Doğal Gaz Açıklaması

Doğal Gaz Açıklaması

Son dakika doğal gaz açıklaması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan doğal gaz açıklaması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını doğal gaz açıklaması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Doğal Gaz Açıklaması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan doğal gaz açıklaması gelişmeleri de dahil olmak üzere 221 doğal gaz açıklaması haberi bulunmuştur. Tüm doğal gaz açıklaması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! 'İlk kez oluyor' dedi ve müjdeyi verdi
Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! 'İlk kez oluyor' dedi ve müjdeyi verdi Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi. Türkiye için tarihi gün. Müjdeli haberi duyurdu. Karadeniz gazı için tarih verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bugün, yaklaşık 2 yıl önce keşfini milletimize müjdelediğimiz Karadeniz gazını denizden karaya taşıyacak ilk boruları denize indireceğiz" diye konuştu. İşte son dakika haberin detayları...
13.06.2022Gündem
Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Faturalara yansıyor, yüzde 50 oranında...
Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Faturalara yansıyor, yüzde 50 oranında...Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz elektrik faturalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Maliyet artışlarını vatandaşlarımıza en az düzeyde yansıtıp maliyetin önemli bir kısmını devletimiz üstleniyor. Şu anda ısınma amaçlı kullanılan ve ülkemize 100 birime mal edilen doğal gazı 5’te 1 fiyatına yani 20 birime vatandaşımıza satıyoruz. Elektriği ise üretim maliyetinin yüzde 50’si daha düşük fiyata sunuyoruz." dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
26.03.2022Ekonomi
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Yerli doğal gaz için tarih verdi! BOTAŞ...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Yerli doğal gaz için tarih verdi! BOTAŞ...Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Doğal gaz fiyatlarına zam gelecek mi? Türkiye'nin doğal gaz stoğu ne durumda. Yerli doğal gaz ne zaman kullanılmaya başlanacak? Doğal gaz ile ilgili kritik sorular cevabını buldu. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ekonomik ve ticari sonuçları tartışılırken, doğalgaz ithalatının bundan nasıl etkileneceğine ilişkin yanıtları, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan verdi. İşte doğal gaz ile ilgili tüm detaylar...
5.03.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili yeni gelişme! Resmen duyuruldu, yeni doğal gaz rezervi bulundu
Doğal gaz ile ilgili yeni gelişme! Resmen duyuruldu, yeni doğal gaz rezervi bulunduDoğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Yeni doğal gaz rezervi bulunduğu duyuruldu. Türkiye’nin en büyük maden rezervi bulunmuştu, şimdi de doğal gaz bulundu. Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Maden Tektik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından 600 metrelik sondajın ardından doğal gaz rezervi bulundu. Çalışmalar devam ediyor. Elazığ’da yapılan inceleme ve saha çalışmalarında cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulunmuştu. Değerlendirmelere göre bulunan maden rezervlerin toplam piyasa değerinin miyarlarca dolar olduğu belirtilmişti.
3.03.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Erdoğan resmen duyurdu! Gaz kesintisi ve akışı...
Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Erdoğan resmen duyurdu! Gaz kesintisi ve akışı...Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İran'la yaşanan doğalgaz sıkıntısına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Kamuoyunda İran'a borç olduğu yolundaki iddiaları net şekilde yalanlayan Erdoğan, "Biz İBB değiliz. Bizim İran'a borcumuz kesinlikle söz konusu değil. Bu iddialar yalandır" dedi. Öte yandan Erdoğan Doğal gaz akışının 10 - 15 gün içinde çözüleceğini ifade etti.
26.01.2022Ekonomi
Doğal gaz faturaları ile ilgili son dakika gelişmesi! Fiyatlara farklı yansıyacak! Tamamen değişiyor
Doğal gaz faturaları ile ilgili son dakika gelişmesi! Fiyatlara farklı yansıyacak! Tamamen değişiyorDoğal gaz fiyatları ile ilgili açıklama yapıldı ve sistem tamamen değişiyor. Faturalara farklı yansıyacak. Konutlara kademeli ve yerine göre fiyat belirlenmesi için çalışma başlatılmıştı; sona gelindi. Detayların yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor. Lüks bir evde kullanılan doğalgazın fiyatı ile dezavantajlı mahalle ya da illerde kullanılan doğalgaz için gelen faturadaki tutar aynı olmayacak. Elektrik faturaları için 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren başlayacak olan kademeli tarife uygulaması getirilmiş ve evde elektriği az tüketen vatandaşların daha az fatura ödeyeceği açıklanmıştı. Buna benzer bir yapı doğal gaz fiyatları için de kurulacak.
22.12.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den yerli doğal gaz açıklaması
Bakan Dönmez'den yerli doğal gaz açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli doğal gazda hedefimiz belli. 2023'e kadar gazın ilk fazını inşallah sisteme vereceğiz, bağlayacağız. İlk faz için açılması planlanan yaklaşık 10 kuyudan günde yine yaklaşık 10 milyon metreküp doğal gaz taşımayı hedefliyoruz." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Kademeli tarife...
Doğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi! Kademeli tarife...Doğal gaz kullanımı ile ilgili önemli bir değişiklik gündemde. Kademeli ve sosyal tarife geliyor. Faturalara ödenen tutar düşecek. Doğal gazı çok kullanan sanayi kuruluşları tasarrufa yönlendirilecek.
3.11.2021Ekonomi
Doğal gaz müjdesi! Bakan Dönmez resmen duyurdu, artık...
Doğal gaz müjdesi! Bakan Dönmez resmen duyurdu, artık...Doğal gaz müjdesi! Resmen duyuruldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez doğal gaz ile ilgili yaptığı açıklamada, "Her bir vatandaşımızın doğal gaz konforunu yaşaması adına mümkün olan bütün yerleşim yerlerine doğal gaz ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda, yaptığımız planlama ile 2021-2026 döneminde ilave 367 yerleşim yerine daha doğal gaz arzı sağlanacağının müjdesini de buradan vermek isterim." dedi.
1.11.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 24 arttı
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 24 arttıDoğal gaz kullanımı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte merak konusu olmuştu. Türkiye'nin doğal gaz ithalatı ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 24,3 artarak 4 milyar 170 milyon metreküp oldu.
25.10.2021Ekonomi
Doğal gaz fiyatları ile ilgili flaş zam açıklaması! Faturalara yansıyacak...
Doğal gaz fiyatları ile ilgili flaş zam açıklaması! Faturalara yansıyacak...Doğal gaz fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Doğal gaz fiyatlarına zam gelebilir. Kış kapıya dayandı. Faturalara yansıyacak. Gelen rakamlar cep yakabilir. Bu kışın nasıl geçeceği enerji fiyatlarıyla ilgili son derece kritik olacak. Kış şartları sert geçerse doğal gaz fiyatlarındaki cep yakan artışa Türkiye'de yaşayan vatandaşların hazırlıklı olması gerekiyor. Avrupa'daki doğalgaz krizi derinleşiyor. Fiyatlardaki artış yüzde 210'a ulaştı. Türkiye'deki duruma da dikkat çekildi. İşte doğal gaz ile ilgili değerlendirmeler...
22.09.2021Ekonomi
Bakan Özer’den doğal gaz açıklaması: Tüm illerde tamamlanacak
Bakan Özer’den doğal gaz açıklaması: Tüm illerde tamamlanacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Şu an itibarıyla bakanlığımızda işlem için bekleyen tek bir doğal gaz dönüşüm talebi kalmadı. 2022 yılının ilk 6 ayında doğal gaz erişimi olan tüm illerimizde bu konudaki çalışmaları tamamlayacağız" dedi.
9.09.2021Eğitim
Doğal gaz açıklaması! 5 yıl olacak, EPDK resmen duyurdu...
Doğal gaz açıklaması! 5 yıl olacak, EPDK resmen duyurdu...Doğal gaz ile ilgili flaş açıklama. 5 yıl olacak. EPDK bugün resmen duyurdu. Doğal gaz dağıtım şirketlerinin perakende satış tarifelerine ilişkin açıklama geldi. Üçüncü tarife uygulama dönemi 1 Ocak 2022 ve 31 Aralık 2026 dahil olmak üzere 5 yıl olacak. Doğal gaz dağıtım şirketlerinin uygulayacakları sistem kullanım bedellerinin hesaplanmasında üçüncü tarife uygulama dönemi için itfa süresi de 22 yıl olarak dikkate alınacak.
31.07.2021Ekonomi
Doğal gaz, su ve elektrik faturaları ile ilgili flaş açıklama! 250 lira...
Doğal gaz, su ve elektrik faturaları ile ilgili flaş açıklama! 250 lira...Doğal gaz, elektrik ve su faturaları ile ilgili önemli açıklama. Herkesi çok yakından ilgilendiriyor. 250 lira fark oluyor. Faturaya yansıyor. Sakın bunları yapmayın. Elektrik, doğal gaz ve su kullanımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunuyor. Faturalar evde olunmasa bile yüksek geliyor. Öncelik elektrik ile ilgili tedbirler alınması. Bunların yapılmaması durumunda sadece elektrik, yılda 200-250 liranın çöpe atılmasına sebep oluyor.
23.04.2021Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş zam açıklaması! Marttan itibaren...
Doğal gaz ile ilgili flaş zam açıklaması! Marttan itibaren...Doğal gaz faturaları ile ilgili milyonlarca kişiyi ilgilendiren flaş karar. Resmen duyuruldu. Mart ayından itibaren geçerli olacak. Tüm aboneleri yakından ilgilendiriyor. Milyonlarca kişi 'doğal gaza zam mı yapıldı' diye araştırma yaparken BOTAŞ'tan açıklama geldi. Konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santrallerini kapsıyor. Doğal gaza yüzde 1 oranında zam yapıldı.
1.03.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 15,6 artış...
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 15,6 artış...Doğal gaz ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Geçen yıla oranla artış olduğu bildirildi. Yayınlanan rapor rakamları ortaya koydu. Yüzde 15,6 artış yaşandı.
25.02.2021Ekonomi
Doğal gaz faturaları düşüyor! Yüzde 25...
Doğal gaz faturaları düşüyor! Yüzde 25...Doğal gaz ile ilgili önemli açıklama geldi. Tüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. En az yüzde 25 düşüyor. Havalar soğudu, kombiler yüksek ısıda çalıştırılmaya başlandı. Birçok kişi faturalarının yüksek gelmesinden endişe ediyor. Doğal gaz faturalarının düşürülmesi ile ilgili çok önemli bir noktaya dikkat çekildi, yapılması halinde faturalardan yüzde 25 tasarruf edilebiliyor. Aynı zamanda kombiler arasındaki fark da fiyatlara yansıyor. Her ay büyük ölçüde paranızı kenara atabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler...
24.02.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Faturalar düşecek
Doğal gaz açıklaması! Faturalar düşecekTüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Doğal gaz faturaları düşecek. Havaların yurt genelinde soğumasıyla birlikte doğal gaz kullanımı arttı. Doğal gaz kullanırken bazı konulara dikkat edilerek faturaları aşağı çekmek ve yüksek konfor elde etmek mümkün. Doğru bilinen yanlışların doğalgaz tüketimini artırdığını belirten Özgür Şahin, “Yanlış kullanım nedeniyle faturalar yüksek geliyor. Ödenen yüksek tutarlara rağmen evler yeterince ısıtılamıyor.” dedi ve önemli bilgiler paylaştı.
17.02.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! BOTAŞ...
Doğal gaz açıklaması! BOTAŞ...Doğal gaz ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yaptığı açıklamada BOTAŞ tarafından yapılacağı duyuruldu. Doğal gaz yeterliliği sağlayan ilçelere yönelik şehir besleme hattı yatırımları, imarlı alan sınırının iletim hattına mesafesi 5 kilometrenin üzerinde olan ilçelerde Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından yapılacak.
16.02.2021Ekonomi
Doğal gaz faturaları ile ilgili flaş açıklama! Resmen duyuruldu...
Doğal gaz faturaları ile ilgili flaş açıklama! Resmen duyuruldu...Doğal gaz faturaları ile ilgili milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar. Harekete geçildi ve resmen duyuruldu. Doğal gaz fatura borcunu ödeyemeyen aboneler için karar alındı. Vade farkı yok, komisyon yok, ilave ücret yok. İGDAŞ tarafından yapılan kampanya kapsamında gecikmiş fatura borçları için 10 taksitte ödeme imkanı sunuldu. Kampanya ile abonelere destek olmak amaçlanıyor. Kredi kartıyla 10 taksit, nakitte vade farksız 4 taksitte ödeme yapılabilecek. Kampanyadan faydalanmak için son gün 31 Mart. İşte detaylar...
6.02.2021Ekonomi
Doğal gaz kararı! 8 yıl boyunca fiyatlar aynı kalacak
Doğal gaz kararı! 8 yıl boyunca fiyatlar aynı kalacakÇok sayıda doğal gaz abonesini ilgilendiren karar! Doğal gaz fiyatları 8 yıl boyunca değişmeyecek. Türkiye'nin hemen her yerinde artık doğal gaz kullanıyor. Bazı köy ve ilçelerde ise doğal gaz kullanımı için çalışmalar hızla devam ediyor. Doğal gaz fiyatları illere göre farklılık gösteriyor. Türkiye'de en düşük doğal gaz faturası ödenen iller Artvin ve Tunceli. Artvin ve Tunceli bölgesi için açılan doğal gaz lisans ihalelerini BOTAŞ’tan aldığı fiyata kar payı koymadan satış yapmayı teklif eden istekliler kazanmıştı. Bu bölgedeki fiyatlar 8 yıl boyunca aynı kalacak, daha sonra EPDK tarafından günün koşullarına göre ilgili kriterlere dayalı yeni bir tarife oluşturulacak. En yüksek doğal gaz fiyatını ise Antalyalılar ödüyor. Antalya'da metreküp başına 2.40 kuruş ödeniyor.
4.02.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 49 artış...
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 49 artış...Doğal gaz kullanımı ile ilgili önemli detay! Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu verileri ortaya koydu. Yüzde 49 artış görüldü. Koronavirüs salgını doğal gazı kullanımını da etkiledi. Türkiye'nin doğal gaz ithalatı geçen yılın kasım ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 32,1 artarak 5 milyar 153 milyon metreküp oldu. Konutlardaki doğal gaz tüketimi ise yüzde 49 arttı.
27.01.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması!
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaparak, "Dün gerçekleşen 272,3 milyon m³'lük rekor doğalgaz tüketimini 274,2 milyon m³'lük rekor arzla karşıladık. Kesintisiz ve güvenli arz anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz uluslararası projeler, depolama, FSRU ve LNG terminallerimizle insanımıza rekor düzeyde doğalgaz sunduk." dedi.
19.01.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Fatura...
Doğal gaz açıklaması! Fatura...Doğal gaz faturaları ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Doğal gaz fiyatlarında değişiklik oldu mu? Soğuk havanın kendini iyice hissettirdiği son günlerde vatandaşların doğal gaz kullanımı arttı. Doğal gaz kombisinin ayarını arttıranlar doğal gaz faturasının yüksek gelmesinden endişe ediyor. Uzmanlar doğal gaz faturasını yükselten etkenlerin başında, “tasarruf amaçlı kapatmaların” geldiğini belirterek, “Kapatmayın, ayarı düşürün” uyarısında bulunuyor.
19.01.2021Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Yapmanız gereken...
Doğal gaz açıklaması! Yapmanız gereken...Tüm doğal gaz abonelerini ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Diyarbakır'da evde doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyeri Mahsun Akbaş'ın yaşamını yitirmesinin ardından mekanik tesisat ve doğal gaz uzmanı olan makine mühendisi Sabri Erk, uyarılarda bulundu. Erk, karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçilmesi için doğal gaz kullanıcılarının 3 önemli noktaya dikkat etmesi gerektiğini belirterek, "Bunlardan birincisi menfez, ikincisi elektrik, üçüncüsü de doğal gaz borularıdır. Menfezleri açık bırakın, elektriği de doğal gazdan uzak tutun" dedi.
12.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Doğal Gaz Açıklaması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki doğal gaz açıklaması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.