Darphane

Darphane

Son dakika darphane haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan darphane ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını darphane haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Darphane

haberleri sayfasında son dakika yaşanan darphane gelişmeleri de dahil olmak üzere 406 darphane haberi bulunmuştur. Tüm darphane haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'de devrim olacak! Elektronik kimlik doğruluma sistemi geliyor
Türkiye'de devrim olacak! Elektronik kimlik doğruluma sistemi geliyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen nüfusmatik cihazı vatandaşlara tanıttı. Türkiye'de devrim olacak bir işin altına imza attıklarını söyleyen Bakan Soylu, elektronik kimlik doğruluma sistemini anlattı.
11.05.2023Gündem
Altında yeni dönem! Yatırımcıların yeni yıldızı: ALTIN.S1
Altında yeni dönem! Yatırımcıların yeni yıldızı: ALTIN.S1Altın yeni dönem başladı. Altın yatırımcısının yeni adresi ‘ALTIN.S1’ yani ‘Darphane Altın Sertifikası’ oldu. Al-sat fiyat farkının düşük olması, her gün kuyumcuya gitme derdinin bulunmaması, kazançtan vergi alınmaması, istendiği zaman fiziki altına dönüştürülebilmesi ‘ALTIN.S1’i son günlerde ilgi odağı haline getirdi. Peki fiyatı ne? Nereden alınıp satılır? Sunduğu diğer avantajlar neler? İşte merak edilen tüm detaylar...
28.04.2023Ekonomi
Metal parada ağırlık değişti, otomatlar şaşırdı
Metal parada ağırlık değişti, otomatlar şaşırdıDarphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü artan maliyetlerin ardından yaptıkları çalışma ile kullanılan bakır, çinko ve nikelin oranları değişti. Tasarruf sağlanırken paraların ağırlık ve kalınlığı oynadı. Metal paradaki değişiklik otomatları etkiledi. Otomat üretim fabrikası müdürü Ali Kurtuluş Çelikol, "Bizim otomatlarımızın üzerine 'çalışmıyor' diye yazı yazıyorlardı. Biz kendimiz parayı otomatlara tanımlamaya başladık" dedi. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin ise, "Bankaların bankamatiklerinde böyle bir sıkıntı yok. Otomatlarla alakalı olarak ise zaten otomat üreticilerine de Merkez Bankası yeni paraları gönderiyor. Diyor ki, 'Bundan sonraki otomatlarınızı ve mevcut otomatlarınızı buna göre düzenleyin' diyor. Şayet bunlar düzenlememişse böyle sıkıntı yaşanabilir. Çünkü inceliğe ve ağırlığa hassas metaller bunlar" diye konuştu.
15.04.2023Sağlık
Ambalajı at paranı al! Yeni dönem için tarih verildi
Ambalajı at paranı al! Yeni dönem için tarih verildiZorunlu depozito için geri sayım başladı. Eğer bir erteleme olmazsa 1 Ocak 2024 itibarıyla başta içeceklerde kullanılan ambalajlar depozitolu olacak. Plastik, şişe veya metal kaplar iade makinelerine atılınca 50 kuruş veya 1 lira gibi bir tutar hesaba geçecek. Sistemin yerli yazılım altyapısı, kopyalanamaz barkodları hazır. 30 bin iade makinesi kısa sürede Anadolu’ya yayılacak.
21.03.2023Gündem
İnşaat demirine görünmez bandrol basılacak! Resmen ilan edildi
İnşaat demirine görünmez bandrol basılacak! Resmen ilan edildiBinaların en kritik malzemesi olan demire görünmez bandrol basılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, inşaat demirinin üretiminden kullanımına kadar geçen tüm aşamalarını kayıt altına alacak İnşaat Demiri İzleme Sistemi (İDİS) kurulacak. TMMOB İnsaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Füsun Sümer, konuyla ilgili merak edilenleri açıklayarak yeni sistem ile ilgili bilgi verdi.
20.03.2023Gündem
İnşaat sektöründe yeni dönem! İzleme sistemi başlıyor
İnşaat sektöründe yeni dönem! İzleme sistemi başlıyorİnşaat demirinin üretiminden kullanımına kadar geçen tüm aşamaları takip edecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından dün yayımlanan tebliğle inşaat demirinin üretimi ve ithalat aşamasından inşaatta kullanım süreci dahil izlenmesine yönelik düzenleme yapıldı.
17.03.2023Ekonomi
Bakan Nebati Darphane'yi inceledi: 'Güçlü katkılar sunmaya devam edecek'
Bakan Nebati Darphane'yi inceledi: 'Güçlü katkılar sunmaya devam edecek'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Bakan Nebati "Tam 555 yıllık tarihi birikimle ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Darphanemiz, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında ülke ekonomisinin kalkınmasına güçlü katkılar sunmaya devam edecektir" dedi.
2.02.2023Ekonomi
Sabiha Tansuğ kimdir? 50 kuruşa fotoğrafı basılan ilk kadın etnolog Sabiha Tansuğ neden öldü, kaç yaşındaydı, nereli? İşte gençliği ve fotoğrafı basılan 50 kuruş…
Sabiha Tansuğ kimdir? 50 kuruşa fotoğrafı basılan ilk kadın etnolog Sabiha Tansuğ neden öldü, kaç yaşındaydı, nereli? İşte gençliği ve fotoğrafı basılan 50 kuruş…Türk lirasına fotoğrafı basılan etnolog, araştırmacı, yazar ve koleksiyoncu Sabiha Tansuğ hayatını kaybetti. Dünyada fotoğrafı paraya basılan ilk kadın Sabiha Tansuğ İzmir’in Bademler köyünde toprağa verilecek. Peki, Sabiha Tansuğ kimdir, kaç yaşındaydı ve nereli? Etnolog Sabiha Tansuğ neden öldü? İşte gençliği ve fotoğrafı basılan 50 kuruş…
27.01.2023Gündem
Darphane işçi alımı 2023! Darphane personel alımı başvuruları ne zaman, işçi alımı şartları neler? Aşçı, matbaa işçisi, güvenlik, temizlik görevlisi alımı kuraları ne zaman?
Darphane işçi alımı 2023! Darphane personel alımı başvuruları ne zaman, işçi alımı şartları neler? Aşçı, matbaa işçisi, güvenlik, temizlik görevlisi alımı kuraları ne zaman?Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nün, Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 4857 sayılı İş Kanunu'na tabi işçi alımı yapılacak. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu ne zaman, Darphane işçi alımı şartları neler?
Beşli Reşat altın 104 yıl sonra yeniden basılmaya başlandı
Beşli Reşat altın 104 yıl sonra yeniden basılmaya başlandıBeşli Reşat altın, darphanede 104 yıl sonra yeniden basılmaya başlandı. Kısa süre içinde de talep eden tüm kuyumcularda satışa sunulacak. Peki, Reşat altın nedir? Üzerindeki simgeler ne anlama geliyor? CNN TÜRK muhabiri Buse Deviren, Darphane Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin'le konuştu.
10.12.2022Ekonomi
Villayı darphaneye çevirdiler, bankamatikten geçen sahte para ürettiler
Villayı darphaneye çevirdiler, bankamatikten geçen sahte para ürettilerOsmaniye'de kiraladıkları villayı darphaneye çeviren 3 kişi bankamatiklerden geçen sahte para üretti. 3 kalpazan polisin yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı.
3.12.2022Haber
Borsa İstanbul'da yeni rekor! Bakan Nebati: Her türlü katkıyı vermek durumundayız
Borsa İstanbul'da yeni rekor! Bakan Nebati: Her türlü katkıyı vermek durumundayızTürkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Borsa İstanbul'un küresel ölçekte dikkat çeken bir borsa olduğunu ve benzerlerinden pozitif ayrıştığını biliyoruz. Borsa İstanbul bizim bir değerimiz. Borsa İstanbul'a biz mümkün olduğunca her türlü katkıyı, bakanlık ve ekonomi yönetimi olarak vermek durumundayız.  Ülkemiz, her türlü enstrümandan faydalanılan bir ülke konumuna getirilmeli" dedi.
1.12.2022Ekonomi
Bakan Nebati: 13 ton 513 kilogram altın toplandı
Bakan Nebati: 13 ton 513 kilogram altın toplandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Darphane Kazandıran Çeyrek Hesap Sistemi'nin başladığı 1 Mart'tan 23 Kasım'a kadar toplam 13 ton 513 kilogram altın toplandığını bunun bir rekor olduğunu söyledi.
23.11.2022Ekonomi
Bakan Nebati yeni tasarruf aracını duyurdu
Bakan Nebati yeni tasarruf aracını duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati darphanenin Borsa İstanbul'da halk arz yoluyla altına dayalı sertifika ihracını duyurdu. Bakan Nebati "Darphane Sertifikası’na yatırım yapan tasarruf sahipleri altınlarını fiziki olarak da teslim alabilecek" dedi.
21.11.2022Ekonomi
Darphane sertifikası nedir? Darphane sertifikası halka arz ne zaman? Darphane sertifikası ne zaman işlem görecek?
Darphane sertifikası nedir? Darphane sertifikası halka arz ne zaman? Darphane sertifikası ne zaman işlem görecek? Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından Darphane sertifikası arz edilecek. Yapılan açıklamnada 0,995 saflıkta 5 bin kilogram altın karşılığında Darphane sertifikası halka arz edilecek. Peki, Darphane sertifikası nedir? Darphane sertifikası halka Darphane sertifikası halka arz ne zaman? Darphane sertifikası ne zaman işlem görecek? Gram altına dayalı Darphane sertifikası fiyatı ne? İşte detaylar…
21.11.2022Ekonomi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 16 ilde personel alımı yapacak! KPSS’den en az 50 puan alan başvuru yapabilecek!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 16 ilde personel alımı yapacak! KPSS’den en az 50 puan alan başvuru yapabilecek!Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğüne sözleşmeli meteoroloji mühendisi alacak. Peki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Meteoroloji Mühendisi alımı başvuru şartları!
Kırıkkale Üniversitesi 96 personel alacak! KPSS’den en az 60 puan yetiyor! İşte başvuru şartları!
Kırıkkale Üniversitesi 96 personel alacak! KPSS’den en az 60 puan yetiyor! İşte başvuru şartları!Kırıkkale Üniversitesi duyurdu! Personel alınacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, 40 hemşire, 2 psikolog, 6 röntgen teknisyeni, 2 laborant, 1 sağlık teknikeri, 5 sağlık personeli, 22 destek personeli ve 18 koruma ve güvenlik görevlisi alacak. Peki, Kırıkkale Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sağlık personeli alımı başvuru şartları ne? İşte personel alımı ilanı…
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu duyurdu! Sigortacılık uzman yardımcılığı sınav başvuruları başlıyor!
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu duyurdu! Sigortacılık uzman yardımcılığı sınav başvuruları başlıyor!Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, sigortacılık uzman yardımcısı kadrolarına atama yapacak. Sigortacılık uzman yardımcısı sınavı için başvurular başlıyor. Peki, Sigortacılık uzman yardımcısı sınavı başvurusu nasıl yapılır? SEDDK sınav başvuru ekranı!
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası’na personel alınacak! İşte başvuru şartları!
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası’na personel alınacak! İşte başvuru şartları!Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Darphane ve Damga Matbaası’na sözleşmeli personel alınacak. Adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Peki, Darphane personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı başvuru şartları!
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) personel alacak! Başvuru şartları belli oldu!
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) personel alacak! Başvuru şartları belli oldu!Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Dünya Bankası ile birlikte yürüttüğü Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi kapsamında bilgi teknolojileri uzmanı alacak. Peki, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları ne? İşte personel alımı ilanı detayları…
Darphane en az lise mezunu kamu işçisi alacak! İşte Darphane işçi alımı başvuru şartları ve İŞKUR başvuru ekranı!
Darphane en az lise mezunu kamu işçisi alacak! İşte Darphane işçi alımı başvuru şartları ve İŞKUR başvuru ekranı!Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü kamu işçisi alacak. Başvurular 2 Eylül’de sona erecek. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Darphane personel alımı başvuru şartları!
Yerli ve milli pasaport 25 Ağustos itibariyle üretilmeye başlanacak
Yerli ve milli pasaport 25 Ağustos itibariyle üretilmeye başlanacakİçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Şubat ayında çalışmalarına başlanan yerli ve milli pasaportun 25 Ağustos itibariyle üretimine geçileceğini duyurdu.
20.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kritik atamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kritik atamalarCumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan 8 göreve atama yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne Abdullah Yasir Şahin atandı.
27.07.2022Ekonomi
Cumhuriyet tarihinde bir ilk! 104 yıl sonra yeniden Reşat altın basılıyor
Cumhuriyet tarihinde bir ilk! 104 yıl sonra yeniden Reşat altın basılıyorReşat altınları 104 yıl sonra yeniden basılıyor. Cumhuriyet tarihinde hiç Reşat altını basılmamış son basım tarihi 1918. Peki yıllar sonra neden böyle bir adım atıldı. Darphane Genel Müdürü Ahmet Güven Pado merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte detaylar...
9.07.2022Ekonomi
Darphane'den flaş karar! Basıma başlıyor
Darphane'den flaş karar! Basıma başlıyor Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, vatandaşların yüksek ilgisi nedeniyle ve piyasadaki sahte basımların önüne geçebilmek amacıyla Reşat altın basımına yeniden başladı. Peki fiyatı ne olacak? İşte detaylar...
7.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Darphane ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki darphane haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.