin depolar doluDoğal gaz ile ilgili flaş açıklama. Avrupa Rusya ile yaşanan enerji krizi sebebiyle bugüne kadar görülmemiş tasarruf tedbirlerine gidiyor. Almanya’da Zafer Takı gibi kamu kurumlarının ışıkları kapanırken, sıcak su kullanımının azaltılması gündemde. Fransa’da maçların gece oynanması tartışılıyor. Hırvatistan toplu taşımayı teşvik ederken, İngiltere’de kışın ‘evcil hayvanlarınıza sarılın’ kamu spotları yayınlanıyor. Türkiye ise kışa gaz depoları tam kapasite giriyor.
30.07.2022Ekonomi
Rusya en büyük silahını devreye sokuyor! Avrupa'da büyük panik: AB bloğu çatladı...
Rusya en büyük silahını devreye sokuyor! Avrupa'da büyük panik: AB bloğu çatladı...Rusya Avrupa'ya karşı en büyük silahını devreye sokuyor. Rus enerji devi Gazprom, Avrupa Birliği’ne gaz akışını ‘önemli ölçüde’ kısacağını açıkladı. Yapılan açıklamalarda oldukça ‘sert’ bir kesintiden bahsediliyor. Rus Gazprom, kesinti ile ilgili açıklama yaptı ancak gerekçeler inandırıcı olmadı. Peki dünyayı önümüzdeki günlerde neler bekliyor?
26.07.2022Dünya
Bakan Dönmez'den dikkat çeken paylaşım: Şimdi sıra derin denizlerde
Bakan Dönmez'den dikkat çeken paylaşım: Şimdi sıra derin denizlerdeEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şimdi sıra derin denizlerde” dedi.
5.07.2022Ekonomi
Saldırmadan duramıyor! Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah suçlama
Saldırmadan duramıyor! Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah suçlamaSon dakika haberleri... Gerilimi sürekli tırmandıran Yunanistan'dan Türkiye karşıtı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, verdiği bir röportajda saldırgan tavrını sürdürdü ve Türkiye’ye suçlamalar yöneltti. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’yi bu kez de "Bugün Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki yayılmacılığını vurguladığımızda, bir dereceye kadar, Ukrayna’da yaşananlarla karşılaştırıyoruz. Avrupa Birliği’ndeki ortaklarımız da bunu idrak ediyor" ifadeleriyle hedef aldı.
22.06.2022Dünya
Petrol ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kötü haber
Petrol ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kötü haberPetrol ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Petrol ve doğal gaz kaynaklarının geleceğiyle ilgili ünlü isimden kritik tahmin geldi. Petrol ve doğal gaz devi ExxonMobil'in CEO'su Darren Woods, endüstrinin pandemi nedeniyle yeni üretime yapılan yetersiz yatırımı yakalamaya çalıştığını, ancak petrol ve doğal gaz piyasalarının üç ila beş yıl daha sıkı olabileceğini söyledi.
21.06.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika! Benzin ve motorinde indirim bekleniyor! Salı günü...
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika! Benzin ve motorinde indirim bekleniyor! Salı günü...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Benzin ve motorin fiyatlarında indirim bekleniyor. Petrol fiyatlarındaki sert düşüş ardından gözler 30 lirayı aşan motorin ve benzine indirim gelip gelmeyeceğine çevrildi. Peki benzin ve motorin için indirim ya da zam gelecek mi? Sektör temsilcilerinden konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi. Buna göre petroldeki düşüşün henüz uluslararası benzin ve motorin fiyatlarına yeterince yansımadığı, bugün fiyatlarda bir değişim beklenmediği, petrolde tekrar yükseliş olmaması durumunda salı gecesi benzinde indirim olabileceği kaydedildi.
20.06.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Dünya hayrete düştü! Türkiye için çifte kazanç
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Dünya hayrete düştü! Türkiye için çifte kazançDoğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Türkiye'nin doğal gaz keşfi dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Karadeniz'de bulunan doğal gazın 2023 yılında evlere dağıtılması bekleniyor. 2026 yılında ise Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 35'i Karadeniz'de keşfedilen doğal gazdan sağlanacak. Öte yandan Karadeniz'deki Sakarya Gaz Sahası'nda 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervine imza atan Fatih ile birlikte Yavuz, Kanuni ve Abdülhamid Han sondaj gemileri, Türkiye'ye çifte kazanç sağladı. İkinci el olarak satın alınan ve günümüz şartlarına göre en son teknolojilerle donatılan üç sondaj gemisinin imalat bedeli 670 milyon dolar iken, TPAO'nun satın alım bedeli 156 milyon dolar oldu.
18.06.2022Ekonomi
Elektrikte dev yatırım hayata geçirildi! Bakan Dönmez duyurdu
Elektrikte dev yatırım hayata geçirildi! Bakan Dönmez duyurduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik dağıtım sektörüne geçtiğimiz yıl toplamda 20 milyar lira yatırım yapıldığını açıkladı.
16.06.2022Ekonomi
Rusya'dan aralarında 2 bakanın da olduğu 61 ABD'li yetkiliye yaptırım kararı!
Rusya'dan aralarında 2 bakanın da olduğu 61 ABD'li yetkiliye yaptırım kararı!Rusya, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Enerji Bakanı Jennifer Granholm’ün de aralarında bulunduğu 61 ABD'li yetkiliye yaptırım uyguladı.
6.06.2022Dünya
Doğal gaz ve petrol kararı! Türkiye harekete geçti...
Doğal gaz ve petrol kararı! Türkiye harekete geçti...Türkiye harekete geçti. Doğal gaz ve petrol hamlesi. TPAO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Han Bilgin, "'Azerbaycan'da daha fazla var olacağız, var olmak istiyoruz. Enerji güvenliğinin tesisi için iki ülkenin yapabileceği bir çok çalışma var. Bu çalışmalar planlı olarak devam ediyor" dedi.Bilgin, "Azerbaycan’da daha fazla var olacağız, var olmak istiyoruz, daha çok projelerde müştereken çalışmak, faaliyet göstermek istiyoruz ve karşılıklı menfaatler ortaya çıkarmak istiyoruz. Hazar havzası yeni yatırımlarla büyüyecek ve bu yeni yatırımlar gerek Türkiye için, gerek dünya enerji sektörü için faydalar üretmeye devam edecek" diye konuştu.
1.06.2022Ekonomi
Türkiye'den temiz enerji atılımı! Hedef dünyada ilk 3
Türkiye'den temiz enerji atılımı! Hedef dünyada ilk 3Türkiye’nin güneş paneli üretiminde önemli artış sağlandı. Türkiye 7960 megavatlık panel üretimi kapasitesiyle dünyada 4’üncü sırada. Enerji Bakanı Dönmez, gelecek yıl güneş paneli üretiminde dünyada ilk 3’e girmeyi hedeflediklerini söyledi.
2.05.2022Ekonomi
Enerji Bakanı Dönmez'den elektrik açıklaması: Yüzde 80-90...
Enerji Bakanı Dönmez'den elektrik açıklaması: Yüzde 80-90...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrikte sessiz bir devrim yaptık. Neredeyse 100 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Bu dile kolay. Büyük çoğunluğunu da kendi milli bütçemiz, Hazine kaynaklarımızdan karşılamadan yaptık. Yüzde 80-90’ı özel sektör kaynaklı" dedi.
28.04.2022Siyaset
İYİ Parti lideri Akşener: Meselemiz Osman Kavala değildir
İYİ Parti lideri Akşener: Meselemiz Osman Kavala değildirİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bugün, meselemiz, Osman Kavala değildir. Çünkü Osman Kavala, mevcut yasalarla, zaten aklanmış, mahkeme bile bunu kabul etmiştir. Bugün meselemiz; milletimizin her bir ferdinin, kısıtlanamaz, devredilemez, engellenemez temel haklarının, hürriyetlerinin, insanca yaşama arayışının ve buna dair umut ve hayallerinin elinden alınmasıdır. Bugün meselemiz; istibdat karşısında, hürriyet için dik durabilme meselesidir" dedi.
27.04.2022Siyaset
Türkiye’den flaş S-400 ve F-16 çıkışı! Bakan Çavuşoğlu resmen duyurdu…
Türkiye’den flaş S-400 ve F-16 çıkışı! Bakan Çavuşoğlu resmen duyurdu…Rusya- Ukrayna müzakerelerine ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu” Ortada müzakere ettikleri kapsamlı bir metin var. Onun dışında liderler arasında bir ‘arka kapı diplomasisi’ işliyor. O süreçte de bir ortak deklarasyon taslağı olduğunu görüyoruz” dedi. Putin ile Zelenski’nin Türkiye’de masaya oturma ihtimalini değerlendiren Bakan Çavuşoğlu “Bir mutabakata varırlarsa veya liderlerin son noktayı koyacağı bir şekilde yakınlaşma olursa bu her an gerçekleşebilir” ifadelerini kullandı. Bakan Çavuşoğlu, F-16 satışı ve S-400 konusunda da önemli açıklamalar yaptı. Öte yandan Bakan Çavuşoğlu, Rusya'nın askeri uçaklarına, hatta sivil Suriye'ye giden uçaklarına hava sahasının kapatıldığını duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...
23.04.2022Siyaset
Petrol fiyatları fırladı! Benzin fiyatları artacak mı?
Petrol fiyatları fırladı! Benzin fiyatları artacak mı? Petrol fiyatları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in savaşın devam edeceğine ilişkin sözlerinin ardından yükseliş kaydetti. ABD ham petrolü yeniden 100 doların üzerine çıkarken, Brent petrol de 105 dolara yükseldi. Dünyanın en büyük petrol ticareti şirketi Vitol, Rus petrolüne yönelik işlemleri durduracağını açıkladı. ABD de petrol fiyatlarını düşürmek için harekete geçti. Başkan Biden'ın artan benzin fiyatlarını kontrol altına almak amacıyla yaz aylarında yüzde 15 etanol karışımlı benzinin satışına izin vereceği bildirildi.
13.04.2022Ekonomi
Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz gazında tarihi gün
Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz gazında tarihi günKaradeniz gazında tarihi gün! Yavuz Sondaj Gemisi’ne kritik görev, Filyos Limanı’ndan yola çıkan Yavuz Sondaj Gemisi, Türkali-2’deki keşif kuyulara kuyubaşı vanasını indirecek. Ayrıca üst seviye kuyu tamamlama görevini de yerine getirecek. Uğurlama töreninde konuşan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye'nin kaderini değiştirecek 540 milyar metreküplük doğal gaz keşfimizle Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için önemli adım attık. Bu başarılar hem masada hem sahada yapılan uzun süreli dikkatli ve detaylı bir planlama strateji ve aksiyon planını bir neticesidir” dedi.
8.04.2022Ekonomi
Litvanya Rusya'dan doğal gaz almayacak
Litvanya Rusya'dan doğal gaz almayacakLitvanya Enerji Bakanı Dainius Kreivis, Litvanya’nın Rusya’dan gaz ithalatını tamamen durduklarını duyurarak, “Bu aydan itibaren Litvanya’da artık Rus gazı yok” dedi.
4.04.2022Dünya
Rus gazıyla ilgili son dakika kararı! Resti çektiler, tamamen durduruldu
Rus gazıyla ilgili son dakika kararı! Resti çektiler, tamamen durdurulduRus gazıyla ilgili son dakika gelişmesi. Tamamen durduruldu. Litvanya’nın bu ayın başından itibaren Rusya’dan doğal gaz alımını tamamen durdurduğu bildirildi. Litvanya Enerji Bakanı Dainius Kreivis, Litvanya’nın Rusya’dan gaz ithalatını tamamen durduklarını duyurarak, “Bu aydan itibaren Litvanya’da artık Rus gazı yok” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
2.04.2022Dünya
Ukrayna'yı işgal eden Rusya’ya ‘doğal gazı keseriz’ dedi, Avrupa panikte...
Ukrayna'yı işgal eden Rusya’ya ‘doğal gazı keseriz’ dedi, Avrupa panikte...Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, yaklaşık bir hafta önce "Dost olmayan ülkelere doğal gaz satışı ödemelerinde Rus rublesine geçmeyi planlıyoruz" açıklamasında bulunması, ardından da Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un, Avrupa'nın rubleyle ödemeyi reddetmesi halinde "Rus doğal gazını ücretsiz temin etmeyeceklerini" demesi, Avrupa ülkelerinde paniğe neden oldu. Nitekim gaz rezervleri giderek azalan Almanya'nın ardından Yunanistan da, "erken uyarı" durumuna geçti.
31.03.2022Dünya
Doğal gaz ile ilgili kritik gelişme! Bakan Dönmez 'hedef 2023' deyip duyurdu: Karadeniz'deki gaz keşfi...
Doğal gaz ile ilgili kritik gelişme! Bakan Dönmez 'hedef 2023' deyip duyurdu: Karadeniz'deki gaz keşfi...Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki gaz keşfinde kullanılacak 5,1 metreye 5,9 metrelik kuyubaşı vanalarından ilkinin Zonguldak'ın Filyos ilçesine getirildiğini duyurdu.
29.03.2022Ekonomi
Ukrayna - Rusya savaşında son gelişmeler...  Rus ordusunun katliamı dünyayı ayağa kaldırdı: Ekmek sırası bekleyen siviller vuruldu!
Ukrayna - Rusya savaşında son gelişmeler... Rus ordusunun katliamı dünyayı ayağa kaldırdı: Ekmek sırası bekleyen siviller vuruldu!Rusya'nın Ukrayna işgalinde 22. güne çatışmalar ve bombalamalarla girildi. Rusya'nın Ukrayna’nın Çernihiv kentinde ekmek kuyruğunda bekleyen sivilleri hedef almasının yankıları sürüyor. Dün yapılan saldırı sonucunda ölenlerin sayısının 13'e yükseldiği açıklandı. Harkiv ve Chernihiv'deki hasar uydu görüntülerine yansıdı. Maxar iki kentin uzaydan çekilmiş görüntülerini kamuoyu ile paylaştı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, müzakerelerde önceliklerinin çatışmanın sona ermesi, güvenlik garantileri, egemenlik ve toprak bütünlüğünün yeniden sağlanması olduğunu belirtti.
18.03.2022Dünya
İngiltere, Rusya’dan petrol ithalatını aşamalı olarak durduracak
İngiltere, Rusya’dan petrol ithalatını aşamalı olarak durduracakİngiltere İş ve Enerji Bakanı Kwasi Kwarteng, İngiltere’nin yılsonuna kadar Rusya’dan petrol ve petrol ürünleri ithalatını aşamalı olarak durduracağını açıkladı.
8.03.2022Dünya
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama! Bakan Dönmez duyurdu
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama! Bakan Dönmez duyurduDoğal gaz fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rusya-Ukrayna krizinin Türkiye’ye etkilerine yönelik doğalgazda bir problem beklemediğini söyledi. Dönmez, krizin enerji fiyatlarına yansımasına yönelik olarak ise tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’ye de yansımalarının olabileceğini ancak birkaç günlük oynamaların etkilemeyeceğini söyledi.
24.02.2022Ekonomi
Elektrik faturalarına indirimde flaş gelişme! 6 formül var, bugün...
Elektrik faturalarına indirimde flaş gelişme! 6 formül var, bugün...Elektrik faturaları ile ilgili kritik gün! Elektrik faturalarında indirim bugün kabine toplantısında ele alınacak. Elektrik indirimiyle ilgili olarak Enerji Bakanlığı ve EPDK tarafından bir çalışma yapıldı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in sunacağı destek paketi alternatif önerilerden oluşuyor. KDV indirimi, indirimli tarifenin yükseltilmesi, esnafa kademeli tarife, dağıtım bedeline indirim, bakanlığın desteği, cemevleri vakıflar ve dernekler olmak üzere masada elektrik faturasıyla ilgili 6 formül bulunuyor.
16.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Enerji Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki enerji bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.