Doğal Gaz Keşfi

Doğal Gaz Keşfi

Son dakika doğal gaz keşfi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan doğal gaz keşfi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını doğal gaz keşfi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Doğal Gaz Keşfi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan doğal gaz keşfi gelişmeleri de dahil olmak üzere 99 doğal gaz keşfi haberi bulunmuştur. Tüm doğal gaz keşfi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yerli doğal gaz ile ilgili flaş açıklama! Evlere giriyor
Yerli doğal gaz ile ilgili flaş açıklama! Evlere giriyor Yerli doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Karadeniz’de keşfedilen 540 milyar metreküplük doğal gazı gelecek yılın ilk çeyreğinde evlere ulaştırmak için hazırlanan Türkiye, diğer yandan karadaki sahalarında da doğal gaz üretimine devam ediyor.
25.09.2022Yaşam
Karadeniz gazında sona yaklaşılıyor! Bakan Dönmez tarihi açıkladı
Karadeniz gazında sona yaklaşılıyor! Bakan Dönmez tarihi açıkladıKaradeniz gazıyla ilgili yeni gelişme. Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan Filyos Doğalgaz İşleme Tesisinde incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, mart ayı içinde karaya ilk gaz akışını sağlamayı planladıklarını belirterek, An itibari ile 16 inçlik doğal gazın taşınacağı ana boru hattının 140 kilometresi tamamlandı dedi.
20.09.2022Ekonomi
Yeri doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi! Yıl sonu bitecek
Yeri doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi! Yıl sonu bitecekYerli doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi. Yerli doğal gaz ile ilgili tarih verildi. 540 milyar metreküplük doğalgaz karaya çıkıyor. Karadeniz gazını denizin altından taşıyacak 170 kilometrelik hatta, ilk boruların serim işleminde 40 kilometrelik kısım tamamlandı. İlk evredeki üretim miktarı günlük 10 milyon metreküp olarak planlanırken, bu üretimin 4 yıl içerisinde günlük 40 milyon metreküpe çıkarılması öngörülüyor. 40 milyon metreküp üzerinden hesap yapıldığında, Karadeniz'deki kuyuların yaklaşık 25 yıl boyunca evlerin ihtiyaç duyacağı bütün gazı üretebilecek kapasitede olduğu hesaplanıyor. Evleri ilgilendiren bu gaz miktarı, toplam tüketimin de yüzde 30'una denk geliyor. İşte yerli doğal gaz ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
29.07.2022Ekonomi
Çin'den sonraki ikinci büyük rezerv alanı! Eskişehir'de kuruluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!
Çin'den sonraki ikinci büyük rezerv alanı! Eskişehir'de kuruluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası enerjide atılacak yeni adımlarla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Zafer Şahin, Eskişehir'deki kurulacak üretim tesisini CNN TÜRK'te değerlendirdi.
27.06.2022Gündem
Doğal gaz müjdesi! 400 milyar dolarlık doğal gaz rezervi! Doğal gaz evlere geliyor
Doğal gaz müjdesi! 400 milyar dolarlık doğal gaz rezervi! Doğal gaz evlere geliyorDoğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye ihya edecek doğal gaz rezervi. Yerli doğal gaz evlere giriyor. Keşfedilen doğal gazın değere 400 milyar dolar. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Önümüzdeki 4 yıl içerisinde de 10 kuyuyu 40 kuyuya tamamlayacağız. Böylece 40 milyon metreküpe ulaşmış olacağız. Maksimum üretime ulaştığında Türkiye'deki hanelerin doğalgaz ihtiyacının hemen hemen tamamını kendi gazımızla karşılar hale geleceğiz” dedi. Karadeniz’deki mevcut rezervin ekonomik değerine ilişkin de Bakan Dönmez, “Karadeniz’deki mevcut rezervin ekonomik değerine gelince, bugün çıkarsak hepsini satsak, bu rakam 400 milyar dolar eder. Bu 25 yıllık bir üretim. Dolayısıyla 25 yıllık bir projeksiyon elimizde yok. Fiyatların ne olacağına gelirsek çok değişkenlik var. Sorulduğunda bugünkü fiyatlarla potansiyel olarak böyle bir rezerv miktarı var. Geçen yıl sorulsaydı belki 300 milyar dolar diyecektik. Seneye belki daha fazla olabilir. Ama her halükarda büyük bir rezerv ve bedel” diye konuştu.
23.06.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Dünya hayrete düştü! Türkiye için çifte kazanç
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Dünya hayrete düştü! Türkiye için çifte kazançDoğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Türkiye'nin doğal gaz keşfi dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Karadeniz'de bulunan doğal gazın 2023 yılında evlere dağıtılması bekleniyor. 2026 yılında ise Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 35'i Karadeniz'de keşfedilen doğal gazdan sağlanacak. Öte yandan Karadeniz'deki Sakarya Gaz Sahası'nda 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervine imza atan Fatih ile birlikte Yavuz, Kanuni ve Abdülhamid Han sondaj gemileri, Türkiye'ye çifte kazanç sağladı. İkinci el olarak satın alınan ve günümüz şartlarına göre en son teknolojilerle donatılan üç sondaj gemisinin imalat bedeli 670 milyon dolar iken, TPAO'nun satın alım bedeli 156 milyon dolar oldu.
18.06.2022Ekonomi
Yerli doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Ve başladı
Yerli doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Ve başladıDoğal gaz ile ilgili kritik gelişme. Doğal gaz keşfi sonrası önemi haber. Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgazın karaya nakli için 170 kilometrelik hatta doğalgaz boruları döşenecek. Boruların denize indirilmesi için 13 Haziran günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla tören düzenlenmesi bekleniyor. Öte yandan doğalgazın ana dağıtım hattına bağlanması için karada da boru döşeme çalışmaları başladı.
10.06.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Türkiye'den peş peşe hamleler! Yeni rezerv ve depolama...
Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Türkiye'den peş peşe hamleler! Yeni rezerv ve depolama...Doğal gaz keşfi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Servet değerinde rezerv. Dünyanın 45 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılayacak. Karadeniz'in, dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahip olduğu belirten AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, bunun daha başlangıç olduğunu söyledi. Öte yandan doğal gaz depolama kapasitesini her geçen yıl hızla artıran Türkiye, son olarak Silivri Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi kapasite artırma çalışmaları kapsamında bölgede açılan kuyuların ikisinde gaz yakma testilerini başarıyla tamamladı.
9.05.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye'den flaş hamle! Servet değerinden rezerv! Dünyanın 45 yılını karşılayacak
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye'den flaş hamle! Servet değerinden rezerv! Dünyanın 45 yılını karşılayacakDoğal gaz keşfi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Servet değerinde rezerv. Dünyanın 45 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılayacak. Karadeniz'in, dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahip olduğu belirten AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, bunun daha başlangıç olduğunu söyledi.
7.05.2022Ekonomi
2,8 milyon dolarlık NFT hırsızlığı! Hepsi buhar oldu...
2,8 milyon dolarlık NFT hırsızlığı! Hepsi buhar oldu...Bored Ape Yacht Club'a ait yaklaşık 2,8 milyon dolar değerindeki 91 adet NFT, Instagram üzerinden yapılan kimlik avı saldırısıyla çalındı.
27.04.2022Ekonomi
Petrol ve doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Günlük 3 bin 300 varil
Petrol ve doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Günlük 3 bin 300 varilSiirt'e gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kentte günlük 3 bin 300 varil petrol üretildiğini belirterek, "Aramalarımızı daha çok arttıracağız belki de bu rakamı 2-3’e katlama potansiyelimiz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var; 'Batıda ne varsa doğuda o olacak' demiştir. Bakın 2002'de iktidara geldiğimizde sadece 5 büyükşehirde doğal gaz varken bugün 81 ilin tamamı 650 ilçe merkezimizde doğalgaz kullanıyoruz. Bizim için Siirt’te, İstanbul’da, Edirne’de yaşayan da hizmetlere erişim açısından aynı hak ve hukuka eşitliğe sahiptir, bunun için vatandaşlarımız arası bir ayrım yapmıyoruz. 2023’ten sonra yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.
26.04.2022Ekonomi
Yavuz Sondaj Gemisi Karadeniz'deki ilk seferine hazırlanıyor
Yavuz Sondaj Gemisi Karadeniz'deki ilk seferine hazırlanıyorKaradeniz’de yürütülen arama çalışmalarında görev almak amacıyla yola çıkan ve geçen yıl 7 Ekim günü Filyos Limanı'na demirleyen Yavuz Sondaj Gemisi Karadeniz'deki ilk seferi için gün sayıyor.
2.01.2022Ekonomi
Fatih gemisi sondaja başladı
Fatih gemisi sondaja başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Türkali-7’de sondaja başladığını açıkladı.
24.12.2021Ekonomi
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan Dönmez duyurdu
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan Dönmez duyurduDoğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Resmen duyurdu. Faturalara yansıyor. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Fiyatlar arttı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez canlı yayında tek tek açıkladı. Bakan Dönmez, doğal gaz fiyatının toptan piyasada 6-7 kat arası arttığının altını çizerek 'aslında bu maliyetleri benzer kaynaklardan aldığımız için ülkelerin ortalama maliyeteleri birbirine yakın. Biz bu maliyetlerin büyük kısmını hükümet olarak üzerimize aldık. Size eğer 100 lira fatura geliyorsa 300 lirasını devlet karşılıyor demektir doğal gazda' açıklamasında bulundu. Öte yandan Bakan Dönmez elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili tüm aboneleri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. İşte haberin detayları...
14.12.2021Ekonomi
Yavuz Sondaj Gemisi'nin kule montajı çalışmaları sürüyor
Yavuz Sondaj Gemisi'nin kule montajı çalışmaları sürüyorKaradeniz'de sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla 7 Ekim'de Filyos Limanı'na ulaşan Yavuz Sondaj Gemisi'nin kule montajı çalışmaları hızla devam ediyor.
19.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enerjide attığımız adımlar bazı çevreleri rahatsız ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enerjide attığımız adımlar bazı çevreleri rahatsız ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. "Ülkemize yönelik türlü saldırıların sebeplerinden biri de enerji kaynaklarımızı milletimizin istifadesine sunma kararlılığımızdır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nasıl savunma sanayiindeki hamleler bizi pazar olarak görenleri rahatsız ediyorsa, enerjide attığımız adımlar da bazı çevreleri rahatsız etmektedir." ifadelerini kullandı.
9.11.2021Siyaset
Elektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Devlet desteği! Bakan duyurdu
Elektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Devlet desteği! Bakan duyurduElektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili son dakika açıklaması. Elektrik ve doğal gaz faturalarının önemli bir kısmı devlet tarafından bütçeden karşılanıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz faturalarındaki artışla ilgili sıkıntının Türkiye'ye özgü değil, küresel bir kriz olduğunu belirterek, "Fiyat konusunda ortaya çıkan artışların doğrudan vatandaşlarımıza yansımasını önlemek adına gerekli her adımı atıyoruz. Faturaların önemli bir kısmını bütçeden karşılıyoruz" dedi.
5.11.2021Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Müjdeyi verdi: Azalacak...
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Müjdeyi verdi: Azalacak...Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, "Karadeniz’deki doğal gaz keşfinin üretime geçmesi ve ülkemiz ekonomisine kazandırılması en büyük hedefimiz." dedi. Bilgin, ayrıca Amasra-1 kuyusundan gelen 135 milyar metreküplük doğal gaz keşif haberlerinin doğal gaz ihtiyacını karşılamada dışarıya bağımlılığını önemli ölçüde azaltacağını müjdeledi.
27.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi, Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyor
Yavuz sondaj gemisi, Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyorYavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi öncesi İstanbul Boğazı geçişi için kule söküm işlemleri tamamlandı ve gemi Yenikapı açıklarına demirledi.
27.09.2021Ekonomi
Doğal gaz keşfi! Flaş açıklama! 2027 yılında...
Doğal gaz keşfi! Flaş açıklama! 2027 yılında...Doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervinin, 2027 yılında en yüksek üretim kapasitesine ulaştığında, Türkiye’nin yıllık iç ihtiyacının yaklaşık üçte birini karşılar hale geleceğini söyledi.
27.09.2021Ekonomi
Doğal gazda flaş gelişme! Türkiye için tarihi bir ilk yaşanacak
Doğal gazda flaş gelişme! Türkiye için tarihi bir ilk yaşanacakCumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Karadeniz'den gelen müjdeli haberlere bir yenisi daha eklendi. Çalışmalar yüksek teknolojili gemilerle ara vermeden devam ediyor. Günlük 10 milyon metreküp karaya pompalanacak. Cari açığı kapatacak, Türkiye’nin elini daha da güçlendirecek.
28.07.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Keşfedilen doğal gazı cumhuriyetimizin 100'üncü yılında çıkaracağız
Bakan Dönmez: Keşfedilen doğal gazı cumhuriyetimizin 100'üncü yılında çıkaracağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Zonguldak Filyos'ta yaklaşık 130 milyar metreküplük ilave keşifle birlikte 540 milyar metreküplük doğal gazın keşfini yaptık. İnşallah cumhuriyetimizin 100’üncü yılında sisteme entegre edeceğiz yani karaya çıkaracağız" dedi.
17.06.2021Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Böyle duyurdular
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Böyle duyurdularDoğal gaz ile ilgili flaş karar! Açıklama geldi. Stratejik açıdan çok önemli. Dev şirket harekete geçti. Türkiye'ye ortaklık teklifi geldi. SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vagif Aliyev, Türkiye'nin Karadeniz'deki gaz keşiflerinin stratejik açıdan önemli olduğunu belirterek, "Teorik olarak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile saha geliştirme ve üretim faaliyetlerinde birlikte çalışmamız söz konusu olabilir. Profesyonel olarak ilgi alanımızda." dedi.
16.06.2021Ekonomi
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ahmet Şık'a sert tepki: Yeri gazi Meclis değil parmaklıklardır
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ahmet Şık'a sert tepki: Yeri gazi Meclis değil parmaklıklardırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, "Türkiye devleti katil olsaydı bulunduğun yer mezarlık olurdu. Yeri gazi Meclis değil parmaklıklardır. Dokunulmazlığını kaldırıp adalete teslim etmeyecek miyiz?" dedi.
8.06.2021Siyaset
Doğal gaz itirafı! Daha düşük fiyat... Türkiye dünyada gündem oldu
Doğal gaz itirafı! Daha düşük fiyat... Türkiye dünyada gündem olduDoğal gaz ile ilgili kritik gelişme! Türkiye'nin doğal gaz keşfi dünyada gündem oldu. Yabancılar, yeni keşfin Türkiye'nin elini güçlendirdiğini söylüyor. Türkiye'nin doğal gaz için daha düşük fiyatlar, daha düşük hacimler ve daha fazla sözleşme esnekliği için zorlama şansı var.
7.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Doğal Gaz Keşfi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki doğal gaz keşfi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.