Emeklilik Müjdesi

Emeklilik Müjdesi

Son dakika emeklilik müjdesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emeklilik müjdesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emeklilik müjdesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emeklilik Müjdesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emeklilik müjdesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 202 emeklilik müjdesi haberi bulunmuştur. Tüm emeklilik müjdesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Talep resmen patladı! Ruhsat rekoru kırıldı
Talep resmen patladı! Ruhsat rekoru kırıldıDeprem endişesi konuttan beklentileri değiştirdi. Ülke genelinde müstakil evlere talep hiç olmadığı kadar arttı. Kimileri müstakil ev aldı, kimi arsa alarak evini yaptırma yolunu seçti.
24.05.2023Ekonomi
Emeklilik müjdesi! Prim günü eksik olanlar için geçerli, 3600, 4500, 5400 ayrıntısı
Emeklilik müjdesi! Prim günü eksik olanlar için geçerli, 3600, 4500, 5400 ayrıntısıEmeklilik hayali kurup prim günü yeterli olmayanlara güzel haber geldi. Prim günü eksik olanlar için de emeklilik yolu açılıyor. Yaşı ilerlediği halde çeşitli nedenlerle çalışıp primini tamamlayamayan kişiler bazı koşulları yerine getirmeleri halinde emeklilik hakkından yararlanabiliyorlar. Bu noktada yaş devreye giriyor ve normal emeklilik için gerekenden çok daha düşük bir prim şartı aranıyor. 3600, 4500, 5400 prim günü ile ilgili detaylar...
24.05.2023Emekli
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi, kademeli emeklilik olacak mı? 1 günle EYT’yi kaçıranlar emekli olabilecek mi?
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi, kademeli emeklilik olacak mı? 1 günle EYT’yi kaçıranlar emekli olabilecek mi?2000 sonrası kademeli emeklilik olacak mı, kademeli emeklilik gelecek mi? İlk işe giriş tarihi 8 Eylül 1999 ve öncesi olan kişilere erken emeklilik müjdesi gelirken EYT yasası dışında kalan 9 Eylül 1999 ve sonrası girişi olan kişiler kademeli emeklilik için müjde bekliyor.  EYT düzenlemesi kapsamında 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı tanınırken kapsam dışında kalanların gözü ise kademeli emeklik hakkında yapılan açıklamalara çevrildi.
22.05.2023Emekli
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 14 Mayıs mesajı: Bu seçim bir varlık seçimidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 14 Mayıs mesajı: Bu seçim bir varlık seçimidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Millet Bahçesi'nde düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu varlık seçimidir. Bu seçimde ülkeyi teröristlere bırakmayacağız. Bay bay Kemal'in PKK'lı dostları varsa bizim de milletimiz var milletimiz. " dedi.
6.05.2023Gündem
Meral Akşener'in 'İmralı' iddiasına Adalet Bakanlığı'ndan belgeli yanıt
Meral Akşener'in 'İmralı' iddiasına Adalet Bakanlığı'ndan belgeli yanıtAdalet Bakanlığı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İmralı Ceza ve İnfaz Kurumu ile ilgili iddialarına belgelerle yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Belgeler ve gerçekler ortada iken buna rağmen yapılan haber ve açıklamalar bu gerçeği çarpıtmaktan ibarettir" denildi.
6.05.2023Gündem
Haluk Bayraktar: Elimizi taşın altına koymalıyız
Haluk Bayraktar: Elimizi taşın altına koymalıyızSAHA İstanbul 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Haluk Bayraktar, Türkiye’nin teknolojiyi tüketen ülke pozisyonundan, geliştiren ülke konumuna geçtiğini söyleyerek, “Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş gibi girişimcilerin yaşadıklarının tekrarlanmaması için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız” dedi.
6.05.2023Ekonomi
Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: Operasyonlarımız devam edecek
Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: Operasyonlarımız devam edecekMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Terörle mücadelede elde edilen başarılar sayesinde artık teröristler yok. Artık Gabar terörle değil petrolle anılıyor, Şırnak turizmle gündemde. Geri dönüş düşünülemez. Operasyonlarımız artan şiddetle en son terörist etkisiz hale gelinceye kadar devam edecektir" dedi.
6.05.2023Gündem
Bakan Soylu'dan 'yeşil pasaport' açıklaması
Bakan Soylu'dan 'yeşil pasaport' açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlerin yeşil pasaport alacağının mevzuatta belli olduğunu, geri alınmasının veya iptal edilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.
6.05.2023Gündem
Erken emeklilik müjdesi! TESK'ten Erdoğan'a 'prim günü' teşekkürü
Erken emeklilik müjdesi! TESK'ten Erdoğan'a 'prim günü' teşekkürüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda katıldığı mitingde, "1 milyon küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indiriyoruz. Esnaf kardeşlerime hayırlı olsun" dedi. Konuyla ilgili TESK Başkanı Bendevi Palandöken Erdoğan'a teşekkür etti.
6.05.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük esnaflara da bir müjde vererek "Prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak" dedi.
6.05.2023Gündem
Türkiye’den emekli olan vatandaşlar Avrupa’da da çalışabilecek
Türkiye’den emekli olan vatandaşlar Avrupa’da da çalışabilecekTürkiye’den emekli olan gurbetçi vatandaşların Avrupa’da çalışabilmesinin önü açılıyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Ümit Özoğlu, “Avrupa’da yaşayan vatandaşların Türkiye’den emekli olup Avrupa’da da çalışabilmelerinin önü açılıyor” dedi.
25.04.2023Emekli
EYT'yi kaçırana yeni formül! Emeklilik fırsatı, aylık maaşları açıklandı
EYT'yi kaçırana yeni formül! Emeklilik fırsatı, aylık maaşları açıklandıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT kaçıranlara yeni emeklilik müjdesi açıklandı. EYT'yi az farkla kaçırana "kısmi emeklilik" formülü geliyor. Kısmi emekli olanlar da 7500 lira maaş alabilecek. Ayrıca primi yetmeyene 3600 gün formülüyle SSK'lı kadınlar 50, erkekler 55 yaşında emekli olabilecek. Emeklilikte yaşa takılanlar yasasından primi yetmeyip yararlanamayanlar için başka seçenekler de bulunuyor. Önümüzdeki günlerde emeklilik yaşının özellikle kadınlarda çocuk sayısına göre esnetilmesi, esnafın emekliliği için gerekli prim gün sayısının düşürülmesi gibi yeni adımlar devreye girecek. İşte EYT sonrası önemli gelişme ve 'Kısmi emeklilik' rehberi...
17.04.2023Emekli
Milyonlara emeklilik müjdesi! Prim ve yaşı direkt etkiliyor
Milyonlara emeklilik müjdesi! Prim ve yaşı direkt etkiliyorMilyonlarca kişiye emeklilik yolu açılacak. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili peş peşe açıklamalar gelirken sevindiren bir haber daha geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in sigorta ve primlerle ilgili yaptığı son açıklama milyonlarca kişiyi umutlandırdı. EYT (emeklilikte yaşa takılanlar) yasası kapsamında düzenleme yapılırsa milyonlarca kişinin mağduriyeti giderilecek. İşte son dakika haberinin detayları...
EYT son dakika... Emeklilik müjdesi geldi, yol haritası belli oldu, SSK ve Bağ-Kur...
EYT son dakika... Emeklilik müjdesi geldi, yol haritası belli oldu, SSK ve Bağ-Kur...EYT son dakika... EYT( Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile ilgili son dakika gelişmesi. Detaylar belli oldu. Emeklilik için yıl ve prim şartını tamamlayıp yaş bekleyen vatandaşlar için yapılacak çalışmalarda yol haritası belirleniyor. Çalışma takviminde bulunan EYT konusunda önümüzdeki günlerde kamuoyu ile bir paylaşım da yapılabilir. Bu paylaşımda teknik çalışmanın içeriği ya da yol haritası duyurulabilir. İşte son dakika haberinin detayları...
SGK sosyal medyadan resmen duyurdu! Paralar iade ediliyor
SGK sosyal medyadan resmen duyurdu! Paralar iade ediliyorSGK son dakika duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu yapılan ödemeleri iade ediyor. Hastaneye giden herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Pek çok kişi haberdar olmadığı için başvuruda bulunmuyor. Ancak SGK tarafından vatandaşların mağdur edilmemesi için para iadesi yapılıyor.
4/1-a,  4/1-b,  4/1-c çalışanları için erken emeklilik müjdesi! Değişiyor, artık...
4/1-a, 4/1-b, 4/1-c çalışanları için erken emeklilik müjdesi! Değişiyor, artık...SSK'lı, Bağ-Kur'lu, kamu çalışanı milyonları kapsıyor. Erken emeklilik imkanı doğacak. Harekete geçildi. Değişikliğe gidiliyor. Çalışma mevzuatında hem kadınlar hem de erkekler için erken emeklilik imkanın bulunuyor. Erkekler askerlik borçlanması, kadınlar ise doğum borçlanması ile emeklilik tarihini öne çekebiliyor. Kadın sigortalılar doğum borçlanmasını, sadece sigortalı çalışmaya başladıktan sonra doğan çocukları için yapabiliyorlar. Erkek sigortalıların ise sigortalı çalışmaya başlamadan önceki ve sonraki askerlik süreleri için borçlanma hakkı bulunuyor. Kadın ve erkek çalışanlar arasındaki bu ayrımın ortadan kaldırılması için harekete geçildi. Kadınlara, sigortalı bir işte çalışmaya başlamadan önce doğan çocukları için doğum borçlanması hakkı verilmesine yönelik adım atılıyor. İşte merak edilen detaylar..
20.06.2022Emekli
Emeklilik bekleyen yüz binlere iyi haber! Meclis'ten geçerse hemen emekli olacaklar! 6 ay şartı var...
Emeklilik bekleyen yüz binlere iyi haber! Meclis'ten geçerse hemen emekli olacaklar! 6 ay şartı var...Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor. Yüz binlerce kişi bu düzenlemeyi bekliyordu. Kanun teklifi Meclis'ten geçerse hemen emekli olabilecekler. 6 ay içinde başvuru şartı bulunuyor. Oda kaydı ya da vergi kaydı olup Bağ-Kur primi olmaması nedeniyle hizmet kazanmamış çok sayıda kişi gelişmeleri merak ediyor. Konuyla ilgili bir yasa teklifi verildi. 1 Ekim 2008 tarihinden önceki dönemlerde vergi kaydı veya şirket ortaklığı olduğu hâlde Bağ-Kur kayıt ve tescilini yaptırmamış olanlar için eğer teklif yasalaşırsa emeklilik yolu açılıyor. 6 ay içinde başvuran vatandaşların borçlarının faizsiz bir şekilde ödenmesinin sağlanması erken emeklilikte büyük avantaj sağlayacak.
29.11.2021Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Emeklilik Müjdesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emeklilik müjdesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.