Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

Son dakika Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan darphane ve damga matbaası genel müdürlüğü gelişmeleri de dahil olmak üzere 105 darphane ve damga matbaası genel müdürlüğü haberi bulunmuştur. Tüm darphane ve damga matbaası genel müdürlüğü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Nebati Darphane'yi inceledi: 'Güçlü katkılar sunmaya devam edecek'
Bakan Nebati Darphane'yi inceledi: 'Güçlü katkılar sunmaya devam edecek'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Bakan Nebati "Tam 555 yıllık tarihi birikimle ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Darphanemiz, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında ülke ekonomisinin kalkınmasına güçlü katkılar sunmaya devam edecektir" dedi.
2.02.2023Ekonomi
Darphane işçi alımı 2023! Darphane personel alımı başvuruları ne zaman, işçi alımı şartları neler? Aşçı, matbaa işçisi, güvenlik, temizlik görevlisi alımı kuraları ne zaman?
Darphane işçi alımı 2023! Darphane personel alımı başvuruları ne zaman, işçi alımı şartları neler? Aşçı, matbaa işçisi, güvenlik, temizlik görevlisi alımı kuraları ne zaman?Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nün, Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 4857 sayılı İş Kanunu'na tabi işçi alımı yapılacak. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu ne zaman, Darphane işçi alımı şartları neler?
Darphane sertifikası nedir? Darphane sertifikası halka arz ne zaman? Darphane sertifikası ne zaman işlem görecek?
Darphane sertifikası nedir? Darphane sertifikası halka arz ne zaman? Darphane sertifikası ne zaman işlem görecek? Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından Darphane sertifikası arz edilecek. Yapılan açıklamnada 0,995 saflıkta 5 bin kilogram altın karşılığında Darphane sertifikası halka arz edilecek. Peki, Darphane sertifikası nedir? Darphane sertifikası halka Darphane sertifikası halka arz ne zaman? Darphane sertifikası ne zaman işlem görecek? Gram altına dayalı Darphane sertifikası fiyatı ne? İşte detaylar…
21.11.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası’na personel alınacak! İşte başvuru şartları!
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası’na personel alınacak! İşte başvuru şartları!Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Darphane ve Damga Matbaası’na sözleşmeli personel alınacak. Adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Peki, Darphane personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı başvuru şartları!
Darphane en az lise mezunu kamu işçisi alacak! İşte Darphane işçi alımı başvuru şartları ve İŞKUR başvuru ekranı!
Darphane en az lise mezunu kamu işçisi alacak! İşte Darphane işçi alımı başvuru şartları ve İŞKUR başvuru ekranı!Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü kamu işçisi alacak. Başvurular 2 Eylül’de sona erecek. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Darphane personel alımı başvuru şartları!
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kritik atamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kritik atamalarCumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan 8 göreve atama yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne Abdullah Yasir Şahin atandı.
27.07.2022Ekonomi
Cumhuriyet tarihinde bir ilk! 104 yıl sonra yeniden Reşat altın basılıyor
Cumhuriyet tarihinde bir ilk! 104 yıl sonra yeniden Reşat altın basılıyorReşat altınları 104 yıl sonra yeniden basılıyor. Cumhuriyet tarihinde hiç Reşat altını basılmamış son basım tarihi 1918. Peki yıllar sonra neden böyle bir adım atıldı. Darphane Genel Müdürü Ahmet Güven Pado merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte detaylar...
9.07.2022Ekonomi
Darphane'den flaş karar! Basıma başlıyor
Darphane'den flaş karar! Basıma başlıyorDarphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, vatandaşların yüksek ilgisi nedeniyle ve piyasadaki sahte basımların önüne geçebilmek amacıyla Reşat altın basımına yeniden başladı. Peki fiyatı ne olacak? İşte detaylar...
7.07.2022Ekonomi
Darphane personel alımı 2022! Darphane iş başvurusu nasıl yapılır? Darphane personel alımı şartları!
Darphane personel alımı 2022! Darphane iş başvurusu nasıl yapılır? Darphane personel alımı şartları!Darphane personel alımı ilanı yayınlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ne mühendis, tekniker, büro personeli, arşiv uzmanı ve programcı alınacak. Başvurular 24 Haziran - 6 temmuz tarihleri arasında alınacak. Peki, Darphane iş başvurusu nasıl yapılır? Darphane personel alımı başvuru şartları ne? İşte Darphane iş başvurusu ekranı!
Altın ile ilgili yeni adım! Darphane harekete geçti...
Altın ile ilgili yeni adım! Darphane harekete geçti...Altın ile ilgili son dakika gelişmesi! Flaş darphane kararı geldi, Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Görev ve yetki kapsamı genişletildi, altında kritik düzenleme hayata geçti. Bundan böyle darphane, Cumhuriyet altını sikkeleri ve Cumhuriyet ziynet altınları ile madeni hatıra paraları satabilecek.
30.03.2022Ekonomi
Yastık altı altınlar ile ilgili yeni sistem! Adet olarak yatırılacak, kazandıran çeyrek hesap...
Yastık altı altınlar ile ilgili yeni sistem! Adet olarak yatırılacak, kazandıran çeyrek hesap...Yastık altı altınlar ile ilgili harekete geçildi. Yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması için Emlak Katılım ile Darphane ve Damga Matbaası işbirliği yaptı. Emlak Katılım Bankası üzerinden açılacak 'Çeyrek Hesap' projesiyle vatandaşlar evlerindeki altınları buraya yatırabilecek ve istedikleri tarihte geri alabilecek. 'Çeyrek Hesap' açtıranlar gram değil tane olarak altınlarını yatıracak. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, "Darphane Çeyrek Altın Hesabı açtırmasıyla sistemi başlatmış olacaklar.  Daha sonra bu altınlar bize gelecek, çekileceği zaman da topluca üretimlerini yapacağız ilgili kurumlara teslim edeceğiz" dedi.
28.02.2022Ekonomi
Darphane ve Damga Matbaası İŞKUR aracılığıyla 52 kamu işçisi alacak!
Darphane ve Damga Matbaası İŞKUR aracılığıyla 52 kamu işçisi alacak!Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 52 kamu işçisi alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre, temizlik görevlisi, koruma ve güvenlik görevlisi ve baskıcı (plastik) işçisi alacak. Başvurular 28 Ocak’ta sona erecek. Peki, Darphane ve Damga Matbaası personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Darphane ve Damga Matbaası işçi alımı başvuru şartları 2022!
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne 46 kamu işçisi alınacak!
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne 46 kamu işçisi alınacak!Hazine ve Maliye Bakanlığı işçi alacak. İlan Resmi Gazete'de yayımlandı. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne İŞKUR üzerinden kura ile 18 meslek grubundan işçi alımacak. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları!
Kanal İstanbul hatıra parası nasıl alınır? Kanal İstanbul gümüş hatıra parası ne kadar, kaç adet basıldı?
Kanal İstanbul hatıra parası nasıl alınır? Kanal İstanbul gümüş hatıra parası ne kadar, kaç adet basıldı?Kanal İstanbul'da ilk temelin atılması dolayısıyla basılan 925 ayar gümüş hatıra paralar online satışa sunuldu. Peki, Kanal İstanbul hatıra parası nasıl alınır, kanal İstanbul gümüş hatıra parası ne kadar?
1.07.2021Gündem
Cumhuriyet altınlarına ASELSAN güvencesi geliyor
Cumhuriyet altınlarına ASELSAN güvencesi geliyorDarphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından üretilen Cumhuriyet altınlarının güvenliği savunma sanayisinde geliştirilen teknolojiyle sağlanacak.
Altın ile ilgili flaş karar! Artık zorunlu...
Altın ile ilgili flaş karar! Artık zorunlu...Altına yatırım yapan ya da altın almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor. Bakanlık harekete geçti. Zorunlu hale getiriliyor. Altın almadan önce mutlaka buna dikkat etmek zorundasınız. Türkiye'ye ithal edilen altının niteliğinin belirlenmesi için standart dışı işlenmemiş kıymetli maden ithalinde gümrük idarelerine "ayar raporu" ibraz edilmesi zorunlu hale getirildi.
21.02.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane'ye işçi alacak! İşte başvuru şartları!
Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane'ye işçi alacak! İşte başvuru şartları!Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü işçi alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 2 meslek için kamu işçisi alımı yapılacak. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Darphane Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru şartları ne? İşte kamu işçisi alımı ilanının detayları...
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü işçi alıyor!
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü işçi alıyor!Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü İŞKUR aracılığyla 13 işçi alıyor. Darphane işçi alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvurular 20 kasım'da sona erecek. Ayrıca başvurularda KPSS şartı da aranmıyor. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü işçi alımı ilanı ve başvuru şartları...
Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı!İki değişiklik var...
Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı!İki değişiklik var...Milyonlarca memur bekliyordu. Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararda 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvellerin uygulanacağı belirtildi. Kararda zam ve tazminatların ödenmesine esas olmak üzere;karar ve eki cetvellerin uygulanmasından doğacak her türlü sorunu çözüme bağlamaya, uygulamayı yönlendirmeye ve uygulama birliğini sağlamaya; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığının görüşü üzerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilidir. Karar 1 Ocak 2020'den itibaren geçerli.
Ayasofya hatıra parası al! Ayasofya hatıra parası nasıl alınır? Darphane Ayasofya Cami hatıra parası satışa çıktı!
Ayasofya hatıra parası al! Ayasofya hatıra parası nasıl alınır? Darphane Ayasofya Cami hatıra parası satışa çıktı!Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nin yeniden ibadete açıldığı günün anlam ve önemine binaen Darphane'nin özel çalışması tamamlandı. Darphane Ayasofya Cami hatıra parası satışa çıktı. Peki, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi hatıra parası nasıl alınır? Ayasofya hatıra parası nasıl alınır? Darphane Ayasofya hatıra parası alma ile ilgili merak edilenler...
24.07.2020Gündem
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için basılan özel paralara yoğun ilgi
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için basılan özel paralara yoğun ilgiAyasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasına özel basılan tedavül para ve hatıra parayı almak için sabahın erken saatlerinde Darphane'ye gelen vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu.
24.07.2020Gündem
Ayasofya hatıra parası nasıl alınır? Ayasofya-i Kebir Camii özel parası nereden alınır? Ayasofya hatıra parası satın al
Ayasofya hatıra parası nasıl alınır? Ayasofya-i Kebir Camii özel parası nereden alınır? Ayasofya hatıra parası satın alAyasofya-i Kebir Camii'nin yeniden ibadete açılmasına özel tedavül para ve hatıra para basıldı. Peki, Ayasofya Hatıra parası nasıl alınır? Ayasofya-i Kebir Camii özel parası nereden alınır? Ayasofya hatıra parası satın almak için merak edilenler
24.07.2020Gündem
Darphane KPSS'siz en az ortaöğretim mezunu sürekli işçi alıyor! İŞKUR başvuruları nasıl yapılır?
Darphane KPSS'siz en az ortaöğretim mezunu sürekli işçi alıyor! İŞKUR başvuruları nasıl yapılır?Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en az ortaöğretim mezunu sürekli işçi alıyor. Peki, Darphane ve Damga Matbaası sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? Darphane işçi alımı başvuru şartları...
Kapalıçarşı kapandı; kuyumcularda altın kalmadı
Kapalıçarşı kapandı; kuyumcularda altın kalmadıCorona virüs önlemleri kapsamında Kapalıçarşının kapatılması toptancıdan altın alan kuyumcu esnafını da etkiledi. Esnafın elinde en çok talep gören çeyrek ve gram altın neredeyse kalmadı. Piyasadaki belirsizlik altın fiyatlarının günde 10-15 lira dalgalanmasına da neden oldu. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, darphaneye piyasaya altın sürmesi çağrısında bulunurken, vatandaşa sakin olup altın fiyatlarının düşmesini beklemelerini önerdi.Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Güven Pado, piyasada altın arzında herhangi bir sorun bulunmadığına dikkat çekti.
1.04.2020Ekonomi
Milyonlarca memurun gözü o tarihte!
Milyonlarca memurun gözü o tarihte!Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi ile kamu işçisini kapsayan 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesinin müzakereleri devam ediyor.Pazarlık süreci, memur ve memur emeklileri için 20 Ağustos'ta sona erecek, kamu işçisi için grev kararının ilk uygulanacağı 19 Ağustos kritik niteliğe sahip olarak öne çıkıyor.

Benzer Haber Etiketleri

Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki darphane ve damga matbaası genel müdürlüğü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.