Doğal Gaz Faturası

Doğal Gaz Faturası

Son dakika Doğal gaz faturası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Doğal gaz faturası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Doğal gaz faturası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Doğal Gaz Faturası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan doğal gaz faturası gelişmeleri de dahil olmak üzere 173 doğal gaz faturası haberi bulunmuştur. Tüm doğal gaz faturası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Nebati: Enflasyon aşağı doğru devam ediyor
Bakan Nebati: Enflasyon aşağı doğru devam ediyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Nebati, 'Enflasyon düşme eğilimini devam ettirerek aşağı doğru yoluna devam ediyor' dedi.
7.05.2023Ekonomi
Ücretsiz doğal gaz kararı Resmi Gazete'de! Alınan tutar iade edilecek
Ücretsiz doğal gaz kararı Resmi Gazete'de! Alınan tutar iade edilecekÜcretsiz doğalgaz kullanımının esaslarını belirleyen EPDK kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Ücretsiz doğalgaz kullanımının maliyeti 40 milyar TL olarak hesaplandı. Ücretsiz doğalgaz uygulamasından 19,7 milyon abone yararlanacak. Ücretsiz gaz uygulaması döneminde aboneden tahsilat yapılırsa fatura iptal edilerek tahsil edilen tutar 3 iş günü içinde aboneye nakit olarak ödenecek.
4.05.2023Ekonomi
Doğal gazda 1 ay faturasız dönem! 'Sıfır' yazacak, okuma yapılmışsa bedel iade edilecek
Doğal gazda 1 ay faturasız dönem! 'Sıfır' yazacak, okuma yapılmışsa bedel iade edilecekEnerji Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santralı alanında gazetecilere doğalgazda faturasız dönemin detaylarını anlattı. Enerjide yeni yatırımlarla yerli kaynakların payının giderek arttığını vurgulayan Dönmez, “Bunun en güzel örneği Karadeniz’de keşfedilen 710 milyar metreküplük doğalgaz. Bu sayede abonelere fatura gidecek ama ödenecek tutar kısmında ‘sıfır’ yazacak” bilgisini verdi.
2.05.2023Ekonomi
AFAD'dan afetzedelere ödenen 'hane başı destek' ödemesine ilişkin açıklama
AFAD'dan afetzedelere ödenen 'hane başı destek' ödemesine ilişkin açıklamaAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) afetzedelere ödenen hane başı destek ödemesine ilişkin bilgilendirme yayımladı.
20.03.2023Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den enflasyon mesajı
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Kocaeli İş Dünyası Buluşması toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
20.01.2023Ekonomi
Doğal gaz faturasını yüzde 50 düşürüyor! Püf noktaları açıklandı
Doğal gaz faturasını yüzde 50 düşürüyor! Püf noktaları açıklandıDoğal gaz fiyatları pandemi ve savaşlar sebebiyle uçuşa geçti. Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar yüksek fatura bedelleriyle karşı karşıya kalıyor. Enerji verimliliği uzmanı Altuğ Karataş, doğal gaz faturalarında basit yöntemlerle yüzde 50 oranında tasarruf etmenin mümkün olduğunu ifade ederek konu ile ilgili püf noktaları açıkladı.
16.01.2023Ekonomi
Doğal gaz ve elektrik faturasında tasarrufun formülü! İşte ısınmanın en ucuz hali
Doğal gaz ve elektrik faturasında tasarrufun formülü! İşte ısınmanın en ucuz haliDoğal gaz ve elektrik faturaları ile ilgili son dakika açıklaması! Dondurucu soğuklar ve yağışlı havalar başladı, enerji tüketimi arttı. Şu ana kadar düşük derecelerde kullanılan kombi ve elektrikli ısıtıcılar gibi cihazlarda sıcaklık ayarı yükseltildi. Yüksek gelen faturalarda enerji tüketim maliyetinin yanında yanlış cihaz tercihinin de etkili olduğu ortaya çıktı. Elektrikli sobayla tek odayı ısıtanlar, neredeyse tüm evi ısıtan kombinin tükettiği gaz ve enerjiden daha fazla ödüyor. İşte ucuz doğal gaz ve elektrik faturasının formülü...
13.01.2023Ekonomi
Doğal gaz faturaları ile ilgili son dakika açıklaması: 5 bin lira
Doğal gaz faturaları ile ilgili son dakika açıklaması: 5 bin liraHavaların soğuması ile birlikte vatandaşlar doğal gaz faturalarını düşünmeye başladı. Dünya genelinde yaşanan enerji krizi en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor. Yaklaşan kış aylarıyla beraber de konutlara gelecek doğalgaz faturalarının ne kadar olacağı merak konusu. Öte yandan alınacak küçük önlemlerle doğal gaz faturasını düşürmek de mümkün.
29.11.2022Ekonomi
Doğal gaz ve elektrik faturasından bu önlemlerle tasarruf elde etmek mümkün
Doğal gaz ve elektrik faturasından bu önlemlerle tasarruf elde etmek mümkünKışın gelmesiyle beraber doğal gaz ve elektrik kullanımı da artış gösterdi. Yapacağımız bireysel tedbirlerle artan fatura maliyetlerini düşürmek mümnkün. İstanbul Gelişim Üniversitesi'den Dr. Öğr. Üyesi Ekrem Süzen, yaşam alanlarında doğal gaz ve elektrik tasarrufunun nasıl sağlanabileceğini tek tek anlattı.
21.11.2022Ekonomi
Doğal gaz faturasını yarı yarıya düşürüyor! Bilinmeyen detay açıklandı
Doğal gaz faturasını yarı yarıya düşürüyor! Bilinmeyen detay açıklandıHavaların soğumasıyla birlikte kombiler açılmaya başladı. Yüksek fatura ile karşılaşmak istemeyen vatandaşlar, doğal gaz faturasını düşürebilecek yöntemleri araştırıyor. Enerji Verimliliği Uzmanı Altuğ Karataş doğal gaz kullanımı ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Karataş, "Binada yalıtım yoksa gelen faturanın yarısı boşa ödenmiş oluyor." diyerek doğal gaz faturasından tasarruf etmenin püf noktalarını açıkladı.
25.10.2022Ekonomi
Doğal gaz kullanımı ile ilgili son dakika uyarısı! Faturayı düşürüyor
Doğal gaz kullanımı ile ilgili son dakika uyarısı! Faturayı düşürüyorDoğal gaz kullanımı ile ilgili son dakika uyarısı! Bu yöntemler doğal gaz faturasını düşüyor. Kombi ve peteklerin bakımının yapılmasının doğal gaz faturalarında ciddi bir düşüş sağladığına dikkat çeken uzmanlar, mevcut ısıda doğal gaz faturalarını düşürme yollarını sıraladı.
20.10.2022Ekonomi
Nakdi yemek yardımı ve doğalgaz-elektrik masrafları yardımı ile ilgili detaylar belli oldu
Nakdi yemek yardımı ve doğalgaz-elektrik masrafları yardımı ile ilgili detaylar belli olduDoğal faturası, elektrik faturası ve nakdi yemek yardımı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışan milyonlarca vatandaşın yararlanacağı yardımlarla ilgili detaylar belli oldu. Nakit yemek yardımının vergi istisnası çerçevesinde çalışana ödenmesinde günlük sınır 51 lira. İşverenlerin; çalışanlarına yapacağı elektrik, doğalgaz ve ısınma yardımlarına uygulanacak (30 Haziran 2023 tarihine kadar) istisnada aylık sınır ise 1.000 lira. Çalışanlara yapılan başka yardımlar da vergisiz olarak çalışana ödenebiliyor. İşte milyonlarca çalışanı ilgilendiren kritik detaylar...
11.10.2022Ekonomi
Faizler, borçlar, cezalar hepsi siliniyor! Borcu olan milyonlar için düğmeye basıldı
Faizler, borçlar, cezalar hepsi siliniyor! Borcu olan milyonlar için düğmeye basıldıKYK borç faizleri, cezalar, borçlar için son dakika gelişmesi. Borcu olan milyonlarca vatandaşı rahatlatacak açıklama geldi. Elektrik faturası, doğal gaz faturası, KYK borçları ve icra borçlarıyla ilgili düğmeye basıldı. Meclis'e sunulacak olan torba yasada, yoksul, engelli ve muhtaç vatandaşlara yönelik birçok yeni düzenleme var. İşte borcu olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
9.10.2022Ekonomi
Doğal gaz faturasını doğrudan etkiliyor! Yüzde 30 destek
Doğal gaz faturasını doğrudan etkiliyor! Yüzde 30 destekDoğal gaz faturalarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Kış ayı öncesi doğal gaz faturalarıyla ilgili kritik gelişme. Doğal gaz faturasını doğrudan etkiliyor. Doğal gaz faturasında yüzde 30 indirim sağlıyor. İşte doğal gaz faturasında tasarruf sağlayan yöntem...
6.10.2022Ekonomi
Dar gelirli çok sayıda vatandaşı ilgilendiriyor! Borçlar siliniyor, düğmeye basıldı
Dar gelirli çok sayıda vatandaşı ilgilendiriyor! Borçlar siliniyor, düğmeye basıldıElektrik faturası, doğal gaz faturası, KYK borçları ve icra borçlarıyla ilgili son dakika gelişmesi geldi. Yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Borçların silinmesiyle ilgili harekete geçildi. Meclis'i sunulacak olan torba yasada, yoksul, engelli ve muhtaç vatandaşlara yönelik birçok yeni düzenleme var. İşte yüz binlerce vataşın beklediği torba yasa ile ilgili bilinmeyen tüm detaylar...
6.10.2022Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz faturası desteğiyle ilgili detaylar ortaya çıktı! 1000 lira
Elektrik ve doğal gaz faturası desteğiyle ilgili detaylar ortaya çıktı! 1000 liraElektrik faturası ve doğal gaz faturası desteğiyle ilgili son dakika gelişmesi geldi. Çalışan milyonlarca vatandaşa elektrik faturası ve doğal gaz faturası desteğiyle ilgili detaylar açıklandı. Ücretlilere elektrik ve doğalgaz giderleri karşılığı yapılan ödemelerin gelir vergisi ve sosyal güvenlik primlerinden istisna edilecek. Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarih ile 2023 yılı Nisan ayının sonuna kadar işverenlerce hizmet erbabına elektrik, doğalgaz ve diğer ısınma giderleri için mevcut ücretlerine ilave olarak 1000 TL’ye kadar yapılacak ödemeler gelir vergisinden istisna edilecek. 18.03.2022 tarihindeki Cumhurbaşkanı kararıyla 150 TL olarak belirlenen yurt dışına çıkış harcı 300 TL’ye yükseltilecek. İşte elektrik faturası ve doğal gaz faturası desteğiyle ilgili son dakika tüm detaylar...
3.10.2022Ekonomi
Doğal gaz faturasıyla ilgili son dakika gelişmesi! Oran verildi, yüzde 30
Doğal gaz faturasıyla ilgili son dakika gelişmesi! Oran verildi, yüzde 30Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş detaylar ortaya çıktı. Doğal gaz faturasını düşürüyor. Doğal gaz faturasında yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Kış aylarında hanelerin ısı kontrol merkezi olan kombiler, aylarca aralıksız çalışıyor. Metal yorgunluğu, su kaçağı, toz etkisi, elektrik kaçağı. Küçük bir arıza veya performans kaybı doğalgaz tüketimini artırıp bütçenize ekstra yükler getireceği gibi kombinin kullanım ömrünü de kısaltır. Bu nedenle periyodik bakımı ve rutin kontrolleri göz ardı etmeyin.
23.09.2022Ekonomi
Borçlar siliniyor! Kritik tarih 1 Ekim
Borçlar siliniyor! Kritik tarih 1 EkimBorçlar siliniyor. Doğal gaz faturası, elektrik faturası, su faturası hepsini kapsıyor. AK Parti, icra takibi başlatılan 2 bin liranın altındaki borçların tasfiye edilmesini de öngören ekonomik düzenlemeleri içeren yasa teklifini 1 Ekim'den sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunacak. Borçların silinmesiyle ilgili yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren detaylar...
22.09.2022Ekonomi
Doğal gaz ve elektrik zammı sonrası son dakika gelişmesi! Devletten doğal gaz, elektrik ve su faturasına destek, tek tek açıklandı, tarih belli oldu
Doğal gaz ve elektrik zammı sonrası son dakika gelişmesi! Devletten doğal gaz, elektrik ve su faturasına destek, tek tek açıklandı, tarih belli olduDoğal gaz ve elektrik fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam geldi. Elektrik ve doğal gaz fiyatlarına gelen zam sonrası vatandaşlar hükümet tarafından sağlanan destek paketlerinin ayrıntılarını araştırmaya başladı. Hükümet dar gelirli vatandaşa doğal gaz faturası ve elektrik faturası desteği sağlıyor. Kış desteği kapsamında ödenecek yardımlarda mevsim koşulları ölçüt olarak belirlendi. Doğal gaz faturası için 2022 yılında en düşük 450 TL ve en yüksek 1.150 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Ödemeler ise mart ve ekim aylarında yapılıyor. Bunun yanında hükümet elektrik faturası için de destek sağlıyor. Vatandaşlara 200 liraya kadar destek ödeniyor. Öte yandan hükümet doğal gaz faturası, elektrik faturası ve su fatura borçlarıyla ilgili bir adım atmıştı. Yapılacak olan düzenlemeye göre 2 bin lira altında olan doğal gaz faturası, elektrik faturası ve su faturası borçları silinecek. Peki doğal gaz fatura desteğinden nasıl yararlanılıyor? Elektrik faturası desteğinin başvuru şartları nelerdir? Fatura borçları nasıl silinecek? İşte doğal gaz, elektrik, su faturasıyla ilgili milyonlarca vatandaşı ilgilendiren tüm detaylar...
1.09.2022Ekonomi
Devletten 2 bin 500 liralık destek! Milyonlar yararlanacak! Başvuru şartı yok
Devletten 2 bin 500 liralık destek! Milyonlar yararlanacak! Başvuru şartı yokDevletten 2 bin 500 liralık dev destek. Detayları belli oldu. Milyonlarca vatandaşın borçları silinecek. Yasal düzenleme TBMM görüşmelerinin ardından hayata geçirilecek. 2 bin liranın altındaki elektrik, su, telefon, doğalgaz borçları otomatik olarak silinecek. Varlık yönetim şirketlerine olan 2 bin 500 liranın altındaki borçlar da otomatik silinecek. Yasa çıktıktan sonra ya da önce herhangi bir başvuru yapılmasına gerek olmayacak. Paket yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiriyor. 5 milyona yakın ailenin 2 bin liraya kadar elektrik, su, doğalgaz, telefon aboneliklerinden kaynaklanan borcu silinecek. 1 milyona yakın vatandaşın varlık yönetim şirketlerine devredilmiş 2 bin 500 liraya kadar olan icra takibindeki borçlarını da silinecek.
27.08.2022Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanı
Elektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanıElektrik ve doğal faturalarını düşürecek yöntem! Isınmada yüzde 50’ye yakın tasarruf sağlıyor, kışın olduğu gibi yaz aylarında da termal konfor sağlıyor. Yüksek elektrik faturalarından tasarruf etmenin yollarını tek tek anlata uzman isim, “Dış cepheden uygulanan ısı yalıtımı, dışarıdaki sıcaklığın etkisini iç ortama geçmesini, engel olarak soğutma sistemlerinin daha az ve verimli çalışmasına destek oluyor” dedi.
11.08.2022Ekonomi
0.99 faiz oranı ile 50 bin TL kredi imkanı! 60 ay vade ve...
0.99 faiz oranı ile 50 bin TL kredi imkanı! 60 ay vade ve...Kredi kararı! 0.99 faiz oranı ile kredi kullanımı mümkün. 50 bin TL olarak belirlenen limitler dahilinde kullanılan kredi için 60 ay vade imkanı sağlanıyor. Birçok kişi kredi imkanından yararlanabilecek. Kamu bankaları tarafından sağlanan 0.99 faizli kredi ile ilgili kullanım detayları belli oldu. Yaşanan enerji krizi evlerdeki yalıtımın önemini daha da arttırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan enerji tasarrufu açısından önemli olan ısı yalıtımı için hane başı 50 bin liralık kredi verildiğini duyurdu. Kimler 0.99 faiz oranı ile ısı yalıtımı kredisi kullanabilecek? Isı yalıtımı için hangi önlemler alınmalı, uygulamayla ne kadar enerji tasarrufu yapılabilir? İşte konunu tüm detayları...
3.08.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den doğal gaz faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Bir detaya dikkat çekti
Bakan Dönmez'den doğal gaz faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Bir detaya dikkat çektiSon dakika gelişmesi. Havaların soğumasının ardından depolanan doğal gazın yetip yetmeyeceğine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Tedarikçiler, sevkiyat planlarına ve kontratlara uyduğunda böyle bir problemimiz olmayacak." dedi. Ayrıca Bakan Dönmez, doğal gaz faturalarıyla ilgili, "Aylık 500 lira doğal gaz faturası ödüyorsanız aslında 2 bin lira gereken bir faturanın bin 500 lirasını devlet kaynağı ile karşılıyor. Size 500 lirasını yansıtıyor." diye konuştu.
26.07.2022Ekonomi
Ucuz doğal gaz açıklaması! GAZ-BİR duyurdu
Ucuz doğal gaz açıklaması! GAZ-BİR duyurduGAZ-BİR’in Avrupa ülkelerini kapsayan sektör raporuna göre Avrupa başkentlerinde en pahalı doğalgazı kullanan şehir Amsterdam oldu. Aynı raporda en ucuz doğalgazı kullanan başkent ise Ankara olarak kayıtlara geçti.
19.07.2022Ekonomi
Tazminat ve işe iade talepleri ile ilgili flaş detay! İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor
Tazminat ve işe iade talepleri ile ilgili flaş detay! İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyorMilyonlarca çalışan ve işvereni doğrudan ilgilendiriyor.Tazminat, işe iade va çeşitli alacakları kapsıyor. Birçok çalışan işten çıkarıldığında işe iade talebiyle dava açıyordu. Tazimat ödemelerinin eksik yapılması da dava açıklan konular arasında bulunuyordu. Ancak yapılan düzenleme ile işçi ve işveren arasındaki tazminat, işe iade talebi gibi konular dava sürecine taşınmadan arabulucu ile çözüme kavuşturuluyor. Arabulucu ile sonuç alınamaması durumunda dava yolu açılıyor.

Benzer Haber Etiketleri

Doğal Gaz Faturası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki doğal gaz faturası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.