Elektrik Üretimi

Elektrik Üretimi

Son dakika elektrik üretimi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan elektrik üretimi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını elektrik üretimi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Elektrik Üretimi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan elektrik üretimi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.665 elektrik üretimi haberi bulunmuştur. Tüm elektrik üretimi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hidroelektrik Santrali (HES) nedir, özelliği nedir? Hidroelektrik yenilenebilir mi?
Hidroelektrik Santrali (HES) nedir, özelliği nedir? Hidroelektrik yenilenebilir mi?Artvin Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerine yapılan Yusufeli Barajı ve HES'i hizmete alınıyor. Kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı pek çok kişi tarafından merak edilirken Hidroelektrik Santrali (HES) ile ilgili bilgiler de araştırılıyor. Peki, Hidroelektrik Santrali (HES) nedir, özelliği nedir? Hidroelektrik yenilenebilir mi? Hidroelektrik Santrali’nde elektrik nasıl üretilir? İşte detaylar…
Yusufeli Barajı nerede ? Yusufeli Barajı yüksekliği kaç metre, özellikleri ne?
Yusufeli Barajı nerede ? Yusufeli Barajı yüksekliği kaç metre, özellikleri ne? Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla açılacak Yusufeli Barajı Çoruh nehri üzerinde yer alıyor. Peki, Yusufeli nerenin ilçesi? Yusufeli Barajı yüksekliği kaç metre, özellikleri ne? Yusufeli Barajı ne zaman hizmete girecek? Yusufeli Barajı açılışı saat kaçta? Yusufeli Barajı kimin? Yusufeli barajı yıllık elektrik üretimi ne kadar olacak? İşte Yusufeli Barajı teknik özellikleri ve elektirik üretimi hedefi…
22.11.2022Gündem
Yusufeli Barajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacak
Yusufeli Barajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacakTarım ve Orman Bakanlığı’ndan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise 5’inci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı'nın, 22 Kasım'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılacağı duyuruldu.
19.11.2022Gündem
Doğal gaz ile ilgili adım atıldı! Bakan Dönmez açıkladı
Doğal gaz ile ilgili adım atıldı! Bakan Dönmez açıkladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin bölgesinde bir enerji merkezi olma stratejisi üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Önümüzdeki yıldan itibaren çalışmalarımızı tamamlayacağız. Türkiye’de bir gaz merkezi oluşturmanın adımlarını atıyoruz. Yıl sonuna kadar yol haritamızı netleştireceğiz” dedi.
8.11.2022Ekonomi
Türkiye'de 'gaz merkezi' ile ilgili tarih verdi!
Türkiye'de 'gaz merkezi' ile ilgili tarih verdi!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin bölgesinde bir enerji merkezi olma stratejisi üzerinde çalıştıklarını belirterek, Önümüzdeki yıldan itibaren çalışmalarımızı tamamlayacağız. Türkiye'de bir gaz merkezi oluşturmanın adımlarını atıyoruz. Yıl sonuna kadar yol haritamızı netleştireceğiz dedi.
5.11.2022Ekonomi
Ev alacaklar dikkat! 60 ay vadeli, 0,99 faizle kredi veriliyor
Ev alacaklar dikkat! 60 ay vadeli, 0,99 faizle kredi veriliyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Hanelerde enerji verimliliğinin artırılması için ilk hedefimiz yalıtımlı konut sayısının artırılmasıdır. Böylece, konutlarımızdaki ısıtma ve soğutmayı daha az enerjiyle, daha yüksek verimlilikle sağlamış olacağız. Bu çerçevede vatandaşlarımıza daire başı 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli, 0,99 faiz oranıyla uygun kredi imkanları sağlanıyor.” dedi.
4.10.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş enflasyon açıklaması!Merkez Bankası’nın aylık fiyat gelişmeleri raporunda enflasyondaki artışa en belirgin katkının enerji ve hizmet gruplarından geldiği belirtildi.
4.10.2022Ekonomi
İkinci el telefon alacaklar için '3 sorgulama' uyarısı! IMEI detayına dikkat
İkinci el telefon alacaklar için '3 sorgulama' uyarısı! IMEI detayına dikkatSıfır telefon fiyatlarındaki artış, tüketiciyi ikinci el satışa yöneltti. İşin uzmanı ise ikinci el telefonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususun, IMEI numarasının sorgulamasında telefonun kayıtlı olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.
12.09.2022Ekonomi
Hazine taşınmazları üzerinde lisansız elektrik üretimi yapılabilecek! Kimlerin yararlanacağı belli oldu
Hazine taşınmazları üzerinde lisansız elektrik üretimi yapılabilecek! Kimlerin yararlanacağı belli olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan, “Milli Emlak Genel Tebliği” Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Milli Emlak Genel Müdürlüğünce belirlenecek hazine taşınmazları üzerinde güneş enerjisi, rüzgar enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı lisanssız elektrik üretimi yapılması amacıyla 29 yıla kadar irtifak hakkı tesis edileceği bildirildi.
12.09.2022Ekonomi
Doğalgaz ve elektriğe zam geldi mi? Elektriğe ne kadar zam geldi? Doğalgaz zammı ne kadar oldu?
Doğalgaz ve elektriğe zam geldi mi? Elektriğe ne kadar zam geldi? Doğalgaz zammı ne kadar oldu? BOTAŞ ve EPDK açıladı! Elektrik ve doğalgaza zam geldi! 1 Eylül’den geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaza zam yapıldı. Peki, Elektriğe ne kadar zam geldi? Doğalgaz zammı ne kadar oldu? İşte elektik ve doğalgaza zam oranı!
2.09.2022Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! EPDK açıkladı, rekor geldi
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! EPDK açıkladı, rekor geldiElektrik ile ilgili flaş gelişme. EPDK resmen açıkladı. Rekor seviyeye ulaştı. Türkiye’nin lisanssız elektrik kurulu gücü Haziran’da bir önceki yıla göre 784 MW artarak 7 bin 951 MW’a ulaştı. Kurulu güçte en büyük pay yaklaşık yüzde 92 ile güneşin. İşte son dakika haberinin detayları...
2.09.2022Ekonomi
Konutlarda kullanılan elektrik ve doğal gaza yüzde 20 zam yapıldı
Konutlarda kullanılan elektrik ve doğal gaza yüzde 20 zam yapıldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamaya göre konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 20, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.'den (BOTAŞ) yapılan açıklamaya göre de konutta kullanılan doğal gaza yüzde 20.4 zam yapıldı.
31.08.2022Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı! Yenilenebilir enerjide rekor
Bakan Dönmez açıkladı! Yenilenebilir enerjide rekorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, temmuz ayında rüzgar ve güneşten üretilen elektrik miktarının toplam üretimin ilk defa yüzde 21,6’sını oluşturarak rekor kırıldığını ifade etti.
31.08.2022Ekonomi
Elektrik faturalarını düşürecek gelişme! Yüzde 90’a kadar tasarruf sağlıyor: 'Bedava üretiyoruz'
Elektrik faturalarını düşürecek gelişme! Yüzde 90’a kadar tasarruf sağlıyor: 'Bedava üretiyoruz'Elektrik faturalarını düşürecek gelişme! Demiri demire sürtüp elektrik elde ettiler, faturalarda yüzde 90’a kadar tasarruf sağladılar. Elazığ’da yaşayan ve kaportacılık yapan Suat Çılgın ve yanında bulunan yabancı uyruklu usta Salih Luai Hommadi, elektrikte devrim yapacak bir cihaz geliştirdi. Kaporta ustası Çılgın, cihazı devletin desteği ile geliştirmek istediklerini söyledi.
25.08.2022Ekonomi
Doğal gaz fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması!
Doğal gaz fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması!Gelen son dakika haberine göre doğal gaz fiyatlarıyla ilgili merak edilen veri ortaya çıktı. Avrupa başkentleri arasında konutlarda en ucuz gazı 4,68 metreküp/lira ile Türkiye kullanıyor, en yüksek fiyatı Hollandalı ödüyor.
22.08.2022Ekonomi
Elektrikte alternatif çözüm! 12 ay boyunca aktif, 4 milyon 326 bin lira gelir elde edildi
Elektrikte alternatif çözüm! 12 ay boyunca aktif, 4 milyon 326 bin lira gelir elde edildiTürkiye’nin en fazla güneş alan illerinden birinde kuruldu, 12 ay boyunca elektrik üretiliyor. Merkez Bankası tarafından açıklanan günlük dolar kuru üzerinden hesaplanarak, tedarik şirketine satılıyor. Şırnak İl Özel İdaresi'nin geçen yıl Silopi ilçesinde, Habur TIR parkına kurduğu güneş enerji santrali ile bugüne kadar 4 milyon 326 bin TL gelir elde edildi.
19.08.2022Ekonomi
EPDK’dan son dakika elektrik üretimi açıklaması!
EPDK’dan son dakika elektrik üretimi açıklaması!EPDK'dan elektrik üretimi ile ilgili açıklama geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği ile gerçek elektrik tüketicilerinin tüketimlerini karşılamak maksadıyla elektrik üretim tesisi kurması, tükettiği kadarını da satarak yatırımın geri dönüşünü makul süreler içerisinde elde etmesinin sağlanacağını açıkladı.
18.08.2022Ekonomi
Et fiyatlarında indirim! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Yüzde 30-35 indirimle satışına başlayacağız
Et fiyatlarında indirim! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Yüzde 30-35 indirimle satışına başlayacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı'yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız." dedi.
11.08.2022Siyaset
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK açıkladı, indirimli olacak
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK açıkladı, indirimli olacakElektrikle ilgili flaş gelişme. EPDK yeni kararı. Elektrik oyunu indirim olacak. Lisanssız elektrik üretiminde suistimalleri önlemek için harekete geçen EPDK, hayvancılık, sulama ve üretim tesislerini göstererek usulsüz şekilde iki katından fazla elektrik üretimi yapan sanayicinin enerjisini bedelsiz olarak dağıtacak.
10.08.2022Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 16 arttı
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 16 arttı Elektrik ile ilgili flaş gelişme. Elektrik tüketimi yüzde 6 azaldı. Temmuz'da doğal gaz santrallerinden elektrik üretimi yüzde 48 azalırken, ithal kömürden elektrik üretimi yaklaşık yüzde 16 arttı. Türkiye’nin elektrik tüketimi Temmuz ayında bir önceki yıla göre yüzde 6 oranında azalırken, üretimi yüzde 8 azaldı. İşte son dakika haberinin detayları...
3.08.2022Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Rekor kırdı, tüm Türkiye'de...
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Rekor kırdı, tüm Türkiye'de...Elektrik ile ilgili flaş gelişme. Türkiye’nin elektrik tüketimi 10 ayın zirvesine çıktı. Türkiye’nin elektrik tüketimi 20 Temmuz Çarşamba günü 1 milyon kWh’i aşarak 10 ayın en yüksek seviyesine çıktı. TEİAŞ verilerine göre, Çarşamba günü doğal gaz santralleri 227.492 MWh elektrik üretirken, ithal kömür santralleri 191.351 MWh elektrik üretti. İşte son dakika haberinin detayları...
21.07.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilki! Nükleer enerji için tarihi gün, yüzde 90...
Türkiye'nin ilki! Nükleer enerji için tarihi gün, yüzde 90...Türkiye için sevindiren gelişme. Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü reaktörünün temeli yarın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla atılıyor. Türkiye'nin en büyük yatırımlarından olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) hakkında konuşan Bakan Dönmez, bu projenin enerji bağımsızlığına ciddi katkıda bulunacağını belirtirken aynı zamanda da alternatif enerji kaynağı olacağına da dikkat çekti. Santralin ilk etabının ise 2023'de tamamlanması bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...
20.07.2022Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 48 oranında...
Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 48 oranında...Elektrik ile ilgili son dakika gelişmesi. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) duyurdu. Resmen değişti. Haziran ayında Türkiye elektrik üretiminin yaklaşık yüzde 48’i yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildi. TEİAŞ verilerine göre, Haziran ayı boyunca yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi bir önceki yıla göre yüzde 46,37 artarak günlük ortalama 0,43 TWh’e yaklaştı. Böylece yenilenebilir kaynaklar elektrik üretiminde yüzde 47,71’lik bir paya sahip oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
3.07.2022Ekonomi
Elektrikle ilgili flaş gelişme! EPDK açıkladı, yüzde 27 yükseldi
Elektrikle ilgili flaş gelişme! EPDK açıkladı, yüzde 27 yükseldiElektrikle ilgili flaş gelişme. Yüzde 27'ye yükseldi. EPDK açıkladı. Türkiye’nin lisanssız elektrik kurulu gücü Nisan’da bir önceki yıla göre 612 MW artarak 7 bin 688 MW’a ulaştı. Öte yandan Lisanslı kurulu güç içerisinde doğal gazın payı yüzde 27,23, barajlı hidrolik santrallerin payı yüzde 25,17, linyitin payı yüzde 10,95, ithal kömürün payı yüzde 9,77, taşkömürünün payı yüzde 0,91 olurken akarsu tipi hidroelektrik santrallerinin payı da yüzde 8,86 oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
1.07.2022Ekonomi
Elektrikle ilgili flaş gelişme! Bakanlık açıkladı, yüzde 47'ye çıktı
Elektrikle ilgili flaş gelişme! Bakanlık açıkladı, yüzde 47'ye çıktıElektrikle ilgili flaş gelişme. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı resmen açıkladı. Türkiye’nin Mayıs ayında elektrik üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının payı yüzde 43,5 oldu. Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye’nin elektrikte kurulu gücü 100.667 MW’a ulaşırken, elektrik üretimi de 133.869 GWh olarak gerçekleşti. İşte son dakika haberlerinin detayları...
23.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Elektrik Üretimi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki elektrik üretimi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.