Devlet Kurumu

Devlet Kurumu

Son dakika devlet kurumu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan devlet kurumu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını devlet kurumu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Devlet Kurumu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan devlet kurumu gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.686 devlet kurumu haberi bulunmuştur. Tüm devlet kurumu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maaşlar 5.200-9000 lira arasında değişiyor! KPSS şartı var, kamuda 5 bin kişi işe alınacak...
Maaşlar 5.200-9000 lira arasında değişiyor! KPSS şartı var, kamuda 5 bin kişi işe alınacak...KPSS şartı var. Kamuda farklı kurum ve meslek gruplarından 5 bin 3 personel aranıyor. Maaşlar 5 bin 200-9 bin lira arasında değişiyor. Kamudaki ilanlar incelendiğinde üniversitelerden belediyelere, bakanlıklardan kamu kurumlarına kadar birçok kurumun personel aradığı gözlemleniyor. İşte aranan personel sayıları ve işler...
Türkiye'den uzay atağı! Ve hazırlandı
Türkiye'den uzay atağı! Ve hazırlandıTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım "Türk gençliğinin kızıl elması uzayda güçlü olmak, bir uzay gücü olmaktır. Uzay çalışmalarını; gençliğin önüne bir kızıl elma olarak konabileceğini düşünüyoruz" dedi.
Nükleer santralin bulunduğu Enerhodar'da halk barikat kurdu! Girişi engellemeye çalışıyorlar
Nükleer santralin bulunduğu Enerhodar'da halk barikat kurdu! Girişi engellemeye çalışıyorlarUkrayna Ulusal Muhafızları yetkilileri, Zaporizhzhya Nükleer Santrali’nin bulunduğu Enerhodar kentinde bugün kurulan barikatlara toplanan Ukraynalıların görüntülerini paylaştı.
2.03.2022Dünya
Dünyayı şoke eden açıklama Rusya'dan az önce geldi! 3. Dünya Savaşı nükleer ve yıkıcı olacak...
Dünyayı şoke eden açıklama Rusya'dan az önce geldi! 3. Dünya Savaşı nükleer ve yıkıcı olacak...Rusya'nın Ukrayna işgalinde son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Ukrayna lideri Zelenski Kiev'deki gizli sığınağının kapılarını yabancı gazetecilere açtı. Burada CNN International'a konuşan Zelenski ateşkes için şartını açıkladı. Belarus Ukrayna sınırındaki birlik miktarını iki katına çıkarmaya karar verdi ABD Başkanı Biden ise, ülkesinin hava sahasını Rus uçaklarına kapattı. Rus ordusu bu sabah Harkov'u cehenneme çevirdi. Top mermisi düşmeyen yerin bulunmadığı şehirde üniversite de vuruldu; en az 21 kişi öldü, 112 yaralı var. Bugün ikincisinin yapılması planlanan Ukrayna-Rusya müzakereleri ertelendi. Lavrov "Üçüncü Dünya Savaşı nükleer ve yıkıcı olacak." ifadelerini kullandı.
2.03.2022Dünya
Yargıtay'dan flaş hakaret kararı!
Yargıtay'dan flaş hakaret kararı!Tartıştığı kamu görevlilerine ‘Size de kurumunuza da başlarım’ diyen genç, ‘hakaret’ suçundan mahkumiyete çarptırıldı. Sanığın itirazını değerlendiren Yargıtay, o sözlerin hakaret olmadığına hükmetti.
4.01.2022Gündem
Rüyada kaplumbağa görmek ne anlama gelir?
Rüyada kaplumbağa görmek ne anlama gelir? Rüyada kaplumbağa görmek pek çok açıdan olumlu değerlendirilen rüyalardandır. Rüya alimleri kablumbağa rüyalarının farklı anlamlarını yorumlamışlardır. Dostluk, bilgelik, iyilik ve güzellikle yorumlanan kablumbağalar, çoğu kez rüyanın akışını göre de olumsuz anlamlar taşıyabilmektedir. Peki, Rüyada kaplumbağa görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kaplumbağa yavrusu nasıl yorumlanır? İşte rüya yorumları…
Türk savunma sanayisi 'tam bağımsızlık' hedefine ilerliyor
Türk savunma sanayisi 'tam bağımsızlık' hedefine ilerliyorTürk savunma sanayisi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde son yıllarda gelişimini artırarak sürdürüyor.
Instagram, Facebook, Twitter... AK Parti düğmeye bastı
Instagram, Facebook, Twitter... AK Parti düğmeye bastıAK Parti’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesine göre; yapılan paylaşımların ‘dezenformasyon’ olup olmadığını, suç teşkil edip etmediğini Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) çatısı altında kurulacak yeni bir başkanlık belirleyecek.
Bugün AVM açık mı? 30 Ağustos'ta AVM’ler kapalı mı?
Bugün AVM açık mı? 30 Ağustos'ta AVM’ler kapalı mı?30 Ağustos AVM açık mı? Resmi tatil olması nedeniyle bugün izin yapanlar boş günlerini geçirmek için AVM’lerin açık olup olmadığını sorguluyor. 30 Ağustos’un resmi tatil olması nedeniyle “Bugün AVM açık mı? 30 Ağustos'ta AVM’ler kapalı mı?” sorularına yanıt aranıyor.
30.08.2021Gündem
ABD, Rusya'nın siber saldırı yöntemlerini ifşa etti
ABD, Rusya'nın siber saldırı yöntemlerini ifşa ettiABD ve İngiliz güvenlik ajansları, devlet kurumları başta olmak üzere, uluslararası enerji şirketleri ve diğer büyük firmaların bilgisayar programlarına yapılan siber saldırı yönteminin Rusya tarafından kullanıldığına dair bilgilendirmede bulundu.
1.07.2021Dünya
SpaceX 4 astronotu uzay istasyonuna gönderdi
SpaceX 4 astronotu uzay istasyonuna gönderdiABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) 4 astronotu, Launch Complex 39A'dan SpaceX Falcon 9 roketiyle fırlatılan Crew Dragon uzay aracında altı aylık bir bilim görevi için Uluslararası Uzay İstasyonu'na doğru yola çıktı.
İran siber saldırı kapasitesini artırdı
İran siber saldırı kapasitesini artırdıİran Araştırmaları Merkezinin (İRAM) raporunda, Tahran yönetiminin son 10 yıl içinde operasyonel siber saldırı yeteneklerini ciddi şekilde geliştirdiği belirtildi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Fransa'ya sert tepki: Marsilya'yı versinler!
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Fransa'ya sert tepki: Marsilya'yı versinler!Tarihi Laçın ilinin 28 yıl sonra yeniden alınmasının ardında ulusa seslenen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Fransa Senatosunun bizim meselemizle ne ilgisi var? Çok istiyorlarsa versinler Marsilya'yı Ermeniler orada kendilerine devlet kursun." ifadelerini kullandı.
1.12.2020Dünya
Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor! Başvuran parasını alıyor
Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor! Başvuran parasını alıyorHerkesi çok yakından ilgilendiriyor. Başvuran parasını alıyor. Sayı her geçen gün artıyor. Ülkemizde meydana gelen her depremin ardından önemi tekrar ortaya çıkıyor. 40 milyarlık ödeme gücüyle vatandaşın güvencesi olan DASK yaşanan depremlerde bugüne kadar 500 milyon TL’lik ödeme gerçekleştirdi. İşte Türkiye’deki tüm binaların sigortalanmasını hedefleyen DASK’la ilgili bilinmesi gerekenler.
1.12.2020Ekonomi
Gıda yardımı yapan kurumlar! Gıda yardımı için nereye nasıl başvuru yapılır?
Gıda yardımı yapan kurumlar! Gıda yardımı için nereye nasıl başvuru yapılır?İşsizlere, geçim sıkıntısı yaşayan kişilere Kaymakamlık, Valilik ve Belediyeler aracılığıyla çeşitli yardımlar düzenleniyor. Bu yardımların başını ise gıda yardımı çekiyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü de gıda yardımı yapan kurumların arasında yer alıyor. 81 şehirde bulunan kurum gerekli koşulları sağlayan vatandaşlara kuru gıda desteği sağlıyor. İşte Gıda yardımı yapan kurumlar…
27.11.2020Gündem
Duyan koşuyor... Kilosu 38 TL'den satışta! Piyasanın çok altında...
Duyan koşuyor... Kilosu 38 TL'den satışta! Piyasanın çok altında...Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK) İstanbul’daki ilk satış mağazasını hizmete açtı. Kırmızı et fiyatlarının piyasaya göre yüzde 30 daha uyguna satıldığı mağazada, köfteden sucuğa, kırmızı etten tavuğa, kavurmadan, kıymaya kadar birçok ürün bulunuyor. Kıyma 35, kuşbaşı 38, biftek 45 ve bonfilenin kilosu ise 79 liradan satılıyor. Ayrıca, ürünlerin arasında servise hazır dana kıyma ve kuşbaşı konservesi de var.
25.11.2020Ekonomi
KPSS şartı aranmıyor! Memur alınacak...
KPSS şartı aranmıyor! Memur alınacak...Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 805 gencin kamuda istihdam edileceğini duyurdu. Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 14 Eylül’de başlayacağını bildiren Selçuk, söz konusu işlemlerin 21 Eylül’e kadar devam edeceğini ifade etti. Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan 805 memur ataması için tercih kılavuzu da yayımlandı. İşte Sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2020 eylül tercih kılavuzu…
AB ilk kez siber saldırılar nedeniyle yaptırım uygulayacak
AB ilk kez siber saldırılar nedeniyle yaptırım uygulayacakAvrupa Birliği (AB), siber saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle Rus ve Çinli 6 kişi ile aralarında Rus Askeri İstihbarat Servisinin (GRU) de bulunduğu 3 kuruluşa yaptırım uygulama kararı aldı.
Avrasya ülkelerinde corona virüs hızla yayılıyor
Avrasya ülkelerinde corona virüs hızla yayılıyorAzerbaycan, Moldova, Özbekistan, Belarus ve Tacikistan'da yeni tip corona virüs (covid-19) salgını yayılmaya devam ediyor.
26.07.2020Dünya
Evde bayram! 23 Nisan etkinlikleri nasıl yapılacak? En güzel 23 Nisan şiirleri ve etkinlikleri
Evde bayram! 23 Nisan etkinlikleri nasıl yapılacak? En güzel 23 Nisan şiirleri ve etkinlikleriCoronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında eğitim öğretimin uzaktan devam etmesi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin yapılamayacak olması nedeniyle bu sene 'evde bayram' teması ön plana çıkıyor. Biz de evde katılabileceğiniz 23 Nisan etkinliklerini sizin için derledik. Peki, 23 Nisan etkinlikleri nasıl yapılacak? 23 Nisan hangi güne denk geliyor? İşte en güzel 23 Nisan şiirleri...
18.04.2020 Gündem
İŞKUR işçi alımı: Belediye ve SYDV KPSS şartsız 940 personel alımı yapacak! (Başvuru tarihi ve başvuru şartları)
İŞKUR işçi alımı: Belediye ve SYDV KPSS şartsız 940 personel alımı yapacak! (Başvuru tarihi ve başvuru şartları)Belediye ve SYDV kurumları İŞKUR üzerinden KPSS şartsız 940 personel alımı yapacak. İŞKUR tarafından 26 Mart 2020 tarihinde yapılan duyuruda 9 SYDV ve 59 il-ilçe belediyesi KPSS’siz personel alımı yapılacağı duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı SYDV ve belediyelere toplamda 940 personel alımı yapılacağını duyurulan ilan, İŞKUR’un ‘’kurum dışı kamu işçi alımı’’ kategorisinde yayınladı. Yayınlanan ilanda, Sosyal Yardım Hizmetlerinde ve belediye kadrolarında istihdam edilmek üzere en az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden büro memuru, vasıflı-vasıfsız işçi, şoför, güvenlik görevlisi, tekniker, eğitmen, idari büro personeli ve daha birçok meslek gurubundan memur-işçi statülerinde personel alınacak. İşte detaylar…
İlginç durum! Bu mahallenin 53 yıldır tapusu yok!
İlginç durum! Bu mahallenin 53 yıldır tapusu yok!Denizli’nin Buldan ilçesinde 1967 yılında baraj yapılacağı gerekçesiyle taşınan mahallenin tapusu, aradan geçen 53 yıla rağmen halen verilmedi. 90 haneli ve yaklaşık 400 nüfusa sahip köyde hiçbir yapının tapusunun olmaması, filmlere konu olacak cinsten. Mahalle sakinleri ise tapu konusunda her yaptıkları başvurunun olumsuz sonuçlanmasından şikayetçi.
10.03.2020Gündem
Kamuda yeni dönem! Memura yıldızlı not...
Kamuda yeni dönem! Memura yıldızlı not...Milyonlarca memuru çok yakından ilgilendiren yeni düzenleme. Doktorların, sağlık hizmeti alan vatandaşlar tarafından e-Nabız üzerinden memnuniyet düzeyine göre “yıldız” verilerek puanlanması, tüm kamu görevlileri için hayata geçirilecek. Memurların performansı vatandaşın ‘yıldız’larıyla ölçülecek
2.06.2020Memur
SGK harekete geçti! Emekliden o parayı geri istedi...
SGK harekete geçti! Emekliden o parayı geri istedi...Sosyal Güvenlik Kurumu milyonlarca kişi için emsal bir karar imza attı. Sivas'ta oturan emekli öğretmen Fuat Türkay (67), 2017 ve 2018 yıllarında 8 ay boyunca halk eğitim merkezinde öğrencilere ve yetişkinlere bağlama kursu verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bir süre sonra gönderdiği bildirimle, Türkay'dan o tarihte 65 yaşını doldurduğu halde kamu işinde çalıştığı gerekçesi ile kurs süresince aldığı emeklilik maaşının toplamı olan 24 bin 451 TL'yi geri ödemesini istedi. Kurstan toplam 4 bin TL gelir elde ettiğini ve hastalığı olduğunu söyleyen Türkay, taksitlerle SGK'ya borcunu ödemeye çalışıyor.
7.02.2020Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Kurumu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki devlet kurumu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.