Elektrik Kesintisi

Elektrik Kesintisi

Son dakika elektrik kesintisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını elektrik kesintisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Elektrik Kesintisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan elektrik kesintisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.679 elektrik kesintisi haberi bulunmuştur. Tüm elektrik kesintisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Doğal gaz vanaları kapandı, Avrupa’da ‘soba’ dönemi başladı! Türk firmalara sipariş yağıyor
Doğal gaz vanaları kapandı, Avrupa’da ‘soba’ dönemi başladı! Türk firmalara sipariş yağıyorRusya ile Ukrayna savaşı Avrupa’da dengeleri değiştirdi. Moskova’nın doğal gaz yaptırımları Batı’da endişeye enden olurken, bu durum ısınmada farklı yöntemler geliştirilmesine neden oldu. Yüksek enerji fiyatları ve Rusya’nın doğal gazı kesmesi nedeniyle bu kış soba yakmaya hazırlanan Avrupa’dan, Türk firmalara soba siparişi yağıyor. Bazı ülkelerde ısıtıcı satışları ise yüzde 35 arttı.
12.08.2022Ekonomi
Avrupa'nın göbeğinde kriz üstüne kriz! İngiltere kıyamet senaryosuna hazırlanıyor: Gaz, su ve elektrik...
Avrupa'nın göbeğinde kriz üstüne kriz! İngiltere kıyamet senaryosuna hazırlanıyor: Gaz, su ve elektrik...  Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş sonrası yaşanan enerji krizi nedeni ile planlı elektrik kesintilerine hazırlanan İngiltere şimdi de kuraklık ve kaynakların azalması nedeni ile su kullanımında kısıtlama kararı aldı. İngiliz hükümeti bu kışa adeta bir' kıyamet senaryosu'na hazırlanır gibi hazırlanıyor. Acil durum planı kapsamında enerjinin karneye bağlanması, tren istasyonları ve hükümet binalarının kapatılması gündemde. Gıda endüstrisinden boş kalacak raflar için şimdiden plan hazırlamaları istendi.
10.08.2022Dünya
Antalya’daki orman yangını ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı
Antalya’daki orman yangını ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındıAntalya’nın Konyaaltı ilçesi Tünektepe mevkiindeki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
5.07.2022Gündem
Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklaması
Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Karadeniz gazı inşallah önümüzdeki yıl vatandaşlarımız ile buluşacak. Dördüncü sondaj gemimiz şu an Mersin Taşucu’na demirlemiş durumda. Burada 2 aylık bir bakım süreci olacak. Ve ardından ilk sondajı için demir alacak. Su altı borularının temininde son aşamadayız. Gelecek ay gibi en geç bütün borular Filyos’a inmiş olacak. Temmuz da boruların deniz altına döşenmesi için ilk kaynağı vurmuş olacağız” dedi.
27.05.2022Ekonomi
Isparta'daki elektrik kesintisine ceza! EPDK açıkladı: Abonelere tazminat ödenecek
Isparta'daki elektrik kesintisine ceza! EPDK açıkladı: Abonelere tazminat ödenecekEPDK, Isparta'da yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketine toplam 15 milyon 583 bin 459 lira tazminat cezası verdi. Tutar, tüketicilere ödenecek.
26.05.2022Gündem
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK duyurdu, artık zorunlu olacak
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK duyurdu, artık zorunlu olacakElektrikle ilgili son dakika kararı. EPDK resmen duyurdu. Artık zorunlu olacak. Elektrik Piyasası Dağıtım Yönetmeliği uyarınca, dağıtım şirketleri, yıllık bakım planları ve acil durum yönetim planlarını hazırlayarak EPDK’ya sunmak ve kesintilerin takibini sağlayan sistem kurmak zorunda olacak. Dağıtım şirketleri, elektrik enerjisinin kaliteli, güvenli ve sürekli bir şekilde gerçek ve tüzel kişilerin kullanımına sunulabilmesi ve kullanıcı memnuniyetinin arttırılması amacıyla yıllık bakım planı hazırlamakla yükümlü olacaklar. Bakım planı, her yıl 31 Aralık gününe kadar EPDK’ya sunulacak.  İşte son dakika haberinin detayları...
15.04.2022Ekonomi
Site ve apartmanda yaşayan herkes için geçerli! Ödenmeyen elektrik, su ve doğalgaz faturaları...
Site ve apartmanda yaşayan herkes için geçerli! Ödenmeyen elektrik, su ve doğalgaz faturaları...Site ve apartmanda yaşayan milyonları yakından ilgilendiriyor. Yöneticilerle ilgili vatandaşın kafasında çok sayıda soru işareti var. Sitelerde sekizden fazla bağımsız bölüm varsa yönetici seçmek zorunlu tutuluyor. Yönetici seçmenin zorunlu olup olmadığı, yöneticiye ücret ödemesi, zamanında ödenmeyen sigorta primleri, elektrik, su, doğalgaz faturaları için fazladan ödenen ceza ve faizlerden kimin sorumlu olduğu ya da site veya apartmanda çalışan işçilerin keyfi olarak işten çıkarılıp çıkarılmayacağı ile ilgili merak edilen tüm sorular yanıtını buldu. İşte yöneticiler ile ilgili 11 soru ve yanıtı...
11.04.2022Ekonomi
İftardan imsak saatine kadar planlı kesinti yapılmayacak
İftardan imsak saatine kadar planlı kesinti yapılmayacakBEDAŞ, Ramazan ayı boyunca tüketicilerin enerjide sıkıntı yaşamaması için yatırım, bakım ve onarım çalışmalarının saatlerini yeniden düzenlediğini duyurdu. İstanbul Avrupa Yakası’nda iftardan imsak saatine kadar olan sürede, mesken ağırlıklı kullanıcıların bulunduğu bölgelerde acil olanlar dışında hiçbir kesinti gerçekleştirilmeyecek. Gün içerisinde yapılması kaçınılmaz olan kesintiler ise en geç saat 15.00 itibarıyla sonlandırılacak.
31.03.2022Gündem
Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem! İki eyalet için tsunami uyarısı
Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem! İki eyalet için tsunami uyarısıJaponya'da merkez üssü Fukushima eyaleti olan 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Fukushima ve Miyagi eyaletleri için tsunami uyarısı yapıldı.
16.03.2022Dünya
Elektrik tüketimi ile ilgili flaş uyarı! BEDAŞ resmen açıkladı: Yüzde 20...
Elektrik tüketimi ile ilgili flaş uyarı! BEDAŞ resmen açıkladı: Yüzde 20...Elektrik tüketimi ile ilgili flaş açıklama! BEDAŞ uyardı, can ve mal güvenliğini de tehdit ediyor. Elektrik tüketicilerinin sistemden bağlantı anlaşmalarının üzerinde güç çekmesi, elektrik altyapısında ağır hasara neden oluyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda 5,3 milyondan fazla tüketiciye dağıtım hizmeti veren BEDAŞ, elektrik arızalarının yaklaşık yüzde 20’sinin ana kaynağı olan ‘güç aşımı’ konusunda tüketicileri dikkatli olmaya çağırırken, böyle bir durumda neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmede bulundu.
16.03.2022Ekonomi
BEDAŞ resmen duyurdu! İstanbulluları ilgilendiriyor, 10-13 Mart tarihlerinde...
BEDAŞ resmen duyurdu! İstanbulluları ilgilendiriyor, 10-13 Mart tarihlerinde...Günlerdir uyarı üstüne uyarı yapılıyordu. İstanbul'da kar yağışı için alarm verildi. AKOM devrede. Meteoroloji vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Kar yağışının çok yoğun olması bekleniyor. Bu nedenle okullar 14 Mart tarihine kadar tatil edildi. İstanbullular kar yağışı sürecinde elektrik kesintisi yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Açıklama BEDAŞ'tan geldi. Vatandaşlar olumsuzluklara karşı uyarıldı.
9.03.2022Gündem
Rusya'dan Mariupol ve Volnovakha'da geçici ateşkes kararı
Rusya'dan Mariupol ve Volnovakha'da geçici ateşkes kararıRusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna'nın Mariupol ve Volnovakha kentlerinden sivillerin tahliye edilebilmesi amacıyla geçici ateşkes uygulanacağı duyuruldu.
5.03.2022Dünya
Bakan Dönmez: Isparta’nın elektrik dağıtım altyapısı güçlendirilecek
Bakan Dönmez: Isparta’nın elektrik dağıtım altyapısı güçlendirilecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta’nın elektrik dağıtım altyapısının güçlendirileceğini belirterek, "Elektrik kesintisinden dolayı meskenlerde elektrik veya elektronik eşyası zarar gördüyse bunlar da tazmin edildi ve edilecek" dedi.
4.03.2022Gündem
CFO Summit 2022 sona erdi
CFO Summit 2022 sona erdiTürkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO'ları, CFO Summit 2022’de bir araya geldi. İş dünyasının dönüşümüne öncülük eden zirvede buluşan liderler finansal büyümenin yol haritasına ilişkin önemli bilgiler paylaştı. Pandeminin öngörülemeyen etkilerine vurgu yapılan etkinlikte yeni dönemde büyümenin yolunun sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeden geçtiğine dikkat çekildi.
23.02.2022Ekonomi
Isparta’daki elektrik kesintisine ilişkin Bakan Dönmez'den açıklama!
Isparta’daki elektrik kesintisine ilişkin Bakan Dönmez'den açıklama!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Dün gece itibariyle Isparta’nın kalan 7 köyüne de elektrik verildi. Münferit kontrol ve bakım çalışmaları devam ediyor. İlk etapta Isparta’nın il ve ilçe merkezlerinin tamamını enerjilendirdik. Kırsal kesimlere ağır hava koşulları nedeniyle ulaşımda zaman zaman sıkıntı yaşadık. Buna rağmen kırsal kesimlerin büyük bir kısmına hızlı bir şekilde ulaştık ve zarar gören altyapıyı onardık." dedi. Öte yandan Akdeniz Elektrik Dağıtım A. Ş.'den de (AEDAŞ) Isparta’da olumsuz hava koşulları sonrası yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin açıklama geldi.
9.02.2022Gündem
Yunanistan'a kaçmaya çalışan PKK şüphelileri askeri yasak bölgede yakalandı!
Yunanistan'a kaçmaya çalışan PKK şüphelileri askeri yasak bölgede yakalandı!Edirne'nin İpsala ilçesinde, Yunanistan'a kaçmaya çalışan ve aranmaları olduğu öğrenilen 3 terör örgütü PKK şüphelisi, askeri yasak bölgede yakalandı.
8.02.2022Gündem
Isparta'da fatura ödemeleri iptal mi edildi? Elektrik faturası ödeme ertelendi mi? Isparta'da elektrik faturalar ne zamana kadar ertelendi?
Isparta'da fatura ödemeleri iptal mi edildi? Elektrik faturası ödeme ertelendi mi? Isparta'da elektrik faturalar ne zamana kadar ertelendi?Isparta'da fatura ödemeleri iptal mi edildi, ertelendi mi? Isparta'da günlerdir devam eden kar yağışı nedeniyle pek çok mahalle ve köye saatlerce elektrik verilememişti. Yoğun çalışmaların ardından enerji ikmal sorunu giderilen Isparta'da fatura ödemelerinin ertelendiği açıklandı.
8.02.2022Gündem
Bakan Dönmez'den Isparta'daki elektrik kesintisi ile ilgili açıklama
Bakan Dönmez'den Isparta'daki elektrik kesintisi ile ilgili açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Isparta'daki elektrik kesintilerine ilişkin, "Arıza sayısına baktığımızda 10 yıllık arıza 1 günde oluştu. 13 ilden buraya bakım-onarım ekibi sevk edildi. Şu anda sadece 7 köyümüzde kesinti söz konusu" dedi. Bakan Dönmez ayrıca, "Faturaların tahsilatını da 1 ay erteliyoruz." ifadelerini kullandı.
Isparta’da elektrik geldi mi, elektrik kesintisi bitti mi? Isparta’da ne oldu, neden elektrik yok?
Isparta’da elektrik geldi mi, elektrik kesintisi bitti mi? Isparta’da ne oldu, neden elektrik yok?Isparta elektrik kesintisi nedeni merak ediliyor. Vatandaşlar arama motorları aracılığıyla Isparta’da Isparta’da elektrik kesintisi ne zaman bitecek, elektrik geldi mi? sorularına yanıt arıyor.  3 Şubat itibariyle başlayan yoğun kar yağışı ile beraber elektrik kesintisi yaşanmış ve vatandaşlar mağdur olmuştu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Isparta'daki elektrik kesintisiyle ilgili olarak son gelişmeleri aktardı.
7.02.2022Yaşam
Ramazan Nazlı ile ilgili flaş açıklama! Valilik duyurdu: Evin elektrik akımı faal
Ramazan Nazlı ile ilgili flaş açıklama! Valilik duyurdu: Evin elektrik akımı faalIsparta’ya bağlı Yalvaç ilçesinde yalnız yaşadığı öğrenilen 70 yaşındaki Ramazan Nazlı, evindeki yatağında cansız halde bulundu. Yaşlı adamın evinde donarak öldüğü şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapan Isparta Valiliği, "İkamette yapılan incelemede evin elektrik akımının faal olduğu, evde sobanın kurulu olduğu ancak kullanılmadığı tespit edilmiştir" dedi.
6.02.2022Gündem
Bakan Dönmez: Isparta'da hayatı normalleştireceğiz
Bakan Dönmez: Isparta'da hayatı normalleştireceğizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'da en kısa sürede hayatı normalleştireceklerini belirterek, “Şu an itibarıyla il genelinde 299 bin aboneden yaklaşık yüzde 93'ü enerjili durumda. Kalan 20 bin abonemize elektrik verilmesiyle ilgili ekiplerimiz canla başla çalışmaktadır" dedi.
5.02.2022Gündem
Isparta’da 16 bin abone 2 gündür elektriksiz
Isparta’da 16 bin abone 2 gündür elektriksizIsparta'da 3 Şubat'ta başlayan 2 gün etkili olan yoğun kar yağışı, birçok mahallede elektrik kesintilerine neden oldu. Elektrik dağıtım şirketinden yapılan açıklamada, "Kesintilerin başladığı ilk anda Isparta ili, ilçe ve köylerinde 113 bin abonemize enerji verilemezken bu sayı 16 bin aboneye kadar indirilmiştir" denildi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise "Elektrik kesintisi nedeniyle ısınma sıkıntısı yaşayan bazı yerlerimiz var" ifadelerini kullandı.
5.02.2022Gündem
Isparta’da yoğun kar yağışının sebep olduğu elektrik kesintileriyle ilgili açıklama
Isparta’da yoğun kar yağışının sebep olduğu elektrik kesintileriyle ilgili açıklamaIsparta’da 3 Şubat tarihinde başlayan yoğun kar yağışının ardından meydana gelen elektrik kesintisine ilişkin Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada saatlerce hiç durmadan yağan karın sebep olduğu yükün ve aşırı buzlanmanın etkisi ile önemli sayıda enerji nakil hattının ağır hasar aldığı bildirildi.
4.02.2022Gündem
Namaza yarım saat kala camiye yıldırım isabet etti
Namaza yarım saat kala camiye yıldırım isabet ettiMuğla'da, öğle namazına yarım saat kala yıldırım isabet eden camide, hasar meydana geldi. Cami ve çevresinin bu sırada boş olmasıyla olası facia önlendi.
2.02.2022Yaşam
Elektrik ve doğal gaz kesintileri ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, temel gıda, ilaç...
Elektrik ve doğal gaz kesintileri ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, temel gıda, ilaç...Elektrik ve doğal gaz kesintileri ile ilgili flaş gelişme! Tüm vatandaşlar kesintiler ile ilgili yeni açıklamaları yakından takip ediyor. Evlerde kullanılan doğal gaz ve elektrik ile ilgili kesinti söz konusu olmayacak. Ancak sanayi kullanımında enerji kısıtlaması yaşanabileceği duyurulmuştu. Peki bu kısıtlama hangi sektörleri kapsıyor? Sanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor. İşe doğal gaz ve elektrik kesintileri ile ilgili son dakika gelişmeleri...
25.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Elektrik Kesintisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki elektrik kesintisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.