Çip Krizi

Çip Krizi

Son dakika çip krizi haberleri ile ilgili Gazete Vatan'a eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çip krizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çip krizi haber sayfamızda...

Çip Krizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 116 cip krizi haberi bulunmuştur.
Samsung ve Volkswagen anlaştı! Çip krizini ortaklıkla aşacaklar
Samsung ve Volkswagen anlaştı! Çip krizini ortaklıkla aşacaklarTüm dünyada çip krizi devam ederken teknoloji ve otomotiv devleri anlaştı. Samsung ve Volkswagen arasında çip anlaşması yapıldı.
30.11.2021Dünya
İkinci el arabada yeni dönem! Böylesi ilk kez oluyor! Fiyatlar...
İkinci el arabada yeni dönem! Böylesi ilk kez oluyor! Fiyatlar...İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! İkinci el arabada yeni dönem başladı. İkinci el arabada böylesi ilk kez oluyor. Vatandaşların sorduğu 'İkinci el araba fiyatları ne kadar?' 'ikinci el araba fiyatları düşecek mi?' soruları cevabını buldu. Çip krizi , koronavirüs derken tüm dünyada otomobil üretimi sekteye uğradı. Hal böyle olunca Türkiye'de de sıfır otomobil bulmak zorlaştı. Uzman isimler sıfır kilometre otomobildeki stok problemleri nedeniyle ikinci el satışında 'bekle-gör' döneminin başladığını söylüyor. Ayrıca ikinci el araba piyasasında hızlı fiyat artışı nedeniyle 30 bin araç ilandan kaldırıldı. İşte araba almak isteyenleri ilgilendiren tüm detaylar...
30.11.2021Ekonomi
Araç kiralama sektörü ile ilgili açıklama! Yüzde 9,1 azaldı
Araç kiralama sektörü ile ilgili açıklama! Yüzde 9,1 azaldıKiralama sektörün kiradaki aktif araç sayısı yılın ilk yarısı sonuna göre yüzde 1’in altında azalarak 221 bin 748 adet oldu. Sektörün toplam araç sayısı ise 2020 yılı sonuna göre yüzde 9,1 azaldı ve 239 bin adede geriledi.
29.11.2021Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili flaş açıklama! 10 gün içerisinde...
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili flaş açıklama! 10 gün içerisinde...Araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Sıfır ve ikinci el araba almayı planlayan herkesi ilgilendiriyor. Araba fiyatlarındaki değişim dikkat çekiyor. A,B,C ve D segment otomobillerin ocak 2021'deki 400 bin 333 TL olan fiyat ortalaması, bugün itibariyle 616 bin 133 TL'ye yükseldi. Rakamlar, araba piyasasındaki 11 aylık fiyat artış oranının yüzde 28 olduğunu gösteriyor. Son 10 günde ise araba fiyatları yüzde 20 arttı. Fiyat artışları sadece sıfır arabalarda yaşanmadı. ikinci el araç piyasasındaki fiyatlar da, sıfır otomobillere göre şekilleniyor. Sıfır tarafındaki fiyat artışları, doğrudan ikinci ele de yansıyor. Çip krizi dolayısıyla sıfır araç bulunabilirliğindeki düşüş ikinci el araç pazarında fırsatçılığın önünü açtı. Liste fiyatından 100 bin TL daha yüksek fiyat istenen araçlar bulunuyor.
29.11.2021Otomobil
Arabası olanlar dikkat! Fiyatlar 2.000 TL, zam gelecek
Arabası olanlar dikkat! Fiyatlar 2.000 TL, zam gelecekAraba sahibi tüm vatandaşları çok yakından ilgilendiriyor. Uzun süredir fiyatlarda artış yapılmıyordu. Öyle ki rekabet nedeni ile fiyatlarda düşüş de görüldü. Ancak 1.500 ile 2.000 TL arasında değişen ücretlere zam gelmesi gündemde. Döviz kurundaki ani artışın ardından birçok ürüne zam gelirken sigortacılar henüz kasko ve trafik sigortalarında fiyat artışına gitmedi. Önümüzdeki günlerde kasko ve trafik sigortalarına da zam yapılması bekleniyor.
29.11.2021Otomobil
Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? CEO’dan fiyatla ile ilgili yeni açıklama geldi!
Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? CEO’dan fiyatla ile ilgili yeni açıklama geldi!Yerli otomobil için fiyat açıklaması! Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’un (TOGG) üreteceği yerli otomobilin fiyatı uzun süredir kamoyunun gündemindeydi. TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobilin fiyatına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Peki, Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? Yerli otomobilin fiyatı ne zaman açıklanacak? İşte TOGG ile ilgili merak edilenler…
28.11.2021Ekonomi
Yerli otomobil TOGG ile ilgili fiyat açıklaması! CEO duyurdu
Yerli otomobil TOGG ile ilgili fiyat açıklaması! CEO duyurduTOGG CEO'su Gürcan Karakaş, 'Yerli otomobil ne kadar olacak?' sorusunu yanıtladı. Karakaş, batarya üretimi, şarj istasyonları ve çip krizi ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Karakaş, TOGG'un ihracat hedefine de değinirken, doğuştan elektrikli SUV olmasının önemine dikkat çekti.
27.11.2021Ekonomi
Araba almak isteyenler dikkat! Çip krizi ve ÖTV uyarısı... Otomobil firmasının CEO'su açıkladı
Araba almak isteyenler dikkat! Çip krizi ve ÖTV uyarısı... Otomobil firmasının CEO'su açıkladıAraç alacaklar dikkat! Çip krizi ve ÖTV uyarısı geldi. Ağustos ayından beri araç bulmakta sorun yaşanıyor. Önümüzdeki dönemde de bu sorun devam edecek. Çip krizinin iyi yönetilmesi durumunda ne zaman sona ereceğini söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, şu an önümüzdeki dönem için sipariş planlaması ile ilgili sıkıntıların da yaşandığını belirtti. Çip krizinde iki senaryo üzerine konuşulduğunu açıklayan Bozkurt, sıfır otomobil almak isteyenlere de tavsiyede bulunmuş ve 'Bugün araç bulan alsın' ifadelerini kullanmıştı.
25.11.2021Ekonomi
Araba fiyatlarıyla ilgili büyük oyun!
Araba fiyatlarıyla ilgili büyük oyun!Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Fiyatların neden yükseldiği belli oldu. Araba fiyatlarında büyük oyun. Sıfır otomobillerde tedarik sorununun yaşanmasıyla özellikle galericiler, yetkili satış bayilerinde otomobil alım sırasına girerek eşi, çocukları ve akrabalarının üzerine araç satın alıyor. Fırsatçılar, sıfır araçları yüksek miktarda karla hemen satışa koyuyor. Bayi yetkilisi Serkan Sucu, "Daha aracı almadan bizim showroomumuzda fotoğrafını çekip internete ilana koyanlar bile var. Aldıkları fiyatın üstüne 10-15 bin lira kar ekleyip ilana koyuyorlar" dedi.
23.11.2021Ekonomi
Araba alacaklara kötü haber! Çip krizi sonrası flaş karar, artık olmayacak
Araba alacaklara kötü haber! Çip krizi sonrası flaş karar, artık olmayacakAraba alacak milyonları ilgilendiriyor. Küresel düzeyde yaşanan çip krizi sıfır araç tedarikinde sorun yaşanmasına yol açmıştı. Bu durum hem sıfır hem de ikinci el araba fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Krizin bitiş tarihi ise belli oldu. 2023'ten önce çip krizinin bitmesi beklenmiyor. Bu süreçte dev otomotiv firmaları birbiri ardına yeni kararlar alıyor. Çip krizi nedeniyle tüketicileri kötü bir sürpriz bekliyor. Artık marka araçların yeni modelleri bazı özellikler olmadan üretilecek. Kısacası araç almak için sıraya giren müşteriler, eski teknoloji, yeni araçlarla karşı karşıya.
22.11.2021Otomobil
Araba alacaklar dikkat! Kara liste dönemi başladı
Araba alacaklar dikkat! Kara liste dönemi başladıAraba almayı planlayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Kara liste uygulaması başladı. Çip krizi nedeni ile hem sıfır hem de ikinci el arabalarda fiyat artışları görülmeye devam ediyor. Araç almak istetenler ise uygun fiyatları araştırıyor. Özellikle lansman dönemlerinde ucuz araba almak mümkün. Ancak burumu 'iş'e çevirenler de bulunuyor. Lansman fiyatları ile alınan araçları, üzerine 30-40 bin lira ilave ederek satıyorlar. Otomotiv firmaları başta galericiler olmak üzere ‘al-sat’ işi yapanları kara listeye almaya başladılar. Lansmanda özel fiyattan otomobili alıp, 30-40 bin TL fazlasına satanları önlemeye çalışıyorlar.
22.11.2021Otomobil
İkinci el araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Saatler içerisinde 100 bin lira zam
İkinci el araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Saatler içerisinde 100 bin lira zamİkinci el araba alacaklar dikkat! İkinci el piyasası ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Çip krizi sadece sıfır araçları değil 2. el araba fiyatlarının da artmasına neden oldu. Hafta başından bu yana ikinci el araç fiyatları yüzde 10 yükseldi. İkinci el sitelerinde son 24 saatte 45 bine yakın araç ilanının fiyatı da değişti. Peki ikinci el araba almak isteyenler nasıl bir yol izlemeli? İşte merak edilen sorunun yanıtı...
21.11.2021Otomobil
Araba fiyatları değişti! İşte marka marka en ucuz sıfır otomobiller...
Araba fiyatları değişti! İşte marka marka en ucuz sıfır otomobiller...Araba alacaklar dikkat! Otomobil fiyatlarına her ay zam geliyor. Kasım ayında da araç fiyatlarında artış yapıldı. Talebin artması fiyatları yukarı yönlü yükselmesine sebep oluyor. Çip krizi de bu yükselişe diğer bir etken olarak ortaya çıkıyor. Kasım ayının en ucuz sıfır otomobilleri açıklandı. İşte marka marka en ucuz sıfır otomobiller...
20.11.2021Ekonomi
Avrupa Birliği harekete geçti! Flaş çip hamlesi geliyor
Avrupa Birliği harekete geçti! Flaş çip hamlesi geliyorAvrupa Birliği (AB), üye ülkelerde çip üretimine yönelik yatırımlara kamu desteği sağlanmasına onay verilebileceğini bildirdi.
18.11.2021Dünya
Beyaz eşya ürünleri ile ilgili flaş açıklama! 'Hazirana kadar karaborsaya düşebilir'
Beyaz eşya ürünleri ile ilgili flaş açıklama! 'Hazirana kadar karaborsaya düşebilir'Beyaz eşya ürünleri ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Buzdolabı, çamaşır ya da bulaşık makinesi almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor. BEYPER Başkanı Ali Yıldız, beyaz eşyada çip sorunu sebebiyle ürünlerin Haziran’a kadar “karaborsaya” düşebileceğini açıkladı.
18.11.2021Ekonomi
Araba alacaklar dikkat! Flaş fiyat açıklaması, 40 bin lira kar
Araba alacaklar dikkat! Flaş fiyat açıklaması, 40 bin lira karAraba piyasasında küresel düzeyde yaşanan çip krizi sıfır araçlarda tedarik sorununa yol açtı. Bu durum sıfır araçlarda olduğu kadar ikinci el arabada da fiyatlara zam orak yansıdı. Pandemi sürecinde özel araçlara olan talebin artması da fiyatların yükselmesinin bir diğer nedeni oldu. Bu süreçte sıfır ve ikinci el araba bulmak zorlaştı. Ancak araba alanlar da ciddi oranda kar sağladı. Araba artık bir yatırım aracı olarak görülmeye başladı. Araba altın ve dövizden daha fazla kar sağladı. Ağustosta 155 bin liradan Fiat Egea alan bir kişi, bugün bayi satış fiyatına göre 40 bin lira kar sağladı.
16.11.2021Ekonomi
Sıfır ve ikinci el arabada büyük skandal! Zam üstüne zam geliyor! Rant kapısına dönüştü
Sıfır ve ikinci el arabada büyük skandal! Zam üstüne zam geliyor! Rant kapısına dönüştüAraba fiyatlarıyla ile ilgili flaş gelişme! Araba fiyatlarının yükselmesinin sebebi belli oldu. Çip krizi nedeniyle arzı giderek azalan ve kura bağlı olarak fiyatı sürekli artan otomobil, en cazip yatırım araçlarından biri haline geldi. Memuru, emeklisi, esnafı para kazanmak için oto alım-satımına yöneldi. Bu kişiler, bayilerin sipariş listesine adını yazdırıyor, teslimat sırası geldiğinde ise sıfır otomobili piyasa değerinin üzerinde satarak kâr etmeye çalışıyor.
15.11.2021Ekonomi
Araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatları ne zaman düşecek? Sektörden kritik uyarı!
Araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatları ne zaman düşecek? Sektörden kritik uyarı!Çip krizi, tedarik sorunu ve ÖTV gibi nedenlerle araba fiyatları yükselmeye devam ediyor. Pandeminin başından bari yaşanan kriz daha da derinleşti. Araba fiyatlarındaki önlenemez yükseliş piyasayı da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle tüm dünyada yaşanan çip krizi ikinci el araç fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Peki, Araba fiyatları artacak mı? İkinci el araba fiyatlarına zam gelir mi? Araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatları ne zaman düşecek? İşte otomobil piyasasında son durum…
13.11.2021Ekonomi
Araba alacaklar dikkat! Fiyatlar artacak, tarih belli oldu
Araba alacaklar dikkat! Fiyatlar artacak, tarih belli olduAraba alma planı yapan herkes sıfır ve ikinci el araç fiyatlarındaki son durumu merak ediyor. Sıfır araçlarda yaşanan çip krizi ikinci el araba fiyatlarının da artmasına neden oldu. Son 15 gün içerisinde 2. el araba fiyatları yüzde 10 arttı. Araba almak isteyenler fiyat artışlarının devam edip etmeyeceğini merak ediyor. İkinci el araba fiyatlarının yılbaşından sonra da artış trendinde olması bekleniyor.
Araba alacaklara kötü haber! Yeni kriz kapıda, artık eskisi gibi olmayacak
Araba alacaklara kötü haber! Yeni kriz kapıda, artık eskisi gibi olmayacakAraba almayı planlayanları ilgilendiriyor. Uzun süredir devam eden çip krizi otomotiv sektöründe üretimin durmasına neden oldu. Dev firmalar belirli tarihler arasında üretim yapamayacaklarını duyurdu. Üretimde yaşanan aksama sıfır arabalarda tedarik sorununa bu durum da fiyat artışlarına neden oldu. Sıfır araçların fiyatlarındaki yükseliş ikinci ele de yansıdı. Fiyat artışları artarak devam etti. Bu süreçte BMW ile ilgili şaşırtan bir iddia ortaya atıldı. BMW'nin çip krizi nedeniyle bazı donanımları kaldırmaya karar verdiği ileri sürüldü. Son günlerde otomotiv devlerinin magnezyum kriziyle karşı karşıya kalabileceği haberleri gündeme geldi. Avrupalı otomobil üreticilerinden bazıları, magnezyum kıtlığının şimdilik bir risk olmadığını belirterek, hissedarlarına güvence verdi. Ancak Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği Başkanı, magnezyum sıkıntısı konusunda endişeli olduklarını belirtti.
8.11.2021Otomobil
Paranız buharlaşıyor! Talep arttı, kredi kartı, EFT...
Paranız buharlaşıyor! Talep arttı, kredi kartı, EFT...Paranız dakikalar içerisinde yok oluyor! Kredi kartı yerine EFT tercih ediliyor. Pek çok kişi farkında bile olmuyor. Araba kiralamada büyük oyun. İnternetteki dolandırıcılık hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Kurumsal oto kiralama şirketi gibi görünen sahte ve kopya siteler üzerinden onlarca kişi dolandırıldı. Mağdurlar muhatap bulamazken hem paraları hem de işleri aksadı.
7.11.2021Ekonomi
Nintendo'yu çip krizi vurdu! Hedefler düşürüldü...
Nintendo'yu çip krizi vurdu! Hedefler düşürüldü...Dünya devi Japon elektronik üreticisi Nintendo, yarı iletken çip tedarik sıkıntısı nedeniyle Switch oyun konsolunun satış hedefini düşürdü.
İndirim üstüne indirim! Ve belli oldu, yüzde 60-70 oranında…
İndirim üstüne indirim! Ve belli oldu, yüzde 60-70 oranında…İndirim için tarihler tek tek açıklandı. Herke bu günleri bekliyordu. Kıyafetlerden teknolojik ürünlere kadar pek çok ürün indirime giriyor. Sakın halka açık Wi-Fi ile alışveriş yapmayın. İhtiyaçların uygun fiyatlara karşılanabilmesi için en cazip ay kasım! Bu ay indirim kampanyaları peş peşe gelecek. Bazı ürünlerde yüzde 60-70’e varan avantajlar sunulacak üç özel gün ve tarihler şöyle: ‘11 Kasım Bekarlar Günü’, ‘26 Kasım Black Friday (Efsane Cuma)’, ‘29 Kasım Siber Pazartesi’...
5.11.2021Ekonomi
Para kazanmak, ev, araba almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ödemeler...
Para kazanmak, ev, araba almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ödemeler...Pandeminin ekonomik etkileri hem kişiler hem de ülkeler üzerinde devam ediyor. Aşı uygulamalarının yaygınlaşması ile koronavirün etkilerinin azalması, iş yaşamının canlanmaya başlamasını sağladı. Şimdi hemen herkes pandemi borçlarından kurtulmanın yollarını arıyor. Borcu olmayanlar da bu süreçte tasarruf etmenin önemini kavradı. Para biriktirmek ve yatırım yapmak isteyenler nasıl bir yol izlemelerini gerektiğini ise tam olarak bilmiyor. En kazançlı yatırım araçları aranırken yanlış yapılan yatırımlar kişinin zarar etmesine yol açabiliyor. Yatırım için ev ya da araba almak mantıklı mı? Yatırım yapman için kredi kullanmak doğru bir yöntem mi? İşte tüm merak edilenler...
4.11.2021Ekonomi
Yedek parça tedariğinde sorunlar artıyor!
Yedek parça tedariğinde sorunlar artıyor!Otomotiv yedek parça satış ve ihracatında yaşanan hareketliliğe karşın yılın son çeyreğinde yatırım planlayan şirketlerin sayısında düşüş yaşanıyor.
1.11.2021Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

arabaaraba fiyatlarıçip kriziikinci elaraba zam

Çip Krizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.