Eğitim Bir Sen

Eğitim Bir Sen

Son dakika eğitim bir sen haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan eğitim bir sen ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını eğitim bir sen haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Eğitim Bir Sen

haberleri sayfasında son dakika yaşanan eğitim bir sen gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.591 eğitim bir sen haberi bulunmuştur. Tüm eğitim bir sen haberleri aşağıda listelenmiştir.
Öğretmen, kendisini uyaran müdür yardımcısını bıçakladı! Kadın öğretmene taciz mesajları attığı iddiası...
Öğretmen, kendisini uyaran müdür yardımcısını bıçakladı! Kadın öğretmene taciz mesajları attığı iddiası... Düzce'de, lisede tarih öğretmeni olan B.B.B., bir kadın öğretmene taciz içerikli mesajlar attığı iddiasıyla konu hakkında kendisini uyaran müdür başyardımcısı A.A.’yı bıçaklayarak yaraladı.
23.03.2022Yaşam
Eğitim-Bir-Sen memura ek zammı yetersiz buldu
Eğitim-Bir-Sen memura ek zammı yetersiz bulduEğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, memura verilen yüzde 2,5 ek zammı yeterli bulmadıklarını ifade ederek, “Bu oran belki ateşi alır ancak közü söndürmez” dedi.
9.01.2022Memur
Kendisini uyaran okul müdürünü abilerine dövdürttü
Kendisini uyaran okul müdürünü abilerine dövdürttüAntalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Hacı Şayeste Mustafa Güneş Ortaokulu Müdürü Mehmet Bayram, okul çıkış kapısını kapatan kız öğrenciye müdahalesi sonrası kızın ağabeyi tarafından tartaklandı. "Sen kimsin ki bana bağırıyorsun" deyip ayrılan kız öğrenci iddiaya göre 5 dakika sonra ağabeyiyle geri döndü. Müdür, başına kesici bir aletle vurup yaralayan ağabeyin elinden öğretmenler tarafından kurtarılırken saldırgan ağabey gözaltına alındı.
31.12.2021Gündem
Mezun ettiği 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor
Mezun ettiği 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyorDiyarbakır'da, öğretmenlikte 40 yılını dolduran Kazım Atalay (63), 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor. Eski öğrencileriyle birlikte aynı okulda görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Atalay, "Bu okula ilk geldiğimde bu öğrencilerimi öğretmen olarak gördüğümde çok duygulandım" dedi.
24.11.2021Yaşam
Öğretmen anketinden çıkan çarpıcı sonuç!
Öğretmen anketinden çıkan çarpıcı sonuç! 24 Kasım’da büyük övgülerle anılan öğretmenler, pek çok sorunla boğuşuyor. Yüzde 88’i mesleklerinin saygınlığını yitirdiğini düşünüyor. Yüzde 75’i mesleki tükenmişlik yaşıyor; yüzde 82,6’sının borcu var. Çözüm için Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılmasını istiyorlar. Kanun ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde geldi...
24.11.2021Eğitim
Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması
Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge sürecinin tüm kamu görevlilerini memnun etmesi için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını söyledi.
19.11.2021Ekonomi
Öğretmenlere hediye tartışması! Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti...
Öğretmenlere hediye tartışması! Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti...Milli Eğitim Bakanlığı’nın, 24 Kasım vesilesiyle öğretmenlere “hediye kabul etmeyin” uyarısında bulunması tartışmalara neden oldu. Kimi öğretmenler uyarıyı haklı buluyor kimi de bir hediyenin çok görülmemesini istiyor. Sendikalara göre uyarının sebebi bazı velilerin öğretmenlere pahalı hediyeler alması.
19.11.2021Eğitim
Eğitim Bir-Sen'den Öğretmenlik Meslek Kanunu" talebi!
Eğitim Bir-Sen'den Öğretmenlik Meslek Kanunu" talebi!Eğitim-Bir-Sen, uluslararası standartlara uygun bir "Öğretmenlik Meslek Kanunu"nun çıkarılması talebinde bulundu.
2.11.2021Memur
3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor? Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan ek gösterge açıklaması!
3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor? Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan ek gösterge açıklaması!Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirterek, "Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" dedi. 3600 ek gösterge teklifinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız" diye konuştu. İşte ek göstergede son durum...
'3600 ek gösterge' ile ilgili son dakika açıklaması! Ve başlıyor, tarih belli oldu
'3600 ek gösterge' ile ilgili son dakika açıklaması! Ve başlıyor, tarih belli oldu3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmesi. Memur ve emekli milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Hemşire, polis, din görevlileri ve öğretmen maaşları ile ikramiyelerini doğrudan etkileyecek 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili önemli açıklama geldi. Tarih belli oldu. Ve başlıyor. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirtti. Yalçın ayrıca milyonlarca kişinin merakla beklediği tarihi de açıkladı.
Memurların yüzde 65'e yakını sendikalı
Memurların yüzde 65'e yakını sendikalı2 milyon 658 bin 555 memurdan 1 milyon 718 bin 984'ünün sendika üyeliği bulunuyor. Buna göre memurların sendikalaşma oranı yüzde 64,66 olarak belirlendi.
2.07.2021Memur
Halkbank ödeyecek! İmzalar atıldı, 9 bin 60 lira...
Halkbank ödeyecek! İmzalar atıldı, 9 bin 60 lira...Halkbank resmen imzaladı. Ödeme haziran ayında tek seferde yapılacak. Yozgat Bozok Üniversitesi ile bankalar arasında yapılan promosyon ihalesi tamamlandı. İhaleyi kazanan Halk Bankası, beş yıllığına personel başına 9 bin 60 TL promosyon ödemesi yapacak.
7.05.2021Ekonomi
'Online eğitimin verimli gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz'
'Online eğitimin verimli gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz'MEMUR-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Online eğitimin tüm şartlar zorlanarak verimli bir şekilde gerçekleşmesi için eğitim çalışanları olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu süreçte eğitim çalışanlarının da olumsuz etkilenmemesi için her daim üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.
18.11.2020Eğitim
Danıştay'dan flaş karar! Kurumlar arası geçiş...
Danıştay'dan flaş karar! Kurumlar arası geçiş...Danıştay, üniversitelerin "Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği" kapsamı dışına çıkarılmasına ilişkin düzenlemenin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.
13.11.2020Gündem
Meslek lisesinde skandal!  Müdür yardımcısı ‘e-okul’ üzerinden...
Meslek lisesinde skandal! Müdür yardımcısı ‘e-okul’ üzerinden...Balıkesir'de meslek lisesi müdür yardımcısı 'e-okul' sistemi üzerinden öğrencilerin notlarına müdahalede bulundu. Öğrenciler tarafından işlenmemiş ve sınav yapılmamış yeni dersleri sisteme ilave ederek öğrenci notlarını 100 puan olarak işledi. Yaşanan bu durum nedeni ile lise son sınıfta olan öğrenciler mezun olamama riski ile karşı karşıya kaldı.
6.10.2020Eğitim
Tepki çeken kitapla ilgili MEB'den açıklama
Tepki çeken kitapla ilgili MEB'den açıklamaMuğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan yazar Musa Dinç'in, 'Gül ve Düşün' isimli çocuk kitabında, 'tecavüz' konusuna yer verdiği ortaya çıktı. Sosyal medyada pek çok kişi, kitabın yazarına tepki gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ise, "Gül ve Düşün" isimli kitabın Bakanlık onaylı olmadığını bildirdi.
27.08.2020Gündem
Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in annesi 'corona'dan öldü
Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in annesi 'corona'dan öldüEski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in annesi, Sıdıka Görmez, corona virüs ile mücadeleye yenik düştü. Görmez'in annesinin vefatını Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu.
20.04.2020Yaşam
Corona virüs tedavisi gören öğretmen yaşamını yitirdi
Corona virüs tedavisi gören öğretmen yaşamını yitirdiKOCAELİ'de, koronavirüs teşhisiyle tedavi gören bilişim teknolojileri öğretmeni Sait Murat Teker (42) yaşamını yitirdi.
12.04.2020Corona Virüsü
Can Ataklı hakkında suç duyurusu
Can Ataklı hakkında suç duyurusuEĞİTİMCİLER Birliği Sendikası'nca (Eğitim-Bir-Sen) televizyon programında, Eba TV'de ders anlatan başörtülü öğretmen hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.
24.03.2020Gündem
'Kadın öğretmenler yönetici olmak istemiyor'
'Kadın öğretmenler yönetici olmak istemiyor'MEMUR-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 'Kadın Öğretmenlerin Çalışma Hayatı: Tespitler ve Öneriler' raporuna göreöğretmenlerin yüzde 71'inin yönetici olmak istemediklerini söyledi. Yalçın "İş- aile uyumu açısından yaşanan sorunlar, küçük yaş grubunda çocuğa sahip olmak, iş yükünün fazla olması tercih edilmeme noktalarından" dedi.
6.03.2020Eğitim
‘20 bin kadro çok yetersiz!’
‘20 bin kadro çok yetersiz!’Bakan Ziya Selçuk, 20 bin ek atama yapılacağını açıkladı. Eğitimciler, sayının yetersiz olduğunu belirtiyor. 2018’de KPSS’ye girenler atamaya dahil olmak isterken 2019’lar “Bizim hakkımız” diyor; 2020’de mezun olacakların da umudu kadro.
26.02.2020Gündem
Öğretmen koridorda dehşeti yaşadı
Öğretmen koridorda dehşeti yaşadıBursa'da bir veli, çocuğuna tokat attığı iddiasıyla öğretmeni okul koridorunda tekme tokat dövdü. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler okul önünde basın açıklaması yaparken, olay anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
14.02.2020Eğitim
Memurları çok yakından ilgilendiren karar!
Memurları çok yakından ilgilendiren karar!Milyonlarca memuru çok yakından ilgilendiren karar. Gelen son dakika haberine göre geçici görevlendirmelere yargı freni.Teknisyen olarak görev yaptığı okuldan alınarak 6 aylığına geçici görevle başka bir liseye atanan memura müjdeli haber Bölge idare Mahkemesi'nden geldi. Mahkeme; geçici görevlendirmenin 'ihtiyaca binaen' gibi soyut sebeple keyfi olarak yapılamayacağına hükmetti.
MEB'den olumlu yanıt geldi! Sözleşmeli öğretmenler...
MEB'den olumlu yanıt geldi! Sözleşmeli öğretmenler...Sözleşmeli öğretmenler için ara tatilde tayin imkanı tanınması yönündeki talebe Milli Eğitim Bakanlığından olumlu yanıt geldi. Eğitim Bir Sen’in sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması yönündeki talebi ve ardından iş bırakma eylemi kararının ardından bakanlık çözüm için adım attı.
22.12.2019Eğitim
Sayıştay o ücreti geri istedi!
Sayıştay o ücreti geri istedi!Sayıştay, vize döneminde öğretim elemanlarına verilen ek ders ücretine yönelik birçok üniversiteden savunma istedi.
14.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eğitim Bir Sen ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki eğitim bir sen haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.